Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2020, 11:57   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

sta bih mogao da uradim sa svojim kompom starim oko 5 godina, tj. vredi li budziti ga ili jednostavno bolje sacekati godin dana i uzeti sve novo?

ploca je msi h81m-p33, grafa gtx960 2gb, memorija 2x4gb patriot ddr3 (1600MHz), napajanje raidmax cobra 600w.
skoro sam uzeo ssd samsung 860 evo (500gb), a umesto monitora koristim samsung ru8000 55" tv koji podrzava freesync.

upravo tu je i caka - za freesync mi treba radeon grafa, a najjeftinija koja je iole bolja od moje kosta 20.000 din. i kad bih je uzeo, ne bih dobio mnogo bolje performanse, pogotovo jer je procesor mozda vec sada usko grlo.

znaci da bih trebao da menjam i procesor, tako da bih pukao sigurno 30k (sto mi je i budzet) i za te pare dobio nesto malo bolje od ovoga sto vec imam?

besmisleno mi je ako cu uspeti time samo da malo produzim vek, a i nisam siguran ni koliko moje napajanje i ploca mogu da podnesu nove komponente?

ima li uopste smisla budziti ovde nesto?

mozda bi najbolje bilo nekako da nadjem varijantu da zamenim svoju grafu za neki polovni radeon uz eventualnu doplatu, pa da dobijem ugodniji gaming na nizem fps? btw, koliko freesync uopste pomaze?

mada, nemam ideju gde bih taj manevar mogao da izvedem u jednom potezu. ili jednostavno da kupim prvo novo pa staro u oglase...

sta bi vi na mom mestu (sa 30k budzetom sada, ili recimo 60k budzetom dogodine)? mozda bolje cekati jos malo pa od nule napraviti nesto. nisam pametan.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li su stare igre bile zabavnije? Sasa92 Stare igre 671 11.10.2023 0:34
Nadogradnja gaming konfiguracije stare oko 5 godina nexxogen ŠDK - Konfiguracije 7 9.2.2016 10:55
Upgrade stare masine stevi 25 ŠDK - Konfiguracije 14 13.9.2015 19:46
Potreban savet vezan za nadogradnju Dusan. Šta da kupim? 2 17.6.2014 21:59
Hitno potreban savet (budzenje masine) Nenadyus Šta da kupim? 18 10.12.2005 2:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com