Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.7.2018, 18:47   #1221
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Ni jedna platforma/konzola nije idealna, recimo Switch nema mnogo AAA igara, kažeš da je skuplji nego Xbox i ima brdo igra, pa se Switch opet prodaje duplo bolje nego Xbox u istom vremenskom periodu.
Nema potrebe da diskusiju o igri pretvaraš u rat konzola, svako kupuje ono što ga više interesuje, recimo ti si kupio tablet za igranje igara pa nastavljaš da visiš ovde.


To nije tačno, ja nikad nisam napadao smarpthone/tablet platformu, samo sam pokušaovao da ti objasnim razlike između platformi i da su smartphone/tablet platforme i konzolne platforme veoma različite i da nude drugačija iskustva (izgleda bezspešno).


Kakve veze ima koliko nas ima Switch!?
Ima nas bar 3-4 i aktivni smo na ovoj temi, sa druge strane ti si smartphone/tablet igrač i veoma si aktivan na ovoj temi.
Opet netacno ja za razliku od vecine vas igram sta mi se prohte i nisam rob brenda a imao sam vise od vecine i u ovom trenutku tj vec dosta vremena da smartphone platforma je moj izbor

Druga stvar ,ja ne napadam platformu ves se podsmevam pojedincima koji pate od kompleksa zvanog fan boj kada nesto sto postoji godinama predstavljaju kao da je to izmishljeno na platformi njihovog izbora. Slicno kao apple bolidi lol

Igrate na emulatorima a pricate mi bajke ,dakle kad budes kupio nesto onda mozes da mi pricas ovo se isplati ovo ne ovo je dobro ovo je lose. Tebi se itekako isplati kad si ukrao igru,ajde kupi je





Sent from my Samsung Galaxy J7 (2017) using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2018, 20:00   #1222
Oblakoder
Član
 
Član od: 25.9.2017.
Poruke: 63
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Valjda si ti prvi lik koji kvalitet igre odredjuje kroz cenu konzole

Ja bih samo podsetio da nije objektivno uporedjivati cenu 5 godina starog PS4 sa godinu dana starim Switchom, jednostavno nema smisla, a podsetio bih da je launch cena PS4 bila 400 eura dok je launch cena Switcha 300 eura, plus sto su to totalno dve razliciti vrste hardvera pa ni sa te strane nisu uporedive

Neverovatno je da se po svim domacim i stranim forumima opet aktivirala armija fanboja koja neverovatno hejtuje Switch, a taman sam mislio da su se pomirili sa brutalnim uspehom Nintendove konzole

Naravno da i mi igramo sta nam se prohte i apsolutno sam siguran da niko na ovim forumima nema samo jednu konzolu, pc je valjda nesto sto u 2018 godini svi imamo...
Oblakoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Oblakoder na korisnoj poruci:
simke85 (16.7.2018)
Stara 14.7.2018, 21:07   #1223
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
P.S. koliko vas zapravo ima switch?

Sent from my Samsung Galaxy J7 (2017) using Tapatalk
Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Opet netacno ja za razliku od vecine vas igram sta mi se prohte i nisam rob brenda a imao sam vise od vecine i u ovom trenutku tj vec dosta vremena da smartphone platforma je moj izbor

Druga stvar ,ja ne napadam platformu ves se podsmevam pojedincima koji pate od kompleksa zvanog fan boj kada nesto sto postoji godinama predstavljaju kao da je to izmishljeno na platformi njihovog izbora. Slicno kao apple bolidi lol

Igrate na emulatorima a pricate mi bajke ,dakle kad budes kupio nesto onda mozes da mi pricas ovo se isplati ovo ne ovo je dobro ovo je lose. Tebi se itekako isplati kad si ukrao igru,ajde kupi je





Sent from my Samsung Galaxy J7 (2017) using Tapatalk
Ako cemo ko sta ima, i na cemu se igra, evo moje liste (sve aktivno):

Commodore 64
Commodore Amiga 500
Commodore Amiga 1200
Xbox 360
PC (desktop) i5-3570k, 970, 8GB ram
PS4
PC (laptop) i7-6720, 1070, 16GB ram
Xbox One
Nintendo Switch

C64 ima uIEC, obe Amige imaju Gotek drive. 1200 ima i wifi karticu. A500 ima 1MB, A1200 8MB ram. Xbox 360 flesovan na poslednji LT.

Vrlo dobro znam o cemu govorim. Apsolutno je nebitno da li je Switch doneo nesto novo, ili nije. Switch je najbolja moguca platforma za Nintendo igre. Ja sam ga zato i nabavio. Mario Kart i Smash Bros su mi najvise interesantni.

Inace, ja sam pokrenuo pricu o pixel grafici. Smeti mi na savremenim platformama. Ne vidim tu nista simpaticno. Nebitno da li je na PC, Switch, telefonu ili bilo cemu.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2018, 21:44   #1224
Oblakoder
Član
 
Član od: 25.9.2017.
Poruke: 63
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Pa dobro, razumem da ti smeta pixel grafika ali razumi i ti da postoji veliki broj ljudi koji vole igre sa takvom grafikom. Sve dok ima interesa za takvim igrama bice pravljene, u suprotnom nece, ali ih svakako nece prestati praviti zato sto se tebi ili nekom drugom pojedincu ne svidjaju. Ja je licno necu kupiti ali znam dosta njih koji se raduju upravo ovoj igri, 100% sam siguran da ce se prodati u par miliona kopija
Oblakoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Oblakoder na korisnoj poruci:
vetar. (14.7.2018)
Stara 14.7.2018, 23:23   #1225
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Opet netacno ja za razliku od vecine vas igram sta mi se prohte i nisam rob brenda a imao sam vise od vecine i u ovom trenutku tj vec dosta vremena da smartphone platforma je moj izbor

Druga stvar ,ja ne napadam platformu ves se podsmevam pojedincima koji pate od kompleksa zvanog fan boj kada nesto sto postoji godinama predstavljaju kao da je to izmishljeno na platformi njihovog izbora. Slicno kao apple bolidi lol

Igrate na emulatorima a pricate mi bajke ,dakle kad budes kupio nesto onda mozes da mi pricas ovo se isplati ovo ne ovo je dobro ovo je lose. Tebi se itekako isplati kad si ukrao igru,ajde kupi je





Sent from my Samsung Galaxy J7 (2017) using Tapatalk

Otkud to tebi da sam recimo ja rob brenda i da ne igram šta mi se prohte!?


Igram igre od C64, preko SegaMastera, SMD2, SNES, PS1, N64, GB, GBA, PS2, PC, Wii, DS, PSP, X360, Wii U, PS4, Switch...jedino što trenutno nemam od svega nabrojanog u ličnoj kolekciji su C64 i X360.


Drugo, ti ne kapiraš da si ti ovde za podsmeh i ponašaš se kao da imaš kompleks, igraš se na tabletu i dolaziš ovde u podforumu konzola kako bi reklamirao smartphone/tablet platformu i istovremeno pljuvao Switch.


Kakvi emulatori, kakve bajke, o čemu pričaš!?
Svako kupuje ono što mu se dopada i za šta je spreman da daje novac, vrlo jednostavno.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2018, 8:12   #1226
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

How Octopath Traveler Became Such A Big Hit
http://www.ign.com/articles/2018/07/...e-so-appealing
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2018, 20:32   #1227
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Japanski pederi, *****, milijarderi, jajare, licimuri...

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2018, 21:39   #1228
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

^Lepo receno

Jedna od najpohlepnijih kompanija na svetu. Volim njihove igre. Igram njihove igre. Ali ovo je odvratno.

Odmah danas ide SX OS na Switch
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2018, 16:21   #1229
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Ovo je Nintendo kojeg svi znamo : Odlicne igre, zastarele konzole, odnos prema fanovima i uopste javnosti lihvarsko/hladan/ignorantski !
Ako vec toliko brinu o starim romovima (koje uzgredbudireceno preprodaju po ne znam kol'ko puta svakom novom BigN kozolom u vidu VC/Eshop...) bolje nek se pobrinu oko zastite svojih konzola i bar malo unaprede hardver, a ne ovako hakeri se sprdaju s'njima i prave emulatore i dumpuju aktuelne konzole !
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2018, 21:22   #1230
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Samo što Switch nije zastarela konzola, u pitanju je prilično moderan hardver.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2018, 15:27   #1231
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Više me boli što je Loveroms imao odličan izbor Redump-verifikovanih imidža za PSX, a GoodNES/GoodSNES kompleti ionako mogu da se nađu na svakom koraku...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2018, 23:05   #1232
Oblakoder
Član
 
Član od: 25.9.2017.
Poruke: 63
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

A sta ste drugo ocekivali od Nintenda kad su ovakve krimi radnje u pitanju? PIRATERIJA=EMULACIJA i tu se sva prica zavrsava, tj tek kad plate Nintendu silne milione bice kraj price

Tek kad se ovo desi pravda ce biti zadovoljena: Nintendo trazi da se dve stranice ugase te da njihov vlasnik plati 150 hiljada dolara za svaku neovlasceno deljenu igru kao i do dva miliona dolara za povredu prava vlasnistva za svaku igru. U prevodu, vlasnik doticnih portala Nintendu mozda bude morao isplatiti oko stotinu miliona americkih dolara. U tom slucaju nadamo se da mu se posao distribuiranja ROM-ova isplatio.

Poslednja ispravka: Oblakoder (25.7.2018 u 23:15)
Oblakoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2018, 7:16   #1233
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Piraterija je neovlašćeno kopiranje aktuelnih igara (za žive sisteme), a tretiranje emulacije 25+ godina starih igara za odavno mrtve sisteme kao piraterije ima smisla samo bolesnim umovima podivljalog turbo kapitalizma.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2018, 11:47   #1234
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Ne, piraterija je neovlašćeno korišćenje bilo kakvog sadržaja koji pripada nekome (nema veze da li je nov ili star za žive ili mrtve sisteme).
Jbg. Nintendo je prodavao gomilu NES, SNES, N64, GB, GBA...naslova na Wii, DS, Wii U i 3DS konzolama i skoro sigurno će to raditi na Switchu, čak su izbacili NES Mini i SNES Mini konzole,
te igre su njihovo vlasništvo naravno i oni žive od gaminga (nisu kao MS i Sony gde im je gaming samo jedna grana biznisa),
iz njihovog ugla svako emulacija njihovog vlasništva koja nije na njihovom hardveru i njima plaćena je protivzakonita.

Objektivno gledano su u pravu, subjektivno mi možemo da pričamo kako su zli, recimo ja prvi igram na hakovanim Nintendo konzolama piratizovane Nintendo igre.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2018, 12:18   #1235
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

@vetar i Oblakoder

Znamo svi sta je piraterija. Jeste emulacija = piraterija, medjutim, ovde se radi o software-u koji je svoj ekonomski ciklus zavrsio odavno. Tacno, Nintendo ima sva prava da tuzi koga hoce, medjutim, isto tako Nintedno je mogao da te sajtove ostavi da funcikonisu i dele taj software (pada mi na pamet Bethesda koja deli Arenu i Daggerfall besplatno). Zahvaljujuci emulicaiji i deljenju romova, te Nintendo igre su ostale popularne sve ove godine. Takodje, Nintendo sigurno nece pustiti sve stare igre u prodaju, nego samo najprodavanije. A ako se nekome svidja neki manje poznat naslov, moze da se cese.

Nintendo je uvek bio jedna od najgramzivijih korporacija, i treba ih nazvati pravim imenom. Djubrad.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2018, 12:29   #1236
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Jeste emulacija = piraterija
Zašto je onda ljudima iza CEMU-a dozvoljeno da skupljaju novac preko patreon-a, da postavljaju klipove na yt i da se slobodno promišu bez ikakvih problema? Nisam stručnjak, ali mislim da regulativa ne tretira "emulaciju" kao nešto nelegalno, a piraterija to sigurno jeste. Kidtendo u ovom slučaju može samo da peni, a za sada ništa ne mogu da urade..

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
a tretiranje emulacije 25+ godina starih igara za odavno mrtve sisteme kao piraterije ima smisla samo bolesnim umovima podivljalog turbo kapitalizma.
I Kidtendo fankiddies-ima.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2018, 12:44   #1237
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Zašto je onda ljudima iza CEMU-a dozvoljeno da skupljaju novac preko patreon-a, da postavljaju klipove na yt i da se slobodno promišu bez ikakvih problema? Nisam stručnjak, ali mislim da regulativa ne tretira "emulaciju" kao nešto nelegalno, a piraterija to sigurno jeste. Kidtendo u ovom slučaju može samo da peni, a za sada ništa ne mogu da urade..
CEMU ne pripada Nintendu, pa nemaju nikakav osnov da ga zabrane. Mogu samo da zabrane postavljanje svog software-a, sto su i ucinili. Neovlastena emulacija jeste piraterija. Koristi se software bez pristanka. Ali, kao sto rekoh, postoje mnogo vise "user firendly" nacini da se izadje na kraj s emulacijom. Cak je i Blizzard jedno vreme dozvoljavao privatne servere koji nisu na aktuelnoj verziji WoW.



Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
I Kidtendo fankiddies-ima.
Cemu provokacije? Svaki put kad udjes na ovu temu, krenes da provociras, bez potrebe. Niti te je iko napao, niti pomenuo.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2018, 12:57   #1238
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Nema iritantnijih derišta od Kidtendo fankiddies-a. Što ne znači da ti tu trebaš da se pronalaziš.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2018, 13:11   #1239
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Nema iritantnijih derišta od Kidtendo fankiddies-a. Što ne znači da ti tu trebaš da se pronalaziš.
Nisam se pronasao.

I mene smori za medalju kad ljudi krenu da postavljaju podatke o prodaji konzola (vazi i za PS4 i XB1), pa da hvale svaku ...enu igru koja je izasla za odredjeni sistem. Pa cak i ovaj razgovor. Branjenje prilicno dzukackog poteza jedne korporacije. Medjutim, kad krenes da ih provociras, ceo razgovor gubi smisao, i pocinje bespredmetna rasprava.

On topic:

Ne kapriam potrebu odbrane Nintenda po svaku cenu? Pogotovo ovakvog poteza.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2018, 13:18   #1240
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Alo botovi, džabe se trudite, nećete dobiti sendvič i sok od Nintenda.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
C64freak (26.7.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Kvm switch digitus dc-oc-12 mica1709 Ostale komponente 3 22.8.2011 0:42
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com