Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2018, 13:00   #1
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Single player gaming - mrtav?

Već neko vreme razmišljam o tome da li je SP gaming u izumiranju.

Od igara sam se svesno i ciljano distancirao pre par godina rešivši tada da promenim stil života i dovedem neke stvari u red (zdravlje, finansije itd.), pa tek onda da se vratim povremenom casual igranju. Jedna od poslednjih SP igara koju sam u tom periodu "aktivno" igrao je bio GTA V.

Pre par meseci sam krenuo da ponovo pomalo istražujem šta se dešava na gaming sceni i stekao utisak da situacija uopšte nije kao što je nekad bila. Očekivao sam da me za tih ~3 godine čeka gomila sjajnih SP naslova koje sam propustio iz neke igračke niše koju ja volim (FPS, action, action-adventure, puzzle-platform, sandbox, co-op...), ali me većina izvora sa neta vraća na preporuke naslova koje sam "ostavio" baš pre tih par godina (GTA V i sl. igre).

Da uporedim sa periodom u prošlosti - primera radi, kada sam bio najaktivniji u igranju ~2010-11 godine, za pola godine je znalo da se nakupi interesantnih naslova poput Bulletstorm-a i sličnih da sam jedva čekao da se dočepam slobodnog vremena i posvetim im se. Nisu nužno morale da budu AAA igre (al' bilo je i takvih), ali su bile vredne igranja i pružale su tonu zabave.

S druge strane, koliko god mi delovalo mrtvo, vidim da se ipak nešto dešava - twitch-uje se, YouTube-uje, znači gaming kao takav je daleko od mrtvog. Ono što primećujem je da su i drugari koji su bili hardcore single-player igrači ("nikad neću preći na repetativni multiplayer, da zavisim od neta, plaćam igre, volim kampanju, dobru priču itd.") su se ipak prešaltali na neke MP naslove. Poklekli pred manjkom SP igara, pa je MP gaming jedini način da ostanu u toku ili je logičan sled u "evoluciji" gaminga?

Zanima me vaše mišljenje o svemu ovome. Da li se jednostavno nisam dovoljno udubio da istražim i nađem sjajne naslove kojih zapravo ima u izobilju ili je trend ipak takav da se sve shift-uje na MP?

Poslednja ispravka: Partybreaker (10.8.2018 u 13:55)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (13.8.2018)
Stara 10.8.2018, 13:17   #2
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Pa cinjenica je da se forsira MP sto se tice AAA. Ali isto tako, ima dosta SP igara koje su po meni jako dobre. Shadow Warrior 1/2, Just Cause 3, Assassins Creed (subjektivno), hellblade senua's sacrifice, xcom2, deus ex md... to su samo pc igre i to poznatije koje mi padaju na pamet odmah, konzolne ekskluzive da ne pominjem.

E sad, ako singleplayer poistovecujes sa "besplatnim" igrama, tu već ne znam kako stoje stvari, izasao sam iz tih voda pre nekoliko godina.

Sve zavisi i kako igras, ima ko jednu sp igru obrne hednom za 15ak sati, a ima ko je delhe po 200 pa i 700h.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 13:35   #3
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Ja sam skoro pa iskljucivo SP igrac, jedini MP naslovi sto sam igrao su BF BC2, BF3, BF4 i NFS Hot Pursuit iz 2010.


Sto se tice singlpleja, nije nikako u izumiranju, prosto ima sve vise tih MMO i MP igara pa ti se cini. Vidim da nisi naveo da igras FRP i RPG igre inace, kvalitetnih ima da se nadje zahvaljujuci kickstarterima. Najmanje igram AAA, jer je 80% reciklirano djubre ili su prosto igre za debile.
Postavi poruku u temi za preporuku, rado cu ti preporuciti neke igre iz tvojih omiljenih zanrova.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (10.8.2018), Rockstar (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 13:51   #4
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Zanimljiv topic i dobro pitanje...mislim da SP nije mrtav ali da definitivno nije u onoj poziciji od pre desetak godina, mislim da MP i live service igre sada preuzimaju primat i da ce ih ubuduce biti sve vise i vise...naravno najvise zbog cistog $$$$. Najveci igraci su u najvecoj meri vec presi na doticni model, Ubisoft prednjaci mada ni EA i Activision ne zaostaju, Take Two je isto uzjahao doticnog konja...cak i Bethesda koja je zadnih 10 tak godina bila sinonim za SP igre sada polako okrece list. Mislim da je ostao jos jedino Sony kao neko ko i dalje dosta vise forsira cista SP iskustva.

Uglavnom verujem da su indie i manji gaming igraci buducnost pure sp igranja...sto se tice ovih velikih...samo ce vreme reci ali se meni licno ne dopada u kom pravcu ide AAA gaming
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (6.9.2018), NjegovaWisost (13.8.2018)
Stara 10.8.2018, 14:28   #5
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Shadow Warrior 1/2, Just Cause 3, Assassins Creed (subjektivno), hellblade senua's sacrifice, xcom2, deus ex md...
Shadow Warrior 2 i Hellblade: Senua's Sacrifice definitivno liče na tip igara na koje sam upirao u prvom postu, hvala za to!

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Postavi poruku u temi za preporuku, rado cu ti preporuciti neke igre iz tvojih omiljenih zanrova.
Evo, možeš i ovde

Recimo, istraživao sam nove co-op igre... igre koje sam u tom periodu od 2010. do 2015. igrao kao blesav (The Cave, Lara Croft and the Guardian of Light / Temple of Osiris, Rayman Origins / Legends, Ibb & Obb, Brothers: A Tale of Two Sons, Trine 1/2/3, Never Alone...), sada mi je svega par prepruka (poput Overcooked) izbacilo. A uživao sam da zajedno na kauču prelazim SP kampanju uz akcije i mozgalice.

Kvalitetan FPS isto, platforma, akciona avantura... Recimo tvojih top 5 SP igara iz pomenutih žanrova za period posle 2015. godine?

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Zanimljiv topic i dobro pitanje...mislim da SP nije mrtav ali da definitivno nije u onoj poziciji od pre desetak godina, mislim da MP i live service igre sada preuzimaju primat i da ce ih ubuduce biti sve vise i vise...naravno najvise zbog cistog $$$$. Najveci igraci su u najvecoj meri vec presi na doticni model, Ubisoft prednjaci mada ni EA i Activision ne zaostaju, Take Two je isto uzjahao doticnog konja...cak i Bethesda koja je zadnih 10 tak godina bila sinonim za SP igre sada polako okrece list. Mislim da je ostao jos jedino Sony kao neko ko i dalje dosta vise forsira cista SP iskustva.

Uglavnom verujem da su indie i manji gaming igraci buducnost pure sp igranja...sto se tice ovih velikih...samo ce vreme reci ali se meni licno ne dopada u kom pravcu ide AAA gaming
Ovo ti je skroz "on-point".
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 15:41   #6
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Ja sam bas u poslednjih godinu dana i krenuo da igram igre koje su izasle u periodu od 2015. godine.

Da li igras FPS sa primesama rolplej-a? Ako igras, preporucujem ti Dishonored 2, Prey i Deus Ex Mankind Divided. Najbolji cistokrvni FPS u novije vreme ti je Doom, nije los ni novi Wolfenstein - The New Colossus, ali je razocarao u odnosu na prosli. FPS sa zombijima Dying Light preporucujem, odlicna atmosfera, igrivost, kao i dobra borba prsa u prsa.



Najbolja novija platforma na PC-u sto sam igrao je Ori and the Blind Forest, sledece godine izlazi novi. Zatim, platforma Inside, malo mracnija igra, ali lepo iskustvo.


Sto se tice akcionih avantura, Witcher 3 svakako. Metal Gear Solid Phantom Pain je odlicna akcija, otvorenog je tipa.

Avantura iz prvog lica? SOMA definitivno. Kao i Firewatch.


Ako se setim jos necega, napisacu.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (10.8.2018), Lex987 (10.8.2018), Partybreaker (10.8.2018), Rockstar (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 17:04   #7
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Ja mislim da je za to kriva "smena generacija".

Pretpostavljam da si i ti, kao i vecina ovde clanova, odrastao igrajuci SP igre. Tj prve igre su nam bile SP, navikli smo na njih. Lako bi smo se udubili u neku Sp igru, iako je bila sa ocajnom grafikom, znali smo da uzivamo u tome.

Dok na primer danasnji klinci/deca/tinejdzeri su odrasli igrajuci uglavnom MP igre. Evo primera radi igracki "put" moje brace, jedan '98 godiste, jedan '02.

1. CS 1.6 >> 2. SAMP >> 3. LOL >> 4. GTA V MP, znaci, odrasli su igrajuci MP igre. Ja ne znam ni jednu SP igru koju su oni presli. I mi smo naravno igrali CS, QUAKE itd, ali u manjoj meri kao deca.

Ono sto je moja poenta je, da su navikli na kompetitivnost, na zelju da pobedjuju, i na frustraciju kad gube. Mislim da se i to odrazava na SP igre, osim sto je manje kvalitetnih nego pre, mnogo su lakse, upravo da ne bi nervirale omladinu svojom tezinom, da bi imali taj lazni osecaj pobedjivanja.
( ne mesam ovde danasnje igre koje su namerno pravljene da budu teske

Mislim da se sve prilagodjava toj deci sto su odrasla samo na MP igrama. Tu leze pare, njih i love izdavacke kuce.

Sve u svemu, mislim da ce kvalitet i broj dobrih SP igara rapidno opadati, jer, dolaze neki novi klinci.
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare13 na korisnoj poruci:
Partybreaker (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 17:25   #8
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Ma koja je to kvalitetna SP igra? Mozes na prste da nabrojis odlicne SP igre koje su izasle poslednjih godina.
Sad samo stancaju igre, izlaze igre kao na traci.
Nema kvaliteta.
Ranije nije bilo tako i dominirale su skroz drugacije igre nego danas.
Danas samo FPS,FPS,FPS,FPS i opet jedan red FPS-a.
RTS i Avanture maltene izumrele...
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 17:43   #9
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Daleko je od mrtvog. I meni su mnogo draze indie igre od blokbastera (doduse, ja uglavnom ne igram FPS igre i "immersive simove", a tu je navodno bilo dosta kvalitetnih igara), a na polju nezavisnih igara ima dosta toga zanimljivog. Samo prosle godine imali smo Rain World, Hollow Knight, The Sexy Brutale, Four Last Things, Cuphead (ovo mozes da igras i u coopu)... I to samo ako gledamo ono sto mene privlaci, inace je bilo mnogo kvalitetnih indie igara za svaciji ukus.

Avantura takodje ima, nego Kidja nije upucen. Pored The Sexy Brutale i Four Last Things, trenutno mi na pamet padaju i Kathy Rain, Thimbleweed Park, Far, Unforeesen Incidents...

Pretpostavljam da se igras samo na PC-u, inace je na konzolama bilo mnogo vrhunskih SP blokbastera, i tu tek nema ni govora o smrti singleplayera. Generalno, imam utisak da zivimo u izuzetno plodnom periodu za gejming, bilo SP bilo MP...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 17:46   #10
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Na konzolama je SP živ i zdrav.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
zdravkelja (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 17:54   #11
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Evo ti preporuke igara od 2015 pa na ovamo, a da odgovaraju žanrovima koje si naveo. Sve su to dobri naslovi, čak i oni koji su mi iz ovog ili onog razloga odbojni- možda tebi neće biti. Naravno da ih nisam sve odigrao, ali znam da su dobro prihvaćeni čim su mi skrenuli pažnju..

Nier Automata, Salt and Sanctuary, Hollow Knight, Rime, Hellblade, Ruiner, Dead Cells, Pyre, Sexy Brutale, A Hat In time, Inside, Ori And the Blind Forest, Cuphead, Shadow Complex Remastered, Axiom Verge, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Hyper Light Drifter, Abzu, HOB, Far Lone Sails, Dark Souls III, Hitman 2016, Dishonored II + Death Of The Outsider ekspanzija, Prey, Deus Ex Mankind Divided + Criminal past dlc, Doom, Wolfenstein II The New Colossus, SOMA, Mad Max, Witcher 3, Nioh, Oxenfree, Quantum Break, Yakuza 0, Sniper Elite 4, Shadow Warrior 2, Dying Light, Rise Of The Tomb Raider, Fallout 4, Vampyr, Kingdom Come Deliverance, Seven, Middle-earth: Shadow of War, The Surge, Gears of War 4, Metal Gear Solid V + Ground Zeroes, Far Cry 5, A Way Out, The Evil Within 2, Resident Evil 7, Mirrors Edge 2, Titanfall 2 kampanja (sjajna), Okami HD, Vanquish, Owlboy, Unravel 2, Little Nightmares, Zelda BoTW (CEMU emulator)..

Najavljeni: Cyberpunk 2077, Metro Exodus, Atomic Heart, Sekiro: Shadows Die Twice, Doom Eternal, Dying Light 2, Witchfire, Rage 2, Hitman 2, RDR 2 (izaćiće i za PC sigurno), System Shock 3 (i remaster keca), Mount & Blade II, Beyond Good & Evil 2, Control, Shadow of the Tomb Raider, Ori and the Will of the Wisps, The Last Night, Psychonauts 2, Babylon's Fall, Left Alive, Scorn, Call of Cthulhu, Sinking City, Insomnia The Ark, Code Vein, Starfield, TES VI, Darksiders 3, Rune Ragnarok, Biomutant, Ashen, The Surge 2, Squadron 42, A Plague Tale: Innocence, Resident Evil 2 Remake, Just Cause 4, Halo Infinite, Gears of War 5, Sunset Overdrive, Planet Alpha, My Friend Pedro, Vane, Beautiful Desolation (avantura, ali ima borbe)..

Na PS4 imaš Horizon Zero Dawn, God Of War, Shadow of The Colossus remaster, Persona 5, Uncharted 4, Uncharted The Lost Legacy, Yakuza 6.. A najavljeni su i Death Stranding, The Last of Us part II, Ghost of Tsushima, Marvel's Spider-Man, Days Gone..


Poslednja ispravka: nameless1 (10.8.2018 u 21:10)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
doctor (13.8.2018), Leonida (10.8.2018), Partybreaker (10.8.2018), Zuti Bar (13.8.2018)
Stara 10.8.2018, 18:11   #12
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Zaboravio sam Broforce, koji je odličan za co-op.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 18:11   #13
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Nije mrtav, nego kao i sa batle rojalem, sve vise izdavaca misli da se milijarde lako zaradjuju u MPu, sve dok se ne opeku, a kao sa savakim trendom, doci ce do tacke opadanja i bice vise SP-a
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 18:12   #14
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

I na PC-u je rekao bih vrlo živ, pogotovo od kad dobijamo sve što i XB. Ja lično stvarno ne stižem da odigram sve što bih voleo jer ne mogu da odvojim toliko vremena, tj. ne želim na uštrb drugih hobija.

Pored onih što je filpan preporučio, a sve su dobre igre, ja bih dodao još par jako finih SP iskustava:

Akcije iz trećeg lica:

Quantum Break
Rise of the Tomb Raider
Gears of War 4
Batman: Arkham Knight

Platforme:

Ori and the Blind Forest (znam da je filpan već pomenuo ali moram da ponovim jer igra je vrh)
Rime
Unravel

RPG nisi pomenuo pa neću ni ja. Da ne ponavljam ovo što su drugi već pisali, u narednih mesec dva držim oko na Shadow of the Tomb Raider i Darksiders III.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 18:21   #15
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
RPG nisi pomenuo pa neću ni ja
Većina današnjih RPG-ova imaju borbenu mehaniku nalik na akcione avanture (hns), ili fps-ove. Dark Souls, Witcher 3, Fallout 4.. su ti dobri primeri. Te naslove sasvim komotno mogu igrati i oni koje odbijaju tradicionalni RPG-ovi.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 18:37   #16
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Tebi je izgleda svaka igra koja izadje kvalitetna. Nisam igrao sve ovo sto si naveo ali makar 10 naslova bih izbacio kao nekvalitetne ali dobro.
Valjda si to naveo cisto da dokazes da ih ima puno ali ustvari ih nema jer to sto se igra na steamu najvise ili ima ocenu 9 na IGN ne znaci da je kvalitetna.
@Nameless1


Kvalitetne igre su igre poput : Grim Fandango,Kings Quest VI, The Longest Journey, The Book of Unwritten Tales itd.

Poslednja ispravka: Kidja (10.8.2018 u 18:50)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 18:49   #17
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

A ti si neki sudija za kvalitet? Čak i da ti se ne sviđaju neki od tih naslova, oni imaju svoju publiku i solidno su ocenjeni. Zato sam ih i naveo, a op neka vidi da li ga to interesuje..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Leonida (10.8.2018), player1 (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 19:38   #18
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Jesam.
Imaju malu ali odabranu publiku.
Ja sam mislio da ovde pricamo o kvalitetu a SP igre svakako da ne izumiru u dobu gde izlaze preko 1000 igara mesecno to je valjda jasno.


Gejming na Twitchu ti govori sve jer dominiraju MP igre tu i tamo neka mukica streamuje Dark Souls ili I wanna be the Boshy i to ti @OP govori o tome u kakvom stanju je SP.
Da nema ovih velikih streamera koji popularizuju na neki nacin pojedine igre ne bi ni one imale prostore na toj platformi.


Nameless ti je nabrojao naslove a ja bih ti preporucio da odes na steam i tamo nadjes jod 1000 takvih naslova jer ima bas dosta SP-a koje su izasli u prethodne 3 godine a koje on nije naveo.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 19:50   #19
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Kidjo, kao i obično, nemaš ti pojma ni o čemu. Ajde, navedi koje sam to igre naveo a da su najobičniji škart, pa da ih izanaliziramo..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 19:50   #20
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Ljudi su otupeli a developeri brze bolje iskoristili to zasta iskreno i ne mozemo da ih krivimo.
Secam se kad smo svi mi bili klinci svaki dinar smo skupljali da kupimo dobar ketridz i znalo se koja etiketa valjda koja ne al smo ipak svi skupljani za te bolje a mogli smo da kupimo 5 bezveznih za iste pare dok sad kad pogledate na popularnije igre su zapravo smece.
Na kraju krajeva jedan FF new empire je popularniji i zaradjuje vise od svih square enix naslova zajedno a gde su jos losije igre od FF new empire koje opet jos vise zaradjuju sve nesto sklapas boje bacas kartice nema lora nema mehanike kao cutesy nacrtano sve u jednom prozoru ma bre nema gameplay_a lol

A onda se setis kako je bilo ranije, jedan morovind,strife,starcraft,cezar,planescape torment i sta sve, pa bre setimo se samo kolko se sprdalo sa FPS igrama jer su brainless suteri a opet eto i naj brainless suter iz tog vremena ima svetlosnu godinu vise svega

Jbg mikro transakcije lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
Kidja (10.8.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
muzički player jonathan Šta da kupim? 22 17.3.2010 21:30
WOW Single Player Night Hawk Mrežne igre 92 4.5.2008 22:29
mp3 player vs. Windows harmon Operativni sistemi 6 14.2.2006 19:07
dvd+divx player, pitanja sasha vukelic ŠDK - Foto i audio/video 3 27.1.2006 18:59
VP6 player Plasaw Video/TV softver 7 24.12.2005 17:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com