Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2014, 19:14   #4521
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Ja baš sad igram ponovo dvojku i ne mogu da verujem koliko mi se utisak o Witcher-u 2 srozava svaki put kad krenem da ga igram. I dalje bagovita sa odvratnom prezasićenom kolornom paletom i preforsiranim bloom-om, katastrofalnim odzivom kontrola i odvratnom inercijom pokreta (posebno ako se igra bez kontrolera), preteranim akcentom na kasapljenje svega što se mrda, najgorim inventarom ikada viđenom u nekom "RPG" naslovu, "hack and slash" borbom itd. itš.

Prosto neverovatno koliko su slike prezasićene i pune pogrešnih boja.


Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
voodoo_ (28.11.2014)
Stara 27.11.2014, 22:36   #4522
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Da, totalno

http://cloud-4.steampowered.com/ugc/...9124C27E5E676/

http://cloud-4.steampowered.com/ugc/...C4A63D0E90B13/

http://cloud-4.steampowered.com/ugc/...BD3EDFBF4D888/
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku 2SaiNt4U na korisnoj poruci:
Al Capone (27.11.2014), nameless1 (27.11.2014), Stenmark (29.11.2014)
Stara 27.11.2014, 23:00   #4523
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Pa pogledaj treći screenshot. Kvalitet tekstura, osvetljenje i zasićenost boja su toliko loši da se Roche jedva razlikuje od stene ispred koje stoji.

Witcher 2 ima lepo zamišljene lokacije to stoji ali igra se previše trudi da zamazivanjem očiju sakrije nedostatke novog engine-a. Srećom izgleda da je CDPR naučio lekciju pa Witcher 3 izgleda mnogo bolje.

Videću da li ću uopšte uspeti da se nateram da završim dvojku. Ako ne treći deo igram bez importa. Žao mi samo što sam prethodno odigrao keca baš detaljno. Witcher 1 je po meni i dalje dimenzijama kvalitetniji RPG naslov od nastavka.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2014, 23:05   #4524
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Pa pogledaj treći screenshot. Kvalitet tekstura, osvetljenje i zasićenost boja su toliko loši da se Roche jedva razlikuje od stene ispred koje stoji.
I sad je ja ubi trazeci Rochea na slici, reko nemoguce da se bas tolko ne vidi Znaci kao wheres Waldo
p.s. zavrsi dvojku, ne zezaj.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2014, 23:19   #4525
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

@Neutrino

Hehe, ima TW2 problema sa prezasicenim bojama u pojedinim kadrovima, ali inace je najlepsi RPG do sada (mislim da se skoro svi u tome slazu, osim tebe). I ne, inventar nije najgori ikada, vec je standardan za moderne, multiplatform RPG-ove; cak je i znatno bolji od svojih glavnih konkurenata (DA2, Skyrim..). Takodje, nebuloza je reci da se igra oslanja na ubijanje svega zivoga, kada je grind sveden skoro na minimum, a kvestovi su rucno radjeni, veoma bogati dijalozima, pricom, cesto mogu da se zavrse na vise nacina.. opet, znatno vise negoli kod konkurenata. Borba je hns?! A kakva je bila u kecu, takticka? Moze li biti drugacija kod ovakvih RPG-ova? Kontrole imaju los odziv? Ni u vanili sa time nisam imao preteranih problema (a bilo ih je), a u EE verziji sve je glatko, osim ako ti reper nisu akcione igre, pa imas prevelika ocekivanja od jednog RPG-a..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Al Capone (27.11.2014), Atwa013 (27.11.2014), filpan (27.11.2014), Rainman (27.11.2014), Stenmark (29.11.2014)
Stara 27.11.2014, 23:22   #4526
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Apsolutno da je dvojka pomalo zarazena konzolitisom, ali nije sve tako bas crno..
Combat jeste ponekad quin roll mash fest, ali je su barem kvestovi odradjeni fajn.
Dijalozi, mogucnost resavanja side misija na nekoliko nacina, grananje price i tvog puta kroz igru tako da dva igraca imaju veoma razlicit prolaz kroz igru... to je skroz na mestu.

To da je witcher kec tvrdji RPG, jeste.

trojku sam uzeo pre mesec dva, po svemu do sada sto sam video trebala bi biti "popravljena dvojka" sa malo vise slobode kretanja, i mogucnosti u fightu.
Znakove mozes na dva nacina koristiti, i ima neki dodatak mali samostrel kao sidearm..

Videcemo.

Sto se tice tvojih shotova, ono mi deluje kao da nema 30% detalja, pogotovo senke.
ne znam da li igras enhanced edition, i da li je taj preset na shotovima na neki medium-high?
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2014, 23:25   #4527
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

http://chivethebrigade.files.wordpre...camo-920-2.jpg
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 2SaiNt4U na korisnoj poruci:
Al Capone (27.11.2014)
Stara 27.11.2014, 23:43   #4528
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

E, jbg, W2 forsira kasapljenje svega zivoga i ima ga previse....a u kecu se takmicite u sviranju gajdi ti i ostale karakondzule... A sta li ce tek da bude u trojci, sigurno da ce medju tih xyz kvestova da bude bar jedno 30% cistokrvnog, originalnog, pravog, pravcatog grinda....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
real022 (28.11.2014)
Stara 27.11.2014, 23:45   #4529
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Iskreno, ceo Neutrinov post je netacan od pocetka do kraja,al sta mozes kad je covek tako doziveo igru
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 0:14   #4530
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

@SaiNt4U
Jeste Enhanced Edition sa Ultra high preset i isključenim Ubersampling-om.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
@Neutrino

Hehe, ima TW2 problema sa prezasicenim bojama u pojedinim kadrovima, ali inace je najlepsi RPG do sada (mislim da se skoro svi u tome slazu, osim tebe). I ne, inventar nije najgori ikada, vec je standardan za moderne, multiplatform RPG-ove; cak je i znatno bolji od svojih glavnih konkurenata (DA2, Skyrim..). Takodje, nebuloza je reci da se igra oslanja na ubijanje svega zivoga, kada je grind sveden skoro na minimum, a kvestovi su rucno radjeni, veoma bogati dijalozima, pricom, cesto mogu da se zavrse na vise nacina.. opet, znatno vise negoli kod konkurenata. Borba je hns?! A kakva je bila u kecu, takticka? Moze li biti drugacija kod ovakvih RPG-ova? Kontrole imaju los odziv? Ni u vanili sa time nisam imao preteranih problema (a bilo ih je), a u EE verziji sve je glatko, osim ako ti reper nisu akcione igre, pa imas prevelika ocekivanja od jednog RPG-a..
Možda sam jedini ali ostajem pri tome da se Witcher 2 služi prilično jeftinim trikovima da sakrije svoje grafičke nedostatke.

Što se inventara tiče apsolutno je netačno da ako je igra multiplatformska ne može da ima dobar inventar. Pogledaj Deus Ex Human Revolution. Inventar baziran na grid sistemu koji fantastično funkcioniše i na PC-u i na konzolama. Pogledaj novi redizajnirani sistem za Witcher 3. Isto grid sistem. Pregledan i neuporedivo jednostavniji od traljave scroll liste iz dvojke. Još veći problem je što Geralt u drugom delu ima inventar velik ko Roda megamarket pa ti probaj da se snađeš kad uđeš samo da nađeš najobičniji kamen ili runu za mač.

I za ubijanje svega i svačeg i dalje stojim pri svome. U kecu si recimo mogao da izbegneš većinu trash mobova tako što si se kretao po danu. U dvojci, recimo u Flotsamu, nebitno koji deo dana je u pitanju na svaka dva metra će te sačekati gomila respawnovanih nekkera ili endrega sa kojima ćeš da se mlatiš sve dok se igra ne namoli da ti dozvoli da uništiš njihova gnezda. A igra se bogato koristi dosadnim backtrackingom koji te baš tera da prolaziš kroz te zone. Kec je taj problem mnogo bolje rešio ostavljanjem transportera u svakom većem hubu sa kojim si mogao da izbegneš backtracking.

Kontrole? Odakle da počnem Kao prvo, Witcher 2 otvoreno favorizuju kontroler nad tastaturom i mišem. Svako okretanje sa WASD tasterima automatski prvo okreće Geralta oko sopstvene ose pa tek onda u pravcu u kojem pokazuje taster. Zašto? Pa zato što su kontrole predviđene za analogne stickove a ne tastaturu i miš. Još gore, kad se Geralt zatrči u jednom pravcu i treba naglo da promeni smer, on se toliko zanese (uz prikladnu animaciju af kors ) da se najveći deo borbenog gameplay-a svodi na vođenje računa o inerciji i okretanju Geralta!

Čujem kritike na borbu iz keca. Pa borba u kecu je takva zato što se u potpunosti oslanja na RPG elemente. Kao RPG igrač ja neću da budem uslovljen akcionom gameplay mehanikom. Za to uvek mogu da obrnem Darksiders ili Devil May Cry. Hoću da moje odluke rade za mene a ne mišići i sistematski loše realizovane kontrole.

I na kraju, nisam neko ko pošto-poto traži zamerke igri. Posle pročitanih knjiga i gutanja svega i svačega što se pojavilo između dve igre rekao bih da sam popriličbno veliki fan Vešca. Ali jednostavno u Witcher-u 2 ima toliko stvari koje mi se ne sviđaju posle odličnog keca da sam došao u situaciju da čak nemam volju ni da ga završim.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 0:14   #4531
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ja baš sad igram ponovo dvojku i ne mogu da verujem koliko mi se utisak o Witcher-u 2 srozava svaki put kad krenem da ga igram. I dalje bagovita sa odvratnom prezasićenom kolornom paletom i preforsiranim bloom-om, katastrofalnim odzivom kontrola i odvratnom inercijom pokreta (posebno ako se igra bez kontrolera), preteranim akcentom na kasapljenje svega što se mrda, najgorim inventarom ikada viđenom u nekom "RPG" naslovu, "hack and slash" borbom itd. itš.

Prosto neverovatno koliko su slike prezasićene i pune pogrešnih boja.

slike...
Zar nije latencija u kontrolama sredjena pathcevima? Pitam, posto sam ja igrao na Xboxovom kontroleru igru na PC-u.
Za bloom i kolornu paletu se slazem, nekad izgleda toliko neprirodno da se covek zapita na cemu su bili kad su radili na osvetljenju pojedinih zona, takodje se moze primetiti da je lighting "pravljen" za svaku zonu posebno i da nije konzistentan, to se dobro vidi recimo pri prelazu iz jedne u drugu oblast, recimo ulaskom u pecinu kod ulaza u Flotsam, vidi se da nisu bas bili ovladali engineom, mada ima scena koje su odlicno osvetljene, suma u Flotsamu, Vergen, itd.
Inventar nije los, ono sto nije dobro je (sad cu ja opet u svoju tikvu, a Nameless ce da me "ispravi" ) nedostatak dobre ekonomije u igri, prave RPG mehanike i uticaja vestina ku dijalozima i elementima gejmpleja kao sto je crafting npr, onda bolje i svedenije price, vise akcenta na Geralta a manje na politicku ujdurmu u stilu Game of Thrones-a.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 0:26   #4532
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Zar nije latencija u kontrolama sredjena pathcevima?
Nije. Inertnost kontrola ako igraš sa tastaturom i mišem je i dalje užasna.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 0:27   #4533
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
sad cu ja opet u svoju tikvu, a Nameless ce da me "ispravi"
Necu, de de.. Uzdrzacu se ovaj put.

nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (28.11.2014)
Stara 28.11.2014, 0:56   #4534
matrix_ninja
Veteran
 
Član od: 13.1.2007.
Poruke: 864
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 161 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nije. Inertnost kontrola ako igraš sa tastaturom i mišem je i dalje užasna.
Spusti malo grafiku, imao sam slicnih problema iako sam imao vise nego dobar fps (50-60), cesto mi se desavalo cak i da me neprijatelj poklopi kroz blok (iako sam postavio na vrijeme, i bas se vidi kako njegov mac prolazi kroz moj). Smanjio sam neku od opcija, i poslije tog kao da sam progledao, milina za igrati.

Sad sta je problem bio, dal neka od opcija sama po sebi pravi problem (kao npr. vsync sto stvara lag u vecini igara, bar u mom slucaju), il igra zahtijeva stabilnih 60fps, pojma nemam.
matrix_ninja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 0:59   #4535
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Ma isključivao sam sve živo - od grafičkih opcija pa do bufferinga. Čak sam probao nekakav fix koji koristi raw input miša i tastature. Ne pomaže. Jednostavno igra je tako projektovana da najbolje radi sa analognim stickom.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 1:02   #4536
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Ja sam imao velikih problema sa microstuttering-om, gde bih recimo na 45 FPS imao nesnosne frame dropove koji su me izludjivali. Problem sam jedino uspeo da resim limitiranjem frame rate-a na 30 uz pomoc dxtory-a, sa svim opcijama odvrnutim na max, izuzev naravno ubersampling-a.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 1:04   #4537
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Ja sam imao velikih problema sa microstuttering-om, gde bih recimo na 45 FPS imao nesnosne frame dropove koji su me izludjivali. Problem sam jedino uspeo da resim limitiranjem frame rate-a na 30 uz pomoc dxtory-a, sa svim opcijama odvrnutim na max, izuzev naravno ubersampling-a.
Problem je što se onda javlja screen tearing jer je vsync isključen.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 1:10   #4538
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Ja sam, ako se dobro secam, na kraju sam morao da drzim vsync ukljucen, tehnicki sam imao identicne uslove kao da je igram na xbox-u, uz 1080p rezoluciju i maksimalna graficka podesavanja naravno.
Toliko je stuttering bio iritantan (nije postojalo resenje, tool, registry hack i kombinacija grafickih podesavanja koje nisam probao) da sam na kraju kad sam nasao dxtory (jedini tool koji je uspesno eliminisao stuttering) rado prihvatio da igram igru na 30 FPS-a. Graficka je bila dovoljno jaka da tera igru daleko iznad 30fps-a (ASUS 6870 OC-ovana) tako da mi se nije desavalo da izgubim glatkocu u izvodjenju.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 1:14   #4539
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Pa čekaj, kako si držao vsync na 30 FPS ako ti je monitor pretpostavljam sa osvežavanjem od 60Hz?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 1:32   #4540
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Meni je kraftovanje i u dvojci bilo odlično. 70% opreme sam sam napravio.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, the witcher, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01
Ne Radi Assassin's Creed 1 Delete Kvarovi 12 5.9.2011 21:15
[SPOILER ALERT] Priča Assassin's Creed serijala gamer4life otpaTci 2 5.4.2011 16:11
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com