Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2008, 19:12   #1161
macan32
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 163
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 24 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Treba patch 1.05 i naravno poseban krak za tu verziju ako je igra "narodnjak".
Imas sve na game copyworld.
Posle toga igra ne izbacuje prilikom ucitavanja novog nivoa igre.
macan32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku macan32 na korisnoj poruci:
igne (30.12.2008)
Stara 2.1.2009, 1:22   #1162
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Da li postoji varijanta da "zakljucam" ikonice na desktopu a ne da svaki put kad reinstaliram drajvere za graficku, moram ponovo da ih namestam?
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 15:27   #1163
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Treba mi pomoc. Imam veliki problem sa Vistom - bilo koji dodatni hardver koji sam probao ne radi. U pitanju su 2 HP stampaca, USB stik, SD kartica i Samsung digitalni fotoaparat. Svi uredjaji su novi. Vista prijavljuje da joj treba drajver koji za SD karticu i USB stick ne postoji, a za stampac i fotoaparat sam instalirao drajvere i sa diska i poslednje sa sajta i opet ne radi. Po svemu ostalom sistem se ponasa normalno.

Molim za pomoc. U pitanju je Vista 32 home

Hvala.
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 15:31   #1164
zveer
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Da li si stavio SP1?
zveer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 17:46   #1165
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
zveer kaže: Pregled poruke
Da li si stavio SP1?
Jesam
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 15:53   #1166
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Ja imam Vistu Ultimate SP1 x64 Novembar 2008. Imam 4GB memorije.
Instalirao je juce, drajveri... sve super proslo, net odmah radi, znaci bez cimanja. Za graficku poslednji whql -> 180.48.
Ali, kad sam krenuo redom da instaliram programe, znaci one standardne programe, tu su nastali problemi:

1.) Windows/Total Commander, bez ovog programa nema zivota , on mi baguje, instalurao sam verziju 7.01, ne moze ponekad da pristupi fajlovima na disku (dvd-u), obicno je to slucaj, kada je potrebna dozvola Administratora, a vala za vistanje, sta god da oces, svaka druga opetacija, mora run as administrator (i stalno nesto mora da potvrdjujes), to me gadno nervira. Dakle, da li znate koja verzija Windows/Total/Power commandera radi normalno na Visti, ili program koji je po funkcionisanju identican ovima ?
2.) Nero 7 nece da mi radi, prijavi gresku pri kraju instalacije, a program radi normalno na XP-u. Probacu sa Nero 8 verzijom.
3.) Razni kigeni , nece uopste da se pokrenu, ne moze se aktivirati program bez njih .
4.) Skoro nijedan program vezan za overklokovanje mi ne radi, TAT, Core Temp. Radi Everest. Za Rivu 2.21 mi je prijavljivao da ne moze da prepozna drajver. jer nije digitaly signed . Instalirao sam 2.22 i resio taj problem.
5.) Imao sam problem i sa kodecima, koji sam delimicno resio, sa dosta mucenja, resenje je Vista codec pack i Divx Installer 6.8. I u BSPlayeru mora dodatno nesto da se podesava, da bi sliku prikazivao.
6.) Kada sam instalirao Vistu, stavio sam je na D: particiju (XP SP3 je pre nje instaliran na C: particiju). Znaci sve lepo izabrao, ali kad udjem u Vistu, ona D: particiju prijavljuje kao C:, a C: na kojoj je XP prikazuje kao D:. Znaci Vista zamenila je ime particijama, nije to toliko bitno, samo je cudno.

Uvek sam mislio da je pametno drzati dva OS-a, kao kad nesto zatreba onda... . Totalna glupost, treba probati oba, pa se opredeliti za jedan od njih. Ne moze se ulaziti u dva i raditi svakodnevne stvari.

Veoma je jasno, da cu se ja ocigledno vratiti XP-u. Cak i kada bih resio sve gore probleme, mislim da XP ostaje favorit. Jer kada sam se vratio u XP (a vistao sam jedno 10-tak sati), mislio sam da cu reci wtf, al ovo lose izgleda, ali nije bilo tako .

Samo da dodam, da je Vista ispravna, koleZA Megatron mi je preporucio, njemu radi stabilno.
Doduse, rece mi. on ne koristi Commander, verovatno ni overklok programe.

Probao sam Cryostasis, i sporije mi radi, nego sto je radio na prethodnom XP-u. Vratim se sad u ovaj friski XP SP3, pokrenem ovu igru (instaliranu na Visti, ne znam da li je to bitno), radi mi sad losije na XP-u , ne znam neki trip, samo znam da mi je dosta brze radilo kada sam probao na prethodnom XP-u, i igra jelte, bila instalirana na tom XP-u, u odnosu sad na Vistu i sad ovaj XP.

Poslednja ispravka: Pjanovic (4.1.2009 u 16:13)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
A M G (4.1.2009), zoran845 (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 16:15   #1167
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

I nemojte da mi se zahvaljujete na poruci , nego pokusajte da mi pomognete, da resim neki od navedenih problema.
Bez flejma molicu lepo .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 16:20   #1168
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
I nemojte da mi se zahvaljujete na poruci , nego pokusajte da mi pomognete, da resim neki od navedenih problema.
Bez flejma molicu lepo .
Ahm, osecam se prozvanim...
Posto sam skoro i ja nabavio 4GB RAM-a, planirao sam prelazak na 64-bitnu verziju Gliste, ali posto sam video da jos neki, meni vazni programi nece da rade, mislim da cu ostati na XP-u jos malo.

Nego, da ne ispadne da necu da pomognem, jesi li pokusao da pokrenes programe koji prave problema u compatibility modu?
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
Pjanovic (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 16:30   #1169
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
I nemojte da mi se zahvaljujete na poruci...
Ovo je presudilo da ti se zahvalim .

Šalu na stranu, upravo problemi sa popularnim programima koje si opisao (a i nekim drugim) i meni smetaju kod "Viste", a još više odnos prema korisniku kao prema krembilu/bolidu koji ne zna šta je za njega dobro i šta može-ne može/treba-ne treba da uključi, instalira, pokrene,...
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Pjanovic (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 17:00   #1170
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
odnos prema korisniku kao prema krembilu/bolidu koji ne zna šta je za njega dobro i šta može-ne može/treba-ne treba da uključi, instalira, pokrene,...
E upravo to .


Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Nego, da ne ispadne da necu da pomognem, jesi li pokusao da pokrenes programe koji prave problema u compatibility modu?
Ovo znam kako ide u XP-u, kako se to pokrece u Visti ?
Mada mi je i to glupo, ako program nije pravljen da radi na Visti, onda je bezveze forsirati ga.
Druga stvar, ako je neka igra u pitanju (kao dosta igara sto sam odigrao na XP-u, a u sustini su pravljeni za Win98).
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 17:29   #1171
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Ajd da probam da pomognem posto je koristim duze vreme...
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
1.) Windows/Total Commander, bez ovog programa nema zivota , on mi baguje, instalurao sam verziju 7.01, ne moze ponekad da pristupi fajlovima na disku (dvd-u), obicno je to slucaj, kada je potrebna dozvola Administratora, a vala za vistanje, sta god da oces, svaka druga opetacija, mora run as administrator (i stalno nesto mora da potvrdjujes), to me gadno nervira. Dakle, da li znate koja verzija Windows/Total/Power commandera radi normalno na Visti, ili program koji je po funkcionisanju identican ovima ?
Ako sam te razumeo, trebalo bi da se ovaj problem resava iskljucivanjem UAC sistema. Control Panel > User Accounts > Turn UAC on or off > i iskljucis.
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
2.) Nero 7 nece da mi radi, prijavi gresku pri kraju instalacije, a program radi normalno na XP-u. Probacu sa Nero 8 verzijom.
Nero 7 i nije za Vistu (nekima radi, nekima ne), v8 ili 9 resava problem.
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
3.) Razni kigeni , nece uopste da se pokrenu, ne moze se aktivirati program bez njih .
Imam isti problem i resavam ga iskljucivanjem anti-virusa, Avast Home (i Nod32 isto), nemam taj problem na XP-u, a isto je sve sem OS-a.
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
4.) Skoro nijedan program vezan za overklokovanje mi ne radi, TAT, Core Temp. Radi Everest. Za Rivu 2.21 mi je prijavljivao da ne moze da prepozna drajver. jer nije digitaly signed . Instalirao sam 2.22 i resio taj problem.
Nisam neki overkloker, ali ovo se resava novijim verzijama programa. To generalno vazi i za sve ostale programe.
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
5.) Imao sam problem i sa kodecima, koji sam delimicno resio, sa dosta mucenja, resenje je Vista codec pack i Divx Installer 6.8. I u BSPlayeru mora dodatno nesto da se podesava, da bi sliku prikazivao.
U Visti meni savrseno radi K-Lite Mega Codec Pack (v425), a koristim KMPlayer.
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
6.) Kada sam instalirao Vistu, stavio sam je na D: particiju (XP SP3 je pre nje instaliran na C: particiju). Znaci sve lepo izabrao, ali kad udjem u Vistu, ona D: particiju prijavljuje kao C:, a C: na kojoj je XP prikazuje kao D:. Znaci Vista zamenila je ime particijama, nije to toliko bitno, samo je cudno.
Pa ovo mozes i da promenis, a mozda ti je i D particija fizicki ispred C particije, odnosno, mozda si se zeznuo kada si ih pravio, desava se (mozes da proveris sa nekim programom za particionisanje, meni pod Vistom najbolje radi Paragon Partition Manager 9.0 Professional, preporuka).

Dodatno mogu da ti preporucim za ubrzanje Viste da iskljucis Superfetch i jos neke (u zavisnosti od potreba) servise. Da iskljucis pravljenje restore pointa pri svakom paljenju racunara, da iskljucis automatsku defragmentaciju diska (Win Disk Defragmenter). Takodje na brzinu paljenja i zauzece RAM-a dosta utice i to sta sve stavis u Sidebar.

Inace, za ovih godinu i nesto kako koristim Vistu (Business) na lap-topu, mogu reci da je sasvim solidan OS i da svako ko ima noviji/bolji racunar moze da koristi Vistu bez ikakvih problema. Treba se malo navici, ali, po meni, vredi malo truda.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
Pjanovic (4.1.2009), player1 (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 17:36   #1172
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Superfetch nipošto ne isključuj. Često korišćeni programi će se sporije dizati, to nije ubrzanje nego usporenje

CoreTemp meni recimo radi, a nepotpisani drajveri se instaliraju isto ko i na XP-u, samo staviš "install anyway".

I nemoj da dramite oko cimanja za isključivanje UAC-a, pa i na XP-u posle instalacije treba provesti najmanje pet minuta dok se pogasi gomila stvari iz System Propertiesa i servisa
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 17:37   #1173
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Hvala velika .

Ne, C: je fizicka particija, uostalom i pisalo je tako pri instalaciji Viste, ali kao sto rekoh to i nije veliki problem.

Hvala jos jednom, probacu ovo sve sto si napisao.
A sto se tice brzine, nije mi potrebno ubrzanje, poprilicno je brza.

Jos jedna stvar, sta namestat u opcijama za display settings, ima 96 i 120dpi (tako nesto bese).
Ja imam 17" monitor i rezolucija desktopa 1024x768, stavio sam 120dpi i previse mi je krupno, fontovi boze sacuvaj, kad udjem ovde na forum, ili su preveliki (naslovi) ili je premali tekst, ovaj obican za citanje .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 17:40   #1174
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

^ Ja koristim 120dpi, al meni je moniotor 19", rez. 1280x1024. 96dpi je meni premalo.

Mada, ima dosta strana na netu koje ne izgledaju dobro na 120dpi. To je vise njihov problem, jer ko ih je pravio nije obracao paznju na sve faktore. Tu je super Firefox sa text-only zumom. Ako izgleda cudno samo smanjis font u browseru za stepen ili dva i milina (jos 3.0 moze i da pamti nivo zuma strane za kasnije).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 17:45   #1175
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Lightbulb Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
E upravo to .




Ovo znam kako ide u XP-u, kako se to pokrece u Visti ?
Mada mi je i to glupo, ako program nije pravljen da radi na Visti, onda je bezveze forsirati ga.
Druga stvar, ako je neka igra u pitanju (kao dosta igara sto sam odigrao na XP-u, a u sustini su pravljeni za Win98).
Ovo sam izguglao:

Citat:
1. Right click the executable and click the Properties option.
2. Select the Compatibility tab.
3. Select the Run This Program in Compatibility Mode option.
4. From the drop-down list, choose the operating system you ran before upgrading to Vista.
5. If necessary, select the option to run the program as an administration.
6. Click OK.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
Pjanovic (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 17:48   #1176
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Superfetch nipošto ne isključuj. Često korišćeni programi će se sporije dizati, to nije ubrzanje nego usporenje
Meni se sistem, doslovno, preporodio iskljucivanjem Superfetch-a. Ceo taj sistem je lepo zamisljen, ali ne funkcionise bas kako treba. Bilo je vec puno price o tome. Jeste da mi se Word palio sekundu brze, ali je zato sve ostalo bilo mnogo sporije.

@Pjanovic

96dpi je standardno, tako je meni (1024x768) i isto je kao i u XP-u.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
Pjanovic (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 17:58   #1177
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Samo da dodam, da je Vista ispravna, koleZA Megatron mi je preporucio, njemu radi stabilno.
Doduse, rece mi. on ne koristi Commander, verovatno ni overklok programe.
ne koristim total cmd ali koristim core temp, skini verziju 0.99.3 ubada iz prve.
orthos mi takodje radi ne znam koji je trip kod tebe...tat ne koristim.
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MEGATRON na korisnoj poruci:
Pjanovic (4.1.2009)
Stara 4.1.2009, 22:02   #1178
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Ajd da probam da pomognem posto je koristim duze vreme...

Ako sam te razumeo, trebalo bi da se ovaj problem resava iskljucivanjem UAC sistema. Control Panel > User Accounts > Turn UAC on or off > i iskljucis.
Nero 7 i nije za Vistu (nekima radi, nekima ne), v8 ili 9 resava problem.
Imam isti problem i resavam ga iskljucivanjem anti-virusa, Avast Home (i Nod32 isto), nemam taj problem na XP-u, a isto je sve sem OS-a.
Nisam neki overkloker, ali ovo se resava novijim verzijama programa. To generalno vazi i za sve ostale programe.
U Visti meni savrseno radi K-Lite Mega Codec Pack (v425), a koristim KMPlayer.

Pa ovo mozes i da promenis, a mozda ti je i D particija fizicki ispred C particije, odnosno, mozda si se zeznuo kada si ih pravio, desava se (mozes da proveris sa nekim programom za particionisanje, meni pod Vistom najbolje radi Paragon Partition Manager 9.0 Professional, preporuka).

Dodatno mogu da ti preporucim za ubrzanje Viste da iskljucis Superfetch i jos neke (u zavisnosti od potreba) servise. Da iskljucis pravljenje restore pointa pri svakom paljenju racunara, da iskljucis automatsku defragmentaciju diska (Win Disk Defragmenter). Takodje na brzinu paljenja i zauzece RAM-a dosta utice i to sta sve stavis u Sidebar.

Inace, za ovih godinu i nesto kako koristim Vistu (Business) na lap-topu, mogu reci da je sasvim solidan OS i da svako ko ima noviji/bolji racunar moze da koristi Vistu bez ikakvih problema. Treba se malo navici, ali, po meni, vredi malo truda.
Hvala puno, ona UAC me je najvise nervirao .
Takodje si mi pomogao oko kigena (ne kevina onog fuzbalera ), iskljucio sam AVG Free, i sad hoce da ih pokrene.

Zbog usera kao sto si ti, (i ostali koji su postovali ovde) ovaj forum i ima ovoliki znacaj .

Stavio sam 96 DPI (ne znam koji sam djavo i stavljao 120 DPI), sad sve lepse izgleda .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
toxic (5.1.2009)
Stara 6.1.2009, 3:39   #1179
MarkoZ
Veteran
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Smed.Palanka
Poruke: 684
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 96 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
5.) Imao sam problem i sa kodecima, koji sam delimicno resio, sa dosta mucenja, resenje je Vista codec pack i Divx Installer 6.8. I u BSPlayeru mora dodatno nesto da se podesava, da bi sliku prikazivao.
6.) Kada sam instalirao Vistu, stavio sam je na D: particiju (XP SP3 je pre nje instaliran na C: particiju). Znaci sve lepo izabrao, ali kad udjem u Vistu, ona D: particiju prijavljuje kao C:, a C: na kojoj je XP prikazuje kao D:. Znaci Vista zamenila je ime particijama, nije to toliko bitno, samo je cudno.
Evo posto su na skoro sva pitanja dati odgovori samo da se dovezem na ova dva:
5. Najnoviji KLM Codec Pack ili Vista Codec Pack zavrsava posao. Problem je sto u BS playeru moras da promenis video renderer (posto overlay nije kompatibilan sa aero) opcije->preference ->video->video rendering-> i stavi internal renderer direct draw surface ili EVR (ja koristim EVR,meni je bolji)

6. Nije nikakav problem,kad udjes u XP bice opet sve normalno. Problem je sto je vista noviji sistem i voli da bude glavna tj. ispred starijeg sistema,zato svoju particiju prijavljuje kao C: na koju god da je instaliras.
MarkoZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 3:54   #1180
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
MarkoZ kaže: Pregled poruke
Evo posto su na skoro sva pitanja dati odgovori samo da se dovezem na ova dva:
5. Najnoviji KLM Codec Pack ili Vista Codec Pack zavrsava posao. Problem je sto u BS playeru moras da promenis video renderer (posto overlay nije kompatibilan sa aero) opcije->preference ->video->video rendering-> i stavi internal renderer direct draw surface ili EVR (ja koristim EVR,meni je bolji)
Da, to su mi vec rekli, za BSPlayer, a stavio sam, Vista Codec Pack i Divx 6.8 .
Radi ok sada.

Citat:
MarkoZ kaže: Pregled poruke
6. Nije nikakav problem,kad udjes u XP bice opet sve normalno. Problem je sto je vista noviji sistem i voli da bude glavna tj. ispred starijeg sistema,zato svoju particiju prijavljuje kao C: na koju god da je instaliras.
To sam i sam pretpostavio .

Al sam odro onaj sah Titans, podebdio sam ga na 10-toj tezini , doduse pre toga vezao 9 poraza, a prva partija bila remi (pcoetnicka sreca, i guess) .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
vista final, windows vista


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dual Boot između Windows XP i Vista RC1 sistema Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 5 26.12.2008 22:05
Service Pack 2 nedođija! holodoc Operativni sistemi 50 19.11.2006 17:14
windows Vista! Master Neo Operativni sistemi 316 5.11.2006 17:35
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com