Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2007, 23:25   #181
grdja
Član

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Densetsu, da li si igrao i Morrowind ili samo 3DMark 2007, pardon, hteo sam da kazem Oblivion? Sta je jos Betseda uradila, da ovaj novi Star Trek. Bilo mi je zao da je NV toliko prolupao, igra je krsina nad svim krsevima.

Znas koji topik sam video na Beth FO3 forumu, "koju ulogu bi ste zeleli da Patrik Stjuart ima u FO3". Sklopili ljudi ugovor i ne puscaju. Najbolje bi bilo da pogine jos pre introa ako mene pitaju. Fini i kulturni Zan Luk stvarno se na uklapa u FO3.
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 3:53   #182
Damirius
Član

Član od: 17.4.2007.
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka

Cuti, radi sta hoces. Morrowind je morrowind, oblivion je oblivnion, a daggerfall je daggerfall. Ajde reci mi sta ti mislis da ce oni da urade i cime sam te ja uvredio ovim postom. Neka fallout ostane fallout. Majke mi svaka ti cast, car si. Ako naprimer ID koji je napravio najbolju fps igru moze da radi strategiju, tako i Betsheda moze da radi fallout. Pazi malo sam drunken ali ako zamisljas fallout na nivou morrowinda ili aaaaaaa obliviona onda si promasio temu. Zaobidji te tvoje precutacu fore i predji na konkretne stvari. Ako imas neke cinjenice slobodno ih pokazi prostom svetu, ja sam se iscimao cisto radi reda, ali nece to biti daleko od istine. Sta ces ti uraditi?
P.S. grdja ima pravo za star trek btw
Damirius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 15:10   #183
The mighty Boo
Veteran

Član od: 25.7.2006.
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka

Citat:
Damirius kaže: Pregled poruke
i. Ako naprimer ID koji je napravio najbolju fps igru moze da radi strategiju, tako i Betsheda moze da radi fallout.
Ne moze Bethesda da radi Fallout - nema ni znanje, ni strucnost ni kreativnost Interplaya i Black Isle-a. Da ga ima videli bi ga do sada.

Fanovi sasvim osnovano strahuju da ce Bethesda upropastiti Fallout. Najverovatnije i hoce. Ali sta je tu je.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 15:35   #184
Sarmatian
Starosedelac

Član od: 6.12.2005.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka

Sve cega se dohvati bethesda polako propada. Imamo opadanje kvaliteta TES serijala iz igre u igru (od daggerfalla preko morrowinda do obliviona) i sada treba da ocekujemo da ce napraviti fallout 3 kako valja???

Daj boze da gresim ali to ce biti kreativni fijasko...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 15:52   #185
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux

Zahvalnice: 2.115
Zahvaljeno 4.946 puta na 2.876 poruka

Nije tačno da propada. Morrowind je bio igriviji od Daggerfalla, Oblivion je igriviji od Morrowinda. Realno, TES serijal u najmanju ruku stagnira, a ja bih čak rekao i da napreduje. Meni ne pada napamet da u 2007. pomičem bitmape 8x16 piksela po ekranu i raspoređujem action poene u borbi, pa makar priču pisao i Kris Avelone. Isto ko što nekom u '97 nije padalo napamet da igra avanture gde će da kuca "open door" i "pick potion" nego će fino da klikće po Super VGA slici. A mogu da se kladim da su tada matori Spektrumovci i Amigisti mantrali nad zlom sudbinom i "propašću" igara.
Ovo nije '97, na tržištu vladaju drugačija pravila i profil prosečnog igrača danas je bitno drugačiji. Kome se ne sviđa, Visual Studio u šake pa pišite šta hoćete.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 16:36   #186
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 5.513
Zahvaljeno 4.108 puta na 2.681 poruka

Licno mislim da je obican turn-based system nepotreban za novi naslov kao Fallout.

Pa i BOS je imao kvazi-realtime borbu i SPECIAL (mada to nije RPG, ali ipak...)

Steta sto neka kuca kao Bioware ili Obsidian nema prava za Fallout, jer ono sto oni rade mnogo vise pasuje Falloutu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 16:50   #187
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux

Bioware bi tek upropastio. Ispao bi neki novi Jade Empire. The Elder Scrolls bar daje osećaj širine i otvorenosti.
Stara 28.4.2007, 18:14   #188
The mighty Boo
Veteran

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Nije tačno da propada. Morrowind je bio igriviji od Daggerfalla, Oblivion je igriviji od Morrowinda. Realno, TES serijal u najmanju ruku stagnira, a ja bih čak rekao i da napreduje.

Meni ne pada napamet da u 2007. pomičem bitmape 8x16 piksela po ekranu i raspoređujem action poene u borbi, pa makar priču pisao i Kris Avelone.
Ako nastavak Obliviona bude "igriviji" od prethodnika igrace ga ljudi sa IQom sobne temperature.
TES serijal ne napreduje niukom sem u tehnickom planu jos od Arene. Uvek je isti (debilan) princip: kliseizirani questovi, u neinventivnom fantazijskom svetu koji je pretrpan nasumice generisanim tamnicama sa pricom naspram koje avanture Konana deluju kao visoka umetnost...
Tacno, ima sirinu, mada se ta sirina sastoji od jedne osnove iskopirane x puta. TES je GTA role play igara samo bez smeka istog. Takoreci bez ikakvog smeka. A i sirina bez dubine i nije nekakva sirina.

Bioware ima bar neki donji prag kvaliteta ispod kojeg se za sada ne spustaju. Posto TES nije ni postavio nikakav prag sem u tehnickom planu Bethesdi se ne moze previse prigovoriti. Jer od babe svakao nece biti devojka.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
Damirius (28.4.2007)
Stara 28.4.2007, 18:15   #189
Damirius
Član

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Ne moze Bethesda da radi Fallout - nema ni znanje, ni strucnost ni kreativnost Interplaya i Black Isle-a. Da ga ima videli bi ga do sada.

Fanovi sasvim osnovano strahuju da ce Bethesda upropastiti Fallout. Najverovatnije i hoce. Ali sta je tu je.
@mighty boo To je bilo sarkasticno, izvadio si recenicu iz konteksta...
@voodoo&player1 TES propada iz igre u igru, daggerfall je bio najbolji. Ne znam sta trazis u jednom RPGu. FO3 ne mora da bude turn based i ne mora da ima grafiku kao FO2, ali tako ne zelim da vidim oblivion sa puskama. Ja hocu izometrijski pogleda, ne mora ni to, eto neko trece lice sa mogucnosti pomeranja kamere odnosno ugla gledanja. Ako nece da odrade turn based, neka smisle nesto pametnije od njihove realtime borbe. Nije stanje isto kao kad se prelazilo sa type and go i point and click, prica je u svakom slucaju morala da se razradi da bi igra bila zanimljiva i da bi vas zadrzala. Sad to ne mora da se radi, imate oruzje imate protivnika, udri. Ti tvoji razlozi se javljaju kod mnogih ljudi, mislite da neki ljudi kao sto sam ja ne shvataju da tehnologija napreduje. Shvatam ja to sve, ali to ne znaci da grafika moze da zameni sve... Evo procitaj ovo http://www.nma-fallout.com/article.php?id=34542 nadam se da ces shvatiti da mi nismo gomila hejtera koji pljuju 'bez razloga'. Ovo za Visual Studio hehe, ako se tebi ne svidja neki film ili neka knjiga da li ces ti snimiti svoj film ili napisati knjigu? Jos je gore to sto Betsheda radi na nastavku serijala, da oni rade na novoj postapokalipticnom rpgu bolelo bi me uvo.
Stara 28.4.2007, 18:27   #190
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux

Ja na nma-fallout više ne idem, svaki put se iznerviram kad pročitam neki tekst tamo.
Problem sa Fallout fanovima je što ne znaju šta hoće. Kao, igra treba da bude nova, a da bude identična ko prethodnici. Da ima neviđenu priču, a da priča bude ko u kecu i dvojci. Da ne pričam što je dobar deo FO igrača dobrano prerastao fazu oduševljenja novim igrama (plus što kad se sećaju kako su igrali Fallout pre 10 godina, ne sećaju se kvaliteta Fallouta nego potpuno bajkovitog utiska kako im je sve bilo lepo i bezbrižno). Tako da sada šta god da Bethesda napravi, izazvaće im mlak utisak (u najbolju ruku).
Mislim, čak i kad bi developeri imali najbolju želju da prihvataju sugestije Fallout zajednice, poludeli bi posle tri dana "saradnje". Zato lepo ako su pametni, potpuno će ih ignorisati i praviti šta oni hoće, jer su oni istresli šest miliona licencu a ne nma-fallout.com, i savršeno treba da ih zabole šta misli neki skoro-pa-tridesetogodišnjak kako treba da izlgeda nastavak. Ja bih bar tako radio, bez ikakve griže savesti.
Stara 28.4.2007, 18:38   #191
Damirius
Član

Ja sam ti lepo rekao da procitas. Tamo pise lepo i detaljno sta oni hoce. Ne znam ko je rekao da hoce pricu kao u fo1/2. Kao igrali su fallout pre 10 godina i ne secaju se u stvari kakav je. Pa ja sam ga igrao pre nekih mesec dana, a verujem da likovi sa duck and cover i nma ga igraju cesto, tako da ne verujem da ce zaboraviti. Fallout2 je napravljen uz pomoc uske saradnje sa Fallout fan zajednicom. Nisu poludeli i napravili su extra igru. Znaci sad su kupili i mogu da se za****vaju, lepo.
Stara 28.4.2007, 18:38   #192
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 5.513
Zahvaljeno 4.108 puta na 2.681 poruka

Ake cemo nesto lose cega mogu da se setim, to je da su i Fallout1 i 2 imali deblan AI, a uz to kompanjone koje kontrolise obavecno AI. Koliko je tu bilo frendly fire-a. Jos se secam neke mutanta sa minigunima koji vise ubiju svojih nego protivnika.

Mada ako cemo tako, nisu ni novije igre previse odmakle od toga,npr. NWN2, ali bar imaju nacina da kompenzuju to (puppet mod, protivnici imuni na svoje area magije, itd...)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 18:47   #193
Damirius
Član

Istina je da je AI bio poprilicno debilan sto se tice borbe, ali realno iako je i meni to zamerka ne mogu da kazem da je to ostetilo mnogo igru.
Stara 28.4.2007, 18:52   #194
The mighty Boo
Veteran

Citat:
Ja na nma-fallout više ne idem, svaki put se iznerviram kad pročitam neki tekst tamo.
Problem sa Fallout fanovima je što ne znaju šta hoće. Kao, igra treba da bude nova, a da bude identična ko prethodnici. Da ima neviđenu priču, a da priča bude ko u kecu i dvojci. Da ne pričam što je dobar deo FO igrača dobrano prerastao fazu oduševljenja novim igrama (plus što kad se sećaju kako su igrali Fallout pre 10 godina, ne sećaju se kvaliteta Fallouta nego potpuno bajkovitog utiska kako im je sve bilo lepo i bezbrižno). Tako da sada šta god da Bethesda napravi, izazvaće im mlak utisak (u najbolju ruku).
Mislim, čak i kad bi developeri imali najbolju želju da prihvataju sugestije Fallout zajednice, poludeli bi posle tri dana "saradnje". Zato lepo ako su pametni, potpuno će ih ignorisati i praviti šta oni hoće, jer su oni istresli šest miliona licencu a ne nma-fallout.com, i savršeno treba da ih zabole šta misli neki skoro-pa-tridesetogodišnjak kako treba da izlgeda nastavak. Ja bih bar tako radio, bez ikakve griže savesti.
Fanovi nikada ne znaju sta hoce jer svaki fan zeli ono sto se njemu najvise dopalo, ali kao sto Damirius rece niko ne zeli Oblivion sa puskama. Uostalom to sto svi misle da ce Bethesda za*rati je krivica same Behtesde koja apsolutno ne uliva poverenje - ali ako naprave bas dobro (a to je u sustini rimejk Fallout igara sa vecim svetom i vise questove, dakle jos istog) nikom im vise nece prigovoriti - ja prvi.

Naravno oni mogu da prave sta hoce ali o trzisnom uspehu Fallouta 3 ce odlucivati renome Fallouta 1 i 2. Ako igra bude drasticno losija/drugacija od istih F3 ce urnisati i kriticari i fanovi. A onda se igra nece narocito prodati. Sto svakako nije Bethesdi u interesu. Prema tome sa ovom licencom su uzeli izuzetno vruc krompir u ruke, ali to je njihov problem.
Stara 28.4.2007, 19:51   #195
grdja
Član

Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka

Jedino što čoveka zadržava da igra Oblivion je grafika. Od onoga što sam ja video svaki kvest se na kraju svodi na ubij zgazi i ponekad pokupi neki paketić od žrtava.

Sve se to opet svodi na priču o tome da pojednostavljivanje igre svakako povećava broj customera, ali i iritira ljude koji su igrali prethodne nastavke. Manje više sve igre zadnjih 5 godina, iz nastavka u nastavak grafika napreduje, priča, gameplay samo bivaju uprošćavani i nazaduju sve više i više.

A ta priča o tome da su "hard kore" igre smrt za firmu su stvarno tužne. Battlezone se slabo prodao ali je Pandemic preživeo. Looking Glass su ubili Core i Eidos koji su mislili da će da zgrnu silne pare na inventivnim i originalnim Tomb Radier 4 i 5. Black Isle je potonuo sa Interplayem koji je slavno krenuo u osvajanje tržišta action RPGova za konzole i popio metak u glavu.

Samo bih želeo da igra ne bude iz prvog lica, da ostanu RPG elementi, da se nekako SPECIAL prilagodi real time okruženju. Priču i kvestove i sve drugo nek zaseru i nek bude bezlično kao u Oblivionu, to će im ljudi još i oprostiti, to plus preslikanu gameplay mehaniku Obliviona im niko neće oprostiti. A nemojmo da se zavaravamo, nema teoretske šanse da Bethseda odradi dobru priču, dobre dijaloge i da se ne svodi svaki kvest na "čiko čiko izgubio sam kucu, zli orkovi je drže".
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 20:24   #196
Sarmatian
Starosedelac

Član od: 6.12.2005.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka

Citat:
Bioware bi tek upropastio. Ispao bi neki novi Jade Empire. The Elder Scrolls bar daje osećaj širine i otvorenosti.
Jade Empire je nesto sasvim drugo. Uopste nije predvidjeno da bude nesto vise od onog sto je ispalo. To je kao da uporedjujes neki trkacki i gradski auto. Ne mogu se uporedjivati jer je svaki pravljen za posebnu namenu. JE je trebala da bude simpaticna igrica koja ce te zabaviti na desetak sati i to savrseno radi. Mada i ja ne bih voleo da Bio pravi F3. Njihov fah su druge igre. Pre Obsidian po kreativnosti, s tim da jos treba da se desi da izbace jednu zavrsenu igru...

Citat:
Istina je da ce fanovi kukati sta god da se napravi ali poenta je da li ce ostati dusa fallouta ili ne. Kada se kaze prihvatanje predloga fallout zajednice ili saradnja sa zajednicom ne misli se na konkretno razgovaranje o svakom kvestu vec na neke odredjene smernice. Nemoj mi davati vino ako sam trazio pivo i jos me ubedjivati da je to pivo, i to mnogo bolje od onog sto sam ja trazio.

Bethesda jeste pljunula 6 miliona za fallout. Nisu dali tolike pare da zato sto ne racunaju na staru slavu fallout-a. Da je ta stara slava tako nebitna, napravili bi sami neki postapokalipticni rpg. Oni sada ubedjuju fanove da ce im smuckati neki novi, bolji Fallout koji ce im se vise svideti. Neka im je sa srecom, samo se bojim da taj novi, bolji fallout ne bude toliko bolji da vise ne lici na fallout.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 0:00   #197
Eni
Banana

Član od: 9.1.2006.
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.356 poruka
Wink Re: Fallout 3

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Nisu dali tolike pare da zato sto ne racunaju na staru slavu fallout-a. Da je ta stara slava tako nebitna, napravili bi sami neki postapokalipticni rpg. Oni sada ubedjuju fanove da ce im smuckati neki novi, bolji Fallout koji ce im se vise svideti. Neka im je sa srecom, samo se bojim da taj novi, bolji fallout ne bude toliko bolji da vise ne lici na fallout.
Amin. Ako naprave glupost, neka je igraju sami...
Ako naprave igru čiji original će kupovati i Srbi čak i deset godina nakon izlaska (kao F. i F.2), znaćemo da su napravili nešto da valja...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 2:31   #198
Damirius
Član

E lepo bas sto smo se slozili... Nece svaki fan da isto misli, ali svi se slazu za vecinu OSNOVNIH stvari koje cine taj duh fallout serijala. Naravno taj turn based/real time je veliki problem ali ima i drugih stvari koje cini fallout i koje se ne smeju prosto zaobici.
Stara 29.4.2007, 21:31   #199
Red Dragon
Starosedelac

Član od: 16.7.2006.
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon

Citat:
Problem sa Fallout fanovima je što ne znaju šta hoće.

Heeeeeeeejjjjjjj, nemoj tako, ja znam sta hocu (zato sam i otvorio temu)..............................jedino, iako sam veeeeeeeeeliki fan, ne bih voleo da protracim mladost cekajuci Fallout 3. Mislim 10 godina, i nista.
I iskreno se nadam da ce ostati u turn-based stilu, sa perkovima, Specialom, otkacenim dijalozima itd........

Ja sam na Bethsedinom forumu,ali samo cekam neku informaciju(a pogotovo njihovu gresku ), pa da osujem drvlje i kamenje po njima.

Ono sto je mene oduvek zanimalo jeste, ako je Bethseda zapocela rad na F3 od nule, sta se desilo sa Van Burenom(Black Isle je navodono imao oko 80% gotovog projekta)?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 21:46   #200
Densetsu
Veteran

Član od: 6.2.2007.
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Ja sam na Bethsedinom forumu,ali samo cekam neku informaciju(a pogotovo njihovu gresku ), pa da osujem drvlje i kamenje po njima.
I to je ono sto ce unistiti Fallout 3 bez obzira koliko dobra igra bila.
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, fallout, fallout 3, rpg, special

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fallout MMO Belfegor Role-Play 7 27.1.2010 14:08
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel DeCoy Role-Play 7 28.11.2008 14:13
Fallout - endings Nemesis Role-Play 4 26.9.2007 17:37
Fallout original kulturni jelen O igrama uopšte 2 7.12.2006 4:13

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:29.