Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2013, 21:46   #1
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Za 2 nedelje kupujem nov mobilni za 140 evra, dakle, za gotov novac. Problem je u placanju kredita, ne razumem se u to, jer sigurno nije kao ranije, da uplatim 200 dinara i da to trosim, jer takav nacin placanja ne zelim, jer je skupo pa se brzo trosi, vec zelim da mi bude u smislu da imam recimo 200 minuta razgovora, 200 poruka i besplatan internet za surfovanje, dakle, sa neta na mobilnom ne bih nista skidao, vec bih ga samo koristio za surfovanje - Skype pre svega, youtube, FB i slicno. Interesuje me i da li bih mogao svoj broj da zadrzim pa da placam kao sto sam podvukao gore ili bih MORAO du kupim nov broj?

Dakle, da imam ovo sto sam podvukao i da to placam, ne mesecno, vec nakon sto potrosim, a ne trosim puno, narocito ne minute, jer ne pricam preko mobilnog ili to jako retko cinim. Tesko je bilo objasniti...nadam se da me razumete.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 21:51   #2
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Dakle nećeš neku postpaid tarifu sa ugovorom koju bi plaćao svakog mjeseca, a nećeš ni prepaid? Ne znam da li imaju kod vas u Srbiji neki takvi bonusi gdje za određene pare, jednokratno, dobiješ određen broj minuta, poruka... pogledaj ponudu vaša tri operatera, možda ima nešto za tebe.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 21:52   #3
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Hoces da predjes na post pejd i da zadzis svoj broj, a imas svoj telefon, onda je pravo resenje za tebe MTS ondosno telekom koji imaju mogucnost placanja pola paketa ako imas svoj telefon, tj cena je upola manja od navedenih ovde http://www.mts.telekom.rs/index.php/mix-net-tarifa.html i jos nesto YT ce poprilicno da ti skida net.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 22:16   #4
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Ali rekao je da neće da plaća mjesečno, dakle neće postpaid. Vjerovatno hoće da koristi periodično. Onda je najbolje da ideš na prepaid i da ganjaš bonuse i popuste. A ako ćeš ipak postpaid, naravno da možeš zadržati broj.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 22:19   #5
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Sad kad bolje procitam nisam sigran videcemo jos dok se javi
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 22:25   #6
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Citat:
cane.prebranac kaže: Pregled poruke
Sad kad bolje procitam nisam sigran videcemo jos dok se javi
Ja zapravo nemam pojma na šta misli, tako neobično piše. Ali kontam da hoće neku kombinaciju između prepaid i postpaid, kod nad postoji nešto slično, zove se "Kombinuj".
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 22:55   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

ajd za 200 minuta i 200 poruka možeš da uplatiš, a za internet, YT i slično teško, svi se stiskaju sa po par gigabajta maks.. pitanje je i da li možeš da zadržiš broj...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 23:11   #8
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Hteo bih da imam do nekih 200 minuta i 200 poruka i da koristim net, ali samo za surfovanje, bez skidanja bilo cega sa neta. Apsolutno se ne razumem u nacin placanja, tako da ne znam sta da radim...zapravo, jasno je da mesecno placanje ne dolazi u obzir, jer svakog meseca da placam 600, 700 dinara, a potrosim samo delic toga, je smesno. Zato mi treba nesto kao sto sam vec naveo u pogledu poruka, minuta i neta, a da placam periodicno, prepaid, kako god da se sada to zove, jer 1. put kupujem touch screen i to za gotov novac, pa pojma nemam, a svi kupuju ove pakete i placaju mesecno, ali meni to ne treba.

Sustinski se ne razumem u nacin placanja, prepaid i postpaid, kako bi to u ovom mom slucaju islo. Sta ja da radim, a da bude ovo sto ja zelim? Potenciram na to da bude nesto u smislu da ja platim odredjen iznos novca, recimo 300 dinara i imam navedeni broj poruka, minuta i neogranicen net (a da ne skidam nista sa neta) i kada to potrosim, onda opet uplatim, a da ne bude na mesecnom nivou. Dobro, ne moram da zadrzim broj, ako ne moze da se zadrzi, to mi je i najmanje bitno, ali nacin placanja...to mi je najvaznije.

U vezi neta mi je jako vazno. Posebno Skype, youtube i slicno i kako to da gledanje recimo nekog klipa moze da mi skida gigabajte, ne kapiram, kada ja nista ne skidam, vec samo gledam, pretrazujem...? Potreban mi je net bez seckanja, umereno brz, zadovoljavajuc.

Poslednja ispravka: Romantic (7.3.2013 u 23:21)
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 23:15   #9
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Druze nije sad da te nesto ubedjujem ali razmisli o post pejd placanju, tj ugovoru, veruj mi bice ti mnogo lakse i jeftinije to sto ti hoces mislim da je nemoguce. Broj mozes zadrzati to je najlakse.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 23:18   #10
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Pa ako nećeš da plaćaš mjesečno, onda je za tebe prepaid. To je dopunjavanje po potrebi na kiosku, a preko menija svog operatera vjerovatno možeš "naručiti" 50, 100 poruka ili minuta koje istrošiš jednokratno... informiši se, evo ti interneta, potraži na stranicama M:ts-a, Vip-a i Telenor-a kakve uslove, bonuse, tarife imaju, pa nisi toliko smotan valjda.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 23:23   #11
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Kad gledas YT klip skidas ali ne sacuvavas, tako da ustvari skidas. A to sto ti hoces za 300 din nema sanse, jedino da uhvatis neku ludu promociju, ali to tesko.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 23:30   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

još se sećam kad mi je za 2 stranice MTS skinuo 100 dinara...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 23:47   #13
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Lako je u vezi poruka, vidim razne prepaid i postpaid pakete, ali sve nesto malo megabajta...muci me to sto pisete za net...moja devojka (mada ona placa mesecno) koristi net, FB i sve to preko neta, kao da je neogranicen, ali nista ne skida preko neta...Zapravo sam tako nesto i hteo...da dopunjavam po potrebi, ali ono najvaznije da imam net, spreman za Skype pre svega, pa youtube i slicno. Raznih ponuda ima, ali...

Nije ovo jednostavno. Znam sta zelim, ali...sustinski mi je net da bude neogranicen...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 23:52   #14
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Znas sta zelis ali ne zelis da platis e jbg. Na pri pejdu toga nemas, negranicen net imas na telenor post pejd paketima imas to ali se tebi ne svidja nacin placanja http://www.telenor.rs/sr/Privatni-ko...nesi-i-Surfuj/
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 23:54   #15
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

pa u suštini, net ti je ograničen samo kreditom koji imaš na mobilnom i kvalitetom signala, znači ako si neki težak korisnik interneta gledaj ko ima najjeftiniju tarifu za internet... ali rekoh već ne isplati se evo sad baš gledam mts 100kb 6 din, ko što rekoh 2 stranice ode 100 dinara...
još ako ne pogasiš sve servise koji se updejtuju preko neta nikad kredit nećeš da imaš
Jednostavno mnogo deru na prepaid da bi ljudi išli na 2godišnji ugovor jer im je tako jeftinije plus mogu da dobiju i telefon i svi zadovoljni, ovi imaju osiguranog klijenta na 2 godine, a korisnik dobija više..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:07   #16
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Kod vas su još i dobre postpaid tarife, kod nas mnogo deru i isplati se ići na postpaid samo na veće tarife jer su veći bonusi i jeftiniji telefoni. Ali jbg.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:10   #17
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Dakle, sto se tice neogranicenog neta, a to je ono sto ja hocu, uz odredjen broj minuta i poruka, u obzir dolazi samo POSTAPID i to TELENOR, JEL TAKO? Kako me ovaj nacin placanja nervira...Gledao sam malo pre taj Telenor i deluje mi najprihvatljivije, narocito Prenesi i Surfuj 150...verovatno ne moze jeftinije od 600 dinara...a najvise me zanima da mi net bude NEOGRANICEN, da mogu da koristim sve te aplikacije po zelji peko neta bez seckanja i sve to. Ovako mi izgleda kao da bih dao previse para...kada bi se kupovalo na rate, onda mi deluje povoljnije...ali ja hocu odredjen mobilni, kojih ovako nema u ponudi...nisam verovao da ce me ovo ovako muciti...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:17   #18
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

pa i nije baš ekstra ni taj neograničeni net jer je ograničen brzinom od 64kb/s tom brzinom možeš samo email da proveravaš, na youtube zaboravi a i skype je pitanje kako će da radi..
Citat:
Skype Calling

For Skype Calling, aka voice calling, there is a minimum internet speed required with at least 30 kbps upload speed and 30 kbps download speed. The recommended bandwidth by Skype is at least 100 kbps upload speed and 100 kpbs download speed. So although the minimum requirements are possible with a dial-up internet connection, you cannot use any other feature with that kind of internet connection. For best quality a decent internet broadband connection is advisable. Remember that GPRS is not supported for voice calls.
http://www.einternetspeedometer.com/...nts-for-skype/
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:20   #19
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Fora kod telenora je to sto ti je odredjen broj megabajta 3G, ostalo je spori net, radice ti skajp i surfovanje ali YT tesko, mislim da ovaj tvoj paket ima 150MB brzog neta. Ako imas svoj telefon nisi u obavezi da budes odredjeni vremenski predior pod ugovorom, znaci sledeci mesec mozes da predjes u drugu mrezu ili da menjas paket. Verovatno si cuo izreku:" Plati pa se klati" ako ne platis onda se mucis.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:34   #20
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Onda nema nista za mene. Mislim da cu da odustanem, na kraju...ili da nastavim da trazim, mada ne znam vise ni sta da trazim...Skype i surfovanje netom su mi kljucni, a za youtube, u redu, ne mora ni da bude ili bar da bude dosta sporo...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com