Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.5.2010, 1:20   #161
v.vukmirovich
Novi član
 
Član od: 3.12.2007.
Lokacija: Bgd
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku v.vukmirovich
Određen forumom Re: rFactor

Citat:
Kova27 kaže: Pregled poruke
Vumire, može li se na tim serverima voziti i van lige, odnosno da i mi ovde zainteresovani provozamo koji krug online.
I da li su ovaj update-ovi za F1 RFT 2009 zapravo skinovi za sezonu 2010?
Kao sto Filipos rece, nonstop su online i mozes uci na njih kad god hoces. Najvise se vozi neobavezno par dana pred trku kada svi vezbaju. Treba ti F1RFT plus addon plus jedan .rfm file koji koji je editovan jer su moderi napravili gresku za parc ferme pravilo. Parc ferme, ako ne znate, je pravilo da sa koliko goriva zapocnes kvalifikacije sa toliko zapocinjes i trku. To je pravilo vazilo u Formuli prosle godine a posto mi svake sezone vozimo po pravilima od predhodne godine editovali smo taj file. Vozimo po pravilima i sa modovima od prosle sezone jer modovi koji izlaze za trenutnu sezonu su na brzinu sklepani i uglavnom losi, osim izgleda bolida nista drugo ne valja. Dakle sledece godine vozimo po pravilima od ove godine itd.

Da napomenem jos da su nase trke istog dana kada i prave trke formule i verujte mi, kada dobro znate neku stazu mnogo je zanimljivije pratiti F1, tacno znas gde je zeznuto i kojim brzinama se prenosi. Da ne spominjem koliko je posle F1 trke zanimljivo voziti online trku.

Ako ste zainteresovani da probate posetite nas forum koji se iskljucivo bavi sim racingom ili nksimRacing virtuelni trkacki bilten na kome takodje imate sve objasnjeno, pravila, ponasanje na stazi, ponasanje u toku trke, kako zapoceti, propozicije za ligu itd.
Evo kako izgleda Video - najava za sezonu koju trenutno vozimo. Kadrovi su sa trka od prosle godine.
@filipos, svuda sam ti ja.

Poslednja ispravka: v.vukmirovich (20.5.2010 u 1:46)
v.vukmirovich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku v.vukmirovich na korisnoj poruci:
nikola87 (20.5.2010)
Stara 20.5.2010, 3:12   #162
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: rFactor

Citat:
v.vukmirovich kaže: Pregled poruke
Kao sto Filipos rece, nonstop su online i mozes uci na njih kad god hoces. Najvise se vozi neobavezno par dana pred trku kada svi vezbaju. Treba ti F1RFT plus addon plus jedan .rfm file koji koji je editovan jer su moderi napravili gresku za parc ferme pravilo. Parc ferme, ako ne znate, je pravilo da sa koliko goriva zapocnes kvalifikacije sa toliko zapocinjes i trku. To je pravilo vazilo u Formuli prosle godine a posto mi svake sezone vozimo po pravilima od predhodne godine editovali smo taj file. Vozimo po pravilima i sa modovima od prosle sezone jer modovi koji izlaze za trenutnu sezonu su na brzinu sklepani i uglavnom losi, osim izgleda bolida nista drugo ne valja. Dakle sledece godine vozimo po pravilima od ove godine itd.

Da napomenem jos da su nase trke istog dana kada i prave trke formule i verujte mi, kada dobro znate neku stazu mnogo je zanimljivije pratiti F1, tacno znas gde je zeznuto i kojim brzinama se prenosi. Da ne spominjem koliko je posle F1 trke zanimljivo voziti online trku.

Ako ste zainteresovani da probate posetite nas forum koji se iskljucivo bavi sim racingom ili nksimRacing virtuelni trkacki bilten na kome takodje imate sve objasnjeno, pravila, ponasanje na stazi, ponasanje u toku trke, kako zapoceti, propozicije za ligu itd.
Evo kako izgleda Video - najava za sezonu koju trenutno vozimo. Kadrovi su sa trka od prosle godine.
@filipos, svuda sam ti ja.
Vozio sam juce i danas na vasem serveru za F1, na zalost nije bilo nikog osim mene, trenutno je istanbul aktuelan, pa ako neko zeli da vozi nek dodje...

Vozim F1 bash da bih upoznao stazu i da bi mi bilo zanimljivije pri gledanju

Edit: Sad pogledah, meni je speed sensitivity bio na 60% mozda me je to *****o, jer nemoguce da sam bash 7-8 sekundi sporiji od svih tek tako, a kad gledam druge ne vidim gde gresim... na nekim krivinama malo ranije kocim, ali to ne moze odneti 8 sekundi po krugu...

Poslednja ispravka: Nikola16789 (20.5.2010 u 3:31)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 10:15   #163
v.vukmirovich
Novi član
 
Član od: 3.12.2007.
Lokacija: Bgd
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku v.vukmirovich
Određen forumom Re: rFactor

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Vozio sam juce i danas na vasem serveru za F1, na zalost nije bilo nikog osim mene, trenutno je istanbul aktuelan, pa ako neko zeli da vozi nek dodje...

Vozim F1 bash da bih upoznao stazu i da bi mi bilo zanimljivije pri gledanju
Nema nikga zato sto su svi na drugom nasem serveru, svi spremaju za najprestizniju trku u sezoni, 90min. na Nordschleife stazi. Ima nas svako vece po 15-20 na serveru.
Ima ovde na forumu najava za tu trku. http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=58485
F1 je tek one tamo nedelje pa je svima prioritet da se prvo spreme za ove GT masine koje vozimo u ovu nedelju. A i stazu od 25km nije lako nauciti.


Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Edit: Sad pogledah, meni je speed sensitivity bio na 60% mozda me je to *****o, jer nemoguce da sam bash 7-8 sekundi sporiji od svih tek tako, a kad gledam druge ne vidim gde gresim... na nekim krivinama malo ranije kocim, ali to ne moze odneti 8 sekundi po krugu...
Kao sto sam vec reko, potrebna su podesavanja vise stvari da bi se sve lepo ukomponovalo. Podesavanja volana, podesavanja opcija u rF i na kraju setup. Kocenje je bitno, mozda najbitnije od svega.
Vidim da si vozio 1:35.391 a Art-Tech-uk (Si) 1:27.013 ali nemoj se porediti sa njim, on je covek koji vozi godinama i prilicno je brz. Ako bi uspeo da skines vreme na 2-3 sekunde u odnosu na njega to bi bio uspeh. I treba imati na umu da ovo njego vreme ne znaci mnogo u trci, sad vozi prazan i sa soft gumama, u trci vozi pun i sa hard gumama, mnogo je teze tako voziti jer se zbog tezine i guma bolid ponasa malo drugacije.

Evo ti snimak njegovog kruga, ubaci ga u rFactor/ReplaFridge/Replays pa mozes tacno da pogledas gde gubis na vremenu.

Kao sto bi reko jedan od najbrzih ljudi kod nas "kada mislis da ti ide dobro i da je sve uredu onda definitivno ne vozis dovoljno brzo".
v.vukmirovich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 15:40   #164
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: rFactor

Sad cu da pogledam, u principu me najvise zeza krivina 1, i izlazak iz krivine 4/ulazak u krivinu 5...

EDIT: Popravio sam vreme, spustio ispod 1:34



Uploaded with ImageShack.us

EDIT 2: 1:32:528, uz gresku u prvoj krivini ( uzasno me nervira ta krivina), ubedjen sam da bi bilo ispod 1:30 da nisam izleteo na tom mestu...

Poslednja ispravka: Nikola16789 (20.5.2010 u 19:48)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 20:05   #165
Diego Milito 22
Član
 
Član od: 7.1.2010.
Poruke: 318
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 37 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: rFactor

moze li jos neko da mi objasni gde i kada i koliko treba kociti, mozda je pitanje malo glupo ali ja obicno kocim malo pred krivinu i drzim kocnicu negde do pola krivine a onda je pustam i dam gas do kraja, ako je ovo pogresno molim da mi neko da neki savet za kocenje
Diego Milito 22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 20:16   #166
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: rFactor

Pa nema univerzalnog odgovora na pitanje gde treba kociti, zavisi od brzine kojom idesh i od krivine... Koci se pre krivine, usput menjas brzine unazad, udjes u krivinu, na izlazu iz krivine postepeno dodajes gas, ako odmah nagazish do daske, proklizaces i zveknuti u ogradu. Nemoj prejako da kocis da ne bi blokirao tockove... Stvar je osecaja, treba malo da se vezba, prvo provozaj stazu u slabijem tempu, zapamti krivine, odredi idealnu putanju, pa onda iz kruga u krug brze...
I da, veci je uspeh da odvozas 10-20 krugova 1:35 nego da odvozas 2 kruga 1:30 i da se slupas
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
Diego Milito 22 (20.5.2010)
Stara 20.5.2010, 22:25   #167
Lars03
Član
 
Član od: 30.8.2009.
Lokacija: Campbell, CA
Poruke: 495
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 142 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: rFactor

Citat:
Diego Milito 22 kaže: Pregled poruke
moze li jos neko da mi objasni gde i kada i koliko treba kociti, mozda je pitanje malo glupo ali ja obicno kocim malo pred krivinu i drzim kocnicu negde do pola krivine a onda je pustam i dam gas do kraja, ako je ovo pogresno molim da mi neko da neki savet za kocenje
http://gamedata.box.sk/_cht5/f1chall...ivingguide.zip

Baci pogled, posebno par lepih objasnjenja o krivinama, ulazu i izlazu.
Lars03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lars03 na korisnoj poruci:
Diego Milito 22 (21.5.2010)
Stara 20.5.2010, 22:31   #168
v.vukmirovich
Novi član
 
Član od: 3.12.2007.
Lokacija: Bgd
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku v.vukmirovich
Određen forumom Re: rFactor

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
...I da, veci je uspeh da odvozas 10-20 krugova 1:35 nego da odvozas 2 kruga 1:30 i da se slupas
Mudro receno.
Uh sto se kocenja tice, kao sto sam ranije vec reko vrlo vrlo bitno. Sto kasnije kocis to bolje, naravno ne sme da bude proklizavanja jer onda klizas a ne kocis plus sto kad klizas ne kontrolises ti pravac kojim se kreces vec si samo posmatrac.

Postoje razne tehnike kocenja za razne vrste automobila. Kod formule je ustvari mozda i najjednostavnije, kocis dok ti je volan ispravljen jer ukoliko kocis i pokusas da skrenes okrenuces se u 90% slucajeva. Koci se uglavnom tamo gde se na stazi vidi groove (gruv) a to su crni tragovi od guma. Mada posto je formula u pitanju u nekim krivinam moze i kasnije ali to treba sam i postepeno da ispitujes. Kada vidis da ti neka krivina ide od ruke sledeci put probas malo kasnije pa tako u krug dok i sam ne zakljucis gde moze kasnije a gde ne moze.
U setapu spusti brake pressure na 86% obavezno.

Postoji jedna izreka medju vozacima kako virtuelnim tako i pravim. Slow in fas out. Da uprostim, sto bolje ukocis i sto bolje udjes u krivinu to ces bolje izaci iz krivine.
Zasto je ovo bitno? Bitno je zato sto se mnogo vremena dobija ili gubi u zavisnosti od toga kako si pripremio izlaz iz krivine koji vodi na pravac. Dakle ako lepo izadjes iz krivine mozes ranije da das full gas i samim tim postizes vecu brzinu.

Preporucujem ti da procitas takodje i ove savete.
v.vukmirovich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku v.vukmirovich na korisnoj poruci:
Diego Milito 22 (21.5.2010)
Stara 20.5.2010, 22:37   #169
v.vukmirovich
Novi član
 
Član od: 3.12.2007.
Lokacija: Bgd
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku v.vukmirovich
Određen forumom Re: rFactor

Citat:
Lars03 kaže: Pregled poruke
http://gamedata.box.sk/_cht5/f1chall...ivingguide.zip

Baci pogled, posebno par lepih objasnjenja o krivinama, ulazu i izlazu.
Bravo Lars.
Ovde ima apsolutno sve. Jeste malo poduze ali ko zna eng. obavezno treba da procita.
v.vukmirovich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2010, 18:12   #170
Diego Milito 22
Član
 
Član od: 7.1.2010.
Poruke: 318
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 37 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: rFactor

ima li neki server sa ovih prostora na kojem ima dosta igraca a na kojem e vozi F1 RFT 2009?
Diego Milito 22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2010, 18:15   #171
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: rFactor

Vec je receno, dodji na 82.117.200.69:34302

Od modova ti treba ovo ako vec nemas:
http://www.nacionalnaklasa.com/forum...17&postcount=5
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2010, 22:13   #172
v.vukmirovich
Novi član
 
Član od: 3.12.2007.
Lokacija: Bgd
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku v.vukmirovich
Određen forumom Re: rFactor

Citat:
Diego Milito 22 kaže: Pregled poruke
ima li neki server sa ovih prostora na kojem ima dosta igraca a na kojem e vozi F1 RFT 2009?
Znas kako, trenutno su svi na nasem drugom serveru kao sto rekoh. Vezbaju ljudi Nordschleife za trku u nedelju. Od ponedeljka se vrecaju opet na F1.
v.vukmirovich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2010, 15:57   #173
_Dusan_
Član
 
Član od: 4.4.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 315
Zahvalnice: 220
Zahvaljeno 107 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: rFactor

Jel zna neko kad izlazi FSONE 2009?
_Dusan_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2010, 19:02   #174
Diego Milito 22
Član
 
Član od: 7.1.2010.
Poruke: 318
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 37 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: rFactor

jeli izasao neki dobar f1 2010 mod koji se dosta igra naserverima?
Diego Milito 22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2010, 20:05   #175
acok97
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: rFactor

Citat:
Diego Milito 22 kaže: Pregled poruke
jeli izasao neki dobar f1 2010 mod koji se dosta igra naserverima?
Ja jedino znam za F1 2010 MG http://www.megaupload.com/?d=4F0PG47I
ima i par servera sa tim modom
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 14:39   #176
Diego Milito 22
Član
 
Član od: 7.1.2010.
Poruke: 318
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 37 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: rFactor

a treba li poseban trecpack za ovaj 2010 mg
Diego Milito 22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 15:31   #177
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: rFactor

Pa pazi, mod sa automobilima i mod sa stazama su 2 razlicite stvari. trebalo bi da u offline modu mozesh da vozish bilo koji auto po bilo kojoj stazi. Za ulazak na odredjeni server potrebno je da imash korektan paket automobila i korektan mod sa stazama, i na nekim serverima mod koji popravlja parc ferme pravilo u rfactoru. ako nemash bilo sta od toga, kacenje na server je nemoguce.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2010, 22:28   #178
Diego Milito 22
Član
 
Član od: 7.1.2010.
Poruke: 318
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 37 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: rFactor

imam problem kad igram Rfactor RFT 2009 desava mi se ponekad da se slika samo zamrzne na nekoliko sekundi i prijavi mi da je driver za graficku prestao da radi i moram da restartujem komp. zna li neko u cemu je problem jer u drugim igrama nemam nikakvih problema.
ima li ko kakvo resenje?

Poslednja ispravka: Diego Milito 22 (27.5.2010 u 17:15)
Diego Milito 22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2010, 12:05   #179
_Dusan_
Član
 
Član od: 4.4.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 315
Zahvalnice: 220
Zahvaljeno 107 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: rFactor

Citat:
Diego Milito 22 kaže: Pregled poruke
imam problem kad igram Rfactor RFT 2009 desava mi se ponekad da se slika samo zamrzne na nekoliko sekundi i prijavi mi da je driver za graficku prestao da radi i moram da restartujem komp. zna li neko u cemu je problem jer u drugim igrama nemam nikakvih problema.
ima li ko kakvo resenje?
Pa skini novi drajver .
_Dusan_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2010, 11:24   #180
v.vukmirovich
Novi član
 
Član od: 3.12.2007.
Lokacija: Bgd
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku v.vukmirovich
Određen forumom Re: rFactor

Citat:
Diego Milito 22 kaže: Pregled poruke
imam problem kad igram Rfactor RFT 2009 desava mi se ponekad da se slika samo zamrzne na nekoliko sekundi i prijavi mi da je driver za graficku prestao da radi i moram da restartujem komp. zna li neko u cemu je problem jer u drugim igrama nemam nikakvih problema.
ima li ko kakvo resenje?
Stvarno cudno. Jedino da instaliras nove drivere kao sto Dusan rece. Nadam se da nisi na win7, instalacija drivera je na njemu malo komplikovanija.

Trka na Instambulu je veceras, ako se neko od vas prijavio za ligu a i ako nije evo jednog dobrog setupa u attachu.
Snimite ga u rfactor/user data/vas profil/settings/F1Rft09_Turkey.
Posle ga samo ucitate kad udjete u igru.

pozz
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip 1-26-860.zip (1,3 KB, 19 puta viđeno)
v.vukmirovich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com