Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.9.2008, 10:53   #1
Anebolos
Novi član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Laptop gubi konekciju s Wireless mrezom

E pa, ovako - sestra mi je donela HPov laptop iz Amjerike. Tamo kaze da je sve radilo super, i sa samim laptopom i sa kachenjem na bezichne mreze. Poshto smo u stanu doskora imali samo kablovski net, ja sam kupio wireless ruter i prikljuchio ga.
Prvih dva-tri dana sve je radilo super - i laptop i desktop su uvek imali konekciju. Medjutim, posle tog perioda wireless konekcija na laptopu traje samo pola sata, u vrh glave chetrdeset i pet minuta. Jednostavno - svaki otvoreni program koji ima veze s netom (Opera, uTorrent...) odjednom se blokira, toliko da Vista (sa sve Service Packom 1, updateovana preko Windows Updatea) chak nece ni da ga iskljuchi iz Task Managera. Jedini nachin da se ovo popravi jeste da se restartuje laptop, ali to, ochigledno, mora da se radi na svakih pola sata, jer se problem ne reshava.
Na nekim sajtovima sam pronashao neka kvazi reshenja (iskljuchivanje IPv6, petljanje sa Power Management opcijama, restartovanje konekcije sa laptopa...), ali nishta ne funkcionishe! Ne pomaze ni restartovanje rutera ni neka petljanja s njim (rezervisanje MAC adrese, produzavanje lease vremena...). Probao sam sve i svashta, chak sam i updateovao driver za wireless adapter (Intel Wireless WiFi Link4965AGN), ali nishta ne pomaze. Svaki put kad moram da restartujem laptop i to polako, ali sigurno ide na zivce!

Bilo kakve sugestije u vezi s ovim problemom su dobrodoshle, i unapred vam se zahvaljujem na istim! Vi ste mi jedina nada...
Anebolos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop wireless problem Merjadok Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 25.8.2008 23:00
deskop komp, laptop, adsl i wireless :) xyxyxyxy Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 10.8.2008 21:53
Desktop i laptop wireless Marti Misterija ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 29.7.2008 18:02
Wireless ADSL Gateway -> Desktop + Laptop stevan1986 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 13.11.2007 19:12
Wireless za laptop pracka Prenosni računari 3 30.5.2007 21:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com