Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2008, 17:26   #1
sangoku
Novi član
 
Član od: 8.1.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koji laptop da uzmem

Zdravo ljudi šta ima, kakvi su bili praznici.

Imam jedan ozbiljan problem, imam nekoliko modela laptopa na izboru i ne znam koji da uzmem na umu imam slijedeća 3 laptopa:
1:
Notebook ACER Aspire 7720G,
Intel Core 2 Duo T7300 (2.0GHz),
17" WXGA CrystalBrite, RAM 2GB DDR2,
HDD 160GB SATA, DVD+-RW DL,
nVidia GeForce 8400M GS (256MB),
modem, LAN, WLAN,
Vista Home Premium (LX.ANB0X.05

Zanima me kakva je razliak u procesoru između 1. i 2. laptopa

2:
Notebook ACER Aspire 7520G,
AMD® Turion™ 64 2x TL58 (1.9GHz),
17" WXGA CrystalBrite, RAM 2GB DDR2,
GeForce™ 8400G (256MB), 160GB HDD,
webcam, Vista™ Home Premium (LX.AK60X.111)

3:
Hp Pavillion DV 9410
AMD turion X2 tl 56 1,8ghz
17" WXGA Brghtlight view
VGA Nvidia gf 6150
1024 am dd2
hdd 160 GB 5400 rpm
DVD-RW super multi double layer
Windovs wista home premium
lan wlan card reader..


zanimaju me mišljenja o procesorima i grafičikm, a i karakteristikama laptopa
sangoku je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 18:00   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

Za sta planiras da koristis laptop? To je vrlo bitno.

Od ova tri modela vjerovatno HP ima najveci kvalitet izdrade. Acer nije po tome poznat i cesto ima problema sa uvijanjem plastike i slicno, dok su svi HP modeli (sem onih najnizih consumer) prilicno dobro odradjeni.
Od ova tri modela ja bih isao na prvu varijantu, to jest Aspire 7720G. Ima dovoljno memorije (2GB, nasuprot gigabajtu kod HP-a) i odlican Core 2 Duo procesor, nasuprot AMD resenjima kod ostala dva modela, koja su sve samo ne slaba, ali ipak se odlikuju vecom potrosnjom energije i zagrijavanjem od resenja iz Intela. To je manje vise i jedina razlika izmedju prva dva modela. Graficka karta 8400M GS nije uopste najsrecniji izbor za igranje, ali posluzice za manje zahtjevne igre na low-medium podesavanjima. Svakako je jaca od 6150, integrisanog resenja u HP modelu. Takodje, 8400GS podrzava DX10 (sto joj je i najveca prednost), kao i Aero okruzenje kod Viste.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 18:57   #3
sangoku
Novi član
 
Član od: 8.1.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

Prije svega rado bi da mogu igrati igrica na njima, i trebaju moći izdržati renderovanje u 3d max-u. Hm što se tiče grafičke gledo sam reviwe i nije me baš nešto prestrašila. dali ima i jedan model u ovoj cijenovnoj klasi, mislim od 1500-2000 km da se odlikuje sa doobrim gamer osobinama. Hp aspire mije se nemoguće grafički svidio, ali nije toliko opremljen kao ACER, ACEr u ovome modelu ima i TV in, daljinski, Bluetoth.. i dosta exstra koja hp nema. TO me ometa inače sam na prvi pogled pao na HP izgled TAKO moćno izgleda, gledao sam i review za ACER-a nesvidja mi se plastični dizajn ACER-a

mada to je sporedno, zanim me procesor kakva je razlika, svakuda nadjem info o laptopima li skoro nikakve informacije ne mogu naći o samim procesorima. Malo sam Out f date sa hardverom pa em zanima kakav je turion u odnosu na dual?
sangoku je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 21:57   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

Citat:
sangoku kaže: Pregled poruke
Prije svega rado bi da mogu igrati igrica na njima, i trebaju moći izdržati renderovanje u 3d max-u. Hm što se tiče grafičke gledo sam reviwe i nije me baš nešto prestrašila. dali ima i jedan model u ovoj cijenovnoj klasi, mislim od 1500-2000 km da se odlikuje sa doobrim gamer osobinama.
1500-2000km ? Marke su u pitanju? Izvini, nisam bas u toku sa odnosnom marke/evri, tako da ako ti nije problem napisi koliko to iznosi u evrima. Za dolare bih izracunao manje vise, ali marke mi nisu jaca strana
Ovako odoka gledajuci laptopove koje si naveo, mislim da ces tesko u toj klasi naci nesto jace od 8400GS, ili ovo ili neka integrisana resenja (koja naravno neces). Mozda bi mogao da uguras nesto tipa 8600GT, mada vrlo tesko. Pogledaj modele Inspiron 1520, ima ih u vise varijanti zavisno od konfiguracije pa vidi da li se nesto uklapa u tvoj budzet. Oni moguce da imaju nesto jace karte (znam sigurno da posjeduju 8600GT, ali to su modeli od oko 900 evra, sto je iznad tvog ranga).
Citat:
sangoku kaže: Pregled poruke
Hp aspire mije se nemoguće grafički svidio, ali nije toliko opremljen kao ACER, ACEr u ovome modelu ima i TV in, daljinski, Bluetoth.. i dosta exstra koja hp nema. TO me ometa inače sam na prvi pogled pao na HP izgled TAKO moćno izgleda, gledao sam i review za ACER-a nesvidja mi se plastični dizajn ACER-a
Idi na Acer u tom slucaju. Jeste da je mnogo slabijeg kvaliteta od HP-a, ali jaca konfiguracija i mnostvo dodataka odnose prevagu. Uz to, ako ne planiras da izlazes laptop ekstremnim uslovima, slabiju izradu neces ni mnogo primjecivati.
Citat:
sangoku kaže: Pregled poruke
zanima me procesor kakva je razlika, svakuda nadjem info o laptopima li skoro nikakve informacije ne mogu naći o samim procesorima. Malo sam Out f date sa hardverom pa em zanima kakav je turion u odnosu na dual?
Intelovi dual core procesori su nesto brzi od pandana iz AMD-a, manje se zagrijavaju i trose manje energije (sto se odrazava na trajanje baterije, u pozitivnom smislu). Sa druge strane, nesto su skuplji i nalaze su u skupljim modelima. Moje misljenje je da, ako si nasao laptop koji ti se svidja i koji se uklapa u tvoj budzet, a ima AMD dvojezgarne procesore, nema potrebe da dajes dodatni novac samo zarad Intelovog resenja. AMD pruza dobre performanse, i ako ne planiras da radis neke ekstremne operacije koje su zavisne od procesora, razliku neces ni osjetiti. Naravno, pozeljno je cuti i druga misljenja, ne samo u vezi procesora, vec o cjelokupnom predmetu razgovora ovog topica.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 22:24   #5
sangoku
Novi član
 
Član od: 8.1.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

hm... 1500-2000 km je od 780-1000 evra.

još jedno pitanje. sa overclockom, kako koji procesor stoji sa time, koji se od njih može overlokovat? misli dali su oba dostupna za overcklock.

i dalli Inspiron 1520 ima u 17" izdanju? i ako ima koji je model.
sangoku je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 22:37   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

Inspiron 1520 je 15.4" laptop. Iz te serije (Inspiron) postoji 1720, koji ima ekran od 17". Baci pogled.
Sto se klokovanja tice, mislim da su Intelova resenja bolja, ali licno, ja sa klokovanjem ne bih bavio. Jednostavno, nije laptop za to.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
sangoku (9.1.2008)
Stara 9.1.2008, 2:21   #7
sangoku
Novi član
 
Član od: 8.1.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

hm.. pogledao sam DELL, nije mi bas najpogodnija cijena jedini koji sam mogao naći prelzi 2000 evra. tako da će najverovatnije biti dell. jer e hp stvarno loša grafička u ponudi, ali kad abi se u njega mogla dograditi grafička jaka e to bi već bilo za diskusiju, ali kaok hp poznajem oni nisu na to mislili, oni su više biznis nego fun.
sangoku je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2008, 12:25   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

Dell Inspiron 1720 se moze naci u Srbiji za oko 1200 evra. Ali kapiram da ti je i to preko budzeta, zato sam ti preporucio da pogledas Inspiron 1520. Ako zivis u inostranstvu, Dell na svom sajtu nudi mogucnost online sklapanja laptopa od komponenti koje ti izaberes, i prikazuje ti cijenu pored. Tu bi mogao da nekako uklopis do 1000 evra, ali opet ti kazem samo ako zivis u inostranstvu. By the way, tesko ces naci jak 17" laptop do 1000 evra
HP posjeduje nVidia 6150 grafiku, koja je integrisano resenje, znaci nema igranja. Kratko i jasno. Ako vec biras izmedju ova gore tri, a zelis i da se igras (povremeno i sa smanjivanjem detalja u igrama, forget Crysis, Bioshock, Unreal 3) idi na 8400GS. Graficku kartu nije moguce mjenjati u laptopovima jer je ona zalemljena na ploci i fiksirana. Znaci, sto kupis to imas.
HP uglavnom ima poslove modele, ne igracke, to je tacno. Svakako, postoje i laptopovi sa ovim brendom, a da imaju jaku grafiku (recimo 8510p ili 8710w), ali oni duplo prebacuju tvoj budzet
Da zaokruzim, od ova tri modela koja si naveo u prvom postu ja bih isao na Acer 7720G. Jeste da se neces naigrati sa ovom grafikom, ali boljeg resenja nemas. Ako zelis jos nesto da pogledas, svakako je Dell Inspiron 1520 (15.4") maltene jedini izbor.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2008, 15:48   #9
sangoku
Novi član
 
Član od: 8.1.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

jedino što me nervira na ACER-u je to što sam pročitao da je tastatura malo spora, tj da može priimiti samo 3 komande odjedanput i da touchpad nema scrolla. ali izgleda da ću morti živijeti sa tim.

ali šta ćeš ne možeš sve iati XP
sangoku je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2008, 16:51   #10
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

Sto se tice tri komande u isto vrijeme, mislim da je to sasvim dovoljno
A u vezi scrolla na touchpadu, to nekome moze da djeluje kao veci hendikep, nekome i ne. Vidi, rad preko touchpada nije bas najprijatniji i treba mnogo vremena da se naviknes, a cak i tad bice ti mnogo lakse sa misem. Touchpad na mom Asusu ima mogucnost skrolovanja, ali vjeruj mi, ja je jos nisam provalio, kao ni drag n drop potez cak iako mi pise u upustvu kako. Jednostavno, za neke operacije je bolje koristiti mis.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2008, 1:29   #11
sangoku
Novi član
 
Član od: 8.1.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

istina istina, hm najvijerovatnije će biti ACER, hvala mnogo na savijetovanju i na prijatnoj konverzaciji, forum je odličan, ja sam nevbie ovde, moje pohvle imate.

hvala mnogo na pomoći nisam imao nikakvu pretstavu kakav je turion, prestao sam pratiti AMD kada je prestao s atlon seriom, tako da nisam znao šta da držim do njegovod dualcore ljubimca. Znam da je prije atlon bijo mnogo jači nego pentium i da je imao što bi se reklo sirovi rotok i jačinu ali sada nenam više. takod a bi se radovao ako imaš vremena da mi obijasniš tačno kaave su rezlike između takvih procesora, samo za podsijetnicu, prestao sam sa praćenjem hardvera kada je GF 6600 GT bio WAHUBA za igranje.

da zbilja kada kucaš nalsijepo pritšćeš i do 5 tipaka istovremeno, pa ponekad pri kucanju može ometati, pročitao sam na reviw-u, ato sam to spomenuo.
sangoku je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2008, 13:12   #12
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

Baci pogled na ovaj post, zasad.

Evo ti i neko poredjenje i pregled svih dual core procesora obije kompanije (Intel i AMD), cisto kao neki informator. Inace, ovo je izvod iz jednog clanka, gdje se u samom zakljucku tvrdi isto smo smo negdje gore u ovom topicu rekli: Intel je nesto skuplji i nalazi se u skupljim laptopovima ; sa druge strane, nesto je brzi od AMD-ovih dvojezgrasa, manje se grije i trosi manje energije. Zakljucak, svi su odlicni i nema potrebe davati vise novca za Intel ako si nasao model sa AMD procesorom, a da ti se uklapa u budzet i zavrsava ti posao. Ispod se nalazi ovo sto sam ti malocas rekao:

Citat:
Intel’s current line of Mobile Processors
• Pentium M (Dothan) – Usually found in older notebooks, the improved Pentium M was specifically designed for mobile use in 2004. It runs cooler and consumes less power than its predecessor, the Pentium 4.
• Celeron M (Dothan and Yonah) – Budget single-core processor that is suitable for most applications, the Celeron M performance tails off in intensive applications.
• Core Solo (Yonah) – A low-cost processor that is based on the Core Duo structure, but only has one active CPU. The Core Solo replaced the Pentium M in 2006.
• Core Duo (Yonah) – Intel’s first dual-core processor, the Core Duo (32-bit) offers two CPUs on one die without increasing power consumption.
• Core 2 Duo (Merom) – The 64-bit version of the Core Duo, it features slightly better performance than the Core Duo and is capable of running Windows Vista and other 64-bit applications.

AMD’s current line of Mobile Processors
• Sempron – A low-cost, single-core processor found in older notebooks and desktops. The successor to the Athlon line, newer versions of Semprons support 64-bit applications.
• Turion 64 – A single-core, mobile 64-bit processor with lower power consumption than the Sempron.
• Turion 64 x2 – The Dual-core, 64-bit version of the Turion.

Poslednja ispravka: Dimo (10.1.2008 u 16:15)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2008, 16:51   #13
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

Moram da "upadnem" sa jednim svojim pitanjem.
Da ne otvaram novu temu,moze li neko da mi preporuci dobar laptop do 1300 evra sa hard diskom od 200 ili vise gb?
Koristio bi ga za igranje (ako "ubodem" neki sa izmjenjivom ili kvalitetnom grafikom),malo Photoshopa i 3dmaxa.
Hvala unaprijed na odgovorima.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2008, 17:05   #14
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Moram da "upadnem" sa jednim svojim pitanjem.
Da ne otvaram novu temu,moze li neko da mi preporuci dobar laptop do 1300 evra sa hard diskom od 200 ili vise gb?
Koristio bi ga za igranje (ako "ubodem" neki sa izmjenjivom ili kvalitetnom grafikom),malo Photoshopa i 3dmaxa.
Hvala unaprijed na odgovorima.
Pa recimo gorenavedeni primjerci, Inspiron 1520 (1000 evra, 15.4"|, 8600GT karta), ili Inspiron 1720 (1400 evra, ima i jeftinije ali onda ide 1GB memorije, 17", 8600GT DDR3). Oba imas u dodatku uz zadnji SK. Takodje, baci pogled na HP 8510p.
Nemaju 200GB hard disk, ali 160GB bi trebalo da je dovoljno.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2008, 17:06   #15
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: koji laptop da uzmem

Pogledaj neki od Toshiba P200 modela.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2008, 12:28   #16
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Koji laptop da uzmem

Uzmi Intela i neboj se. Intel je ipak intel. Tradicija=Kvalitet.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2008, 13:39   #17
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop da uzmem

Citat:
paulvandyk68 kaže: Pregled poruke
Uzmi Intela i neboj se. Intel je ipak intel. Tradicija=Kvalitet.
Ne vidim svrhu odgovaranja na poruke iz januara.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
koji faks program za ISDN liniju Branislav Gavric Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 25.9.2008 19:43
Koji kuler da uzmem? Pavlle ŠDK - Ostale komponente 4 25.5.2007 18:11
Koji sistem za stampu ? DelFun11 Programiranje 2 11.4.2007 14:19
Laptop koji model? flamingos Šta da kupim? 5 8.2.2007 13:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com