Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.1.2016, 19:12   #461
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Jesam ali okolne teritorije i to nisu cak ni njegove bile niti od nekog bliskog, nema saveznika i katolicki je jeretik tako da ga svi mrze manje vise jer su sve okolne zemlje cisti katolici. Ali zato relation sa mnom -100 i pik na mene koji sam preko bare jer su svi traitovi suprotni

Sve u svemu epilog je na kraju bio to da sam dozvolio da mi zarobi kralja, platio otkup tako sto sam mu izmasakrirao 3500 vojnika koje je drzao spremne za napad na nesto tako sto sam raidovao govedo (6500 na 3500, nije imao sanse), opljackao mu sve zivo, zatim je on meni ponudio ransom kada sam sakupio dovoljno golda, platio sam otkup, objavio Holy War istog momenta i zarobio mu celu blizu i dalju familiju jer nije imao cime da se brani, ponudio mu otkup gde je moglo a ostale oslobodio (ipak sam High Chief Fergal the Just), pred potpis kapitulacije otkupio sam i sina i na kraju povratio sav gold i zaradio preko jos dosta, neke teritorije razdelio vazalima jer mi jer sam prebacio Demesne limit, neke teritorije zadrzao dok ne uzmem celu Irsku

Fali mi jedna teritorija za de jure claim na Kingdom of Ireland i to je prioritet, ovog sam samo odvalio jer mi je pretnja konstantna bila. Inace Irska je easy mod po meni, iako sam u startu imao opasnog komsiju sa Levy od 2000, ja nisam mogao u startu da mu pariram nikako, lik ubrzo bacio lazirani claim na mene ali sam resio to tako sto sam ga ubio kekeke
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 10:54   #462
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Jeste, Irska je najlakša da se ujedini. Još bolje ako se Englezi mlate sa vikinzima ili kime god.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 13:08   #463
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

za uspešno igranje irske potrebno je samo uštekati novca za plaćenike i onda u par decenija jednu po jednu regiju pripajate vama. Posle toga je najbolje uleteti u neki krstaški rat u španiji a kada tu dobijete par teritorija onda ste na konju i možete kako hoćete.

Koga mrzi da se mlati po španiji može da udari po engleskoj ali to je malo teži i dugotrajniji zadatak. No možda ipak mnogo zanimljiviji nego onaj u španiji.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 19:56   #464
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Kolika je razlika u native verziji i kada se ubace DLC-ovi?
Vidim da se osnovna može uzeti za 5evra a sa svim DLC-ovima izađe 20evra.
Odigraću možda par sati, nisam baš neki fan, više preferiram EU.
Hvala
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 20:21   #465
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Velika. Mnogo raznolikija igra.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Machinaeguns na korisnoj poruci:
Dzajo5 (30.1.2016)
Stara 30.1.2016, 20:26   #466
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Machinaeguns kaže: Pregled poruke
Velika. Mnogo raznolikija igra.
Pu! Taman sam hteo da se igram malo. Ništa, čeka se popust.
Hvala.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 20:33   #467
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Običan CK2 je dobar, DLC ti daje mnogo više opcija, od drugih religija, vikinga i gomiletine eventa.
Moj omiljeni event je kada tvoje dete postane Devil Spawn i krene da ugnjetava celu Evropu uz pomoć veštica.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Machinaeguns na korisnoj poruci:
Dzajo5 (30.1.2016)
Stara 30.1.2016, 21:40   #468
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

To sa Devil Spawn-om mi se malopre desilo, ali je bishop rekao da je sa cerkicom sve u redu.

Inace napravio sam kraljevinu Irsku i to jedva (prokleti claimovi), presao u feudalizam (naravno prethodno sam potrosio prestige i uzeo Tribal army za sve pare) ocekujuci da ce da se neko mozda pobuni ali su svi morali da se pokore mojoj volji. Sad imam oko 15-20k vojnika, cela britanija nema toliko, sad polako fabrikujem claimove i pretvaram sve u tributary vasale.

Inace kralj mi je udario u 77 godinu, nadziveo je 4-5 zena i i dalje pravi decu, od jednog naslednika sada imam 4, posto furam gavelkind cim umre odmah nazad na autosave i sve ih teram u zatvor osim najstarijeg koji je i najbolji na srecu, zgodno je to sto mrznju sa sobom odnese u grob
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 22:14   #469
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Laže bishop. Ako krenu deca misteriozno da ti umiru, znaš ko je kriv.
Ne koristiš Tanistry kao succession type?
Dok se primogenitura ne otključa, grozno je imati više naslednika.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 3:02   #470
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Stavicu zvezdicu na devojcicu onda cisto da mogu da pratim sta radi.

Razmisljao sam da se bacim na primogeniture zato sto vidim da najstariji sve uzima, mada mi dodje na isto, ostavim najbolje dete a ostale oteram u popove i nemam problema.

Video sam da postoji fora i sa konkubinama sto mi deluje kao najjace, a ogleda se u tome da pravis decu s konkubinom i posle legitimizujes jedno kao naslednika, jedino sto kao manu vidim to da nemam zenu pa ne dobijam pola njenih statova...
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 9:16   #471
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Kada nenadano rikneš dok imaš maloletnu decu, želećeš da si uzeo primogenituru
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 19:18   #472
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ima da prikoljem i nju i popa ukoliko je jos ziv

Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2016, 13:46   #473
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Čekaj samo da stignu veštice sa odličnim statsima. Biće veselo.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2016, 18:42   #474
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Poslao sam je na obrazovanje kod drugara iz Umayyad-a, preterano su jaki postali, drze celu Spaniju, deo Afrike i 1/4 danasnje Francuske i sire se brzo pa sam mislio da im malo pomrsi konce ali sipak.

Posle toga je udata za sina kralja Pictlanda, ubila ga je dok si rekao keks (died under suspicious circumstances hehe) pa se sada preudala za nekog grofica koji je dobio odmah status Depressed, ocekujem da crkne ubrzo, nije losa za neke stvari

Inace promenila je i veru u Islam (Sunit) i kulturu u Andalusian, bice show
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2016, 19:34   #475
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Mnogo gotivan event chain, mada mi je žešći event kada sa vikingom ubiješ Cthulhua.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2016, 1:48   #476
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ako neko ima pristup paradox forumu,moze li da mi posalje mod some what more historic
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2016, 17:37   #477
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Izasao conclave dlc
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2016, 18:25   #478
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

"Powerful dukes, regardless of competence, will require a seat at the table, and those left on the outside will be more likely to plot against you."
Pošto igrati sa Vizantijom nije bilo backstabby enough.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2016, 15:11   #479
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Novi DLC, The Reaper's Due. Fokusiran na kugu i tako to.
Citat:
Symptoms: characters no longer simply become Ill through an event, but instead receive one of a variety of symptoms (Cough, Fever, Diarrhea, Vomiting, Headache, Chest Pain, Rash, Cramps, Abdominal pain, Fatigue, Malaise) and over time it will either evolve into a full blown disease, or will simply pass.
Court Physician is a new minor title which you can give out to a well-learned person which makes them responsible for diagnosing and treating illnesses in your court.
New death screams.
Epidemics can now spread along the Silk road when present, and are more likely to spread to rich and coastal provinces while being less likely to spread to poorer inland areas. They will cause depopulation on provinces even after it has died out, reducing tax incomes, levy/garrison sizes, and supply limits.
The Black Death is larger and more deadly, and gets a chance of major outbreak to occur 200 years into any game, regardless of start date. After a major outbreak has happened the disease becomes endemic and may break out again, but likely on a smaller scale.
Ways to defend against epidemics: seclusion of a character's court in his castle, or building Hospitals (new holding type similar to Trade posts or Forts) to increase the disease defense level.
Prosperity system: as opposed to Depopulation, provinces which have not been besieged, raided, or ravaged by disease for a long time will begin to Prosper, and gain certain bonuses- such as extra tax income and faster replenishment of levies. Independent dukes or higher can set one of their Demesne provinces to be their Crown Focus for additional yearly increase and events.
New narrative events such as The rise of a Prophet of Doom, A general belief that the dead have returned to walk the earth and attack the living, or Panic based on a solar eclipse, or the quest for Eternal Life.
New maimed traits (One-handed, One-legged, One-Eyed, Disfigured, or Mangled) to replace the generic maimed , and some associated portrait frames. The health penalty from most of these traits is replaced by a Severely Injured trait with penalties but will be lost after some time has passed.
New targeted decisions: recruit prisoners, ask vassals individually to end their wars with each other, ask characters to leave their court and ask their vassals to return to gavelkind succession.
50 new nicknames: 'One-Eye', 'the Frog', 'the Cannibal', 'the Hideous', 'the Resilient', etc.
I sledeći besplatni peč:
Citat:
Call to Arms: automatic call of allies into war, introduced in patch 2.5, will be reverted. Declining a call now has very serious consequences:
-The alliance and the non-aggression pact are broken.
-You lose half your current prestige, plus 200 (same as truce breaking.)
-Adds an "Alliance Breaker" character modifier lasting 15 years that lowers the opinions of all vassals by -10 and all foreign rulers by -25.
-You get a -50 opinion penalty with the calling ruler and his or her close family (including the spouse that allowed the alliance in the first place.)
Game rules: in-game configuration of some defines, without requiring to use a mod. Some options will disable achievements.
A new map mode for diseases
Revised succession screen, with epitaph of departed character and brief introduction to the new one
New decisions for defensive pagans:
-Devout Warriors to defend against an enemy of a different religion,
-Ancestor Worship to ask your ancestors for help or advise with some part of your life
New traits for Germanic pagans: improved versions of the Viking trait (Ravager and Sea King), Valhalla-bound equivalent of Crusader for great holy wars.
Norse Shieldmaidens warrior women as bodyguards or commanders.
More female advisor options: close relatives of a ruler with high stats, and talented woman arriving in court.
Flanders is now part of the kingdom of France, and the AI king of France will no longer create the Kingdom of Aquitaine unless needed for Francia Empire creation requirements.
Tweaks for nomads of Horse Lords expansion:
-Pillage becomes a toggle rather than an action, to make it easier.
-Nomad Agitation modifier when conquering an empty province from a horde, until a castle is built.
-Silk road has been updated and extended to add a new branch
New targeted decisions: break non-aggression pacts and cancel tributary status of tribute-payers
Character finder new icons to indicate whether characters will move to your court, and if they are outside of diplomatic range.
Continue button on the launcher to load directly into your latest save game.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2017, 16:34   #480
Nesic8693
Član
 
Član od: 14.1.2014.
Poruke: 84
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Novi DLC, -Jade Dragon-
Više o tome:
https://forum.paradoxplaza.com/forum...unced.1040962/

Poslednja ispravka: Nesic8693 (24.8.2017 u 16:41)
Nesic8693 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crusader, kings

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Crusader kings Crusader88 Strateške igre 10 7.11.2011 15:18
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05
Crusader no remorse DARKNESS IN DARKNES Stare igre 2 8.2.2008 16:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com