Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2015, 14:27   #2541
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Može i tako

U svakom slučaju, u pitanju je već nekoliko puta viđen bioware-ov scenario/kalup u rpg igrama..
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Asmodeus (5.1.2015)
Stara 5.1.2015, 14:45   #2542
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

S tim sto je u ovom delu ispao odlicno, pa je ME2 bilo pravo uzivanje igrati.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
bokela (5.1.2015), Leonida (5.1.2015)
Stara 5.1.2015, 19:56   #2543
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

'De znam, sporedne misilje su mi bile cool, glavni storyline prilično tunjav (doduše, svaka čast za Sheen Martin-a, lik je maestralno odradio posao voice acting-a)...Sve u svemu, ME2 je solidna pucačina sa RPG elementima.
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 21:39   #2544
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
ME2 ima narativnu strukturu koja se moze naci u jedno bezbroj akcionih filmova, i u bukvalno svakom heist filmu koji postoji. Tip dobije zadatak da obavi posao, onda ide centralni deo gde sakuplja ekipu, za pokojeg clana odradi nesto da bi mu ispunio uslov za ulazak u tim, nekom resi neki emotivni problem, neki clanovi se ne vole pa tu ima i neke drame, tralala... I na kraju ide treci deo - sama misija, ili neko vatreno krstenje.
Da, samo sto je ME2 vise kao "heist" serija a ne film, jer je to sakupljanje veoma dugo, i cini 90% narativne strukture igre.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 23:59   #2545
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Da, samo sto je ME2 vise kao "heist" serija a ne film, jer je to sakupljanje veoma dugo, i cini 90% narativne strukture igre.
Kapiram ja sta ti hoces da kazes. Za ME1 i 2 je karakteristicna ta epizodna struktura kvestova, gde se spustis dole, prodjes kroz neku mini avanturu, i posle uzletis i nastavis put. Questovi u ME2 su bas zaokruzene narativne celine, bez neke medjusobne veze, ili veze sa glavnom pricom, a izmedju nema mini questova, ili neke bitnijeg napretka u glavnoj prici, pa onda to deluje kao da gledas sezonu Star Treka. Samo kazem da, kada se odmaknes i sagledas narativ u svojoj celosti, onda se ipak vidi da je to jedna kontinuirana, koherentna, filmicna prica.


A imas koliko hoces filmova koji potrose najveci deo vremena na taj team building deo price. Na pamet mi padaju The Longest Yard ili Parada. I tu dok se skupe, sprcaju dve trecine filma.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 18:55   #2546
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.545
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Zavrsih igru danas nakon 28 sati igranja i stvarno imam pomjesana osjecanja/misljenja o ME2. Prije svega kao sto je vec receno uzasan nastavak ME1. Naprosto je 90% stvari tako reci odbaceno i napravljen je Soft Reboot serijala. Sama glavna prica je losa, a onda dodje Final Boss i naprosto me dotuce. Nevjerovatno je koliko su olaksali igru u odnosu na ME1.

Po mom misljenju scenario za ovu igru je trebala biti TV serija jer je tako koncipiran. Loyalty misije su glavne epizode, ostale sporedne misije su filler epizode a glavna prica se proteze kroz sezonu/sezone. Vjerujem da bi mnogo vise uzivao gledajuci seriju nego igrajuci ME2.

Takodje nakon sto sam vidio da je moje angazovanje oko NPC-ova u ME1 prakticno baceno u vodu u ME2 naprosto nisam imao volje ni zelje da se "povezem" sa NPC-ovima u ME2 iako sam to zelio. Ok su sve te price sporednih likova ali kako da se vezem za njih kada postoji sansa da Bioware u nastavku sve to baci u vodu?

Takodje tu je nesto sto mi je smetalu i u ME1 ali u manjoj mjeri, a to je da igram igru smjestenu u svemiru, a konstantno imam osjecaj klaustrofobije i ogranicenosti. Sto je u jednu ruku i ok jer eto i danasnja svemirska stanica je jako skucen prostor ali ipak pricamo o lore-u igre gdje je to odavno prevazidjeno. To je jedna od stvari za koju se nadam da ce Bioware da popravi u ME4 i otvori igru malo.

Sve u svemu ok igra, uzasan nastavak.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Atwa013 (12.1.2015), nameless1 (11.1.2015), Rockstar (17.1.2017), Skenderevo (12.1.2015)
Stara 12.1.2015, 2:50   #2547
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ono što je mene držalo prikovanim za ME2 od početka do kraja, su odlična akcija i momenti. Ovo je jedna od onih igara za koje se sjećam da bih trpio dosadu da bi mi naletilo nešto odlično na pola sata ili sat. Ono čega se sada sjećam su 2 lokacije u kojima sam uživao igrajući, a to su Omega (sam početak, nehumano kako mi se svidjelo kako su je zamislili) i Illium. Citadela mi je bila razočarenje u svakom dijelu trilogije.

Omega u trećem Mass Effectu mi je naprotiv bila, kao DLC, najsmornije poglavlje u igračkoj karijeri (dok je strip o tom događaju fenomenalan).
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2015, 4:04   #2548
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Omega u trećem Mass Effectu mi je naprotiv bila, kao DLC, najsmornije poglavlje u igračkoj karijeri (dok je strip o tom događaju fenomenalan).
Pa Omega i jeste bila DLC
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2015, 21:42   #2549
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

^
A tvoj nick je Neutrino
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2015, 22:50   #2550
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
^
A tvoj nick je Neutrino
A sori nisam video prvi zarez. Rečenica onda ima drugačiji smisao.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2015, 14:58   #2551
Nesic8693
Član
 
Član od: 14.1.2014.
Poruke: 84
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Odigrah i ME2 po drugi put.Naravno odlična igra,iako je pretrpela dosta promena u odnosu na prvu igru.Priča se u drugom delu se dodatno zahuktava,nove rase,likovi i lokacije.
Priča je odlična,nastavljena baš kako treba.Novi likovi takođe,naročito Illusive Man (Martin Šin na visini zadatka).Stari saborci sami po sebi daju posebnu draž priči,kada vidite šta se sa njima desilo i dešava nakon ME1.
Struktura glavni misija mi se dopala,skupljanje tima i posebna ,,loyalty" misija za svakog člana a sve u cilju pripreme za konačni obračun (koji neki ljudi kritikuju kao prekratak,a ja bih rekao kratak ali efikasan).
Sporedne misije su dosta promenjene,nema više Mako-a,vožnje i istraživanja planete,već je sve zamenjeno kratkim kvestovima što je i dobro i loše,nema više one draži za istraživanjem svake planete (koja je u prvom delu posebna mapa),ali ipak u drugom delu to malo parče svake planete je potpuno autentično,nema više planeta koje su rađene po istom šablonu i liče kao jaje jajetu.
Gameplay je u velikoj meri prešao u sferu akcije,što naravno nosi i dobre i loše stvari.Očigledno je BioWare hteo da pridobije novu publiku koja je više orientisana ka akcionim igrama.Loše je što je RPG element u određenoj meri postao podređen akciji,ali to ne znači da je igra generalno postala lošija,naprotiv.
Saborci i njihove sposobnosti su odlično odrađeni i odlično se odražavaju na gameplay.Ograničavanje klase na određen tip oružja je veliki plus,nema potrebe da nosite oružje kojim ne znate da rukujete(kao u prvom delu).Nadogradnje na Normandiji su odlična novina,plus ima direktan uticaj na radnju.
Za jedine dve veće mane bih naveo level limit 30 posle koga nema napredovanja i skeniranje planeta koje zna da smori.
Da li je ME2 najbolja igra u trilogiji,ili ta čast pripada prvoj igri u serijalu?
Težak izbor,lično bih izabrao drugi deo kao za nijansu bolji,nekako sam se uz njega više zabavio a to verovatno zbog činjenice da je odličan nastavak odlične priče.

Spoiler za Odluke:

Za Prvi Prelazak:
Importovan Junak:Custom Male Shepard
Importovana Klasa:Soldier
Maelon:Sačuvao Maelonovo Istraživanje
Tali: Dokazi prikriveni,Tali proterana
Geth Heretics: Reprogramirao Jeretike
Jack vs Miranda: Stao na stranu Mirande
Tali vs Legion: Ubedio ih da se smire
Nova Ljubavna Veza: Miranda
Posada Normandije: Spasio kompletnu posadu
Žrtve u Poslednjoj Misiji: Thane,Mordin,Garrus
Baza Collectora: Uništena

Za Drugi Prelazak:
Importovan Junak:Custom Female Shepard
Importovana Klasa:Sentinel
Maelon:Uništio Maelonovo Istraživanje
Tali: Ubedio Sudije,Tali oslobođena
Geth Heretics: Uništio Jeretike
Jack vs Miranda: Ubedio ih da se smire
Tali vs Legion: Stao na stranu Tali
Nova Ljubavna Veza: Nije bilo nove veze
Posada Normandije: Spasio deo posade
Žrtve u Poslednjoj Misiji: Grunt,Jack,Legion
Baza Collectora: Sačuvana
Nesic8693 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2015, 16:32   #2552
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

@Nesic8693

Blago tebi, ti si tek drugi put prešao ME2. Ja više ne znam koliko sam puta prešao celu trilogiju, drugi deo mislim da sam najviše puta prelazio (bar 5-6 puta), jer se i meni manje-više najviše dopada. Baš je onako taman.
Šta bih dao da mi malo izbrišu sećanje na ME, pa da uživam u nekom novom prelazu, ovako sve znam napamet.
Što se tiče odluka
Spoiler za odluke:
čudi me da si dozvolio da ti iko strada u poslednjoj misiji. Meni je prvi put spontano stradao samo Legion, kod zatvaranja onih vrata ga pogodi raketa. Posle sam provalio da ako daš Garrus-u da rukovodi drugim timom uvek svi prežive. Naravno, potrebno je da prethodno odradiš svačije loyalty misije, što sam uvek i radio, jer su uglavnom cool misije u pitanju.

Ono što mi se posebno sviđa sa ME2 je mogućnost da budeš Renegade, a opet pozitivac, više kao "badass Paragon". U ME1, npr. da bi bio Renegade moraš da si baš bezosećajno đubre od čoveka, a ako si Paragon onda si totalno "by the book" tip vojnika. Sjajno je što su te oštre granice u ME2 zamrljali. Ima dovoljno situacija za prikupljanje Renegade poena koje se sasvim lepo uklapaju u nekakvu "badass hero" varijantu Šeparda i to sam uvek koristio, tako da na kraju budem ipak Renegade, tj. badass Paragon. Za malo, ali ipak...
Definitivno najbolji deo trilogije.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2015, 18:00   #2553
Nesic8693
Član
 
Član od: 14.1.2014.
Poruke: 84
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

@maxiMD

U vezi realizacije Paragon/Renegade se slažem sa tobom.
Spoiler za Žrtve:
Što se žrtava tiče,nisam tražio nikakav šablon po kome će svi da prežive,prešao sam sve loyalty misije i za zaduženja sam nasumično birao likove,ispalo je kako je ispalo,a na neki način je interesantnije kad ima boraca palih za slobodu,da se tako izrazim.
Nesic8693 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2015, 19:02   #2554
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Nesic8693 kaže: Pregled poruke
@maxiMD

U vezi realizacije Paragon/Renegade se slažem sa tobom.
Spoiler za Žrtve:
Što se žrtava tiče,nisam tražio nikakav šablon po kome će svi da prežive,prešao sam sve loyalty misije i za zaduženja sam nasumično birao likove,ispalo je kako je ispalo,a na neki način je interesantnije kad ima boraca palih za slobodu,da se tako izrazim.
Pa baš i nije nešto interesanto kad skapiraš da tih likova nema u trojci, pogotovo ako su neki od bitnijih.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
maxiMD (1.10.2015)
Stara 1.10.2015, 22:41   #2555
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Nesic8693 kaže: Pregled poruke
Spoiler za Žrtve:
Što se žrtava tiče,nisam tražio nikakav šablon po kome će svi da prežive,prešao sam sve loyalty misije i za zaduženja sam nasumično birao likove,ispalo je kako je ispalo,a na neki način je interesantnije kad ima boraca palih za slobodu,da se tako izrazim.
Nisam ni ja tražio šablon, sve sam igrao spontano. Neke stvari provalio nakon par prelaza. Samo kažem da me baš čudi da ti je tako ispalo. Pogotovo ako si odradio sve to što si rekao.
Spoiler za spojler:
Možda nisi upgrade-ovao Normandiju? Novi armor, shield itd.


@Vladimirus86

Slažem se. Baš ispadne bedak u ME3 ako izgine pola tima, menja se priča dosta i gubi na jačini, što naročito važi za bitne likove.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2015, 23:30   #2556
Nesic8693
Član
 
Član od: 14.1.2014.
Poruke: 84
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
maxiMD kaže: Pregled poruke
Spoiler za spojler:
Možda nisi upgrade-ovao Normandiju? Novi armor, shield itd.


Slažem se. Baš ispadne bedak u ME3 ako izgine pola tima, menja se priča dosta i gubi na jačini, što naročito važi za bitne likove.
Spoiler za Prelazak:
Sve odigrano(glavne,loyalty i sporedne),kupljeno,upgrade-ovano,kad igram kvalitetne igre prelazim sve na 100%.
Prvi prelazak:Thane je zaginuo nakon što je otvorio vrata iznutra na početku.Mordin je pogođen nakon što je doveo drugi tim na početku,a Garrusa je odnela najezda nakon što ispratite biotika koji vas zaklanja od najezde.
Drugi prelazak:Grunt je poginuo kao Garrus u prvom prelasku,Jack je odmah zatim dovela drugi tim i izdahnula od rane,a Legion je ubijen kada se sa ostatkom tima vraćao na Normandiju (sigurno jer je izgubio lojalnost zbog sukoba sa Tali).


U vezi žrtava: To je tačno,ali završnica ME2 gubi na jačini ako unapred znate koja je dobitna kombinacija da se pređe bez žrtava.Nasumičnim izborom teško da se zna (osim ako ne proverite na netu ili uhvatite šablon nakon više prelazaka) da li će i ko će da zagine a onda šta da se radi mora se dalje (ne zovu akteri priče džabe tu misiju ,,samoubilačka").

Poslednja ispravka: Nesic8693 (1.10.2015 u 23:55)
Nesic8693 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 7:46   #2557
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ali zato bi ikad radio "nasumican" izbor? Igra ti lepo servira tragove ko su sve najbolji eksperti za misiju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Al Capone (2.10.2015), filpan (2.10.2015), jaomile (6.8.2018), maxiMD (2.10.2015), Vladimirus86 (2.10.2015), voodoo_ (2.10.2015)
Stara 2.10.2015, 10:15   #2558
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Čak ti i ne trebaju ti tragovi, nisi valjda lenj, pričao si sa tim ljudima sa kojima sarađuješ na Normandiji tokom igre, upoznao si ih za šta su sposobni.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Marko Radonjic na korisnoj poruci:
Al Capone (2.10.2015), jaomile (6.8.2018), maxiMD (2.10.2015), player1 (2.10.2015)
Stara 8.1.2017, 15:33   #2559
Nesic8693
Član
 
Član od: 14.1.2014.
Poruke: 84
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

ME2 za dž, EA časti
http://www.hcl.hr/vijest/ea-casti-sk...platno-101572/
Navali narode
Nesic8693 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2018, 22:59   #2560
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Sorry što dižem temu iz mrtvih, po koji put prelazim ovu igru i naiđem na ovaj biser od trejlera. Enjoy:

TRAILER MASH-UP: Mass Effect 2 & Suicide Squad
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko Radonjic na korisnoj poruci:
Exia (6.8.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, mass effect 2, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Neverwinter Nights 2 zorx Role-Play 1106 18.3.2021 18:53
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com