Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2010, 11:39   #601
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Dobro je! Prosli put je bilo 88% ako se ne varam, sto odprilike znaci jos jedno 3-4 eventualno 5 meseci! Jedva cekam!
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 13:21   #602
eXecutioner
Član
 
Član od: 2.7.2006.
Poruke: 127
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 39 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

http://www.igrorama.com/2011/04/fall...recenzija.html

GM Ranko (The GameR/Hobby Master) je opisao Fallout 2 tako da se vidi šta je značio nekad, kako je uticao na svet oko nas i šta znači sad, kad vidimo da posle njega nije izašlo ništa slično..
...pa koga zanima nek' klikne.
eXecutioner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku eXecutioner na korisnoj poruci:
bojanh (11.4.2011), Miki1987 (26.12.2011)
Stara 11.4.2011, 17:59   #603
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

zasto je pao sajt mutants rising ?

kako sad da pratimo progres

znam da ima poseban podforum na NMA,ali mi je bilo lakse pratiti preko sajta.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 11:12   #604
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
zasto je pao sajt mutants rising ?

kako sad da pratimo progres

znam da ima poseban podforum na NMA,ali mi je bilo lakse pratiti preko sajta.
Official:

Citat:
equilerex kaže:
ok, it seems like we have forgot to pay for the domain so the address wont be working for a while... for the crew floating out there in the cold water you can access the forums here: http://koivistik.com/mutantsrising.com/forum/phpBB3
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 23:54   #605
andrej09
Član
 
Član od: 27.9.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Krenuo sam da igram Dvojku, mogu reći da mi je baš leglo. Trebalo je vremena dok se malo uhodam. Sad sam, što se mejn kvesta tiče, u Geckou i Vault Cityu, trebalo bi ići dalje. Nego, oću da skupljam stvari pa da ih menjam za druge, oružja i metaka nikad dosta. Gde mogu da skladištim stvari? Nemam neku kuću ili safehouse kao u Trojci u New Vegasu? Jedino da nađem kompanjona pa da ga tovarim.
andrej09 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 0:58   #606
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

zaboravio sam kako sam ja reshavao taj problem ali znam da sam negde skladishtio
kad dodjesh do san franciska i brotherhood compound-a tamo ima valjda na donjim nivoima locker-a pa ostavljaj tamo a do tada nek ekipa tegli
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 7:48   #607
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Ako popravis kola (ne secam se gde, davno sam igrao), mozes da koristis gepek za skladistenje. Dal treba da se nabavi fuziona baterija ili tako nesto?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 9:28   #608
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

da da, kola nabavi, em ces se brze kretato po mapi
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 12:29   #609
andrej09
Član
 
Član od: 27.9.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Da, evo upravo tražim deo za kola. Ona su u Denu ako se dobro sećam, a deo je kod nekog majstora u Geckou, pa radim za njega nešto.
andrej09 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 13:45   #610
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Pređoh keca i oduševila sam se igrom. Logično odmah posle keca sam instalirala dvojku i na početku sam se malo razočarala, tj. Temple of Trials mi je bio dosadan. Nastavila sam dalje i čini mi se da je dvojka mnogo bolja od keca, sve mane iz keca su popravljene u dvojci. Sad sam u Reddingu i radim kvest ''Clear Wanamingo Mine'', ne mogu trenutno da ga pređem, mnogo je zeznut zbog onih kreatura. Dobra je atmosfera i okruženje je lepo. Ali pretpostavljam da ima mnogo da se igra, ipak je dugačka igra... Što se tiče borbe lakše mi je pucanje nego melee, a obično preferiram melee... Dopada mi se što svaki kvest može da se reši na miroljubiv način bez ispaljenog hica. Takođe čini mi se da ima više humora nego u kecu, na neke izjave sam se baš nasmejala.
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 14:31   #611
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Pređoh keca i oduševila sam se igrom. Logično odmah posle keca sam instalirala dvojku i na početku sam se malo razočarala, tj. Temple of Trials mi je bio dosadan. Nastavila sam dalje i čini mi se da je dvojka mnogo bolja od keca, sve mane iz keca su popravljene u dvojci. Sad sam u Reddingu i radim kvest ''Clear Wanamingo Mine'', ne mogu trenutno da ga pređem, mnogo je zeznut zbog onih kreatura. Dobra je atmosfera i okruženje je lepo. Ali pretpostavljam da ima mnogo da se igra, ipak je dugačka igra... Što se tiče borbe lakše mi je pucanje nego melee, a obično preferiram melee... Dopada mi se što svaki kvest može da se reši na miroljubiv način bez ispaljenog hica. Takođe čini mi se da ima više humora nego u kecu, na neke izjave sam se baš nasmejala.
Dvojka je i meni znatno bolja od keca. Wanamingo mine ostavi za kasnije.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2011, 16:13   #612
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Pređoh keca i oduševila sam se igrom. Logično odmah posle keca sam instalirala dvojku i na početku sam se malo razočarala, tj. Temple of Trials mi je bio dosadan. Nastavila sam dalje i čini mi se da je dvojka mnogo bolja od keca, sve mane iz keca su popravljene u dvojci. Sad sam u Reddingu i radim kvest ''Clear Wanamingo Mine'', ne mogu trenutno da ga pređem, mnogo je zeznut zbog onih kreatura. Dobra je atmosfera i okruženje je lepo. Ali pretpostavljam da ima mnogo da se igra, ipak je dugačka igra... Što se tiče borbe lakše mi je pucanje nego melee, a obično preferiram melee... Dopada mi se što svaki kvest može da se reši na miroljubiv način bez ispaljenog hica. Takođe čini mi se da ima više humora nego u kecu, na neke izjave sam se baš nasmejala.
Cekaj samo da dodjes i prodjes kroz Gecko - Vault City konflikt, posetis farme Modoka ili prosetas ulicama NCRa...kad krocis u New Reno tek onda ces videti kako Fallout 2 briljira in all it's glory^^

And you will never want to leave that game anymore. NEVER

Poslednja ispravka: Great_Sun_Jester (11.8.2011 u 16:55)
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
Bathoryy (11.8.2011), nameless1 (17.8.2011), player1 (11.8.2011), vlacke (4.10.2011)
Stara 17.8.2011, 9:52   #613
Woof
Član
 
Član od: 27.1.2010.
Poruke: 148
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 36 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Najlakse je koristiti small guns, jer ima mnogo municije, a uz scoped hunting rifle i gadjanje u oci npr. niko nece biti prejak

A storage moze u bilo koji 'container', samo nemoj na podu ostavljati. Najbolje u gepek auta, jer te auto prati gde god odes, cak i ako nemas goriva.
Woof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2011, 10:38   #614
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

xexe
Koliko puta mi se desilo da dodjem na lokaciji i zateknem samo gepek a od ostatka kola ni traga ni glasa.
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SlobaNBG na korisnoj poruci:
Aibo (17.8.2011), efil82 (24.8.2011)
Stara 17.8.2011, 13:31   #615
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Što se tiče borbe lakše mi je pucanje nego melee, a obično preferiram melee...
Jeste da je small guns najsigurniji combat skill za investiranje jer oruzja i municije ima na pretek i u svim mogucim varijetetima od burst bolestina do sniping goodnessa ali melee ima sopstvenu draz; posebno u prvom delu u kome je Fast Shot uticao i na melee (to plus Super Sledge i Bonus Move pa kad sateras cara do duvara 10 udaraca po rundi ).

Uff a kad se samo setim dvojke...Level 4, Jinxed i Finesses, popio buffout i jet i sa combat knifeom uz pomoc Sulika i Vica unistio celu Metzegerovu bandu na ex (nakon sto sam ih pre toga "olaksao" za extra municiju i dzindzulije)...nikad nisam video vise critical missova i posledica od istih nego tad

Mislim da jedina grana borbe koja mi nema smisla u Falloutu je cist Throwing, iz prostog razloga sto je malo komplikovan za izvesti sa logisticke strane (ko ce da vuklja sva ta koplja i kamencine) ali svi drugi, ukljucujuci i melee su izuzetno zanimljivi i manje vise izbalansirani za igru. Slobodno probaj ako budes nekad opet igrala F1 ili F2, neces se pokajati^^
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 17:29   #616
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

evo opet sam obrunuo danas F2 posle par godina (klasika kako igram, good guy, energy weapons, speech i lockpick - kao udarna kombinacija). I F1 sam naravno zavrsio pre ovog. Stvarno su igre fantatsicne...

elem, poceo sam da igram sad sa ribom, 10 int, 10 char - nagruvan speech i steal. Medjutim, nisam dosad primetio neke velike razlike u ophodjenju ljudi prema meni - iako sam lepa i pametna kolko je to moguce.

Doduse nisam daleko odmakao - trebalo bi uskoro da stignem u Den - a jedino sto sam uspeo (drugacije kroz ovaj build) je da dobijem kljuc od Traper towna kroz bludne radnje.

Jel igrao neko ovakvog lika i kakva su iskustva?

btw. danas sam prvi put naleteo na Limenka iz carobnjaka iz Oza (kao "speical encounter") - ako je to on (ja sam bar tako skapirao). Nisam znao sta cu sa njim - pa sam ga roknuo i pala mi karma ofc
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2011, 3:53   #617
Thuzar
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 104
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 32 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Prosle nedelje sam presao F1 (custom lik, gruvan sneak, steal i lockpick), pre dva dana F2 (dobri stari Mingan...), a sad poceo New Vegas (prve dve igre je, po mom misljenju, obavezno odigrati pre no sto se iko upusti u radnje iz F:NV). Zaista odlicne igre, evergreen u istoriji igara i RP-a ...

Medjutim, iako nisam jedan od onih koji igraju igre zbog fenomenalne grafike naustrb price, moram da kazem da se posle 13 godina ipak ne moze sasvim "svariti" pikselizovana grafika (drugo su mini i flash igre sa ovakvom grafikom koje se igraju po pola sata/sat; Fallout 1 & 2 zahtevaju ogroman ulog vremena ukoliko ih igrate kao completionist (kao ja npr.), odnosno ako gledate da izvucete maksimum, predjete sve kvestove, nabijete sto veci nivo i nakupite se perkova i reputacije. S'toga, ako provedete kao ja 5+ sati igrajuci ove dve igre svaki dan moze se desiti da pocne da vas boli glava/ imate problema sa vratom zbog naginjanja ka monitoru (sitna slovca, pa jos zelena)/ sanjate Fallout (ovo i ne mora da bude mana, osim ako ne treba da sanjate nesto vaznije, kao npr. ono sto ste ucili tokom dana za sutrasnji ispit )). Takticki deo igre (sa heksovima) je dovoljno dobar da bude zanimljiv. Univerzum Fallouta - neprocenjiv (ljudi jednostavno vole sve sto ima veze sa alternativnom istorijom, Sci-Fi i, naravno, neponovljivim godinama sredine 20-og veka. Ovaj treci faktor je izuzetno odgovoran za uspeh Fallouta, kao i Bioshocka)

Mislim da bi to "slicno" koje svi cekamo trebalo da bude oliceno u Fallout Online igri, za koju sam APSOLUTNO siguran da cu je nabaviti preko preordera ili na dan izlaska. Ako maknemo Bugare (koji inace razvijaju igru) na stranu, videcemo Krisa Tejlora, kome pomaze Kris Avelon (obojica radili na F1 i F2). Ako to nije garancija za uspeh, ja ne znam sta je onda ...
Thuzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 3:48   #618
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

2011 Demo Announcement


Konacno jos nesto zbog cega ponovo vredi precrtavati dane u kalendaru (bar sto se igara tice)! Gde naci lepsi poklon za nadolazece praznike?

Jedino mi malko smeta sto se u demou vidi da postoji mogucnost da su preuzeli neke stvari iz onog bethesdinog abominationa (Child of the Sun je koliko mi se cini Solar Powered perk); ali ako je pozajmljeni materijal implementiran na pravi nacin, so be it - they do deserve to be robbed sto se mene tice

Sve u svemu, ne mogu da docekam kad full verzija ovog hardkor postnuklearnog rokenrola bude izasla; it will be a day long remembered, a po svemu sudeci i worth the torments of waiting ^^
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (26.12.2011), nameless1 (12.12.2011), newb (26.12.2011), Pinball Wizard (24.12.2011)
Stara 26.12.2011, 4:24   #619
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Demo released!
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2011, 4:43   #620
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Presao veceras,sasvim obecavajuci demo.
Koristio sam GOG instalaciju Fallouta 2, problemi sa rainbow bojama u Win 7 x64,
ima vise varijanti da se resi,meni je najjednostavnija bila da se preko desktopa otvori screen resolution->adv.settings->tab monitor,i to je to,samo se ostave ti prozori ukljuceni i pokrene igra.

Probao sam i sa Direct Draw Compatibility Tool, bez uspeha.

Za one koji igraju,upozorenje za krahiranje igre,sadrzi spoiler koji ne mogu da izbegnem.

Spoiler za Crash bug:
Kad se prikupe dokazi da se optuzi lokalni vrac (bocica sa 'otrovom' i trigger za bolest),postoje dve opcije za konfrontaciju.Jedna je da se ide sa gradskom ekipom, druga da igrac ide sam protiv vraca i Vronxa.

Kad sam isao sam, non stop igra krahira nakon ubistva vraca (par sekundi posle njegove smrti).Na kraju sam morao da predjem prvom opcijom.
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fallout


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com