Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2011, 20:48   #41
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
Намћор:
Ево, на снимку видимо како ти пазариш крофне сваки дан. И сутра ти на врата дође промотер са спиком ''е, јел могу да вам држим презентацију нашег крофномата''.
Ако то теби није '' довољна штета'', онда игнориши овај пост.
Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ako počnem da flertujem sa devojkom čiji prekomerno ljubomorni dečko sa prekomernom količinom mišića radi u centru za nadgledanje ili ima jako dobrog ortaka koji tamo radi, vidi taj trenutak, zatim me isprati do kuće i sutradan mi pokuca. A ja nisam imao pojma ništa o njemu.

Ako imam čudan fetiš da polno opštim sa tranvestitima, a istovremeno sam šef u nekoj ozbiljnoj firmi, a jednom od zaposlenih keva čisti podove u centru za nadgledanje.

Ako neko uzme sve te snimke (wikileaks ekvivalent) i objavi, i izađe na net snimak kad sam se prosuo na sred ulice.

Ako uzmemo da ništa ne izlazi od informacija onda:

Na putu do švalerke pljunem žvaku na ulicu na Mirijevu. Nedelju dana kasnije stiže mi kazna sa slikom i lokacijom. Žena se zapita zašto sam tamo kad sam u to vreme na poslu na novom beogradu.

Volim da vozim bajs u uskim biciklističkim pantalonama. U jednom trenutku mi se povuku i seva mi ****. Iako sam sam u ulici osećam se neprijatno jer me je neko tamo video i hebe mi se što to niko drugi neće videti.


U svakom slučaju kamere su super stvar kad bi mi svi bili roboti, savršeno poslušni i savesni. Pošto to nismo onda nema mesta za dalje opravdavanje nečega neljudskog.
Boldovano su zloupotrebe, ali i to može da se desi bez kamera, sa "običnim" policajcem...
Za žvaku može da te kazni i komunalni policajac, ne mora kamera da snimi, pocepane gaće može da vidi neko sa prozora itd.

Nije isto, ali...
Pre 10-15 godina su nekoj ekipi menadžera na nekom seminaru ljudi iz banke koja je bila sponzor predstavljali platne kartice i posle toga je većina pitanja bila u stilu kako znam da to neko neće zloupotrebiti, od prodavca u radnji, do bankarskog službenika i kako će od žena da sakriju na šta su potrošili pare... a danas svi koriste te kartice, mada i danas prodavac može da skine veću sumu ili "snimi" karticu (ako ne primetiš), bankarski službenik može da ti mazne pare sa računa (ako ga ne uhvate) i žena može da čita izvod...
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2011, 21:11   #42
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Чек, теби се аргумент састоји у томе да на основу уобичајености нечега констатујеш и ваљаност тога? Па наравно да није погинуло милијарду људи у једном дану, расцепио се месец и угасило Сунце зато што се такве ствари уводе, али у томе је и поента, тиха вода брег рони.
Ето, анализирај мобилни, али онако, чистог духа га анализирај, па ћеш видети колико је то једна зезнута справица у самом концепту.
-ако искључим, зна се да сам искључио, плус што кад укључим, стиже том неком да сам укључио, такође, мени стиже да ме је тај неко звао, па ако искулирам, ето фрке.
-такође, ако искључим, што сам искључио кад имам мобилни? јел сам љут? кад ћу да укључим? што се не јавим? Заборавио сам? Па како кад ми пише лепо? Нећу да се јавим? Што?
-ако ми стигне порука, онај који је послао добија извештај, не могу ни ту да врлудам.
-сваки мобилни има идентификацију позива аутоматски. И фиксни може да има ако тражиш у пошти.
-могу да не понесем мобилни негде, онда оепт иде фазон ''па што си га купио онда'' и опет иде преиспитивање дал сам љут, луд и томе слично.
-велика ставка - могућност злоупотребе. Ово не морам ни да објашњавам.

И тако даље, стао ми мозак, али знаш шта хоћу да кажем. Е сад, можда се ово сад теби чини као лапрдање, едење *ована или мумлање ''старца'', али опет ти кажем, то што је нешто уобичајено, не значи да је добро. Зато и кажем, анализирај чистог ума.

Да ли то смета? Па наравно да смета. Можда понекад оћу да глумим да нисам чуо (без обзира да ли ја ту особу готивим или да ли ја заправо хоћу то да радим, ствар је у могућности избора), можда хоћу да се правим да нисам примио поруку...

Међутим, то није све. Ја као неко ко је прилично против свега тога, сам у томе до јаја. Онај ко није у мом фазону је тридесет пута грђи. Ако заборавим мобилни и одем негде, анксиозан сам, то није нормално да се човек тако осећа због те ствари, али ето, тако се осећам. И милиони других се тако осећају. Колико порука откуцају клинци тинејџери и адолесценти? Како ли се живело без такве комуникације... Увек ми падне на памет демолишн мен кад је Сталоне у фазону да се кресну, а риба каже ''размена флуида? фуј. Него ајмо ми да се прикопчамо''. То можда нема толико везе са камерама по улици, али то је то у суштини. Све ово је у служби онога што сам рекао на почетку - то што је нешто уобичајено или тихо, не мора да значи да је добро или чак неутрално. Напротив.


Што се тиче жваке, поента је у снимку и у томе што ће жена да га смара, не у томе што ће да попије казну.

Ниси скапирао ни његов пример са бајсом - непријатно му је што је неко за компом то видео кад је прегледао снимке, без обзира што то није злоупотребио и што му је то посо и што га он не познаје.

Poslednja ispravka: Doolio (9.12.2011 u 21:22)
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
Eddy (14.12.2011), voodoo_ (10.12.2011)
Stara 9.12.2011, 21:13   #43
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Ne da nije isto nego nema veze sa ovim.

Znam da su zloupotrebe, zato sam dao i 2 primera gde nisu. Ali budi realan, niko neće zloupotrebljavati to? Haha, smejem se na samu pomisao da neko tako misli.

U svakom slučaju neljudska stvar, ako je tebi ok onda si neka vrsta mazohiste, šta ćeš, ima nas raznih.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2011, 21:29   #44
Reborn
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Poruke: 159
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 78 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Boldovano su zloupotrebe, ali i to može da se desi bez kamera, sa "običnim" policajcem...
Za žvaku može da te kazni i komunalni policajac, ne mora kamera da snimi, pocepane gaće može da vidi neko sa prozora itd.

Nije isto, ali...
Pre 10-15 godina su nekoj ekipi menadžera na nekom seminaru ljudi iz banke koja je bila sponzor predstavljali platne kartice i posle toga je većina pitanja bila u stilu kako znam da to neko neće zloupotrebiti, od prodavca u radnji, do bankarskog službenika i kako će od žena da sakriju na šta su potrošili pare... a danas svi koriste te kartice, mada i danas prodavac može da skine veću sumu ili "snimi" karticu (ako ne primetiš), bankarski službenik može da ti mazne pare sa računa (ako ga ne uhvate) i žena može da čita izvod...
E jesi nasao primer za kartice.... Ja imam VISA platnu karticu, i istog trenutka kada platim bilo sta njom mi stize sms poruka o iznosu koji je skinut sa racuna i o mestu gde je uplata izvrsena, tako da ova stavka da prodavac moze da ti skine vecu sumu ne stoji, isto ako imas kesa umesto kartice moze da ti ga ukrade ko god hoce a ne samo bankarski sluzbenik, mada mi nije bas jasno kako i on moze da ti ga lako ukrade, karticu jednostavno blokiras, a i ako cak ne stignes da je blokiras stize ti poruka gde je upotrebljena, itd... I ono najvaznije niko te ne tera da koristis karticu, uvek mozes da odes do banke ili bankomata i podignes gotovinu i njome platis, znaci imas potpunu slobodu izbora sto se ne moze reci za ovo dosad pisano, npr. niko tebe ne pita da li ces da te snimaju ili ne.
Reborn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 2:00   #45
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

TSA agenti ( Transportation safety agency) vide sve a i pipaju kad treba.

http://en.wikipedia.org/wiki/Full_body_scanner
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 12:30   #46
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Tema je izuzetno kompleksna u mnogim aspektima: npr socioloskom, istorijskom, etickom.
Razlicitih pokusaja kontrole bilo je kroz celu istoriju ljudskog roda. Neki od tih pokusaja su cak bili u proslosti fantasticno uspesni. Manje vise, sve se svodi na kontrolu radne snage a tek sa razvojem informacionih tehnologija (u poslednjih 150 godina informacija dobija i marketinski na znacaju. I ranije je bila vazna ali u dubokoj proslosti nama su takvi primeri sada trivijalni (npr tajna pravljenja svile bila je najstroze cuvana privredna tajna Kine, Vizantinci su prokrijumcarili caure svilene bube ali nikada nije evropska svila dostigla kvalitet kineske). Kontrole pojedinca i sputavanja sloboda najvise dolaze do izarazaja u istorijskim periodima oskudice kada drustvo napreze sve svoje snage da prezivi uz minimalni utrosak sredstava. U srednjem veku seljaci tj kmetovi su bili vezani za zemlju i nisu mogli da mrdnu sa nje bez pristanka svog gospodara npr. Sta je to ako ne najflagrantije krsenje osnovne slobode? Ili zanimanja npr - sin krojaca je postajao krojac, sin potkivaca potkivac prema rigdnoj i nama sada besmislenoj logici tadasnjeg drustvenog uredjenja.
A sada je problem sto se preko interneta prikupljaju informacije o korisnicima? U poredjenju sa stepenom kontrole i neslobode u proslosti to je za sada relativno benigna situacija u smislu ogranicavanja slobode. Niko ne tera nikoga da ima facebook nalog npr (ja ga nemam niti sam clan bilo koje drustvene mreze, to me ne zanima), da ostavlja privatne podatke osim ako treba da plati negde sto je ipak logicno. Ogromna vecina interneta je ipak jos uvek zona slobode - ne idealne ali slobode itekako ima. E sad, to sto je internet pun spinovanih informacija, raznih podvala i najperfidnijih pokusaja kontrole i cak stvaranja drustvenih grupa, cak i potrosackih nametanjem laznih potreba je manje-vise bilo za ocekivati. Nikada ne postoji tehnicko sredstvo odnosno mogucnost koju covek nece zloupotrebiti tj upotrebiti sa ciljem da kontrolise svoju okolinu odnosno zaradi.
U vremenu mogucnosti razmene ogromne kolicine informacija desava se paradoks pravog fizickog otudjenja ljudi gde mnogi imaju virtuelne prijatelje koje vidjaju retko ili nikada a zapostavljaju prave. Ljudi se generalno manje krecu nego ranije provodceci strahovto mnogo vremena na internetu sto ima za posledicu telesno slabljenje, nesanice, razne oblike neuroza, pa cak i psihoza itd itd. takvi su ljudi ako su samo "komzumenti" informacija bez analitickog pristupa najplodnije tlo za manipulaciju i naravno prve zrtve (za sada jos uvek perfidne) kontrole.
I na kraju: kakva nas buducnost interneta tj nase privatne sfere uopste ocekuje? na svetu ima trenutno 7 milijardi ljudi, sredstva koja imamo na raspolaganju za eksploataciju resursa se relativno sporo usavrsavaju vec, svet stoga ulazi u period nove oskudice jer dolazi do "proizvodne uravnilovke" gde ogromne mase ljudi u Aziji, pa i Juznoj Americi ravnopravno ucestvuju u proizvodnom procesu i na svetskom trzistu uzimaju sve veci udeo. A resursa na planeti nema vise nego sto ih je bilo pre 3000 godina. Naprotiv. nasa civilizacija je izgradjena na ugljovodonicima i tu se zapravo nista ne menja stotinama tj hiljadama godina vec. Svet ulazi u preiod uravnilovke u proizvodnji i oskudici i zbog toga ce pokusaji apsolutne kontrole drustva (u "demokratijama" na najperfidniji moguci nacin pod plastom slobode i ljudskih prava) biti sve jaci i uspesniji. Demokratija u svom pozitivnom smislu uspeva samo u manjim zajednicama (gde moze biti neposredna) u fazama relativnog obilja i stabilnosti a svedoci smo da se svet ukrupnjava tj ujedinjuje bas da bi se uspesnije borio sa sve vecom materijalnom oskudicom na planeti. Orvelovska buducnost vec sutra? Sutra ne. Vec je ima u jako perfidnim oblicima a pitanje je vremena tj brzine razvoja oskudice na planeti kada ce svom ogoljenom brutalnoscu totalitarizam i nesloboda pripadati nasoj svakodnevnici.

Poslednja ispravka: Laskaris (10.12.2011 u 12:52)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
mentolbrebombona (16.3.2012)
Stara 10.12.2011, 16:25   #47
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
TSA agenti ( Transportation safety agency) vide sve a i pipaju kad treba.

http://en.wikipedia.org/wiki/Full_body_scanner
Na tu temu:



Kad se uradi negativ:

SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 18:41   #48
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Citat:
Bokile kaže: Pregled poruke
Ja samo znam u koju kafanu ideš, i znam da voliš da kupuješ olovke.
Bila nastavnica iz osnovne koja je sakupljala olovke. Kad treba da upiše čas mazne olovku, završi sa dnevnikom i obavezno sa njom pročačka ušne školjke. Naravno i zadrži olovku jer ovaj nesretnik je više ne želi nazad.
Da se vratim na temu, kad slučajno moram da zapišam neku zgradu obavezno bacim pogled ka mestima gde bi postojala mogućnost da budu kamere. Koliko ima zloupotreba sa njima toliko ima i koristi. Koristi gde su gužve što saobraćajne što pešačke, zašto da ne i u samoposlugama da se prati navika kupaca... u magacinima, stovarištima, privatnim kućama. Baš ono što se radi u Londonu je više bezobrazluk nego što tu ima koristi. Pa i slobodnoumni građani se sprdaju sa nadzornicima zbog svega toga.
A tek gore pomenuti skeneri po aerodromima...
Evo i ja imam kući kamere za nadzor. Ma moram da ih imam jer sam imao pre njih lopove. Sad služe više za odvraćanje. Jednostavno lopov nije siguran da li su uključene ili nisu. Mada pravi lopov ako i upadne jednostavno mazne i hard i nema problema. Ali opet ja sam imao lopove kad je osoba bila kući pa ih nije sprečilo da izvrše krađu. Ali opet te kamere bar za lopove amatere je odlična stvar.
Lepo je neko rekao da druge stvari i te kako mogu da naruše privatnost poput mobilnog telefona, navigacije i raznih socijalnih mreža.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 23:37   #49
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

VB je svuda ..... a bilo kuda, KiKi svuda ... znai, VB = KiKi ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 15:55   #50
SaT|WarLord
Član
 
Član od: 18.4.2008.
Lokacija: Sremcica/Beograd
Poruke: 138
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SaT|WarLord
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Потпуно се слажем са Кузмановићем, не желим да ико зна било шта о мени без моје дозволе.
И ја видим да су људи спремни да своју приватност деле са другима.
Волео бих да им свима уграде камере у станове, па да видимо ко ће после да ради све оно што сада ради када га нико не види.
SaT|WarLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SaT|WarLord na korisnoj poruci:
$tef@n (13.12.2011)
Stara 12.12.2011, 18:06   #51
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Nikada ne bih dozvolio da mi neko stavi kameru u stan, da svako zna koliko novca imam na računu ili da ima uvid u moje imovinsko stanje. Ali, ponoviću, ja ulicu ili stadion smatram javnim mestom i ne mislim da je postavljanje kamera na javnim mestima narušavanje privatnosti.
Bankarski službenik ima uvid u moj račun, ali je ugovorom i određenim pravilima ponašanja zagarantovana tajnost. Isto tako, moj lekar ima uvid u moje zdravstveno stanje, službenik u katastru zna imovinsko itd. Tako i ljudi koji vrše nadzor mogu da vide da sam prošao ulicom, ali postoje pravila koja to regulišu. Postoji mogućnost zloupotrebe u bilo kojoj od navedenih službi, ali neko elementarno poverenje je nužno za funkcionisanje društva (a i za mentalno zdravlje).
Znam i da postoje kriminalci, ali mi ne pada na pamet da svakog prolaznika na ulici smatram kriminalcem. Čini mi se da previše paranoišete.
U kranjem slučaju, zašto ste na internetu? Čim ste na javnoj mreži, koliko god da ste zaštićeni, postoji mogućnost da postanete žrtva hakera. Zašto izlazite iz kuće kada neko može da vas vidi, ili, još gore, napadne?
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 20:51   #52
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Ех сад и ти... Па извагаш, па видиш да ти је готивније да прелазиш улицу него да си у фазону да се нон стоп зенташ оће ли те покупити неки манијак кога ниси извалио...
А ако ћемо већ у такве примере, може и на гајби да ме рокне земљотрес, да ме упуца случајно неки лик који пушкара за Нову годину, да се оклизнем у кади, да ме убије струја... Најбоље да се не родим отприлике...
Мислим брате Не капирам која је поента.

А на нету сам зато што сам слабоумни слабодушни болид, нисам ни ја Буда што не значи да аминујем све чији сам део или све што ми се дешава. Возим и ауто који испушта свашта у атмосферу...
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 21:14   #53
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Konacno procitah ovomesecnu kuzminu kolumnu i ne mogu a da se ne otmem utisku da mi ova njegova prica zvuci kao nesto sto se vrzma po glavi jednog Dwight Schrute-a
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 9:28   #54
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Има овде доста добрих коментара. Додао бих само да постављање камера и израда СФ софтвера НЕ СЛУЖИ у име већег степена безбедности, већ управо само својој суштини - камере снимају, софтвер анализира. Приватност не постоји и то је нешто што би требало сваког да забрине. А те "бенефиције" су искључиво теоријске - када би се већ написани закони спроводили онако како су замишљени, нико камере не би повезао са "бригом о безбедности". Мада морам признати да ми цела ова прича губи на важности јер ми ипак живимо у Србији, у једној..чудној земљи ван времена и простора, ако схватате шта хоћу да кажем.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
todos (15.12.2011)
Stara 14.12.2011, 18:53   #55
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Има овде доста добрих коментара. Додао бих само да постављање камера и израда СФ софтвера НЕ СЛУЖИ у име већег степена безбедности, већ управо само својој суштини - камере снимају, софтвер анализира. Приватност не постоји и то је нешто што би требало сваког да забрине. А те "бенефиције" су искључиво теоријске - када би се већ написани закони спроводили онако како су замишљени, нико камере не би повезао са "бригом о безбедности". Мада морам признати да ми цела ова прича губи на важности јер ми ипак живимо у Србији, у једној..чудној земљи ван времена и простора, ако схватате шта хоћу да кажем.
Nije banana, vec banancina od drzave, svaka cast na komentaru.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 21:02   #56
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Pre bih rekao kompleks niže vrednosti.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2011, 2:15   #57
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
pre bih rekao kompleks niže vrednosti. :d
Ти си један од оних који сматрају да у Србији није толико лоше? :d
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2011, 4:29   #58
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ти си један од оних који сматрају да у Србији није толико лоше? :d
Zavisi sa čim porediš. A ni ono bolje nije baš uvek bolje.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Doolio (15.12.2011), lijenština (15.12.2011)
Stara 15.12.2011, 9:12   #59
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ти си један од оних који сматрају да у Србији није толико лоше? :d
A ti si onaj jedan od onih ne zna šta je straw man pa ga koristiš kao "argument".

Vidiš rečenica - nije banana već banančina podrazumeva da je ovde nije u pitanju uobičajeni slučaj anomije (nedostatka primene zakona i nepoštovanje pravila i to ne samo od strane ljudi na vlasti) + nepotizam + divlji "burazerski" kapitalizam koji krasi većinu država u svetu, već posebna kategorija "banančine" - što podrazumeva posebno težak oblik. Hiperbola se koristi da bi se ljudi bolje osećali, jer što je ovde stanje teže to je samo postojanje veliki podvig. Na primer kao kada neko kaže da mu je deda služio vojsku ili da mu je deda služio vojsku učestvujući u Bici kod Staljingrada - samo preživeti ovo drugo je čudo.

Dalje posredno povezano sa ovakvim stavom je da pošto percepcija stvarnosti određuje i kakva će budućnost biti, vrlo često se, kao neraskidivi pratilac navedenog stava provlači nihilizam one čuvene - Ma nikad ovde neće biti bolje! Palim odavde što pre! - što je izgovor za nedostatak delovanja, jer je uzaludno. To je stvarno bezobrazno, jer predhodne generacije su imale ogromne žrtve da bi ova država uopšte postojala. I umesto da se ona čuva i popravlja za šta trebaju možda generacije da se bore, samo se odmahne rukom i kaže: Koga briga, od nas nikad ništa.

Poslednja ispravka: lijenština (15.12.2011 u 9:31)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku lijenština na korisnoj poruci:
player1 (15.12.2011), Sun Tzu (15.12.2011)
Stara 15.12.2011, 15:12   #60
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 12/2011 "Vitamin Q"

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
a ti si onaj jedan od onih ne zna šta je straw man pa ga koristiš kao "argument".

vidiš rečenica - nije banana već banančina podrazumeva da je ovde nije u pitanju uobičajeni slučaj anomije (nedostatka primene zakona i nepoštovanje pravila i to ne samo od strane ljudi na vlasti) + nepotizam + divlji "burazerski" kapitalizam koji krasi većinu država u svetu, već posebna kategorija "banančine" - što podrazumeva posebno težak oblik. Hiperbola se koristi da bi se ljudi bolje osećali, jer što je ovde stanje teže to je samo postojanje veliki podvig. Na primer kao kada neko kaže da mu je deda služio vojsku ili da mu je deda služio vojsku učestvujući u bici kod staljingrada - samo preživeti ovo drugo je čudo.

Dalje posredno povezano sa ovakvim stavom je da pošto percepcija stvarnosti određuje i kakva će budućnost biti, vrlo često se, kao neraskidivi pratilac navedenog stava provlači nihilizam one čuvene - ma nikad ovde neće biti bolje! Palim odavde što pre! - što je izgovor za nedostatak delovanja, jer je uzaludno. To je stvarno bezobrazno, jer predhodne generacije su imale ogromne žrtve da bi ova država uopšte postojala. I umesto da se ona čuva i popravlja za šta trebaju možda generacije da se bore, samo se odmahne rukom i kaže: Koga briga, od nas nikad ništa.
Тачно сам знао шта ћеш рећи и пре него што си написао, али легитиман ти је став, нема шта. Али да, може се рећи да ми рођени половином `80-их немамо никакав респект према жртвама старијих генерација, што је ништа у односу на генерације које тек стасавају. Осећај патриотизма је снажно везан за саму државу (сложићеш се, је л`) а ова наша се прекраја 25+ година, и сви знају како ће се завршити, али се свеједно пролонгира неизбежно. И када схватиш да ти је 25 година, првих и најбољих 25 година прошло у муци и кулуку, па кад чујеш приче о неким жртавама, само се од муке насмејеш. Ето дао сам своју жртву, што ми даје пуно право да кажем да је Србија најгора држава у Европи по свим параметрима.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 12/2011 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 176 20.2.2012 14:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com