Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.9.2011, 22:23   #261
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Mozes da ih stavis gde god zelis.

Inace evo sta kaze za RockPlayer (cisto ako te zanima):

"RockPlayer can support audio and video container format: avi mkv rmvb mp4 mov wmv asf wma wav mpg ts mpa dvd au mp3 mid ivf aiff ogm ogg cda flic d2v aac roq flac drc dsm swf pls pmp.Audio and video encoding format AAC AC3 DTS FLV4 LPCM ALAW ULAW MPEG Audio MPEG-1 MPEG-2 RealVideo RealAideo Vorbis AVC VC1 XVID DIVX SVQ Theora Bink Theora Bink basically includes all popular multimedia formats.

Advantages about RockPlayer:

- No more transcoding: Nevertheless avi, rmvb, flv or mkv, RockPlayer plays any format as on your PC. With its innovative features, RockPlayer will reform your video experience on mobile devices."
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 22:35   #262
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Vec dva puta pokusavam da skinem *RockPlayer lite* koji sam nsao i dva puta mi se telefon restartuje tokom instaliranja?
A za drugi koji si mi reko *mplayer* nisam mogao da nadjem, ima samo *modoplayer*.
A ja sam pre par dana skinuo *Vplayer*, ne znam da li znas nesto, da li je on dobar?
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 22:46   #263
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Nije moboplayer vec mPlayer ali nije bitno...

A za RockPlayer pogledaj u PM za link - trebalo bi da radi...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 22:53   #264
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

pa znam da je mplayer, ali nikako da mi na marketu izbaci vec izbacuje samo modoplayer. ajde sad cu da pogledam sta si mi poslao
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 22:54   #265
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Pa ne moze bas sve ni da se nadje na marketu...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 23:07   #266
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

simpsone brate, skinuo sam,sve ok, ubacio sam u telefon ali ponovo u toku instaliranja telefon mi se restartuje. Ja stvarno ne znam o cemu se radi?
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 23:15   #267
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Citat:
duka89 kaže: Pregled poruke
simpsone brate, skinuo sam,sve ok, ubacio sam u telefon ali ponovo u toku instaliranja telefon mi se restartuje. Ja stvarno ne znam o cemu se radi?
Simpsone brate? Rodjace? Daleki rodjace?

Ne znam, nisam Simpson ali ti mogu reci da ne moze biti do samog programa posto:
a) telefon ti se restartuje na razlicite verzije programa
b) kod mene radi OK

Moras da probas nesto drugo - na marketu imas toliko playera, probaj par njih najbolje ocenjenih da li pustaju neki (bilo koji) divx fajl i koji pusta ostavi ga instaliranog a ostale deinstaliraj.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 23:27   #268
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Izvini molim te, sve sam poludeo sa ovim telefonom ***** li mu mater! stalno mi kao puna memorija telefona, pobrisao sam sve sto sam skinuo i idalje isto mamu mu? sta da radim, poludeo sam?
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2011, 0:00   #269
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Htc hd2

Pa....niko te ne tera da koristis android.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sh0m1 na korisnoj poruci:
Skols (21.9.2011)
Stara 21.9.2011, 0:18   #270
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
Pa....niko te ne tera da koristis android.
Kako ga ne tera? Tera ga telefon.


@duka89 - Da li ti je ovo prvi smart phone? Moraš da znaš da oni kolliko su korisni i atraktivni, zahtevaju isto toliko živaca, da namestiš sve kako ti lično odgovara.
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2011, 2:34   #271
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Ma nije mi prvi smart telefon,niti mi je prvi android telefon,ali nikada do sada nisam imao slicne situacije. I znam da treba da se ima strpljenja,ali ja nemam,vrlo brzo pucam
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2011, 13:19   #272
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Citat:
duka89 kaže: Pregled poruke
Simpson,reci mi kako i preko cega mogu da gledam neki film,DvX i slicno
Kao prvo, batali sad gledanje filmova i video klipova kad vidis da imas ozbiljnijih problema sa instaliranjem aplikacija uopste. Hajde da pokusamo da resimo prvo taj problem:
Citat:
recite mi zasto kad skidam aplikacije sa marketa, stalo mi daje obavestenje LOW ON SPACE kad mi aplikacije automatski instalira na memorijsku jer nemam memorije u telefonu? i ponekad mi ne dozvoli da skinem aplikaciju, pocne instal i izbaci mi EROR
Moras da mi kazes sledece (ako pretpostavim da Android pokreces sa interne NAND memorije, a ne sa SD kartice):
1. Koliko imas slobodnog prostora na sistemskoj particiji? To je ona particija interne memorije na kojoj se nalazi Android.
2. Koliko imas slobodnog prostora na particiji dodeljenoj korisniku? To je ona particija interne memorije na kojoj mozes da instaliras programe ili koristis na drugi nacin po svojoj zelji.
3. Koliko imas slobodnog prostora na EXT particiji na SD kartici koja ti sluzi za "uvecanje" interne particije, recimo da bi imao vise prostora za instaliranje programa i ostalih rabota? Ova particija nije obavezna za funkcionisanje Androida ali koliko sam shvatio ti je imas.
4. Koliko imas slobodnog prostora na SD kartici?

*Sve ove podatke mozes da iscitas pomocu nekog system tool-a koji vrsi ocitavanja memorije. Ja ta iscitavaja mogu da vidim recimo u Titanium Backup-u, koji mi sluzi i za poneki backup i za ocitavanje memorije. Moze neko drugi mozda da ti preporuci neku drugu alatku, ja ih nisam koristio...
**U ove particije nemoj da mesas RAM memoriju, ona nas ne zanima, niti je faktor.
***Interne particije nisu univerzalna konstanta i mogu da variraju u zavisnosti od ROM-a ili kako ih korisnik podesi. Sto znaci, ako koristis neki Sense ROM, on, zbog svojih gabarita, moze zauzeti skoro celokupnu internu NAND memoriju i ostaviti ti vrlo malo prostora za instaliranje aplikacija u istu. Zato ljudi uglavnom koriste spoljnu EXT particiju na SD kartici. Kao sto rekoh, ja smatram Sense nepotrebnim slonom, pa zato imam 270MB-300MB interne memorije koji su mi sasvim dovoljni za sve aplikacije.
****Ako Android pokreces sa SD kartice, onda ne mogu da ti pomognem, jer nemam iskustva sa istim.

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
Moraš da znaš da oni kolliko su korisni i atraktivni, zahtevaju isto toliko živaca, da namestiš sve kako ti lično odgovara.
Ne nuzno, svi su oni prilicno "dummy proof", sem ako se sam ne upustis u neki randevu sa nekim "naprednijim" opcijama, a tu vec telefon nije "kriv".
Zato, recimo, Androidi i imaju "out of the box" zabranu pristupa "root" folderima i zato uopste postoji rootovanje, da se nebi "osnovnim" korisnicima dale privilegije menjanja odredjenih sistemskih resursa/fajlova.
Stavise, iz istog razloga cak nema nikakvog file explorera u fabrickim ROM-ovima...
O multimedijalnim plejerima cu kasnije, vec sam se raspisao a i sad nemam vremena...

Citat:
duka89 kaže: Pregled poruke
I znam da treba da se ima strpljenja,ali ja nemam,vrlo brzo pucam
Izvini, ali ja bas ne znam da komuniciram sa takvima koji brzo pucaju, tako da ako ti nista od ovoga nije jasno, onda se ili daj u neko citanje o principima rada ili plati nekom da ti sredi telefon.

Poslednja ispravka: Mr.Simpson (21.9.2011 u 13:30) Razlog: Poslednji pasus
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2011, 13:58   #273
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Simpsone,prvo moram da ti se zahvalim sto zelis da mi pomognes. A sad, android ne pokrecem sa kartice. Za sistemsku memoriju ne mogu da ti kazem,jer ne znam kako da se snadjem,ali, imam karticu od 2gb koja je zauzeta samo 17%, a kada udjem u file menager prvo mi prikaze podatke,SD memori..... i aplikation memori,tako da na toj imam 127mb od koje je zauzeto 108mb. I upravo ta particija pravi problem kad nesto skidam. A kad sam izbrisao sve sto sam skinuo,ona je i dalje bila zauzeta vise od pola. Verovatno je tu android?
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2011, 18:14   #274
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Citat:
duka89 kaže: Pregled poruke
... i aplikation memori,tako da na toj imam 127mb od koje je zauzeto 108mb. I upravo ta particija pravi problem kad nesto skidam. A kad sam izbrisao sve sto sam skinuo,ona je i dalje bila zauzeta vise od pola. Verovatno je tu android?
Ne, nije to sistemska particija, to je memorija dostupna korisniku. S obzirom na velicinu iste, pretpostavljam da imas neki Sense ROM? Moguce je i da cache memorija pravi problem, pa obrisi i nju za svaki slucaj.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2011, 18:33   #275
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Citat:
Mr.Simpson kaže: Pregled poruke
Ne, nije to sistemska particija, to je memorija dostupna korisniku. S obzirom na velicinu iste, pretpostavljam da imas neki Sense ROM? Moguce je i da cache memorija pravi problem, pa obrisi i nju za svaki slucaj.
znaci, udjem u file menager i obrisem cache?
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 15:13   #276
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Citat:
duka89 kaže: Pregled poruke
znaci, udjem u file menager i obrisem cache?
Ne. Brises iz ClockWorkMod Recovery-ja:
Ugasis telefon, drzis power taster, telefon ce se upaliti, ti i dalje drzis power taster dok se ne pojavi MAGLDR meni. Volume + ili - tasterima dodjes do opcije br. 8 "AD Recovery", zelenom slusalicom potvrdis ulazak u istu (ulazak u ClockWorkMod Recovery). Takodje Volume + ili - tasterima dodjes do opcije "Wipe cache partition" i (takodje) potvrdis zelenom slusalicom. Kad to odradi, izaberes opciju "Reboot system now". Gotovo. Nije nista bolelo.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 0:54   #277
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Simpson, uradio sam sve sto si mi rekao, sve je proslo kako treba. Ali ja i dalje imam, ono sto sam ti rekao, u particiji *aplications* 127mb memorije, od koje je zauzeto 108 (85%).
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 8:23   #278
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

covek kojem je samsung wave bio suvise komplikovan telefon je odlucio da ide na hd2.
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 12:04   #279
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Citat:
duka89 kaže: Pregled poruke
Simpson, uradio sam sve sto si mi rekao, sve je proslo kako treba. Ali ja i dalje imam, ono sto sam ti rekao, u particiji *aplications* 127mb memorije, od koje je zauzeto 108 (85%).
Naravno da imas, prethodnim potezom nisi ni brisao tu memoriju vec cache particiju koja se ne vidi u file manageru, a koja sluzi za privremeno smestanje aplikacija koje se trenutno downloaduju sa marketa. Ta particija zna ponekad da zakomplikuje zivot Android uredjajima.
Sto se tice te interne memorije, obrisi nesto sto ti ne treba.
Nisi mi odgovorio na pitanje, jel' koristis neki Sense ROM?
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2011, 14:47   #280
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Ja stvarno ne znam ni kako da vidim koji rom koristim?
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com