Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2014, 15:39   #41
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Pazite se kad kupujete iPhone u MTS-u!!!

Novi vlasnik ce da otpusti jedno 60% sigurno ali ce bos sigurnije da podigne cene usluga za bar 100%. Jer kao i drugi strani poslodavci (NIS i sl.) zeli ulozeno da povrati za par godina. Ja cu i dalje da se dfzim pripejda gde imam mesecno (MTS) za 1000 din 42000 poruka i 500mb neta a pozive sa fiksnog u obaveznoj pretplati 150min. I onako vrlo retko zovem sa mobilnog vec kontaktiram preko SMS-a. Telefon cu i dalje sam da biram a coveku za toliko ulozene pare ( i da su daleko manje) treba da zamene telefon uz izvinjenje da slicnu brljotinu nece da ponove.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 17:45   #42
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Re: Pazite se kad kupujete iPhone u MTS-u!!!

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Crytek, zvucis kao sada vec cuveni bot na vestima o, da ne navodim ime.. Inace, ponuda iPhonea u mtsu i telenoru je cak i podigla cenu na crnom trzistu, a to sto je taj uredjaj znacajno jeftiniji u Madjarskoj i Hrvatskoj da i ne spominjemo. Licno, jedva cekam da se ta grozna kompanija privatizuje, pa da novo vlasnik otpusti jedno 60% viska radne snage, slicno kao sto su Rusi uradili u NISu. Telekom je cisto zlo.
Ne znam na kog bota mislis. Takodje, nemam nikakve veze sa Telekomom, ni sa bilo kojom drugom drzavnom firmom, agencijom ili organom.
Radim za strane kompanije vise od 10 godina. Nemam nista protiv ni stranaca. Trudim se da na zivot gledam sto pozitivnije moguce, iako priznajem da je to u Srbiji jako tesko. Nema bas sve ovo veze sa tvojim postom, ali ajde da pomenem posto na ovoj temi razne prozivke pljuste.

Slazem se za nepotizam u mts-u, slazem se za katastrofalno stanje u drzavi ali ne mogu da razumem toliko pljuvanje i mrznju prema necemu nasem, domacem.

Telekom je jedna od veoma retkih domacih kompanija koja moze da se podici uspesnim poslovanjem.

Dodatno, ne zelim previse da ulazim u detalje njihovog poslovanja. Nemam za tako nesto vremena ni zelje a ni ova tema nije za to namenjena.
Ono sto znam kao korisnik sve tri mreze je da su daleko bolja opcija od druga dva operatera. Apsolutni pobednik u overall poredjenju u odnosu na VIP i Telenor iz uglaa korisnika.
Mozda sam glup i naivan, ali vasi postovi puni gadjenja prema necem nasem samo pojacavaju ponos koji osecam da je tako uspesna kompanija nasa, srpska.
Oni su medju srpskim kompanijama ono sto je Novak Djokovic u svetu tenisa.

Sto se tice teme, ne znam da li bi mu telefon zamenili negde na zapadu zbog ovako zanemarljive nesaobraznosti, ali sam svakako siguran da je reakcija pokretaca teme u najmanju ruku preterana.

Svi znamo koliko je u Srbiji danas tesko ostvariti pravo na garanciju, telekom nije nista ni bolji ni gori u odnosu na druga dva operatera po tom pitanju, a boga mi ni u odnosu na ostale privredne subjekte.
Ovo gore mogu da ti potvrdim kao kupac nekoliko novih automobila. Pa da sam zbog svojih problema sa novim autom reagovao proporcionalno reakciji pokretaca teme i njegovoj zamerki, verovatno bih bacio bombu na ovlascenog dilera ili nesto jos gore.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 17:55   #43
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Pazite se kad kupujete iPhone u MTS-u!!!

Jaoj bre, Crytek Jeste, dinosaurus-monopolista uspesno posluje, nema sumnje, kako i ne bi, tumace ugovore sa sopstvenim korisnicima kako hoce (ja sam platio dodatnih 15k i vukao se po sudu godinama) ili kada korisnici sami placaju za infrastrukturu koja je vlasnistvo telekoma koju ce on da proda. Yeah, lako je biti "uspesan".

Ali izleteo si se sa Djokovicem, kontam kako razmisljas, ja razmisljam drugacije i to je to
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 19:12   #44
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Re: Pazite se kad kupujete iPhone u MTS-u!!!

Mislim da je to sa monopolom vec stara vest. Jesu svakako bili monopolisti, slazem se i za naziv dinosaurus koji su nekada zasluzivali, ali sada, sa prenosivoscu fiksnih brojeva i drugim internet provajderima koji investiraju u linkove ka inostranstvu, kao i dva strana mobilna provajdera , oni defakto vise nisu monopolisti. Po meni, naziv dinosaurus ne zasluzuju otkada prilicno ucestalo uvode nove usluge u svoju ponudu, cesto i uspesnije od konkurencije.

Pricu oko najnovije prodaje telekoma nisam pratio. Ne znam da li je infrastruktura, odnosno bandere, parice i kablovi do korisnika i dalje predmet jedinstvenog preduzeca, odnosno prodaje. Ako jesu, apsolutno se sa tim ne slazem, iako to nije tako veliki problem kao sto je bio pre nekoliko godina.

Djokovica sam pomenuo kao jedini uspeh neceg srpskog u svetskim razmerama kog sam se setio u trenutku. Ne pratim sport vec jako dugo, tenis pogotovo.
Telekom je jedna od retkih srpskih kompanija koja se moze podiciti makar regionalnim prisustvom.

Na kraju, iako sam i sam bio preopsiran, smatram da u ovoj temi ima mesta raspravi samo o tome da li bi zbog ovakve zamerke, Telenor ili sutra Vip zamenili telefon. Ili da li bi prodavac sa kupujem-prodajem zbog ovakve greske prihvatio, odnosno uspeo da zameni telefon u Segedinu ili Minhenu.
Zato smatram da je ova tema suvise tendenciozna, osvetnicka.
Ispravnije bi bilo da je nazvana Pazite se kada kupujete IPhone u Srbiji, ili jos bolje, Pazite se kada kupujete Iphone (uopste, bilo gde) jer im je kontrola kvaliteta ocajna a podrska izgleda nije onakva kako se pricalo o njoj u Srbiji dok Apple nije stigao i ovde. Nije samo mts krivac.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 21:12   #45
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Pazite se kad kupujete iPhone u MTS-u!!!

МТ:С је једини кривац, а ти то не знаш јер, срећом, никада ниси имао проблема са њима. Суштина је - они су увек у праву, и када нису, суд ће рећи да јесу. То је државна фирма, држава штити себе на штету малог и обичног човека попут мене, тј. корисника те фирме. Кажеш регионално присуство, јесте, лепо је што су кренули у експанзију, али средства која они имају су огромна, која долазе управо из повлашћеног положаја на тржишту, а ова конкуренција која сада постоји, па њима је монопол истекао 2005, било је и време.

Фиксни телефон сам добио 2005, по уговору сва инфаструктура, коју сам платио рецимо 200 евра, можда и више или мање, јесте Телекомова. Ја треба да сам захвалан што сам добио тако високу технологију и да певам од среће и захвалности.

Вип, рецимо, има мање исплативе пакете, али то надокнађује нижим ценама уређаја, смартфон данас не служи само за звање и СМС, већ за читав низ могућности, а WiFi је омниприсутан. То 1000 порука, 6000 минута мени заиста не значи колико и сам уређај, а верујем да има доста таквих корисника. Заправо, зазирем од телефонирања, а сасвим је могуће да је у траумирању мене у томе учествовао и понос српске привреде, Телеком Србија
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2014, 0:48   #46
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pazite se kad kupujete iPhone u MTS-u!!!

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke

Вип, рецимо, има мање исплативе пакете, али то надокнађује нижим ценама уређаја, смартфон данас не служи само за звање и СМС, већ за читав низ могућности, а WiFi је омниприсутан. То 1000 порука, 6000 минута мени заиста не значи колико и сам уређај, а верујем да има доста таквих корисника. Заправо, зазирем од телефонирања, а сасвим је могуће да је у траумирању мене у томе учествовао и понос српске привреде, Телеком Србија
Kupovina telefona kod bilo kog operatora je glupost jer je uvek skuplje nego u normalnoj prodaji.

VIP apsolutno ničim ne nadoknađuje više cene.

Kakav je telefon je vrlo malo bitno. Sada skoro svaki telefon ima sve napredne funkcije, dok su oni skuplji telefoni samo šminka sa maaalo boljim performansama.
Ako je tebi bitnije kakav ti je telefon nego koliko možeš da ga koristiš, onda si omašio poentu telefona.

Nijedan operator nije zlatan i svaki se koristi kvarnim trikovima, ne vidim potrebu da se posebno mrzi jedini koji ne odliva pare iz države.

Ako ništa drugo, nema retardirane reklame kao vip
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2014, 1:23   #47
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Pazite se kad kupujete iPhone u MTS-u!!!

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Kupovina telefona kod bilo kog operatora je glupost jer je uvek skuplje nego u normalnoj prodaji.

VIP apsolutno ničim ne nadoknađuje više cene.

Kakav je telefon je vrlo malo bitno. Sada skoro svaki telefon ima sve napredne funkcije, dok su oni skuplji telefoni samo šminka sa maaalo boljim performansama.
Ako je tebi bitnije kakav ti je telefon nego koliko možeš da ga koristiš, onda si omašio poentu telefona.

Nijedan operator nije zlatan i svaki se koristi kvarnim trikovima, ne vidim potrebu da se posebno mrzi jedini koji ne odliva pare iz države.

Ako ništa drugo, nema retardirane reklame kao vip
Ne bih se slozio, bolje da placam 1000/dinara mesecno, nego odjednom 25000+ barem u Srbiji.


Propustio si deo kada sam rekao da je smartphone vise od telefona, PDA/PMP itd uredjaj, i ako se koristi u te netelefonske funkcije, onda itekako ima smisla kakav uredjaj se koristi zar ne?

Vip je letos imao 40% popusta na telefone, ubedljivo najbolja ponuda.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2014, 1:58   #48
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pazite se kad kupujete iPhone u MTS-u!!!

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ne bih se slozio, bolje da placam 1000/dinara mesecno, nego odjednom 25000+ barem u Srbiji.


Propustio si deo kada sam rekao da je smartphone vise od telefona, PDA/PMP itd uredjaj, i ako se koristi u te netelefonske funkcije, onda itekako ima smisla kakav uredjaj se koristi zar ne?

Vip je letos imao 40% popusta na telefone, ubedljivo najbolja ponuda.
1000 telefon + mnogo skuplja pretplata.
Uzmeš 50% popusta na pretplatu u MTS-u koja je u startu jeftinija i kupiš telefon.
Ako nemaš odmah keša onda se malo strpiš i skupiš od razlike u odnosu na ono što bi platio vipu.
Ako ti se baš žuri onda šta da ti kažem, plati mnogo više na duže staze. Ja sam poručio telefon iz kine koji je ekvivalentan nekom od 25000 u srbiji, a koštao je duplo manje, pa eto imaš i tu opciju.
Možda negde mogu da se kupuju telefoni na rate, al to nisam ni gledao.

Propustio si deo kad sam rekao da sada svaki telefon ima napredne funkcije:
Citat:
Sada skoro svaki telefon ima sve napredne funkcije, dok su oni skuplji telefoni samo šminka sa maaalo boljim performansama.
Stvarno, koja je razlika? Sad najjeftiniji telefoni imaju 5 inča ekran i pristojan hardver koji može da potera sve što ti zatreba.

Lepo od vipa za tih 40%, al eto ja prođoh jeftinije i bez njih.
Plaćam 500 kinti paket telekomu koji i više nego pokriva moje potrebe, a u vipu bi se daleko više ispružio.

Za te pare u vipu:
630 din mi daje 100 min i 100 SMS.
690 din mi daje 150 smartova (hahaha)
495 din mi daje 50min, neograničeno SMS i 750MB

Ova poslednja je još i ok, tj. bila bi kad broj minuta ne bi bio ovako sramotno nizak. Da napomenem da je cena od 495 dinara na popustu 50% tako da ne može telefon da se uzme.

Nisam više siguran al mislim da u MTSu imam 300 minuta , 600 SMS i 300MB, meni sasvim dovoljno svega, pa čak i previše SMS-ova, za 570 din.

Paket je ono što koristiš, telefon je zvečka koja može sutra da ti ospadne u WC šolju. Operator služi da ti da uslugu mobilne telefonije, a za telefon možeš sam da se snađeš i da prođeš mnogo jeftinije, dok za minute i poruke ne možeš. Zato ne treba ocenjivati operatora po ceni telefona.

EDIT: Da, umalo da zaboravim krajnje bezobrazno 90/60 zaokruživanje kod vipa. To je sramota.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[iPhone] Iphone Procjena Djordje Turjacanin Aparati i oprema 12 21.1.2012 23:01
iPhone 4 vs Xperia Arc vs Xperia Mini Pro ELIPS Aparati i oprema 33 23.11.2011 21:04
[iPhone] iPhone games vs all others Starface Igre za mobilne telefone 96 3.8.2010 2:10
iPhone - ima li neko konkretnog iskustva u portingu igre na iPhone? goran-cmean Pravljenje igara 12 26.7.2010 10:49
iPhone 3G TypeR Aparati i oprema 38 26.6.2008 19:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com