Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2009, 14:29   #1
Kolossos
Član
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Snaga u "piku"?

Mislio sam da proletos pazarim Logitec Z2300, jer sam se primio na njegovih 2oo W RMS. Srećom pa se tada odlučih za AL FX6021 od "svega" 75W RMS. Za ove prve nedavno saznadoh da je to snaga u "piku", a da je inače 60W!? Izgleda da
iste fore važe i za snagu napajanja. Evo moje konfiguracije:
Gigabyte GA P35-DS3L
Intel Pentium Dual Core E 2200
Samsung 321KJ 320 GB
GEIL 2x1 GB 800 MHz DDR 2
Gigabyte ATI Radeon HD 2600 Pro 512 MB
Creative XFi Xtreme Audio
i kućište Chieftec s njegovim napajanjem od navodno
350W. OK, to je do sada šljakalo savršeno. Nedavno sam, medjutim, rešio
da menjam grafu, i zahvaljujući dobrim ljudima sa ovog foruma dobijem informaciju da mi je napajanje 300W, možda u "piku" 350, te da bi novi Sapphire Radeon HD 4670 512 Mb, bio knap knapova na ovoj konfiguraciji, što će reći da moram da kupujem i novo napajanje.

Zaključak: pikovi su čudo! Isti fazoni kao ono "Nemamo ali ima na lageru", ili "Akcija traje dok traju zalihe"!
Kolossos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 16:42   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Snaga u "piku"?

Citat:
Kolossos kaže: Pregled poruke
Mislio sam da proletos pazarim Logitec Z2300, jer sam se primio na njegovih 2oo W RMS. Srećom pa se tada odlučih za AL FX6021 od "svega" 75W RMS. Za ove prve nedavno saznadoh da je to snaga u "piku", a da je inače 60W!? Izgleda da
iste fore važe i za snagu napajanja. Evo moje konfiguracije:
Gigabyte GA P35-DS3L
Intel Pentium Dual Core E 2200
Samsung 321KJ 320 GB
GEIL 2x1 GB 800 MHz DDR 2
Gigabyte ATI Radeon HD 2600 Pro 512 MB
Creative XFi Xtreme Audio
i kućište Chieftec s njegovim napajanjem od navodno
350W. OK, to je do sada šljakalo savršeno. Nedavno sam, medjutim, rešio
da menjam grafu, i zahvaljujući dobrim ljudima sa ovog foruma dobijem informaciju da mi je napajanje 300W, možda u "piku" 350, te da bi novi Sapphire Radeon HD 4670 512 Mb, bio knap knapova na ovoj konfiguraciji, što će reći da moram da kupujem i novo napajanje.

Zaključak: pikovi su čudo! Isti fazoni kao ono "Nemamo ali ima na lageru", ili "Akcija traje dok traju zalihe"!
To sto si saznao na itsvetu od Marka je cisto lupetanje. Kako je on dosao do podatka da je stvarna snaga zvucnika 60W.
Mozda je pojacivac tolike snage u vuferu sto je sasvim dovoljno da ti prodrma prozore na stanu.
Tih 200W nisu pik za zvucnike, nego sabrana snaga 120W za vufer + 80W za satelite daje prostom matematikom 200W.
Mnogo je vaznije od tih vati koliki je SNR a on je kod Logija 100db
Sada da pogledamo tvoj system.
Bas 50W + sateliti 25W ukupno je 75W sto je daleko mrsavije od Logitecha.
SNR je 75 db sto znaci da su manje glasni od konkurenta cak kada bi imali iste snage.
Daleko da je los taj AL FX6021 ( meni je uvek zvuk bio lepsi na AL zvucnicima - ovo je subjektivno ) ali po pitanju snage ocigledno taj AL FX6021 nema sta da trazi pored Logitecha Z2300.

E sad ono sto si zakljucio a ljudi ti pomogli oko izbora napajanja, znaju koliko i ti. Samo sto je tebe mrzelo da ides na net, dok drugi citaju, citaju i onda iz tih clanaka razvijaju diskusije koliko koje napajanje ima efektivne snage.
Eto i ja imam Chieftec od 750W i trazio sam na sajtovima performanse i to su uglavnom nemacki sajtovi i pise da je realna snaga ovog napajanja 720W. E sad tih -30W na 750W nije lose i sistem mi radi ko podmazan.
Samo jos ovo da ti kazem. Pre doga kupio sam nov LC Power 6600GP od 600W i nije mogao da mi gura grafu 9800GTX+.
Kolika je tek kod ovog napajanja realna snaga? Upozoravao sam na forumu da su poceli u LC Poweru da fuserisu ali dzaba. I dalje se preporucuje kao dobro resenje za pedesetak evrona. A staro LC od 550W mi je guralo ovu grafu bez ikakvih problema. A tek variranja na granama kod tog novog LC-a aaaaaaaaaaa
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2009, 16:37   #3
Djurasit
Član
 
Član od: 29.1.2009.
Lokacija: somewhere in between
Poruke: 107
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Cool Re: Snaga u "piku"?

E sad...mozda sam ja subjektivan jer od pre dva dana posedujem Z-2300, ali iskreno cak i da je AL FX6021 bolji od Z-2300 ne bih ga kupio iz razloga sto AL kosta LADNO DUPLO VISE...!!!
Sto se tice pika kod Z-2300 je 400, a RMS je 200. Zvucnici su prosli kod mene sve moguce i nemoguce testove i pokazali se kao nevidjeno dobra investicija...trenutno ne mogu da zamislim da mogu za iste pare, pa cak i DUPLO ili TRODUPLO VECE, kupim slicne zvucnike...

Moja procena da si dosta pogresio uzevsi AL plativsi ga 200e umesto L koji sam platio <120e...
Djurasit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2009, 12:18   #4
Kolossos
Član
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Snaga u "piku"?

Ovi moji nisu baš duplo skuplji, nego 1.7 puta. Veruj mi, isto toliko puta su i bolji.

70 db spram 100? To bi ti bilo isto kao kad bi te neko odveo na aerodromsku
pistu i naizmenično te pomerao od recimo turirajućih DC 10 do nekog DC 13, a ti da mu izneseš utiske - gde si se bolje osećao?!
Kolossos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2009, 1:01   #5
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Snaga u "piku"?

Citat:
Djurasit kaže: Pregled poruke
Sto se tice pika kod Z-2300 je 400, a RMS je 200.
I na tarabi svašta piše...
Generalno, snaga nije uvek determinišući faktor u slučaju glasnoće. Dozvoliću sebi da citiram poznanika sa drugog foruma:
"I da, ovo sam malopre objasnjavao nekome: Snaga pojacala nije direktna mera glasnoce zvuka, kao sto nije ni deklarisana snaga zvucnika. To sto neki zvucnik trpi 300W znaci samo da on toliko moze da primi od pojacala, a ne da je glasniji od nekog drugog koji trpi 80W. Ovaj drugi moze, cesto, biti mnogo glasniji...."

Zavisi šta ko želi. Jačinu? Kvalitet? I jedno i drugo? Da grubo zaokružim priču - koliko para, toliko muzike. Ali svakako u samom startu mora se razgraničiti šta su prioriteti...
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2009, 21:26   #6
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Snaga u "piku"?

Citat:
Neuro kaže: Pregled poruke
I na tarabi svašta piše...
Generalno, snaga nije uvek determinišući faktor u slučaju glasnoće. Dozvoliću sebi da citiram poznanika sa drugog foruma:
"I da, ovo sam malopre objasnjavao nekome: Snaga pojacala nije direktna mera glasnoce zvuka, kao sto nije ni deklarisana snaga zvucnika. To sto neki zvucnik trpi 300W znaci samo da on toliko moze da primi od pojacala, a ne da je glasniji od nekog drugog koji trpi 80W. Ovaj drugi moze, cesto, biti mnogo glasniji...."
Kao sto si i sam rekao, deklaracija zvucnika u vatima (W) je jedno, a glasnoca druga stvar. Zasto onda sumnjas u tacnost da Z2300 trosi 200W?
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 22:50   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Snaga u "piku"?

Snaga zvucnika nema veze sa snagom samog zvuka koji cujete, kao ni sa njegovim kvalitetom. U zavisnosti od konstrukcije samih zvucnickih komponenti zvucnici mogu da budu manje ili vise osetljivi na jednu istu kolicinu vati. Ni taj SNR koji spominjete nema veze sa glasnocom, to je signal noise ratio koji oznacava koliko veliko potiskivanje nekorisnog suma u zvuku ima zvucnik. Za glasnocu je dakle najbitniji faktor osetljivost zvucnika i po standardu se odredjuje tako sto se meri koliko glasno zvucnik svira sa 1W snage. Npr. ako imate zvucnik osetljivosti 80dB/W i zvucnik osetljivosti 90dB/W ovaj drugi ce svirati glasnije sa 50W nego ovaj prvi sa 100w.
Ono sto ne postoji je merilo kvaliteta zvuka i verujte mi da nije sala da postoje sistemi od sa 10W koji sviraju mocnije, jace i u svakom pogledu superiornije od vecine od 500W.
Ne kazem da je ijedan od gore pominjanih zvucnika bolji ili gori, samo sam hteo da iznesem par cinjenica o tome da nikakvi zapisi na papiru to nece otkriti, samo slusanje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2009, 20:53   #8
Creative_X
Novi član
 
Član od: 3.7.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Snaga u "piku"?

Altec (JBL) je skuplji a ima isti kvalitet kao Logitech! Mada ja sam pre za Z2300
Creative_X je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kolika snaga mi treba? iska Ostale komponente 1 14.12.2008 0:19
Koliko vam je bitan... Mr.Deeds Zvuk na računaru 46 14.11.2008 18:56
ulazna snaga portova svet Osnovne komponente 2 26.4.2007 12:26
realna snaga OPTERONA drNesh Osnovne komponente 3 25.1.2007 0:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com