Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2007, 0:03   #1
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Externa TV kartica

Meni bi trebala neka externa USB TV kartica za malo para koja bi imala solidnu sliku. Jedan prodavac mi je preporucio ovajMSI VOX II Analog TV Tuner USB 2.0 (NTSC, PAL)
Sta vi mislite o njemu? Svaka preporuka je dobro dosla.

Poslednja ispravka: Freško (8.11.2007 u 6:06) Razlog: brisanje linka
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2007, 11:37   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Externa TV kartica

Imas u cini mi se septembarskom broju sk-a opisanu jednu externu tv karticu, zove se Intex Combo Tv-Box IT-160 http://www.sk.co.yu/2007/09/sktd09.html

To je ok kartica ukoliko ne zelis da palis komp, a hoces da gledas tv, cena joj je negde oko 20-30 evra, s tim sto su joj malo meniji konfuzni, rezolucija slike joj je 640x480... Uostalom procitaj, imas link pa odluci sam...

Moja preporuka naravno ide LEADTEK-u s obzirom da sam ponosni vlasnik WinFast USB II Deluxe tv kartice... To je ja mislim jedna od najboljih externih tv kartica koja moze da se nadje na trzistu... Slika savrsena (rezolucija je 720x576), radio, odlican software, programirano snimanje, dobijas torbicu gde mozes da stavis i malecni tanki daljinac, i tuner, ma mislim savrsenstvo... Jedino sto nema teletext i komp mora biti ukljucen (sto meni nije problem jer non-stop ON )...
Ali moja preporuka je da ukoliko ti nije problem da palis komp i ukoliko nemas neki laptop na koga bi kacio tu externu tve kartu, kupi sebi neku internu tv karticu i uzivaj... I tu je moj favorit leadtek, a model je WinFast TV2000Xp Expert... Ona ti kosta kao Intex, a ima sigurno vise funkcija i kvalitetniju sliku...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Sasa90 (7.11.2007)
Stara 7.11.2007, 11:48   #3
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: Externa TV kartica

Bas je u tome problem sto mi treba neka externa jer bi da koristim na lap topu. Na destkop racunaru vec imam neku msn ovu TV karticu ali nisam bas nesto zadovoljan sa njom. Zeleo bi da po mogucnosti zauzima sto manje mesta i da ne kosta nesto preterano puno. Ja sam gledao i TV kartice za PCMCI slotove ali onu su mnogo skuplji od onih koji idu na USB a i nemaju nesto bolju sliku.
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2007, 14:46   #4
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Externa TV kartica

Ovo znaci da moras da palis laptop da bi gledao TV... Ne znam, ne postoji externa kartica koja moze da zadovolji oba kriterijuma (i dobar i jeftin). Ja sam recimo za svoju morao da zrtvujem oko 100 evra, ali nije mi zao s obzirom da bih za pravi TV dao sigurno mnoooogo vise... Ako se opredelis za Leadtek-a neces sigurno moci da nadjes karticu koja je ispod 60 evra... Za druge ne mogu da nista kazem s obzirom da ih nisam koristio...
Zavisi i sta bi koristio od funkcija i koliko ti je taj laptop jak... Ti mozes da kupis externu kartu kao ja koja ima i snimanje i radio itd., ali ako ti radio ne zelis da slusas niti zelis da snimas, sto bi bacio 50 evra vise...
Jos jedna napomena vezana za snimanje kod mog leadtek-a: ako ti laptop nema dovoljno veliki hard disk, instaliran SP2 za XP i dovoljno jak procesor (2.4GHz full Pentium) nemoj da se zeznes pa da kupis ovakvu kartu kao sto sam se zeznuo ja... Ja sam probao sa Celeronom na 2.4 da snimam i nastali su problemi vezani za seckanje, kasnjenje zvuka itd. Sreca pa uskoro uzimam C2D pa cu moci da koristim i funkciju snimanja...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless Kartica Za Vistu Axis Komunikacioni uređaji i umrežavanje 23 18.1.2008 20:07
Mrezna kartica megabook-a Melinion Prenosni računari 5 26.9.2007 19:30
Kako promijeniti IRQ kod PCI kartica? ezenkiel Kvarovi 5 27.8.2007 12:43
citac kartica fantastik Nosači podataka 15 25.5.2007 9:35
tv kartica & quick time player zeks Kvarovi 1 5.10.2006 1:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com