Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2014, 19:00   #21
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Citat:
znaci da indikator laze jer 49% da stoji tokom 7 sati, to definitivno nije normalno,
To jeste normalno i znak da nemas pozadinskih procesa koji rade u pozadini ,i jako je dobro po tvoju bateriju.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Lanikor (13.3.2014)
Stara 13.3.2014, 19:14   #22
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Nisam znao to, nagledao sam se postova gde ljudi kukaju zbog toga na drugim forumima, mislio sam da je do softvera nesto jer sam na Alcatel M Pop i Sony Ericsson Xperia Mini Pro SK17i totalno drugacije iskustvo imao Ogranicio sam pozadinske podatke i uvek drzim prenos podataka iskljucenim kad ne surfujem netom, u principu sve osim osvetljenja ekrana sam cackao, to drzim na maksimumu od pre dva dana jer sam primetio da mi se baterija manje vise isto trosi kako god da postavim osvetljenje, jer ne cackam telefon toliko kao ranije.
Sve u svemu sad sam zaseo da rutujem telefon preko ovog TWRPa, pokusavam da nadjem negde da li ce da mi ovo cudo uradi factory reset ili sta je vec ono bilo kao otkljucavanje bootloadera od sinoc?
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 19:47   #23
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Telefon se ne rootuje preko twrp, već je to naredni korak posle roota.To je zapravo CWM drugačijeg izgleda i radi mu touch.Dakle sa njim radiš backup,leshujes rom-ove,i još dosta toga.Root je samo dobijanje dozvole da dodješ do twrp,i do adminitratorskog statusa na sistemu telefona.
E da,nema factory reseta.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 20:03   #24
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

kada otkljcuas bootloader,pratis ovo uputstvo,i to je to..
http://www.modaco.com/topic/362074-r...root-10032014/
kada instaliras TWRP onda mozes da bootujes u recovery i instaliras romove
ne secam se ni sta sam pisao tamo sve,pa citiraj ako mislis da je nesto bitno Za bateriju se slobodno moze reci da je ispod proseka. Nisam probao da radim downclock procesora,mada mi se cini da je najveci problem ekran koji srce bateriju maksimalno. Iskreno,nemam nekih problema,jer izdrzi ceo dan moje upotrebe,znaci nekih 3 sata screen on,mozda malo jace,ali dosta niskog osvetljenja. Kada vidim da neko napise na moodacu da mu baterija drzi 5 sati screen on.. ne znam da li ima veze do trzista,ili nekom upadne dobar primerak(ili je moj los )
Cini mi se da mi je najduze bateriju drzao 4.2 jelly beer rom,i to nakon 2-3 meseca koriscenja. Mozda je neki placebo,ili nesto,ali taj rom mi se ujedno i najvise svideo,i vracicu se verovatno sada na CM10.1. Ako treba da budem realan,telefon je dosta razocaravajuc,ali moze da posluzi za osnovnu upotrebu koja meni treba
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2014, 2:22   #25
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Rootovao sam telefon pre 6-7 sati, nego nisam imao kad da udjem da javim Prvo sam ubacio TWRP pa nakon toga SuperSU preko njega i pobrisao sam ovaj EXIT bloatware, Chrome, Hangouts i jos neke gluposti.

Problem je bio u tome sto sam morao da se zavitlavam sa putanjama za ADB toolkit, jer ako se slepo prati uputstvo sa android foruma, uopste nece fastboot da izvrsi upis u telefon, morao sam da dodajem putanje u "Environment variables" i pravim rucno foldere za ADB... itd itd. Sve u svemu, izuzetno je prosto bilo, a ovaj TWRP izuzetno prost za koriscenje kada sve ove sitnice sredis, stavio sam SuperSU na karticu, preko TWRP instalirao i sad je sve super, ostalo je jos samo da se ubaci dobar ROM.

Sto se tice kvaliteta samog telefona, onaj Emotion UI je odmah popio korpu od mene i zamenjen je Nova Launcher-om, 10x bolje izgleda. Dovoljno brz odziv, displej dovoljno velik da mi pri kucanju poruka ne dolazi do pritiskanja susednih tastera od onog koji mi treba, RAM dovoljan jer ga ne opterecujem sa previse aplikacija, kamerica ok (skoro je nikad ne koristim, treba mi samo kada slikam tekst pa ocitavam slike preko programa za skeniranje)... Umereno pozivi i poruke, ponekad wireless i to bi bilo to otprilike. Baterija je najveci minus, ostalo je ok.

Poslednja ispravka: Lanikor (14.3.2014 u 2:49)
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Facebook chat veliki problem bojannp Internet tehnologije 6 10.2.2012 10:47
problem sa ATA kontrolerom ili BIOS problem? technikum Nosači podataka 1 23.11.2011 12:29
Problem sa Huawei HG510 olujnik Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 21.6.2009 19:24
Slackware problem kvare_cg Slobodni softver 27 20.6.2009 23:27
Problem sa konekcijom Huawei E220 3g modema Pasija Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 12.1.2008 1:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com