Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2012, 0:28   #21
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Moracu doublepost, mrzelo me da lupam josh jedan multiquote
Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
ja glasam za TT litepower 500W koji ima dovoljno snage i konekcija za bilo sta...
Ja sam strashno skeptichan prema TT Litepoweru. Ni "bolja" verzija se nije pokazala (po meni je i dalje GPA Chieftec bolja kupovina), a s obzirom na reputaciju TT kod nas, a i kakvo je smece sa RU nastavkom od 600W i 450W dolazilo ovamo, svashta mozhe da se ochekuje. U najboljem sluchaju ce proci gore nego da je kupio Chieftec ili Seasonic, shto je po meni besmisleno i pored konektora i snage.

Nego, eto, mozhe i da se napravi ultimativan kompromis - Cooler Master GX450, koji je bolja kupovina i od Chiefteca i od Litepowera i od SS-400ET, a ima vishe smisla kupiti ga nego neki 520W Seasonic.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 1:42   #22
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Namena mashine je audio i video obrada uz office. Mislim da bi nam javio ako je tu planirao da stavi Radeon 7970 .
Mozda sad ne planira.. Sto ne znaci da nece za 3 meseca promeniti misljenje..
Zato je pametnije obezbediti samog sebe.
Jednom uzme kvalitetno napajanje i miran je na duze staze.
Modularnost takodje igra veliku ulogu. Zvuk napajanja takodje.

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Zato i rekoh "ako ima razlike u ceni". Mozhe da zameni, ako mu vishe odgovara budzetu, a i ne mora.
Po meni je smesno da ne kupi 250GB veci disk za tu mizernu razliku.

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ne hvatam bash logiku, uzeti plochu koja je jedva "dovoljna", ali zato uzeti jache napajanje, koje verovatno nece nishta znachiti, a moci ce lagano da ga zameni ako bude planirao promenu grafichke kartice na 6870 ili jacheg potroshacha? Da ne pricham o tome koliko 6870 kasnije nece imati smisla, ako 7850 bude imala jedan PCI-E konektor, a imace jer se najavljuje 95W TDP koji je smeshan i za napajanje sa 30A na 12V grani .
Ne shvatam tvoju logiku koja govori "jedva dovoljna". Jedva dovoljna za sta?!
Ploca ima sve sto je potrebno za jedan kvalitetan PC.
Ima 4 SATA konektora(znaci dvd-rw, 2 HDD, i SSD), 10 usb 2.0 portova(nzm ko iskoristi toliko), ima 2 USB 3.0 porta, PCI-E 16X 2.0(grafika), PCI(npr. zvucna). I sve to u mATX paketu.
Sve sto je potrebno ima.

Nije samo stvar u jacem napajanju. Nego u boljem napajanju. Generalno.

Nema RAID i ne podrzava OC IGP-a. Big deal.
A mnogo je jeftinija od bilo koje H67 ploce.
Ja uopste ne vidim razlog zasto H67 postoji.


Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ja nikad ne bih uzimao, ili preporuchivao, bilo kome da uzima matichnu plochu koja je samo "dovoljna", ako je moguca bilo kakva reorganizacija budzeta, a ovde je moguca, ochigledna i smislena. Nedostaci H61 chipseta su prezhvakani 100 puta, nema mnogo svrhe da se ponovo pominju. Dzaba mu i USB3.0 i SATAIII, ako ce da zhrtvuje H67 za H61.
"Samo dovoljna" za sta?
Aj predji jos jednom te famozne nedostatke H61 cipseta.

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
32gb je premalo onome ko je lenj ili neuk da malo reorganizuje Windows. Uz jako malo igre sa system restore-om, recycle binom, pagefile-om i josh par finesa i voila - Windows 7 x64 + svi aplikativni programi (a toga ima na kilogram) kod mene 19.3GB. Eto, na SSD od svega ostalog shto sam promenio mozhesh da prebacish i pagefile, opet se uklapa u rachunicu. Samo sam naveo kao alternativu, ali ja opet mislim da je H67 bolja investicija + je mnogo jeftinija nego investicija u SSD, a i SSD se uvek mozhe dokupiti.
Malo igre sa ovim sa onim i osakatis sistem poprilicno.
Moje misljenje je da je kupovina SSD-a manjeg kapaciteta od 60GB promasena.

Poslednja ispravka: altec.gs (3.3.2012 u 1:58)
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 2:15   #23
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Mozda sad ne planira.. Sto ne znaci da nece za 3 meseca promeniti misljenje..
Za konfiguraciju chija je namena ono iz prvog posta? Gimme a break. Ako se predomisli, neka promeni i napajanje. Bar je mnogo manja muka nego menjati plochu ako neshto krene naopako.
Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Nije samo stvar u jacem napajanju. Nego u boljem napajanju. Generalno.
Onda neka uzme CM GX450. Zapeo si da nabijesh po svaku cenu modularno napajanje od 520W u office rachunar od 400e. Ne znam da li razmishljash uopshte o onome shto napishesh.
Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Ja uopste ne vidim razlog zasto H67 postoji.
Aj predji jos jednom te famozne nedostatke H61 cipseta.
To shto ti ne vidish razlog zashto H67 postoji je ochigledno izazvano time da veze nemash ni koja je razlika izmedju dva chipseta.

- ne podrzhava PCI nativno, vec emulirano, mozhe praviti probleme sa PCI karticama od pre par godina, ako planira da stavi neku stariju zvuchnu karticu ili TV karticu, shto nije iskljucheno s obzirom na namenu rachunara.

- nema nativan Intelov SATAIII kontroler, vec poneki modeli imaju Marvellov kontroler koji ne podrzhava TRIM za SSD i ima josh bubica, jedna od njih je sporiji boot nego na H67. Generalno je loshijeg kvaliteta, jer nije u samom chipsetu, vec se eksterno dogradjuje. Tvoja plocha chak uopshte ni nema SATAIII kontroler i portove.

- manje PCI-E linija (6 vs 8), koje takodje deli sa IGP-om.

- ne podrzhava dobar deo Intelovih tehnologija koje H67 podrzhava. Mrzi me da nabrajam sve, u to sam ubrojao i RAID.

- sve H61 ploche su budzetske. To manje-vishe uvek garantuje loshiji kvalitet izrade, hladjenje i naponsku sekciju. Ne bi me chudilo ni da se pravi od nedovoljno dobrih H67 chipsetova.

- ako doda malo vishe za H67 chipset, moguce je da ce dobiti i dodatne portove (PATA, PS/2), ne rachunajuci one vec nagomilane i kod H61, jer izlazi iz socijalno-budzetskog segmenta plocha.

Ima josh, ako treba, naveo sam najvazhnije. Kvalitet ploche se ne saznaje tako shto iz specifikacija prochitash koliko kojih portova i izlaza ima. Kad se sve sabere, ja u stvari mislim da je H61 nastao tako shto je Intel reshio da iskoristi ono shto nije moglo da se iskoristi za H67.
Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Malo igre sa ovim sa onim i osakatis sistem poprilicno.
Osakatish? Time shto si recycle bin i system restore prebacio na particiju na kojoj nije OS (HDD umesto SSD), a hiberfil.sys izbrisao poshto ne koristish hibernaciju (kao i 90% ljudi)? Ili time shto si izbrisao backup od instalacija service packova i hotfixeva, koje garantovano nikad u zhivotu necesh iskoristiti, jer je bezbednije odraditi reinstall OS-a nego se sa time zezati? Shta ce tachno zafaliti tom sistemu, nece dovoljno brzo prazniti kantu za otpatke poshto nije na SSD-u?

Sa druge strane, razumem da nekim ljudima nece biti dovoljno, ono je bio samo alternativni predlog. Windows i propratni programi, kao razlog, su glupost i nije stvar koja nekoga treba da odvrati od kupovine SSD-a. E sad, ako bi da gomila Photoshop, 3DSMax i slichne fajlove za obradu na SSD, onda treba da razmisli o vecoj kolichini, ali to komotno mozhe da stoji na HDD-u, kao i kanta za otpatke .
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 2:31   #24
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ja sam strashno skeptichan prema TT Litepoweru. Ni "bolja" verzija se nije pokazala (po meni je i dalje GPA Chieftec bolja kupovina), a s obzirom na reputaciju TT kod nas, a i kakvo je smece sa RU nastavkom od 600W i 450W dolazilo ovamo, svashta mozhe da se ochekuje. U najboljem sluchaju ce proci gore nego da je kupio Chieftec ili Seasonic, shto je po meni besmisleno i pored konektora i snage.
imas neki konkretan razlog za skepsu ili si skeptican cisto da bi bio skeptican? Alti stavlja Literpower od 600W u gotovu konfiguraciju sa FX-4100 na 4Ghz i Crossfire sa 6850 kartama i garantujem ti da ne bi otisla u prodaju da nije prosla rigorozne testove opterecenja. tako da cela ta prica ne pije vodu; kao sto rekoh ovo napajanje je prepuna kapa za 95% masina. nece ni sa Chieftecom pogresiti, s' tim sto dobije krace kablove i manje adaptera. dobar je i SS-400ET ali je i nesto skuplji i slabiji.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 2:47   #25
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
imas neki konkretan razlog za skepsu ili si skeptican cisto da bi bio skeptican? Alti stavlja Literpower od 600W u gotovu konfiguraciju sa FX-4100 na 4Ghz i Crossfire sa 6850 kartama i garantujem ti da ne bi otisla u prodaju da nije prosla rigorozne testove opterecenja.
Skeptichan sam prema tom modelu jer konkretno o njemu ne znam mnogo. Video sam nazovi test na benchu i oni rezultati meni ne obecavaju mnogo. Bash izmedju njih, na osnovu rezultata i svega prikazanog bih pre uzeo Chief, uprkos kablovima.

A skeptichan sam zbog ostalih modela iz Litepower serije. Kod nas su dolazili i oni modeli koji u svetu podobijaju dobre ocene po relevantnim review sajtovima, a i oni HEC modeli, koji su bili gori od office LC Powera. Bash taj od 600W je bio u pitanju. I ovo nije izolovan sluchaj, kada je u pitanju Thermaltake, toga se i bojim.

A shto se tiche stavljanja u gotove mashine, pa stavljan je i GX650 non-bronze masovno. Verovatno bi i on proshao bash takve testove, ali bar meni nije poenta da ih prodje, vec da ih prodje sa zadovoljavajucim kvalitetom izlazne struje i svim ostalim kvalitetima. Mozhe da bude deklarisano na koliko god hocesh. A jedini razlog zashto CM GX650 pored svega toga treba staviti u konfiguraciju je vishak na lageru .
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 2:56   #26
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
mr. Garrison kaže: Pregled poruke
garantujem ti da ne bi otisla u prodaju da nije prosla rigorozne testove opterecenja. Tako da cela ta prica ne pije vodu;
Није исто бити оптерећен 3 године или 3 дана тестирања. То напајање има ефикасност око 70%, максимум 80. Што значи да испоручује највише 480 вати.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Љуша na korisnoj poruci:
anadjin (20.3.2012)
Stara 3.3.2012, 2:58   #27
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Није исто бити оптерећен 3 године или 3 дана тестирања. То напајање има ефикасност око 70%, максимум 80. Што значи да испоручује највише 450 вати.
Ne znaci to to.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altec.gs na korisnoj poruci:
anadjin (20.3.2012)
Stara 3.3.2012, 4:29   #28
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Mr. Garison, V3 jeste midi kućište ali naveo si micro ATX ploču i u tom smilu sam uopšteno rekao. U svakom slučaju pardon, nisam bio precizan.

Uglavnom mini tower i micro ATX neću uzimati. Mašina je potrebna za graf i web dizajn, manje za audio/video obradu i manje za igrice (mada je uvek lepo odmoriti se uz neko rokanje). Takođe potrebna stabilnost i određen kvalitet zbog toga što će se mašina dosta koristiti a ne sme da izda (ako se to uopšte može garantovati) kada je komp najpotrebniji.

Početni budžet ću pokušati da podignem koliko mogu do oko 50k, ako ne onda će nešto od komponenti da sačeka ako je potrebno.

Za sada su Mr. Garrisonov i Vozarov predlog nešto što razmatram. U obe varijante, jednog dana se planira upgrade CPU ako ploča poživi dotle. Grafika (iz sadašnjeg ugla) nije najbitnija i u vezi nje se ne planira poboljšanje. SSD je svakako opcija na koju će se ići ali verovatno ne sada.

CONF 1

CPU: APU FM1 AMD A6-3670K
MOB: MSI A75MA-P35 ovde bih išao na ATX ploču
RAM: Patriot signature 1600Mhz 4GB x2
Hdd: SATA3 7200 500GB WD Caviar Blue
Napajanje: ne znam
Kućište: V3 Black Edition/Windows
Optika obezbeđena
Opciono: SSD: Patriot SSD TorqX TRB 64GB


CONF 2:

CPU: i3 2120
MOB: Asus P8Z68-V LX
RAM: Patriot signature 1600Mhz4GBx2
Hdd: SATA3 7200 500GB WD Caviar Blue
Video: Saphire 6670 1GB/DDR5
Napajanje: ne znam
Kućište: V3 Black Edition/Windows
Optika obezbeđena
Opciono: SSD: Patriot SSD TorqX TRB 64GB koji će u ovoj varijanti duže da popričeka.


Opcija sa intelom (u konkretnoj varijanti kako sam gore naveo) je cenovno jača za, zavisi, ali skoro do 100e i pitanje je isplatili se. Šta mislite o tome?
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 5:51   #29
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Није исто бити оптерећен 3 године или 3 дана тестирања. То напајање има ефикасност око 70%, максимум 80. Што значи да испоручује највише 480 вати.
Kao sto rece Altec to ne znaci to. To znaci da napajanje kada povuce iz zida 100W od toga 70W ide komponentama (ako je efikasno 70%). Veca efikasnost znaci i manje "bacene" struje.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku OWERKLOKER na korisnoj poruci:
anadjin (20.3.2012)
Stara 3.3.2012, 13:38   #30
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

ovo je vec offtopic ali ajde...

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Skeptichan sam prema tom modelu jer konkretno o njemu ne znam mnogo. Video sam nazovi test na benchu i oni rezultati meni ne obecavaju mnogo. Bash izmedju njih, na osnovu rezultata i svega prikazanog bih pre uzeo Chief, uprkos kablovima.
a sta fali rezultatima? kakvi bi oni trebalo da budu da bi obecavali mnogo?
Chief isto vredi taj novac, mada osim kablova izgleda mega jadno iznutra. ali koga briga sto je aljkav iznutra ako radi to sto treba da radi. kome ne smetaju kratki kablovi i manje adaptera nema razloga ni njega da ne kupi.
Citat:
A skeptichan sam zbog ostalih modela iz Litepower serije. Kod nas su dolazili i oni modeli koji u svetu podobijaju dobre ocene po relevantnim review sajtovima, a i oni HEC modeli, koji su bili gori od office LC Powera. Bash taj od 600W je bio u pitanju. I ovo nije izolovan sluchaj, kada je u pitanju Thermaltake, toga se i bojim.
sto se tice od modela od 600W, ja ti rekoh da je testiran i sa kojom masinom na taj nacin da takva ekspolatacija se nikada nece desiti u kucnim uslovima.

Citat:
A shto se tiche stavljanja u gotove mashine, pa stavljan je i GX650 non-bronze masovno. Verovatno bi i on proshao bash takve testove, ali bar meni nije poenta da ih prodje, vec da ih prodje sa zadovoljavajucim kvalitetom izlazne struje i svim ostalim kvalitetima.
zadovoljavajucim kvalitetom izlazne struje? sta to u praksi realno znaci? sta su to "ostali kvaliteti"? meni to mirise na prvoklasnu demagogiju. napajanje je dovoljno jako ili nije dovoljno jako, ima zastite ili ih nema, ima kratke kablove ili ih nema, modularno je ili nije. sve ostalo je cista metafizika od koje niko nema nista (ukljucujuci i tu efikasnost; mislim bice racun za struju veci za 10din zato sto napajanje nije 80 nego je 70+ sertifikovano), osim sto testeri testiraju a deca po forumima se loze

@anadjin: ako ne zelis da kupis mATX ja te svakako necu na to nagovarati ali bih voleo da cujem jedan konkretan razlog protiv mATX ploce koja nije osakacena ni za sta, stavise, krcata je najnovijim tehnologijama mislim, mozes ti da kupis i ATX A75 plocu ako ces se bolje osecati zbog toga, medjutim ona je i skuplja a pitanje je da li ista dobija sa njom.

Citat:
Takođe potrebna stabilnost i određen kvalitet zbog toga što će se mašina dosta koristiti a ne sme da izda (ako se to uopšte može garantovati) kada je komp najpotrebniji.
ova masina sto sam predlozio ne trosi ni 200W tako da bi nju maletene bilo koje krsteno napajanje opsluzivalo bez problema bez da se oznoji. e sada, kvarovi su uvek moguci, i kod najskupljih brendova ali za to postoji garancija.

mislim da sam rekao sta sam imao, ne bih da se ponavljam i ulazim u debate da li treba ili ne treba, sta i kako. izneo sam svoje misljenje, kao i ostali, pa ti preseci kako mislis da je najbolje za tebe.

pozz
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 16:21   #31
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

@Doomche

Posto vidim da se sa tobom ne moze raspravljati, jer gledas samo 1m ispred sebe, ni ne planiram.


@Mr. Garrison

Kvalitetno napajanje je potrebno iz mnogo razloga.
Preporucivanje najkvalitetnijih napajanje svakako nije demagogija.
Ali svako uzima onako kako misli da treba i nije na meni da ga ubedjujem u suprotno.

Tu smo da damo svoje misljenje, ne da ubedjujemo druge da nisu u pravu.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altec.gs na korisnoj poruci:
anadjin (20.3.2012)
Stara 3.3.2012, 17:13   #32
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
a sta fali rezultatima? kakvi bi oni trebalo da budu da bi obecavali mnogo?
Trebaju da budu bolji od Chiefteca. S obzirom na to koliko je napajanje "bogatije" unutra od Chiefteca, regulacija koja jedva prolazi ATX specifikaciju na 12V je losha.
Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
zadovoljavajucim kvalitetom izlazne struje? sta to u praksi realno znaci? sta su to "ostali kvaliteti"?
U praski znachi da ce se mosfeti manje muchiti sa peglanjem, shto znachi da ce se izmedju ostalog i manje grejati, shto znachi mnogo toga. Pod ostale kvalitete podrazumevam buku, grejanje, kablove, kvalitet izrade, pa i tu crnu efikasnost, koja ni nije bitna. Uostalom, mi ovde raspravljamo o softverski merenim vrednostima, kojih jedva i da ima.
Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
napajanje je dovoljno jako ili nije dovoljno jako, ima zastite ili ih nema, ima kratke kablove ili ih nema, modularno je ili nije. sve ostalo je cista metafizika od koje niko nema nista, osim sto testeri testiraju a deca po forumima se loze
Ochigledno da imamo malo (vishe) drugachiju filozofiju kvaliteta napajanja. Meni je bitnije i kako ce to neshto da napaja, pored toga da li ce uopshte da ga napaja. Po tebi je svejedno da li ce da kupi LT500 ili Enermax Pro82+ 525W. Oba imaju dovoljno snage. To da li ce deca da se lozhe na testove ili ne, mene ne zanima mnogo.

Uostalom, slobodno neka kupac odluchi shta ce, ja sam svoje mishljenje dao. I dalje mislim da je Cooler Master GX450 savrshen kompromis jacheg od SS400-ET, a ne nepotrebno i preterano jakog.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 20:34   #33
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
@Mr. Garrison
Kvalitetno napajanje je potrebno iz mnogo razloga.
Preporucivanje najkvalitetnijih napajanje svakako nije demagogija.
kako za koju konfiguraciju. ako neka masina trosi "ko upaljac" stvarno ne treba kvalitetnije napjanja od ovih od 30e.

@Doomche: sve to sto ti pricas je teorija od koje u praksi nema mnogo leba. cepidlacenje, sitnicarenje oko kvaliteta napajanja za low power konfiguraciju nece doneti nista dobro, samo se kupcu izbiti pare iz dzepa.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr. Garrison na korisnoj poruci:
anadjin (20.3.2012)
Stara 3.3.2012, 20:51   #34
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Stvarno ne znam kako ce prezhiveti 600 dinara razlike za SS-400ET, ili nekih 1600 razlike za GX450. Da ne pominjem to da se oboje uklapa u budzet, kako god okrenesh.

Ma realno, neka grune MS Industrial od 500W i bog da ga vidi. Drzhace mashinu, neka ushtedi.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
anadjin (20.3.2012)
Stara 9.3.2012, 12:57   #35
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
ako ne zelis da kupis mATX ja te svakako necu na to nagovarati ali bih voleo da cujem jedan konkretan razlog protiv mATX ploce koja nije osakacena ni za sta, stavise, krcata je najnovijim tehnologijama mislim, mozes ti da kupis i ATX A75 plocu ako ces se bolje osecati zbog toga, medjutim ona je i skuplja a pitanje je da li ista dobija sa njom.
Zaista nema nekog posebnog razloga, jednostavno se osećam komfornije ca ATX, ako ništa drugo onda je koji PCI i RAM slot više, dobro došao. Istina stoji da to košta, u slučaju koji si naveo, oko 20e skuplje te se zaista postavlja pitanje da li se time nešto dobija.


Puno hvala svima na iznetom mišljenju. Javiću šta sam uradio, u smislu povratne informacije.

Pozdrav!
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2012, 15:06   #36
s.k.y
Banned
 
Član od: 2.2.2012.
Poruke: 79
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

konfa:
Gigabyte GA-Z68P-DS3 85e + Intel Core i3-2100 100e + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz 2x4GB 40e + WD Caviar Blue SATA3 500GB 80e + Samsung SH-222AB 15e + CTG-500-80P 50e + Thermaltake V3 30e = 400e. Ima prostora da doda i grafiku kasnije.
s.k.y je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku s.k.y na korisnoj poruci:
anadjin (20.3.2012)
Stara 20.3.2012, 0:04   #37
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Navijao sam za Intel ali APU varijanta mi je bliža budžetu a mislim da će lepo služiti svrsi. Evo šta sam odlučio:

A8-3850
MSI A75A-G55
2x 4GB 1600MHz Kingston CL9
WD Caviar Blue 500GB
SS-400ET
Thermaltake V3 Black Edition/window



.. kasnije SSD, i to je to. Hvala svima na pomoći. Pozdrav!
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 0:51   #38
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
anadjin kaže: Pregled poruke
Konfiguracija nema zahtev za ekstra tišinom mada na to treba obratiti malo pažnje.

Mašina će biti često aktivna preko celog dana (a i noći) pa bi trebalo obezbediti što stabilniji rad za solidnu eksploataciju.
Poučen iskustvom sa par msi ploča,još jedan tip .
Pre nego i pazariš ploču,skini manual za nju i prouči kako je rešena kontrola cpu cooler-a .
Pošto je konkretni APU u pitanju(X4,VGA) pretpostavljam da Box cooler možda ne bude dovoljno tih u slučaju da ploča ima bangavu kontrolu hlađenja,kao i ploče iz moje praxe .
Pretpostavljam da si planirao Box za cpu da koristiš .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 1:13   #39
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Da, box sam mislio da uzmem. Ok, hvala, pogledaću. Ako imaš neki drugi predlog za ploču itd. kaži.
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 0:57   #40
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Ništa konkretno.
Štaviše,ne kažem da je ova msi loša nego sam samo skrenuo pažnju na detalj.

Lm,možda neka Asus ?
Letimično gledano (AM3 ploče),jeftinije imaju Asus Q Fan samo za cpu a skuplje i na utičnicama za sistemske ventilatore.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć pri sastavljanju konfiguracije Nemesis7 Šta da kupim? 4 8.11.2011 23:41
Pomoć oko konfiguracije (do 50000) Marko_26 ŠDK - Osnovne komponente 12 28.6.2009 22:19
Pomoć oko konfiguracije johnny bravo Šta da kupim? 11 10.2.2009 17:12
Pomoć oko konfiguracije [ + request for ukimafia ] Zwer Šta da kupim? 9 20.12.2008 15:56
Pomoć oko konfiguracije 2 Prief Lirator ŠDK - Osnovne komponente 35 5.6.2008 23:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com