Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2006, 0:26   #61
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Ti čitaš časopis samo da bi našao grešku u jednom slovu?! Normalno je da u jednom časopisu sa ~ 150 stranica postoji greška u jednom slovu!
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2006, 11:19   #62
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Željko kaže:
Ti čitaš časopis samo da bi našao grešku u jednom slovu?! Normalno je da u jednom časopisu sa ~ 150 stranica postoji greška u jednom slovu!
Covjek je ljubitelj X-Mena pa ga je to pogodilo,nemoj mu uzeti za zlo .Ali istina je da su se nekad pravopisne greske u SK mogle naci samo strpljivom analizom svake rijeci u tekstu(sto niko nije lud da radi),a i tad su se mogle pronaci samo 1-2 greske,sad su toliko ocigledne i cesce,posebno u nekim banalnim rijecima.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2006, 13:31   #63
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Jedna od prvih stvari koja mi je upala u oci kada je u pitanju novi broj "Sveta Kompjutera"(11/2006) je veoma slab kvalitet tekstova o igrama:

-FIFA 07 i NBA 2007 Autor: G.Joksimovic

-Footbal Manager 2007 Autor: D.Stamenkovic

Uz napomenu da se ovde radi o dobronamernoj kritici koja za cilj ima da pomenutim autorima ukaze na mane njihovih tekstova i doprinese da njihovi buduci tekstovi budu kvalitetniji.

U opisima sve 3 igre primetno je da autori:

a.Nisu imali dovoljno vremena za "proucavanje" igara koje su opisivali.
b.Nisu bili ni malo zainteresovani(kao igraci) za igre koje su opisivali.

Ukratko receno,sva 3 pomenuta teksta bi se mogla opisati kao spiskovi napredjenja igara u odnosu na njihove prethodne verzije.

Takodje,zeleo bih da pohvalim izvanredan tekst D.Kosovca o igri "Scarface".

Poslednja ispravka: Jerry McLafllin (1.11.2006 u 13:42)
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2006, 14:14   #64
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

A sta pa ima da se govori o tim igrama???
Iste su iz godine u godinu...
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2006, 14:48   #65
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
SirDuck91 kaže:
A sta pa ima da se govori o tim igrama???
Iste su iz godine u godinu...
Pa,mozda neko nije igrao prethodne verzije tih igara a mozda neko nije citao opise prethodnih verzija pomenutih igara.

I sta onda moze da sazna iz tekstova koje sam spomenuo?

To je kao kada na primer krenes da kupis mobilni telefon a prodavac ti kaze:
-Evo imamo ovaj najnoviji SIEMENS xyz model.
Ti onda pitas:
-Pa koje su mu karakteristike?kakav je u svakodnevnoj upotrebi?Kakvo je vase licno misljenje o njemu?
A prodavac ti na to kaze:
-Ma isti je kao i SIEMENS xxy samo sto mu je maska malo drugacija.

A ti nisi imao ni SIEMENS xxy i to sto je xyz malo drugaciji od njega ne znaci ti nista.

Ovo je naravno grubo poredjenje koje sam iskoristio radi sto lakse ilustracije.
Opisivanje igara je mnogo kreativniji i slozeniji posao od prodaje mobilnih telefona.
Od autora tekstova o igrama se ocekuje i nesto vise od obicne "specifikacije" igre.
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2006, 17:16   #66
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Nije isto, NBA i FIFA se iz godine u godinu jako slabo menjaju. Ne zasluzuju ni pola A4 strane opisa bar dok ne naprave cestitu igru.
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2006, 18:14   #67
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
3LANCER kaže:
Nije isto, NBA i FIFA se iz godine u godinu jako slabo menjaju. Ne zasluzuju ni pola A4 strane opisa bar dok ne naprave cestitu igru.
1.Moja kritika je usmerena ka pomenutim tekstovima sa ciljem da autorima tih tekstova ukaze da neko pazljivo cita ono sto su napisali i da im konstruktivna kritika pomogne da im buduci tekstovi budu kvalitetniji.Dakle ne osporavam kvalitet novinara,naprotiv,kada bi mislio da su u pitanju novinari koji ne znaju da pisu bolje tekstove,ne bi ni obracao paznju na njih.

2.Uopste se nisam bavio kvalitetom pomenutih igara.

3.Pomenuti novinari su FM2007 i FIFA 07 ocenili izuzetno visokim ocenama(FM 91,Fifa 85),sto znaci da oni misle da su u pitanju veoma kvalitetne igre.Igre koje predstavljaju blago unapredjene proslogodisnje verzije,ne zasluzuju tako visoke ocene.

4.Pazljivo procitajte npr.tekst koji je Gradimir Joksimovic napisao o igri FIFA 07 i bice vam jasno o cemu govorim.On izmedju ostalog u tom tekstu kaze:
"...FIFA 07 je korak od sedam milja u dobrom pravcu i vise nego prijatno iznenadjenje..."
Dakle,G.Joksimovic ima izuzetno dobro misljenje o pomenutoj igri(dakle,tu se mnogi od vas ne slazu sa onim sto je napisao) a ipak se u tekstu uglavnom bavi unapredjenjima u odnosu na proslogodisnju verziju.
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 3:24   #68
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Željko kaže:
Ti čitaš časopis samo da bi našao grešku u jednom slovu?! Normalno je da u jednom časopisu sa ~ 150 stranica postoji greška u jednom slovu!
Mala ispravka <70 stranica....
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 7:18   #69
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Greške/zamerke

Citat:
Jerry McLafllin kaže:
-Ma isti je kao i SIEMENS xxy samo sto mu je maska malo drugacija.
A ti nisi imao ni SIEMENS xxy i to sto je xyz malo drugaciji od njega ne znaci ti nista.
Slažem se sa tobom u potpunosti.
Ja npr pratim opise fifa/nhl/nfl/nba igara i same te igre od '99, ali znam dosta ljudi koji su kupili svoj prvi SK znatno kasnije i zbunjeno me pitali* zašto te igre nisu opisane kako treba... i to baš ovo što ti kažeš - nisu ljudi pročitali prethodni opis godinu dana ranije i nemaju pojma kako je fifa 2001 izgledala da uporede 2007 sa njom...

*) u fazonu - ti dugo čitaš, jel ovo oduvek ovako ofrlje bilo... bla, bla...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 17:34   #70
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Pa, delimicno se slazem sa ovim, ali kako bi bilo da za svaku fifLu, koja i ovako izlazi polugodisnje pisu 'ovo je simulator fudbala, postoji izbor timova, trzi se po travi..'. Bilo bi jos gluplje
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 0:04   #71
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Goranu Totovicu ("ParaWorld") napomena da rec prerogativ ne znaci prednost, vec pravo ili ovlascenje povezano sa odredjenim statusom. Takodje reci efektan i efikasan nisu sinonimi, kao sto doticni autor misli.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 0:13   #72
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Ikad čuo za polisemiju? Prerogativ predstavlja i neko isključivo pravo, povlasticu, prednost. Veruj mi na reč. A što se tiče efektnosti (korisnosti) i efikasnosti (sposobnosti, umešnosti) nema mnogo razlike u datom kontekstu.

Pozdrav.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 0:28   #73
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Magneto kaže:
Ikad čuo za polisemiju? Prerogativ predstavlja i neko isključivo pravo, povlasticu, prednost. Veruj mi na reč. A što se tiče efektnosti (korisnosti) i efikasnosti (sposobnosti, umešnosti) nema mnogo razlike u datom kontekstu.

Pozdrav.
Prerogativ oznacava povlasticu, preimucstvo, iskljucivo pravo. Nikad ne oznacava prednost u smislu komparacije. Necu verovati tebi na rec, verovacu Milanu Vujakliji, Leksikon stranih reci i izraza, Prosveta, 1980. str 740.

EDIT:Pogledao sam ti profil nesto mi je sad jasnije Veruj mi da fraza prerogativ i mana zvuci izuzetno rogobatno, ako ne i sasvim neispravno. Tekstovi su inace okej samo mi je to zasmetalo.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 0:52   #74
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Vujaklija je u principu odličan izvor leksičkih informacija, ali je to malo ovde ostalo nedorečeno. Ako uzmeš za značenje i "povlasticu" kako nudi Vujaklija, opet se uklapa u kontekst. Inače, mogu da razumem da ti je izgledalo rogobatno.
Citat:
101st Airborne kaže:
Tekstovi su inace okej samo mi je to zasmetalo.
Hvala na, što kažu, konstruktivnoj kritici.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 8:46   #75
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Greške/zamerke

Meni se čini da kada su opisi igara u pitanju, konačnu ocenu donosi samo jedan čovek. Mnogo igre su tako bile precenjene a mnoge i podcenjene. Kuzmi neću oprostiti što je vanredno dobar RTS Act Of War ocenio sa samo 86 a još bolji mission pack (koji BTW komotno može da bude 2.-gi deo koliko ima poboljšanja) sa 72! Zašto? Nije mu se svideo! Nikakvih bagova ni konkretnih zamerki nije bilo, jednostavno nije mu se svidelo! COD2 je zato dobio 95 zbog "paljevine" koju je u njemu izazvao a rekao je i da bi ga ocenio sa 200, ali kao da bude ipak "umeren"! Mišljenja sam da bi bar 3 čoveka trebalo da daju svoju ocenu igri, pa da se tek onda donese konačna (aritmetičkom sredinom).
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 14:35   #76
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Ocena je, ne celim, ali najvećim svojim delom sublimacija subjektivnog utiska autora. Ta brojka nije toliko relevantna, koliko je ono što se nalazi u samom tekstu, gde svako može izvući očigledne i ovoga puta objektivne zaključke.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 14:51   #77
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Greške/zamerke

Jeste, ali mi smo se razmazili oslanjajući se isključivo na ocenu. Gledam ovaj Joint Task Force i vidim da ima ocenu 72. Sve ispod 80 sam ranije smatrao neigrivim i frustrirajućim, ali poslednjih godinu-dve vidim da se ili promenio kriterijum ili nešto drugo i da (po mom mišljenju) neke od ocena ne odgovaraju stvarnosti (ranije zaista nisam imao nikakvih zamerki). Najviše zamerki imam na Kuzmino ocenjivanje. Već pomenuti COD2 nepotrebno isforsiran a mnoge druge igre "zakinute". Nekako mu se promenio stil u poslednje vreme. Kao da odigra par nivoa i to je to. Ranije je pominjao i neke stvari koje su se pojavljivale pred kraj neke igre a sad ništa. Udarila ga slava u glavu zbog kolumne, šta li?! Ili je opet zbog nedostatka vremena i uticaja WOW-a
P.S. Ovo je bila skroz dobronamerna kritika, tj. predlog da uvedete "žiri" kada su ocene u pitanju. Ne moraju svi da odigraju igru, neki put je dovoljno da gledaju nekog pola sata pa da steknu kakav-takav utisak. Ipak su 2-3 glave pametnije od jedne!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 15:17   #78
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Licno mislim, da dodaci opisu tipa "i jos jedno misljenje" treba da budu cesci.

E sad razumem, da redakcija nema vremena da igra svaku igru, pa tako samo autor teksta je relevantan da ocenjuje.

Ali ipak, vi ste gejmeri u srcu, tako da ako neko od vas, na svoju ruku, paralelno sa autorom teksta igra neku igru, bilo bi zgodno da svi takvi utisci budi ubaceni u tekst.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 15:33   #79
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Greške/zamerke

Citat:
player1 kaže:
Licno mislim, da dodaci opisu tipa "i jos jedno misljenje" treba da budu cesci.

E sad razumem, da redakcija nema vremena da igra svaku igru, pa tako samo autor teksta je relevantan da ocenjuje.

Ali ipak, vi ste gejmeri u srcu, tako da ako neko od vas, na svoju ruku, paralelno sa autorom teksta igra neku igru, bilo bi zgodno da svi takvi utisci budi ubaceni u tekst.
Upravo to! "I još jedno mišljenje" je prava stvar i mogla bi da stoji mala ocena u okviru tog teksta (ne mislim na nisku ocenu, nego na malu veličinu fonta ) Mada, ovo nisam video skorije. Izgleda da samo super popularni naslovi dobiju privilegiju da ih odigra i oceni više ljudi. Znam da treba imati vremena za sve, ali možda je bolje da neke bolje igre odigra dvoje ljudi a neke bezvezne koje niko (ili bar retko ko) ne igra budu preskočene i izostavljene iz SK-a.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 3:07   #80
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Jos jedan glas za "jos jedno misljenje" Ovako nesto je vrlo pozeljno, da ne kazem "must have" u opisu svake (ili barem vecine igara), jer je prisutan izrazen subjektivizam kod mnogih autora, a onda nema pare nazad. A i mnogo je interesantnije citati takve opise.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
greske, zamerke

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com