Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2010, 23:40   #21
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
i da dodam: ko ima kablovsku, ne treba da razmišlja ni o t1 ni o t2...
Je l' bi objasnio ovo?

Ne poričem, samo bih voleo da znam.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2010, 0:00   #22
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Je l' bi objasnio ovo?

Ne poričem, samo bih voleo da znam.
Za kablovsku postoje standardi DVB-C i DVB-C2 ali za razliku od zemaljske televizije tu ne postoje rokovi prelaska tako da se nece mnogo zuriti oko toga. Ako i bude zurbe to ce biti iz cisto ekonomskih razloga da se kroz postojece kablove proda krajnjem korisniku sto vise kanala ili interaktivnih usluga.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
bokela (12.11.2010), Partybreaker (28.10.2010)
Stara 28.10.2010, 9:32   #23
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Je l' bi objasnio ovo?

Ne poričem, samo bih voleo da znam.
Kablovski operateri (ili kako god da se zvanično zovu) distribuiraju svoj signal u standardu koji nije vezan za standard koji koristi emiter, a za digitalni prenos i HDTV koriste svoje STB (kao i IPTV), koji se na TV piključuju preko audio/video ulaza, a ne preko tjunera (mada može i tako ali to je najgora solucija), tako da TV čak i ne mora da ima bilo kakav tjuner.


edit: u javnosti zaista nedostaje dovoljno pravih informacija, pa će verovatno biti mnogo pokušaja da se uvali nešto što neće raditi ili da se ljudi ubede kako "moraju" da kupe nešto skuplje inače im neće raditi. Dakle, bar za sada, ko ima kablovsku ili IPTV, ne mora da kupuje novi televizor ili "dekoder", radiće mu sve i na običnom CRT televizoru iz '89.
Slično je bilo sa BT slušalicama za mobilne telefone - bilo je reklama u kojima je bukvalno rečeno da po novom zakonu vozač mora da ima takve slušalice, a u zakonu piše samo da ne sme da drži telefon u ruci u toku vožnje i telefonira, a ne da mora da ima BT slušalice. Može da priča i sa "žičanim" slušalicama koje se uglavnom standardno isporučuju uz telefone, ili da završi vožnju i onda obavi razgovor.

Poslednja ispravka: namcor (28.10.2010 u 10:01) Razlog: a/v
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
bokela (12.11.2010)
Stara 28.10.2010, 12:03   #24
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Da li je sigurno da korisnici IPTV mogu da dobiju HD signal?! Nisam siguran da AMILO može to da proguta. Uredu za običan digitalni 720i, ali 1080P teško, a to znači da će verovatno Telekom ponuditi uz doplatu tako neki uređaj koji će osim običnog digitalnog podržavati i HD signal kroz IPTV sistem.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2010, 12:21   #25
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
i da dodam: ko ima kablovsku, ne treba da razmišlja ni o t1 ni o t2...
To sam i ja cuo odavno.
I prestao da se dalje informisem , i kupio LG 32LH2000, koji naravno ne podrzava DVB-T2.
Jer mi nije bitan.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2010, 13:16   #26
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Kablovski operateri (ili kako god da se zvanično zovu) distribuiraju svoj signal u standardu koji nije vezan za standard koji koristi emiter, a za digitalni prenos i HDTV koriste svoje STB (kao i IPTV), koji se na TV piključuju preko audio/video ulaza, a ne preko tjunera (mada može i tako ali to je najgora solucija), tako da TV čak i ne mora da ima bilo kakav tjuner.
Kablovski operateri ce svakako zeleti da sami odredjuju sistem emitovanja u svojim mrezama i delice kompatibilne prijemnike za to (SBB-D3 na primer).
To moze da bude i mali problem. Sta ako korisnik zeli bolji kvalitetniji prijemnik? SBB odbija da proda samo pretplatnicku karticu i primorava vas da koristite ono sto oni nude. U italiji su doneli zakon koji zabranjuje ovakvo ponasanje provajdera i svaki korisnik moze sam da bira koju ce opremu koristiti.

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
edit: u javnosti zaista nedostaje dovoljno pravih informacija, pa će verovatno biti mnogo pokušaja da se uvali nešto što neće raditi ili da se ljudi ubede kako "moraju" da kupe nešto skuplje inače im neće raditi. Dakle, bar za sada, ko ima kablovsku ili IPTV, ne mora da kupuje novi televizor ili "dekoder", radiće mu sve i na običnom CRT televizoru iz '89.
Slično je bilo sa BT slušalicama za mobilne telefone - bilo je reklama u kojima je bukvalno rečeno da po novom zakonu vozač mora da ima takve slušalice, a u zakonu piše samo da ne sme da drži telefon u ruci u toku vožnje i telefonira, a ne da mora da ima BT slušalice. Može da priča i sa "žičanim" slušalicama koje se uglavnom standardno isporučuju uz telefone, ili da završi vožnju i onda obavi razgovor.
Naravno, premalo je informacija o svemu, sto je i bio jedan od razloga da pocnemo da pisemo na ovu temu.
Prica se da bi trebalo u januaru sledece godine da pocne digitalno emitovanje sa "pilot mreze" 1.Avala 2.Čot 3.Subotica 4.Sombor 5.Kikinda 6.Šid 7.Vršac 8.Beograd (Genex) 9.Crni vrh (Jagodina) 10.Jastrebac 11.Ovčar 12.Užice (Zabučje). Dakle krajnje je vreme da neko pocne da informise ljude o ovim projektima i sta to u praksi znaci na kraju za gledaoca TV programa.

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Da li je sigurno da korisnici IPTV mogu da dobiju HD signal?! Nisam siguran da AMILO može to da proguta. Uredu za običan digitalni 720i, ali 1080P teško, a to znači da će verovatno Telekom ponuditi uz doplatu tako neki uređaj koji će osim običnog digitalnog podržavati i HD signal kroz IPTV sistem.
IPTV nije tema ove rasprave, zar ne?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
bokela (12.11.2010)
Stara 28.10.2010, 13:55   #27
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ne, presli su sasvim na DVB-T2. Uskoro bi trebalo da pocnu emitovanje sa vise predajnika po Srbiji. Trenutno ima mnogo problema da se pronadju slobodne frekfencije, pogotovo u Vojvodini, za pokretanje paralelnog emitovanja i u digitalnom obliku... A odavno je trebala da pocne reklamna i edukativna kampanja za prelazak na digitalnu televziju a zasto nije, nije bas najjasnije...
Izvini što se vraćam ponovo na ovo pitanje, ali moram da pitam da li si potpuno siguran?
Pitam jer nisam uspeo da pronadjem nikakvu zvaničnu informaciju koja to potvrdjuje. Stare objave sadrže samo informaciju o DVB-T MPEG2 za RTS digital. Što se tiče RTS HD uspeo sam samo posredne informacije da nadjem, i govori se samo o DVB-T MPEG4.
Da je u pitanju DVB-T MPEG 4 potvrdjuje i činjenica da se signal može uhvatiti sa svim relativno novijim modelima koji podržavaju DVB-T MPEG4. Da je u pitanju DVB-T2 samo bi retki ili niko mogao da uhvati takav signal.

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Da li je sigurno da korisnici IPTV mogu da dobiju HD signal?! Nisam siguran da AMILO može to da proguta. Uredu za običan digitalni 720i, ali 1080P teško, a to znači da će verovatno Telekom ponuditi uz doplatu tako neki uređaj koji će osim običnog digitalnog podržavati i HD signal kroz IPTV sistem.
Ne postoji nikakva zvanična informacija ili objavljen plan od strane lelekoma. U svakom slučaju, novi SET TOP BOX ne gine, a po kojim uslovima videćemo.

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Kablovski operateri ce svakako zeleti da sami odredjuju sistem emitovanja u svojim mrezama i delice kompatibilne prijemnike za to (SBB-D3 na primer).
To moze da bude i mali problem. Sta ako korisnik zeli bolji kvalitetniji prijemnik? SBB odbija da proda samo pretplatnicku karticu i primorava vas da koristite ono sto oni nude. U italiji su doneli zakon koji zabranjuje ovakvo ponasanje provajdera i svaki korisnik moze sam da bira koju ce opremu koristiti.
Predpostavka je da će SBB insistirati na svojim uredjajima radi bolje kontrole neovlašćenog pristupa njihovom signalu. Tako, da kada jednom budu u potpunosti prešli na HD signal, što sigurno neće biti skoro, verujem da će tada svima prijemnik biti besplatan tj, njegova cena će biti uračunata u osnovnu uslugu. Do tada će verovatno biti uz doplatu.
Sa moje tačke gledišta, svaki razvoj u pravcu pomenutog u Italiji bi bio pozitivan po krajnjeg korisnika, ali nažalost ovo je Srbija pa ćemo tek videti.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2010, 14:10   #28
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Evo linka, a ima tu još...

To što emituje RTS je eksperimentalni program i on se do sada emitovao u DVB-T standardu, ali "zvanični" standard od 2012. će biti DVB-T2.

Evo i kompletnog dokumenta, ko voli da čita (pdf 39 strana): Стратегијa за прелазак са аналогног на дигитално
емитовање радио и телевизијског програма у Републици
Србији
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
oluja (28.10.2010)
Stara 28.10.2010, 14:37   #29
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Izvini što se vraćam ponovo na ovo pitanje, ali moram da pitam da li si potpuno siguran?
Pitam jer nisam uspeo da pronadjem nikakvu zvaničnu informaciju koja to potvrdjuje. Stare objave sadrže samo informaciju o DVB-T MPEG2 za RTS digital. Što se tiče RTS HD uspeo sam samo posredne informacije da nadjem, i govori se samo o DVB-T MPEG4.
Da je u pitanju DVB-T MPEG 4 potvrdjuje i činjenica da se signal može uhvatiti sa svim relativno novijim modelima koji podržavaju DVB-T MPEG4. Da je u pitanju DVB-T2 samo bi retki ili niko mogao da uhvati takav signal.
http://www.broadbandtvnews.com/2009/...s-to-take-off/
http://www.dvb.org/about_dvb/dvb_worldwide/serbia/
http://www.mtid.gov.rs/upload/docume...vanje-novo.pdf

Inace je upravo RTS najveci protivnik uvodjenja DVB-T2 standarda sa najrazlicitijim izgovorima. Necu vise reci trositi na RTS i njihovo amatersko ponasanje u celoj prici, mogao bi svasta napisati...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2010, 16:01   #30
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Zanimiljiv web site o freeview HD-u tj DVB-T/T2 standardu sa linkovima ka proizvodima koji ih podrzavaju na Amazonu i sl.

Svakako ne treba žuriti sa naručivanjem jer će cene pasti kada se proizvodi pojave kod nas, ali nam može poslužiti da pratimo dešavanja u Engleskoj koja je pionir u primeni ovog standarda.


http://www.freeview.co.uk/HD

Poslednja ispravka: Crytek (28.10.2010 u 16:08)
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2010, 16:30   #31
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

@ oluja
Da, ne govorimo IPTV-u ali pitanje ima veze sa DTB-T2. Tako da sam konstruktivan odgovor dobio od kolege Crytek-a, koji glasi:
''Ne postoji nikakva zvanična informacija ili objavljen plan od strane lelekoma. U svakom slučaju, novi SET TOP BOX ne gine, a po kojim uslovima videćemo''.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2010, 19:30   #32
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
http://www.broadbandtvnews.com/2009/...s-to-take-off/
http://www.dvb.org/about_dvb/dvb_worldwide/serbia/
http://www.mtid.gov.rs/upload/docume...vanje-novo.pdf

Inace je upravo RTS najveci protivnik uvodjenja DVB-T2 standarda sa najrazlicitijim izgovorima. Necu vise reci trositi na RTS i njihovo amatersko ponasanje u celoj prici, mogao bi svasta napisati...
Ma naravno da su protivnici kada su se nasli pametni i kupili DVB-T kompatibilnu opremu kada je niko nije ni trazio a sad drzava kao sto je i normlano usvojila aktuelni DVB-T2 kao standard pa moraju da je menjaju. Samo novac ih interesuje a kvalitet slike i sam sadrzaj je njima oduvek na dnu liste. I po Tijanicu, sada bi svi ostali morali da ostanu nazadni jer je on eto kupio zastarelu opremu. A to sto tu opremu za koju on jelte nema para placaju gradjani svakog meseca, i to bez ikakvog izbora, nije bitno, bitno je jelte da on odluci sta ce i kako u Srbiji da se radi. Suvise smo mi nazadni da imamo aktuelni standard. Izvnite na off-topicu ali me iznervira kada cujem ovakve izjave ljudi koji se televizijskim poslom bave preko 20 godina stvarno se zapitam kako su oni i dalje na celnim pozicijama.

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (29.10.2010 u 19:38)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Aibo (2.11.2010), oluja (29.10.2010), player1 (30.10.2010), todos (29.10.2010)
Stara 29.10.2010, 19:42   #33
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Svaka cast na ovoj istinitoj tvrdnji!!! Neverovatno koliko smo mi gradjani glupi da tolerisemo ove nazadne skotove.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2010, 23:15   #34
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Evo da i ja napišem par riječi o DVB-T standardu pošto je ovdje u Hrvatskoj ugašen analogni prije mjesec dana. U ovaj projekat Vlada je uložila oko 13 milijuna evra za digitalizaciju, i po mom nekom kvazistručnom mišljenju, mnogo promašena investicija. Prvo su zavarali raju sloganom "siđite s krovova" aludirajući pritom da im neće trebati vanjska antena kod prijelaza na digitalni standard. Notorna glupost. Dalje - iako je signal kodiran u MPEG2 standardu, ja ne vidim apsolutno nikakvo poboljšanje slike, a imam MPEG2/4 reciever spojen HDMI kablom na LCD televizor (HD ready, nažalost ranija generacija pa nema DVB-T tuner). A da ne spominjem koliko su svi ti kupovni recieveri osjetljivi na bilo kakav dodir na kućište ili antenski kabel, odma se gubi slika. Svi nešto govore kako je digitalni signal neosjetljiviji na smetnje, što se u praksi nije pokazalo točnim. Svi malo jači stručnjaci znaju da iako je signal digitalan, prijenos signala je još uvijek analogan, što znači da podliježe smetnjama jednako kao analogni. A da ne govorim kako oni koji posjeduju stariji model televizora sada imaju dva daljinska upravljača, još jedan totalno nepotrebni uređaj, te ugađanje opcija na istima ukoliko imaju napajanje za vanjsku antenu, te im to stvara probleme ako imaju antene bez pojačala. Teletekst. Toliko je loš font na teletekstu, da je praktički nečitljiv i na to se mnogi žale. Ne znam jeli to do tunera u uređajima ili do tako moduliranog signala, moram da provjerim još. Dobre strane? Zasad ih još ne vidim. Dovoljno. Traženje kanala je pojednostavljeno, imate samo UHF, tako da je pretraga dosta ubrzana i svi kanali su nađeni i spremljeni u memoriju u jednom "kliku". Dobili ste EPG, koji ruku na srce, meni lično ne znači apsolutno ništa. U dnu ekrana piše vam koji film je u tijeku, dokad traje i šta ima na programu poslije. Ajd, penzionere bi to možda i razveselilo. Sve dok digitalna televizija ne zaživi punim plućima u MPEG-4 standardu i full digitalnim prijenosom, nemate čemu da se veselite.
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Kum22 na korisnoj poruci:
bobiv (30.10.2010), bokela (12.11.2010), Crytek (3.11.2010), JohnnyNT (2.1.2011), Mario Pavićević (31.10.2010), oluja (29.10.2010), Pjanovic (29.10.2010), todos (30.10.2010)
Stara 30.10.2010, 0:55   #35
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Mogao bi da se neko javi koji nije iz bg (iz okoline ili negde dalje) ko ima digitalni tv ili dvb-t prijemnik zanima me dokle ide ovaj rts ov digitalni signal sa Avale.Oni su stavili na njihovom sajtu neku mapu pokrivenosti al ja im mnogo ne verujem .Inače kod mene je odkad su pustili novu Avalu rts 1 analogno prilično loš samo mi se poboljšao rts 2 (mogu da kažem da je prilično dobar i jak signal) dok je tv Avala onako gledljiva sa malo snega.Inače kod mene u Smederevu Rumunija 1i2 ubija sa signalom praktično na parče žice a rts 1 jad i beda..pozz
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 11:57   #36
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
http://www.broadbandtvnews.com/2009/...s-to-take-off/
http://www.dvb.org/about_dvb/dvb_worldwide/serbia/
http://www.mtid.gov.rs/upload/docume...vanje-novo.pdf

Inace je upravo RTS najveci protivnik uvodjenja DVB-T2 standarda sa najrazlicitijim izgovorima. Necu vise reci trositi na RTS i njihovo amatersko ponasanje u celoj prici, mogao bi svasta napisati...
Ja mislim da ne emituju jer da emituju sada iskljucivo u DVB-T2 to bi moglo da gleda samo par ljudi koji su kupili DVB-T2 prijemnike u inostranstvu. Trebaju poceti u januaru 2011-e prema dogovoru ali mozda ce malo i kasniti.
Nisam hteo da citiram sa drugih foruma ali ima konkretno o tome.

Linkovi koje si okacio su stariji dokumenti koji samo najavljuju da da ce srbija preci na DVB-T2 ali ne potvrdjuju da se sada to emituje.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 13:10   #37
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Ja mislim da ne emituju jer da emituju sada iskljucivo u DVB-T2 to bi moglo da gleda samo par ljudi koji su kupili DVB-T2 prijemnike u inostranstvu. Trebaju poceti u januaru 2011-e prema dogovoru ali mozda ce malo i kasniti.
Nisam hteo da citiram sa drugih foruma ali ima konkretno o tome.

Linkovi koje si okacio su stariji dokumenti koji samo najavljuju da da ce srbija preci na DVB-T2 ali ne potvrdjuju da se sada to emituje.
Ja ne mislim, znam... to potvrdjuje i moj televizor koji ima DVB-T (mpeg2) tjuner, od letos nemam vise sliku ostao je samo zvuk (AAC)
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 13:23   #38
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ja ne mislim, znam... to potvrdjuje i moj televizor koji ima DVB-T (mpeg2) tjuner, od letos nemam vise sliku ostao je samo zvuk (AAC)
Nemas sliku zato sto RTS emituje DVB-T MPEG4.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 15:26   #39
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Nemas sliku zato sto RTS emituje DVB-T MPEG4.
DVB-T = mpeg2
DVB-T2 = mpeg4 (v10)

SK 11/2010 str.95
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2010, 11:10   #40
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: ...digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
DVB-T = mpeg2
DVB-T2 = mpeg4 (v10)

SK 11/2010 str.95
Ali i obican DVB-T moze da koristi MPEG-4(H.264 kodec) kompresiju.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Crytek (3.11.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Digitalna televizija lukic1975 Video/TV softver 11 25.3.2009 22:46
Digitalna televizija Zokins Video/TV softver 1 4.10.2006 18:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com