Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2010, 16:28   #1
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Doslo doba da se ljubav proba :)

Evo, krenule studije, a posto mi je cimanje da vucaram kompjuter od kuce do stana, i nazad, trebalo bi uzeti neki laptop.

E sad. Trebalo bi mi pomalo od svega.

Najbitnije stavke su mi kvalitet izrade, dizajn, da ima tastaturu sa pozadinskim osvetljenjem, 13" ili 15" ekran, i neki i3 procesor. Ogranicio bih se na 3 proizvodjaca, hp, toshiba i dell, eventualno sony, posto mi oni deluju kao proizvodjaci koji mi zadovoljavaju kriterijume. E sada ako se nadje neki ASUS, Acer, ili neki drugi laptop za koji mislite da ima ovo sto mi treba, slobodno.

E sad da li je moguce uglaviti tako nesto za oko 75000 dinara? Moze do npr 80000, mada se potrudite da to bude do 75000 jer mi i to vec probija budzet, ali kontam da za manje para tesko moze da se nadje ovako nesto.

Ako ne moze tastatura sa pozadinskim osvetljenjem, onda bih voleo da ima tastaturu kao sto imaju macbookovi, sa onim island tasterima, ili kako se vec zovu.

Najvise bi se koristio za net, hd filmove, rad u photoshopu, rad u officeu, i eventualno poneka igra, mada ne patim od toga.

Hvala puno!
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 20:04   #2
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Doslo doba da se ljubav proba :)

Hej, ima puno računara koji bi odgovarali tvojim potrebama. Teško je predložiti kada ima tako puno izbora.

Ali, ako si zainteresovan baš sa 13 inča, obrati pažnju na ovo :

http://www.pcpractic.rs/proizvodi/la...-studio-xps-13

Procesor je u rangu i3. Jači je od najsabijeg i3, a slabiji od najačeg. Ali, ono što je glavno je 5 godina garancije! heej!

Slično njemu je : http://www.pcpractic.rs/proizvodi/la...s-u30jc-qx211d

Ali, ja bih ipak pre onaj Dell.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zeuk na korisnoj poruci:
sharlo_03 (9.12.2010)
Stara 9.12.2010, 1:29   #3
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Doslo doba da se ljubav proba :)

Wow.
Ovaj dell je fenomenalan. Jos je na ogromnom popustu. Prelep je, 5 godina garancije, prenosiv, ima komponente koje su mi potrebne, stvarno je .
Moracu jos malo da dodam i da vidim hocu li ga uzimati, posto je ovo stvarno nevidjeno dobra ponuda za ovakav laptop.

A i ovaj ASUS je odlican. Podseca me na macbook pro izgledom pomalo, performanse su mu isto kul.

Hvala puno na predlozima, definitivno si mi olaksao izbor i pomogao u odluci sta mi otprilike treba, i na sta da obracam paznju.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 2:24   #4
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Doslo doba da se ljubav proba :)

Još pre neki dan sam video onaj Dell. Moram da priznam da ga i ja malo "želim". Naraavno, ne na način koji želim recimo Selmu Hajek, ali u trenutnim okolnostima su mi šanse da dobijem bilo koje od ta dva jednake nuli.

Ja sam samo bacio površan pogled na cenovnik, tako da informacije koje ti iznosim su vrlo netemeljne. Ti se još malo raspitaj po netu za onaj model Dell-a. Proveri da nema neke masovne probleme i slično. Proveri šta kažu o autonomiji. I na kraju krajeva, idi do radnje da vidiš kako ti leži...


p.s. I znaj da za te pare može da se kupi prilično jača 15ica (pogotovo kad su igre u pitanju). Ali ipak, ovo je "superprenosiv" računar, i zato mu je tolika cena. Po nekoj zdravoj logici, trebalo bi i baterija da drži prilično dugo, ali ne mora da znači. Zato proveri ti sve temeljno. Što se tiče garancije, to je svakako van bilo koje konkurencije. A kažu i da je izrada super luksuzna.

p.p.s. Evo sad vidim da ima i "svetleću" tastaturu. Na to uopšte nisam obratio pažnju.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 6:57   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Doslo doba da se ljubav proba :)

S tim imaj na umu da ozbiljniji rad u fotošopu na 13 inča ekrana i nije baš najudobniji.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 17:11   #6
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Doslo doba da se ljubav proba :)

U photoshopu bih radio obradu fotografija koje sam uslikam, nista posebno, obican retouch, ali pretpostavljam da nije bas najudobnije raditi na 13" u photoshopu.
Kazu da mu autonomija nije bas naj, da baterija traje oko 2 i po sata, ali je izrada vrh, i sve ostalo. E sada ako mozete i neke 15" modele da mi preporucite, pa da se odlucim da li da malo uskratim sebi na prenosivosti da bih dobio na udobnosti u radu. Mada ono, ne verujem da bih ga non stop nosao negde, eventualno na faks par puta nedeljno, ostatak vremena bi provodio ili u stanu, ili kod kuce.
Hvala opet na savetima!
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 18:32   #7
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Doslo doba da se ljubav proba :)

Autonomija od 2,5 h nije dobra za laptop te veličine. Ja sam mislio da ce biti makar 3,5h. Naravno, ako je tebi OK dva i po sata, to je onda uredu. To spada u prosek za obične laptopove. Pored toga, pročitah u komentarima ovog klipa da su temperature prilične ( to treba posebno proveriti, jer nisam siguran da je to BAŠ taj model). Kao što rekoh, sve treba podrobno ispitati. To što je reč o jakoj firmi ništa ne znači. Uopšte nema pravila...

Ali, ako ti je već do Dell-a, evo nešto ovako je dobra stvar :

http://www.gigatronshop.com/laptop_r...3701gb-rd-6582

Jak procesor, dobra izrada, solidna grafička, tri godine garancije... Ovo je samo jedan od mnogih mogućih predloga.. A nije ni skup.


Ako ti je do Toshibe :

http://www.gigatronshop.com/laptop_r...e_l650-111-410

Dobar procesor, izuzetna grafička....

Poslednja ispravka: zeuk (9.12.2010 u 18:41)
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 0:43   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Doslo doba da se ljubav proba :)

E ni slučajno L650! :O Mojoj drugarici se pokvario (nije mu radila tastatura) odmah po kupovini. Zamijenila. Nije radio dvd čitač u drugom kako valja. A drajvere za njega naći je premija - oni sa zvanične tošibe ne valjaju.

Sramota za toshibu kakvu je seriju nb izdala. Smeće najobičnije. Ili jednostavno loš kontigent. Nevjerovatno je da ljudi u mojoj blizini imaju niz problema sa raznim toshibama. Kvalitet im je značajno opao.

Znam da ga ti imaš, i da je svfe u najboljem redu. Ali, ovaj model nije 650D nego 650 neko drugo slovo =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 0:51   #9
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Doslo doba da se ljubav proba :)

Ali ja znam četvoro ljudi koji imaju baš taj model, a dvoje su uzeli na moju preporuku! I niko nema nikakve probleme.

Sa foruma, to su Asmodeus i Pribojac. Da je bilo nekakvih značajnih problema, sigurno bi rekli ovde i pitali za rešenje...

Uvek postoji rizik, naravno. Ali ne bih rekao da je reč o nekoj alarmantnoj stvari, jer čak ni na guglu ne može da se nađe neke teška kritika za bilo šta iz l650 serije...

Poslednja ispravka: zeuk (10.12.2010 u 1:00)
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 1:34   #10
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Doslo doba da se ljubav proba :)

jos kad ljudi ukapiraju da je ovo srbistan i da tu nisu uslovi kao sto bi svi zeleli tak oda se ne treba cuditi ako nesto niej kako ocekujes kod laptopa..eto meni posle 2 godine ode tastatura na ovom aceru iz profila..
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 1:59   #11
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Doslo doba da se ljubav proba :)



toshiБа

i Aцer, narvno

Srbistan edition.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 5:01   #12
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Doslo doba da se ljubav proba :)

i sad ne da neznam gde da nadjem tastaturu da je komplet rekonstruisem(zamenim0 nego..dal uopste mogu iz druge serije acera,posto moj odavno nema vise,a znam da ih je svega 10tak uslo u srbiju u trenutku kad sma ja kuio od cega su vec dva kaaprisana unapred bila(ja i drug)
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Doslo doba da se Asus proba...ili Amilo...ili...? vlado88 ŠDK - Prenosni računari 9 25.12.2009 19:41
Došlo doba da se Phenom proba... ili ne? obbywan ŠDK - Osnovne komponente 0 2.2.2009 21:16
Doslo doba da se novi komp proba :-) Marko069 Šta da kupim? 28 12.2.2008 22:01
Doslo doba da se nova ljubav proba ! che daboli guz Osnovne komponente 2 8.9.2006 22:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com