Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2019, 19:34   #2561
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Aj da ga povampirim malo i ja
Nešto mi se čudno dešava.. Rekoh da malo, nostalgije radi, spucam ME još jednom.
Prešo keca i kad treba da pokrenem dvojku, neće ni new game ni import.
Tj, kako kliknem na new, samo zamrzne onu sliku početnog menija.
Mislim da je neka fora sa Cerberus networkom.
Narodna je verzija, jedino ako je to problem ali koliko pamtim, do sad je glatko prolazilo.
Verovatno loša verzija igre al nisam siguran.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 21:37   #2562
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Imam original već mnogo godina ali sam prvi put prešao na piratu, ne sećam se ovih problema. Ako ništa, dvojka je trenutno na akciji i na Steamu i na Originu za 5 evra, a imaš legalan pristup Cerberus networku i svim free DLC-ovima (non-free možeš da instaliraš na Steam verziju i aktiviraš preko ovog DLL-a.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
NaraYan (24.12.2019)
Stara 23.12.2019, 23:36   #2563
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
Aj da ga povampirim malo i ja
Nešto mi se čudno dešava.. Rekoh da malo, nostalgije radi, spucam ME još jednom.
Prešo keca i kad treba da pokrenem dvojku, neće ni new game ni import.
Tj, kako kliknem na new, samo zamrzne onu sliku početnog menija.
Mislim da je neka fora sa Cerberus networkom.
Narodna je verzija, jedino ako je to problem ali koliko pamtim, do sad je glatko prolazilo.
Verovatno loša verzija igre al nisam siguran.
Moras da importujes save game iz keca preko onog Configuration Launchera.
Moguce da je neka losa verzija.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2019, 7:03   #2564
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

https://youtu.be/f6QBqCNuB3g

Shepard kad je jednom udario o ivicu kreveta
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2019, 9:38   #2565
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ma imam i pravi original ali bez DLCova, pa sam mislio jednu komplet verziju da instaliram, ništa drugo. Ovo je sa DLCovima i networkom neki problem. Instalirao sam osnovnu verziju - narodnu - i krenuo laganao, radi (imao sam instalaciju) a DLC i dodatke mogu i posle
Video sam da je na popustu, samo do polovine januara ne mogu da pazarim ništa a ne čeka mi se jer sad imam malko vremena, ništa drugo.
Sad sam instalirao narodnjaka samo da ne dangubim dok rešim problem. A nailazio sam na netu da su ljudi imali problema i sa originalima i networkom.
Nema problema sa sejvom konkretno.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2019, 18:30   #2566
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
Ma imam i pravi original ali bez DLCova, pa sam mislio jednu komplet verziju da instaliram, ništa drugo. Ovo je sa DLCovima i networkom neki problem. Instalirao sam osnovnu verziju - narodnu - i krenuo laganao, radi (imao sam instalaciju) a DLC i dodatke mogu i posle
Video sam da je na popustu, samo do polovine januara ne mogu da pazarim ništa a ne čeka mi se jer sad imam malko vremena, ništa drugo.
Sad sam instalirao narodnjaka samo da ne dangubim dok rešim problem. A nailazio sam na netu da su ljudi imali problema i sa originalima i networkom.
Nema problema sa sejvom konkretno.
Ako imas original keca to bi trebalo da ti bude sve komplet, posto je PC verzija izasla sa svim DLC-ovima vec.

A ovo za dvojku je verovatno problem oko same verzije igre. Ako ti nije zao para i neces da se mucis, Origin Access ti je oko 3 dolara ja mislim (Basic) pa mozes tu da odigras dvojku i trojku i ostale sa svim DLC-ovima
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
NaraYan (25.12.2019)
Stara 25.12.2019, 15:45   #2567
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

A cisto ako odlucis da instaliras dvojku original, meni se desilo da nije htela da se startuje igra ( Origin instalacija). Znam da sam morao neki fix da odradim, da bi koristila odgovarajuci .exe fajl. Ako bude trebalo, javi, imam negde zapisano sta treba da se odradi.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 16:38   #2568
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
A cisto ako odlucis da instaliras dvojku original, meni se desilo da nije htela da se startuje igra ( Origin instalacija). Znam da sam morao neki fix da odradim, da bi koristila odgovarajuci .exe fajl. Ako bude trebalo, javi, imam negde zapisano sta treba da se odradi.
Nesto zeza Origin izgleda, meni non stop apdejtuje nekih 160 mb svaki put kada ga otvorim a i stalno mi menja skin. Ne znam da li je to samo meni problem. Igre rade, ali Origin sav zbrkan.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 17:40   #2569
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Nesto zeza Origin izgleda, meni non stop apdejtuje nekih 160 mb svaki put kada ga otvorim a i stalno mi menja skin. Ne znam da li je to samo meni problem. Igre rade, ali Origin sav zbrkan.
Ovaj problem sam imao ranije, pre godinu dve kad sam instalirao, a kada sam trazio resenje video sam da ide nekoliko godina unazad... A vec duze mi ne radi in game overlay na Originu, u Titanfall 2, a izgleda i u ostalim igrama. To je jedini overlay koji ne radi (steam, uplay, gog galaxy rade bez problema a iskljuceni su svi dodatni poput rsst, tako da izgleda da jeste Origin problem).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2020, 14:27   #2570
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Mass Effect 2

26.01.2010 - 26.01.2020

https://youtu.be/lx9sPQpjgjU

decenija jedne od najboljih igara ikada...omatorilo se haha
Exia je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
filpan (26.1.2020), Ichigo222 (2.7.2020), Sakiboj (26.1.2020), Uros12 (4.2.2020)
Stara 15.2.2020, 11:03   #2571
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Sinoć sam igrajući ovaj nebrušeni dijamant primetio jedan, kako bih rek'o, čudan glitch. [
PHP kod:
Odradim suicidMiranda zagineodigram Džejkovu misijui kad on propituje Illusive Man-aMiranda se pojavi u sceni... A mrtva je... 
] WTF, je'l se ovo desilo još nekome?
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2020, 19:28   #2572
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Spoiler za I am Commander Shpeard and this is NOT my favorite spoiler on the Citadel:








Dosta me je pozitivno iznenadilo to što na početku ME2 postoji ovaj neki Genesis interaktivni generator priče za prethodne događaje. Ne sećam se ovoga od prošlog puta. Za moj ME1 import bukvalno sam morao samo jednu stavku da "reprodukujem".

Druga stvar koja mi se sviđa je kako EDI pominje da Normandija koristi quantum entangelment za direktnu komunikaciju između broda i, ehem, jednog od glavnih likova. Zapravo ovo ima dosta smisla s obzirom na to kako quantum entanglement funkcioniše, par čestica oscilira identično, bez obzira na udaljenost, samo u suprotnim smerovima.

Eeee kako su pisci nekada zapravo vodili računa o onom "naučna" u pojmu "naučna fantastika"...

Poslednja ispravka: Neutrino (12.11.2020 u 19:36)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2020, 20:27   #2573
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Taj Genesis je ubacen na kraju kad su izasli svi dlc-jevi i patchevi, prilicno cool interaktivni strip pogotovu za ljude koji nisu igrali keca ili su izgubili sejvove.
Exia je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2020, 20:33   #2574
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Za trojku postoji "Genesis 2" koji vas provoza kroz događaje keca i dvojke (ne baš toliko detaljno, ali pokriva sve bitne izbore i događaje) i kreira startni savegame.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2020, 22:19   #2575
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Kako me nervira ovaj prelazak na ograničenu municiju, termalne klipove i potpunu nezavisnost oružja od atributa profesije...

Znači pola sata mi je dovoljno da ME2 gunplay u startu proglasim inferiornim u odnosu na "keca".

Za igru koja ima multiplayer, kao ME3, ta ograničenja manje-više imaju smisla ali u ME2 apsolutno nikakvog...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2020, 22:59   #2576
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ja na ME3 sam imao nerviranja oko kontrola, mislim da je bio problem sa x box kontrolerom.. Pa neki fix...ono pokreti kao robot... Nadam se da nisam pobrkao nesto...Ali secam se odigrao keca i dvojku i trojku iskulirao (drugi prelaz) Prvi je bio sa MiT
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2020, 2:39   #2577
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Kako me nervira ovaj prelazak na ograničenu municiju, termalne klipove i potpunu nezavisnost oružja od atributa profesije...

Znači pola sata mi je dovoljno da ME2 gunplay u startu proglasim inferiornim u odnosu na "keca".

Za igru koja ima multiplayer, kao ME3, ta ograničenja manje-više imaju smisla ali u ME2 apsolutno nikakvog...
Boomer. Uopste ne razmisljas o mladima i takozvanom R(eload) refleksu.

Poslednja ispravka: buraz (13.11.2020 u 19:02)
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
voodoo_ (13.11.2020)
Stara 13.11.2020, 17:21   #2578
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Šta mladima, mene svrbi R čim krenem da pucam još od Kvejka 2
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Vlajk@ (13.11.2020)
Stara 13.11.2020, 18:27   #2579
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Nije problem samo u reloadu već i u tome što je ME2 u odnosu na kreca prebacio fokus sa attribute based sporadičnog napucavanja na "spray and pray" prangijanje.

Evo konkretan primer. Engineer dobija opciju da pored pištolja koristi one Shuriken sub-machine pištolje koji za đavola nisu jer je burst paljba neprecizna za medalju a čak i kad neki hitac pogodi nedovoljno je da napravi bilo kakvu štetu jer su svi ostali promašili. Osim ako se naravno ne priđe na metar-dva odakle te jedna Krogan šotka podeli na bar trideset delova...

Sa druge strane, teški pištolji "zakivači" koji nanose veliku štetu posle samo petnaestak-dvadesetak hitaca ostaju prazni. I onda umesto da se koncentrišeš sa "suftilnu taktikitu" trošiš vreme pokušavajući da nađeš termalne klipove za pištolj, dok su ti Shurikeni puni jer ne želiš da ih koristiš. Na kraju se borba svede na čistu upotrebu moći i čekanje da im istekne cooldown.

Meni je prosto neverovatno koliko je gunplay u ME2 teško smeće. Trojka je bar poradila na tom problemu jer da nije sigurno ne bih proveo toliko vremena u Co-Op-u... Ovo... Ne znam da li ću izdržati do kraja igre...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2020, 19:06   #2580
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nije problem samo u reloadu već i u tome što je ME2 u odnosu na kreca prebacio fokus sa attribute based sporadičnog napucavanja na "spray and pray" prangijanje.

Evo konkretan primer. Engineer dobija opciju da pored pištolja koristi one Shuriken sub-machine pištolje koji za đavola nisu jer je burst paljba neprecizna za medalju a čak i kad neki hitac pogodi nedovoljno je da napravi bilo kakvu štetu jer su svi ostali promašili. Osim ako se naravno ne priđe na metar-dva odakle te jedna Krogan šotka podeli na bar trideset delova...

Sa druge strane, teški pištolji "zakivači" koji nanose veliku štetu posle samo petnaestak-dvadesetak hitaca ostaju prazni. I onda umesto da se koncentrišeš sa "suftilnu taktikitu" trošiš vreme pokušavajući da nađeš termalne klipove za pištolj, dok su ti Shurikeni puni jer ne želiš da ih koristiš. Na kraju se borba svede na čistu upotrebu moći i čekanje da im istekne cooldown.

Meni je prosto neverovatno koliko je gunplay u ME2 teško smeće. Trojka je bar poradila na tom problemu jer da nije sigurno ne bih proveo toliko vremena u Co-Op-u... Ovo... Ne znam da li ću izdržati do kraja igre...
Ja sam uvek igrao Soldier Shepiku (jedno 4-5 prelaza trilogije ukupno, sigurno) i bas mi je prelazak na termalne klipove legao kao budali samar. Soldier Shepika sa War Hero backstory-em mi je headcanon i nekako se najbolje uklapa u Paragon path. Mada svakako razumem da je verovatno dosta osakatilo druge klase uvodjenje termalnih klipova.

@vodoo_
U R6 Siege-u si prvobitno morao da krenes u sprint da bi ponistio reload, a onda su na kraju odustali od toga (negde 2018., posle 2 i po godine postojanja igre) i omogucili su cancel reload-a jednostavnim ADS-om (desnim klikom). Nije realisticno, ali FPS igraci su toliko utrenirani na to R da su popustili pod pritiskom... vise nisi mogao da cujes kad neko repetira iza ugla i da ga rushujes, jednostavno ce ti prosuti mozak sa poslednjih 7-8 metaka ako ima angled grip.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, mass effect 2, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Neverwinter Nights 2 zorx Role-Play 1106 18.3.2021 18:53
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com