Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2020, 20:22   #11
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Jel samo meni ovaj rtx lightning ne izgleda ništa posebno? Mislim, ok je ali nema onaj vau efekat.
Do sada nisam video da neka igra ima bolje osvetljenje od rdr2 a tu se i ne koristi ray tracing tehnologija.
Ja ne znam da li ume neko da objasni ovde u vezi sa RT ?
Pitam se nesto.
U realnom svetu svetlo se odbija od raznih povrsina , nase oko prima svetlo i stvara sliku u mozgu. Takodje mozak rekonstruise sablone nesto nekad "vidi svetlije nekad tamnije " , mala kolicina svetla u stvarnosti i na monitoru totalno ce drugacije izgledati jer nas mozak kad gleda u monitor "drugacije vidi stvari i drugacije se ponasa " .

Dakle opet treba vestacki da se osvetljuje zamracuje , dodaj oduzima , samo da bi mi videli onako kako igra zeli da vidimo .

Plus razlika koliko je nesto "svetlo" nije ista za oba pola jednako , razlikuje se po uzrastima itd .

Mozda je sve ovo glupo i ja nesto ne razumem ali razmisljao sam o tome i niko ko reklamira RT ne govori da ne moze na primer da sveca u igri koja se nalazi na stolu i takva ista u stvarnosti da isti efekat slike koja ce se nama u glavi formirati . Kompjuter ce da izracuna koliko je sta svetlo i to ce da prikaze kao rezultat ( uzimajuci u obzir zakone fizike ) a nesto sto je recimo tamnije u stvarnosti ljudski mozak "prosvetljava " .

Neko na tminu prilagodjava mnogo brze i bolje a neko sporije i slabije a sve u granicama normalnih vrednosti a razlika je vidi se predmet do ne vidi se predmet.


u filmovima se RT koristi da se dobije prikaz kako pada svetlo a posle " majstori svetla " obrade to onako kako oni zele da mi vidimo , nesto posvetle nesto potamne itd...

Bas me zanima i ako nesto propustam da neko mi pojasni a mislim da nas mnoge zanima sta je ustvari RT. benefit za igre ili samo proizvod koji trazi trziste ?

Poslednja ispravka: Koreli A. (1.9.2020 u 20:30)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com