Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2010, 14:34   #1
MarkoT
Novi član
 
Član od: 29.11.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Extremno cudan problem sa RapidShare-om

Imam jedan veoma neobican problem koji traje vec par dana. Pokusacu sto detaljnije da ga opisem, pa se izvinjavam na dugoj poruci i zahvaljujem se na strpljenju svima koji odluce da je detaljno procitaju!

Naime, kad god pokusam da skinem nesto sa RapidShare-a (free user) iskoci mi donja poruka:

Your IP address [pa adresa] is already downloading a file. Please wait until the download is completed.

Problem je sto u tom trenutku nista ne skidam sa moje IP adrese!

To traje vec skoro 24h. U kuci imam svoj ruter povezan na modem provajdera preko UTPa, na koji su povezana dva compa (opet kablom, UTP), na oba se javlja isti problem iako se, kao sto rekoh, nista ne skida. Pokusao sam i da povezem direktno modem provajdera sa jednim od njih medjutim to nije nista resilo. Pokusao sam vise puta da resetujem i modem i svoj ruter i opet isto. Na kraju sam sve ostavio potpuno iskljuceno tokom noci (preko 9 sati) i ni to nije nista resilo.

Napominjem da je jedini problem sa Rapidsherom, ostali serveri (npr. Megaupload, Hotfile itd) rade normalno. Takodje napominjem da da Rapidshare izbacuje istu poruku bilo da pokusam skidam iz browsera (probao sam iz Firefoxa i Opere) ili iz posebnog programa zadownload (JDownloader).

Na kraju sam postao ocajan pa sam se povezao preko dial-upa, pokusao da skinem nesto i - download je krenuo, naravno!! Slobodno se smejte!

Ostalo mi je da pozovem tehnicku podrsku svog provajdera (u pitanju je Ikom, dakle imam kablovski Net) i ljudi su bili bukvalno zacudjeni i nisu nista mogli da mi pomognu!

E sad, Ikom ima jednu cudnu caku, a to je da ne mozes lako da dobijes novi IP, prakticno adrese su im staticne! IP mi se nije promenio bukvalno preko godinu dana, bukvalno od kad su skinuli sve svoje korisnike sa NAT-a (stariji Ikomovi korisnici ce znati o cemu pricam)!! A sto je najcudnije, korisnicka podrska mi je rekla da ni oni ne mogu da promene IP cak ni na zahtev korisnika (posto sam to odmah trazio)!!! Jednostavno takav im je sistem! Jedino sto su mi na kraju rekli je da posaljem mejl njihovom adminu i da ga molim da mi ipak nekako promeni IP, mada su mi odmah rekli da su sanse za to male!

Dok ja cekam da urade nesto (nadam se da ih necu cekati kao Godoa) da li ima neko neku pametnu ili glupu ideju kako da se ovaj ekstremno cudan problem resi?
MarkoT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 14:42   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Extremno cudan problem sa RapidShare-om

Dobio si NAT-ovanu (privatnu) IP adresu sa provajderske strane a ukoliko ti se provajder našao "iznenadđjen i uvredđjen" onda je velika verovatnoća da se prave mutavi.

Najisplativije rešenje u ovakvim slučajevima je nabavka Premium Rapidshare naloga kod neke od domaćih firmi koje se time bave. Tri meseca izađe negde oko 2000 dinara ali zato ne razmišljaš o ovakvim problemima. Usput čak i da nemaš problem koji imaš velika je verovatnoća da bi čupao kosu zbog činjenice da je Rapidshare znatno smanjio svoje kapacitete free slotova tj. poraslo je opterećenje njihovih free servera.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 14:46   #3
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Extremno cudan problem sa RapidShare-om

rješenje je da zaboraviš na rapidshare.
I mislim da to nema veze s tvojom adresom, nego jednostavno RS handri free user-e i tačka.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 15:01   #4
MarkoT
Novi član
 
Član od: 29.11.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Extremno cudan problem sa RapidShare-om

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Dobio si NAT-ovanu (privatnu) IP adresu sa provajderske strane a ukoliko ti se provajder našao "iznenadđjen i uvredđjen" onda je velika verovatnoća da se prave mutavi.
Ne, adresa mi je javna 100%, proverio! Zaboravio sam da napomenem da mi je to palo na pamet. Dakle verovatno ili Rapid nesto zeza pa ne pusta moju IP (a biseri iz Ikoma ne mogu da je promene) ili gremlini ili nesto trece...

Ne skidam preko Rapida mnogo, pa mi se Premium ne isplati. Ali ono sto skidam mi je bitno, tako da ne mogu lako da ga zaobidjem (a rado bih)!
MarkoT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 15:27   #5
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Extremno cudan problem sa RapidShare-om

Meni RapidShare radi normalno, a što se tiče tvog problema obiđi malo komšiluk sa AK-74 i eliminiši onog što stalno visi na Rapidu.
Šalu na stranu, tvoj problem leži u kablovskoj vezi, tj. dijeljenju iste IP adrese sa jednim brojem korisnika tvog provajdera.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 15:34   #6
MarkoT
Novi član
 
Član od: 29.11.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Extremno cudan problem sa RapidShare-om

Dobro, ali onda bih bio iza NAT-a i imao privatnu IP adresu, zar ne, sto nije slucaj!
MarkoT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 17:01   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Extremno cudan problem sa RapidShare-om

Citat:
MarkoT kaže: Pregled poruke
Dobro, ali onda bih bio iza NAT-a i imao privatnu IP adresu, zar ne, sto nije slucaj!
Po čemu tačno znaš da imaš javnu adresu? Uporedi adresu koju DHCP provajdera dodeljuje tvom ruteru (potraži gateway stavku u statusu) sa adresom koju dobijaš na recimo http://www.whatismyip.com/

Ao su različite imaš privatnu adresu.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 17:08   #8
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Extremno cudan problem sa RapidShare-om

Ako je problem sa deljenjem adrese, zar ne bi imao isti problem i sa ostalim hosterima, a ne samo rapidshare-om?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 18:20   #9
MarkoT
Novi član
 
Član od: 29.11.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Extremno cudan problem sa RapidShare-om

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Po čemu tačno znaš da imaš javnu adresu? Uporedi adresu koju DHCP provajdera dodeljuje tvom ruteru (potraži gateway stavku u statusu) sa adresom koju dobijaš na recimo http://www.whatismyip.com/

Ao su različite imaš privatnu adresu.
Zato što sam to prvo proverio i na sličan način! Da je privatna onda bi mi DHCP dao 172 ,192... a ja u oba slučaja lepo dobijam 95.180.x.xxx (x = cenzurisano).

Kažem, čak sam pomislio da moj ruter zeza (mada logički ne bi trebalo ali sta znam) pa sam jedan od kompjutera zakačio direktno na modem i opet proverio. Osim toga, kao što sam gore napisao, svi ostali serveri normalno rade.

Kažem, jako je čudno što Rapid ispisuje da se nešto sa moje adrese upravo skida! Da je server prezauzet ili da sam ja previše downloadovao zar ne bi iskočilo drugačije obaveštenje (npr. sačekaj X minuta pre nego što ponovo možeš da skidaš)?
MarkoT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa renderingom u igrama SLR86 Kvarovi 17 27.11.2009 11:08
Cudan problem sa Hard diskom SunshinE Nosači podataka 2 26.9.2008 12:16
Problem sa novim kompom! Slavke Kvarovi 9 11.1.2008 18:17
Cudan problem sa hardom gasho Kvarovi 2 5.1.2008 3:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com