Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.9.2007, 11:57   #1
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Question Kako instalirati ADSL???

Hteo bih da formatiram moj PC ali problem je u tome sto neznam kako da instaliram ADSL?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 12:32   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Nisi naveo šta od opreme imaš (modem ili ruter) i koji OS koristiš.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 12:51   #3
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Ne znam da li misliš na povezivanje komponenti za ADSL ili baš misliš da nešto treba instalirati?

Jedina instalacija koja se radi kad je ADSL u pitanju je instalacija drajvera za ADSL modem, i to samo ako ga priključuješ na PC preko USB kabla. Preporučio bih ti da ADSL modem povežeš sa kompom preko LAN/Ethernet kabla: onda ne treba nikakva instalacija.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 15:10   #4
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Hteo bih da formatiram moj PC ali problem je u tome sto neznam kako da instaliram ADSL?
Ako nemas driver, ne znam kako da instaliras.
Ja cu takodje morati da reinstaliram PC t.j. da nosim u servis (a onda usput i zavrsim neka hardverska poboljsanja), ako ne resim pitanje stalnog restartovanja i zujanja kulera koji je, gle pameti zalepljen za plocu, pa mu ne mogu nista.

Inace nece ti lako ici ni sa Lanom, sto ti preporucuje zoran845, jer treba da ti bude ukljucena mrezna kartu u biosu.
Meni nije ukljucena, pa sam odustao, a veza je nestabilnija preko usb-a.

p.s. nisam znao da nije potrebno instaliranje preko lana.
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 16:07   #5
alkatraz
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 358
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 58 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Ne treba ama bas nista podesavati.Slobodno duni sistem i po podizanju novog,sam ce ti racunar uspostaviti konekciju.Nikakva instalacija drivera, niti bilo cega ti ne treba.Modem(ruter) je podesen i on radi kako radi.Mozda ukoliko imas modem ti treba instalacija drivera sa diska,ali ako je ruter onda ti 100% NE TREBA! Reci koji model imas,pa da se vidi da li je ruter ili modem?!
alkatraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 16:44   #6
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Inace nece ti lako ici ni sa Lanom, sto ti preporucuje zoran845, jer treba da ti bude ukljucena mrezna kartu u biosu.
Meni nije ukljucena, pa sam odustao...
OMG, pa uđi u BIOS i uključi je...

Da, za adsl modem/ruter koji se kači na mrežnu karticu ne trebaju drajveri jer je skroz hardverski, te OS-nezavisan. Samo se vaš OS konektuje na njega, otvorite u browseru njegov setup (pogledate pod default gateway adress i ukucate taj broj sa sve tačkama u FF na primer) i upišete podatke koje ste dobili od provajdera (u većini slušajeva PPPoE + 8.35 + user+pass)...

Za USB modeme trebaju drajveri... Ako si uzimao ADSL modem od provajdera na korišćenje, onda si dobio CD sa drajverima, potraži i njega i uputstvo u kutiji koju si dobio...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 17:41   #7
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
OMG, pa uđi u BIOS i uključi je...

Da, za adsl modem/ruter koji se kači na mrežnu karticu ne trebaju drajveri jer je skroz hardverski, te OS-nezavisan. Samo se vaš OS konektuje na njega, otvorite u browseru njegov setup (pogledate pod default gateway adress i ukucate taj broj sa sve tačkama u FF na primer) i upišete podatke koje ste dobili od provajdera (u većini slušajeva PPPoE + 8.35 + user+pass)...

Za USB modeme trebaju drajveri... Ako si uzimao ADSL modem od provajdera na korišćenje, onda si dobio CD sa drajverima, potraži i njega i uputstvo u kutiji koju si dobio...
Ja ne znam ni kako se ulazi u bios, postoje valjda dva nacina , pritiska se delet e ili neki f.
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 18:19   #8
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Ja ne znam ni kako se ulazi u bios, postoje valjda dva nacina , pritiska se delet e ili neki f.
Delete. Ali ako nisi do sada radio sa postavkama BIOSa bolje da ne petljaš sam, nego da ti neko iskusniji pomogne. Još nešto, obično se uz matičnu ploču dobije uputstvo za podešavanje opcija BIOSa.
Dobro ga prouči pre nego što kreneš da nešto konkretno menjaš. Ako nemaš manual, potraži na netu.

Poslednja ispravka: zoran845 (9.9.2007 u 19:16) Razlog: greška
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 18:46   #9
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

evo kako je bilo:Majstor je dosao i prikopcao kompjuter kablom (debline ko od netvork kabla a nije USB) za ADSL modem(eksterni)i ukucavao neke IP adrese,(kako mi se cini)koje sada ne mogu da vidim koje su i to je bilo to...Samo su mi je problem te IP adrese.A imam XP.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 18:48   #10
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Delete ili F8. Ali ako nisi do sada radio sa postavkama BIOSa bolje da ne petljaš sam, nego da ti neko iskusniji pomogne.
Neko iskusniji bi rekao da je najčešći taster del, zatim kod brand name računara F2, ... prilikom prvog ekrana boot sekvence...
U igri su i ESC, F1, F10, pa i neke ctrl+alt+ kombinacije... ali su tako retke da ne znam ni što sam ih pomenuo... Da ne bude zabune, ne smejem se tebi već činjenici da se i iskusnijim korisnicima provuku greške i nesigurnosti, kamo li ljudima koji ne znaju...

@ isko:
idi u start/settings/network connections/ i nađi lan konekciju za modem. Verovatno je jedina. Izaberi properties nakon desnog klika, i vidi adresu default gateway-a...

Naravno, kad reinstaliraš win, taj broj će se promeniti...

Ali uđi koristeći ga u browseru u podešavanja modema i zapiši sve da možeš kasnije ponovo da podesiš kad budeš imao svež win...

Poslednja ispravka: Eni (9.9.2007 u 19:19) Razlog: da ja ipak izbacim taj smajli ;)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 19:03   #11
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Neko iskusniji bi rekao da je najčešći taster del, zatim kod brand name računara F2, ... prilikom prvog eksrana boot sekvence...
U igri su i ESC, F1, F10, pa i neke ctrl+alt+ kombinacije... ali su tako retke da ne znam ni što sam ih pomenuo...
U odnosu na nekog ko ne zna kako se ulazi u deo za podešavanje postavki BIOSa, "neko iskusniji" je svako ko je to već radio, a za to čovek ne mora da bude izumitelj PCa . Nije mi bio cilj da se pravim pametan i prosipam znanje, a kamoli da zatrpavam očiglednog laika fancy nazivima i geek forama (mislim da mu to ne treba), nego da mu pomognem.

Lepo je znati, ali je isto dobro znati kad je primereno to pokazati, a kada ne.

Poslednja ispravka: zoran845 (9.9.2007 u 19:19)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 12:01   #12
mickey
Novi član
 
Član od: 30.9.2006.
Poruke: 23
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mickey Slanje poruke preko Yahooa korisniku mickey
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Ima li razlike u kvalitetu veze izmedju povezivanja ADSLa na LAN i USB? Hocu da preko mreze podelim konekciju sa jos jednim racunarom, ali me mrzi da se zezam sa switchem, posto bi mi on, logicno, trebao ako ostavim da mi ADSL ide preko LANa. Koliko sam primetio, za surf/download/torrent, brzine su iste i preko USBa i preko LANa, ali burazer kaze da ga nesto zeza u WOWu kad je povezan na USB, sto mene mrzi sad da proveravam. Ima li neko savet?
mickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 12:18   #13
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Pa teoretski, (neki) USB modemi su ograničeni na 8 Mbs protok... Ali kako je kod nas ADSL ispod 1.5 MB ne bi trebalo da je relevantno...

Mada je fora što su ti što se kače na mrežnu hardverski, tj. ne zavise njihovi upravljački programi od opterećenja procesora, samim tim što nemaju instalaciju već sve rade sami...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 12:37   #14
mickey
Novi član
 
Član od: 30.9.2006.
Poruke: 23
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mickey Slanje poruke preko Yahooa korisniku mickey
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Evo probao sam WOW preko USBa, i stvarno je brat bio u pravu. Ima da radi krimpovanje kablova...
mickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 13:01   #15
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kako instalirati ADSL???

Citat:
mickey kaže: Pregled poruke
Evo probao sam WOW preko USBa, i stvarno je brat bio u pravu. Ima da radi krimpovanje kablova...
Ne mora da znači da je USB konekcija kriva (čak štaviše velika je verovatnoća da nije) već asinhroni tip internet konekcije kakav je ADSL. Drugim rečima, kod ADSL-a upload je uvek mnogo puta (uglavnom četiri) manji od downloada tako da ako imaš oaket 256/64kbps tvoj upload je praktično nešto malo jači nego onaj koji si imao na običnom dial up modemu.

Doduše, obzirom na to da nisam nikada imao iskustva sa WOW-om ne mogu da tvrdim da li je 64kbps dovoljno za slanje podataka ka WOW serveru tj. da ne dolazi do "štucanja" ili laga. Pitaj tvoj ekolege u "WOW kutak" temi ili još bolje prošetaj malo po njoj i naći ćeš sigurno odgovor.

Što se tiče priče USB vs. Ethernet (LAN) konekcija garantujem da ako je sam sistem ispravan nema apsolutno nikakve razlike kako će bilo koji od pomenuta dva načina da "šljaka" na našim prostorima jer su pomenuti uređaju namenjeni za mnogo, mnogo veće protoke.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
BeoCity aDSL - prevara na srpski način griva Internet usluge 32 13.7.2012 16:38
Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet. Milos Vasic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 29.1.2007 10:13
Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu? Maverick78 Nosači podataka 13 19.1.2007 5:07
Kako da uradim gradient? flame Grafički softver i radovi 4 11.1.2007 21:53
Kako instalirati Battlezone u WinXP? Arakis O igrama uopšte 1 13.4.2006 14:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com