Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2019, 19:22   #21
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

evo malo pre kreno da je igram stavio na easy i tako nesto gradim uglavnom one satore da bi ispunio zadatak od 300 kolonista ali onda ne mogu vise da ih pravim jer nestalo hrane. a hrana se ne dopunjava kako to? i onda me napali "they are billions!" i ubili jer sam se branio samo sa 4 strelca
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2019, 20:04   #22
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom They Are Billions!

Da li si igrao bilo kakve strategije ranije? Nemoj da dozvoliš da ostaneš bez hrane, pobadaj hunter's i fishermen's cabine. Prvo uz šumice a drugo uz reke. Kasnije u igri se razviju farme ali otom potom.

Tipično otvaranje je 3-4 šatora, Tesla Tower da dohvatiš neku šumu, Hunter's cabine za hranu i Sawmill za drvo. Svaka građevina troši energiju pa moraš i mill povremeno da pobodeš... Balansiraj tako dok ne skupiš dovoljno za Soldier's centar... Do tada samo patroliraš oko utvrđenja, odstreliš ponekog zalutalog i ne izazivaš preterano veće grupe. Kad vojnici krenu da se štancuju polako počneš da čistiš mapu...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2019, 20:17   #23
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Da li si igrao bilo kakve strategije ranije?
naravno, starcraft

Citat:
Nemoj da dozvoliš da ostaneš bez hrane, pobadaj hunter's i fishermen's cabine. Prvo uz šumice a drugo uz reke. Kasnije u igri se razviju farme ali otom potom.
ovo prvo sam napravio 4 i donelo mi hrane ali kad sam to potrosio ne proizvodi dalje, to mi je jako cudno.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2019, 22:17   #24
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom They Are Billions!

Svaki cabin ti da fiksnu količinu hrane, kad potrošiš nema više. Isto važi i za energiju. Za dalje širenje moraju novi izvori hrane... A za njih moraš da osvajaš više mape. Tako da ne može 300 kolonista na brzaka a da ne osvajaš...

Zlato, drvo, kamen i gvožđe već stižu svakog dana i mogu da se gomilaju do nekog max limita.

Poslednja ispravka: Aibo (24.7.2019 u 22:24)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
wario (24.7.2019)
Stara 29.7.2019, 16:59   #25
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
^^ Možda je i bolje što nema puno herojskih misija jer poslednjih par što sam igrao su neinventivni grinding sa povremenim neprijatnim iznenađenjem, npr. u vidu prebrzih harpija koje te nepripremljenog okončaju za par sekundi... bio bih vrlo besan da ne radim save backup. Stvarno su mogli da ih malo bolje začine... npr. da se češće dobije po par jedinica na pomoć za neki specifični zadatak kao što je StarCraft imao stalno, ili da heroj ima neke special abilities koje se aktivno koriste a ne samo budženje stats-a.
Sa svime se slazem . Slabo sam imao vremena prosle nedelje, juce sam malo vise igrao. Predjoh 2 herojske misije, neke elektrane/fabrike, totalni smor. Stvarno su mnogo bolje one gde ima dodatnih jedinica, ima sta da se radi, taktizira, ovako samo sa herojem je bas dosadno. Sto se tice ostalih mapa, The Lowlands je teza od svih mapa koje sam presao posle nje, a one imaju formalno veci nivo tezine (3). Ovde je preforsirana mehanika buke, pa ce (bar na ovom nivou tezine) 5-6-7 vojnika koji su relativno blizu biti pregazeni naletima zombija, dok ce se kroz isti prostor 3-4 vojnika na razmaku od npr 2-3 kockice prosetati bez vecih problema. Sinoc stigoh do one mape sa Harpijama, mapa je bas zgodna i prilicno lagana, pa sam onda tako lezerno krenuo na gnezdo sa 50 snajpera (koji su vise nego dovoljni da se mapa ocisti) i dodao 5 lucifera da tenkuju. Buahahaha... I onda napravih jos 60 snajpera i 10 lucifera, al ne lezi vraze 56 dana je u stvari do kraja 55-og dana, tako da me zeznulo vreme.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2019, 21:33   #26
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

konacno sam presao prvu misiju!

mislim da sad znam kako sta ide.

igram na easy.

i da, igra je definitivno zarazna i vuce te da igras dok ne predjes.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2019, 22:17   #27
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom They Are Billions!

Početak je najteži. Ja sam sad već blizu da završim kampanju, igram misije level 5 i lakše ih prolazim često od tih prvih par gde nisam znao šta da radim.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2019, 20:00   #28
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom They Are Billions!

Završio kampanju. Ona poslednja misija je čisto silovanje igrača. Igrao sam je 3 dana i učitavao više puta neki backup save. Da sam trebao svaki put da je igram iznova poludeo bih majke mi.

Malo da se odmorim pa ću preći na survival.

Vidim hintovali su nastavak i drago mi je. Mogli bi da porade na propisnoj implementaciji save sistema pa ko ne želi ne mora da ga koristi. I malo da srede kretanje jedinica, umeju ponekad baš da se zaglupe, ko hidralisci preko mosta u SC 1.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2019, 19:41   #29
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

Pathfinding ume da bude urnebes, pitas se kako je smislio da krene tuda. Dobro je sto Shift + Click varijanta omogucava da se napravi putanja, mislim da moze 7-8 waypointa da se postavi (ovo je dobro i za zamlacivanje zombija u cik-cak). Ne stizem uopste da igram ovih dana, presao sam one Harpije i mislim da nisam dalje igrao.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2019, 21:43   #30
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom They Are Billions!

Ma ja sam bez šale hronično neispavan jer sam igrao svako veče (noć) duže nego što bih trebao. A i devojka se primila još gore od mene pa nema ko da me vrati u normalu, kad ja puknem i neću više da igram ona nastavi taman dok se ja ohladim.

Evo igrao danas prvu Survival mapu. Zanimljivo mi da isprobam neke stvari koje u kampanji nisam razvio.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
caine (10.8.2019)
Stara 9.8.2019, 23:30   #31
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ma ja sam bez šale hronično neispavan jer sam igrao svako veče (noć) duže nego što bih trebao. A i devojka se primila još gore od mene pa nema ko da me vrati u normalu, kad ja puknem i neću više da igram ona nastavi taman dok se ja ohladim.
Sad si me podsetio. Pre 10-ak godina, ili koliko vec ima, kad je izasao TES Oblivion. Odem na neki teren, sestri dosao decko jer njegov komp nije mogao da tera igru, inace su oboje zaludjenici za TES. Vratim se kuci posle 10 dana, vidim da komp nije gasen, kaze igraju na smenu po 12 sati. They Are Billions je jako zarazan kad se prevazidje ta pocetna faza i ukapira kako sta funkcionise.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
caine (10.8.2019)
Stara 12.8.2019, 19:06   #32
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

Ne bi me cudilo da su autori inspirisani OpenRA modom sa zombijima.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2019, 19:30   #33
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

uf kako me nervira druga tabla, odem tamo levo gore lepo izgradim rudnik da kopa kamenje koje mi treba a on kopa gvozdje e u pm!
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2019, 13:56   #34
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

Igrao malo prethodnih dana, The Noxious Swamp sam presao iz 4 pokusaja. Malo su preterali sa spitterima, ko ih ranije nije sretao ovde moze da odlepi. Herojske misije su sve losije, igrao sam neku fabriku (ili sta je vec), cista dosada. Ova sto se otkljuca posle The Noxous Swamp je mogla da bude interesantna, ali ona soba sa spitterima je tesko smaranje, uopste mi nije jasna poenta tolikog broja posto se ubijaju jedan po jedan, ponavljas istu stvar 50 puta, cista smaracina.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2019, 10:22   #35
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: They Are Billions!

Ostala mi jos poslednja misija, ne stizem da igram od posla.

Ali vidim vec da je izuzetno zeznuta, jer si na malom prostoru . Ako hoces da se siris trebas da unistis 2 sela koja su odmah iza brda tu inficirana. Vec nemam gde vise da se sirim na limitiranom prostoru, tako da cu morati u napad.

Titani su majka za sve zivo. Pre sam imao 300-400 snajpera za defence.

Sada 10-ak titana i veliki turreti u kombinaciji sa malina, unistavaju sve pred sobom kao da je protivnik od plastelina.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2019, 12:27   #36
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom They Are Billions!

Jedno selo je dovoljno za prilično dobro širenje. A misija je inače duga i prilično teška postaje sa kasnijim talasima.

Ja sam inače završio i Survival, ima i tamo prilično dobrih mapa a taman sam imao prilike da isprobam tech koji nisam razvio u kampanji.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2019, 16:40   #37
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

Ljudi koje dugme je za trcanje?
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2019, 13:26   #38
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: They Are Billions!

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Jedno selo je dovoljno za prilično dobro širenje. A misija je inače duga i prilično teška postaje sa kasnijim talasima.

Ja sam inače završio i Survival, ima i tamo prilično dobrih mapa a taman sam imao prilike da isprobam tech koji nisam razvio u kampanji.
Unisti me juce mega wave od xxxxx harpija :O .
To je bilo totalno neocekivano, verovatno cu morati ispocetka nivo.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2019, 21:08   #39
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

Dugme za trcanje ne postoji, brzina kretanja zavisi od vrste jedinica (snajperi su uzasno spori).

Citat:
Crusader88 kaže: Pregled poruke
Unisti me juce mega wave od xxxxx harpija :O .
To je bilo totalno neocekivano, verovatno cu morati ispocetka nivo.
Pogledao sam na youtube, wow . Nisam jos stigao dotle, ovih dana bas nemam vremena. Sto se tice odbrane od toga, zidovi ne igraju puno. Treba postaviti nekoliko redova zamki (drvene ili zicane, ako je wave na uskom grlu onda zicane jer ce drvene brzo da riknu) da ih uspori i "omeksa", iza zamki nekoliko lucifera, pa iz njih sta se ima od vojske. Lucifera moze da se napravi i vise pa da se rotiraju, posto oni bas brzo regenerisu health ako nisu u borbi. Pri tom su jeftini, nema istrazivanja.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2019, 11:03   #40
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: They Are Billions!

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Dugme za trcanje ne postoji, brzina kretanja zavisi od vrste jedinica (snajperi su uzasno spori).
meni se cini da sam video heroja kako trci (to su one herojske misije po bunkerima).
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com