Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.6.2009, 1:06   #1
stafamu
Član
 
Član od: 23.2.2009.
Poruke: 61
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Ni Malwarebytes ne pomaže

pozzz ljudi pomozite,naime problema je taj sto sam pokupio neki virus negdje, vjerovatno, prvo stvar je da mi je internet explorer stao samo ono end now pa sad winamp cim otvorim npr.winamp samo mogu na x i end now prescenirao sam sa malwerbytesom nista pise kao da je nasao jedan virus al kad sam kliknuo na remove nista i tu isto samo x mogu ali ono sto me brine najvise jest cim sam internet explorer izbrisao odmah je nesto drugo napao tj.napao je winamp sad ako izbrisem winamp vjerovatno ce napast nesto drugo nisam neki hacker pa ako sam se negdje provalio sorry ccccc.pozzzz haj nek se neko malo potrudi dobro djelo da ucini ....,a msn nemogu cak ni otvoriti :-((((((((
stafamu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 9:42   #2
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: ni malwarebytes nepomaze

Koji Antivirus imas?Probaj sa hijcak this-om i postavi ovde log (ali kao txt fajl) a pre skeniranja OBAVEZNO promeni naziv u nesto trece (npr. Babina pegla.exe)....
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIx Car na korisnoj poruci:
stafamu (15.6.2009)
Stara 15.6.2009, 11:39   #3
stafamu
Član
 
Član od: 23.2.2009.
Poruke: 61
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ni malwarebytes nepomaze

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
Koji Antivirus imas?Probaj sa hijcak this-om i postavi ovde log (ali kao txt fajl) a pre skeniranja OBAVEZNO promeni naziv u nesto trece (npr. Babina pegla.exe)....

hvala vam ljudi, ev izgleda da je sad sve ok upalio racunar sve frcera ko ludo hmmm hvala jos jednom
stafamu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 12:22   #4
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: ni malwarebytes nepomaze

jesi mozda pobrisao sve sto ti je hijackthis nasao?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 12:35   #5
BDBB
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Poruke: 30
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Mislim da se mogu ovde ukljuciti.
Spadam u neodgovorne korisnike racunara i interneta(ne koristim nijedan AV,osim pomenutog programcica iz naslova teme ),ali i internet koristim veoma ograniceno,sto mi je omogucavalo rad i do dve (mozda i tri) godine bez problema.
Sinoc je sve bilo ok(mada mi je poslednjih dana racunar sporiji),a od jutros mi na svakih desetak minuta(samo dok sam konektovan na net) iskace ovo:
[IMG][/IMG]
Za pola sata mi se vec treci put otvara(trenutno su tri takva "prozora" otvorena).Mogu da ga zatvorim,ali se ponovo pokrene za 10 min.
Malwarebytes mi nije pomogao.
Task Manager to "vodi" kao ntvdm.exe (CPU oko 70 prosecno).
Ja bih zeleo da iskljucim ovu napast,ako je moguce,dok ne nadjem vremena da odem kod "strucnih" ljudi da srede stvar.
P.S.Od skora komuniciram putem mejla sa prijateljem ciji komp je cesto zarazen virusima.Povremeno dodjem na ideju ili na osnovu preporuke posetim "rizicne sajtove", mada mi se cini da je i sam youtube dovoljno rizican(a cesto ga otvaram),kao i trazenje subtitlova za filmove.
BDBB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 12:50   #6
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Instaliraj Aviru pa vidi da li ona moze da resi problem.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 13:25   #7
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Citat:
BDBB kaže: Pregled poruke
Za pola sata mi se vec treci put otvara...
Imaju i drugi taj isti problem.

Sam si lepo naveo uzrok svojih nedaća:
Citat:
BDBB kaže: Pregled poruke
Spadam u neodgovorne korisnike racunara i interneta(ne koristim nijedan AV,osim pomenutog programcica iz naslova teme
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 13:30   #8
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Malwarebytes je odlican program, ali nije i svemoguci, i pre svega ne moze se nazvati pravim AV programom tako da njega treba koristiti kao dopunu nekom dobrom AV, nebitno da li je Kaspersky, NOD, Norton ili neki drugi.
Takodje AV programi sluze i radi prevencije, a ne samo radi resavanja problema kada virusi napune racunar i pocnu po njemu da prave razna sran*a.
Na kraju bilo bi pozeljno da instaliras neki dobar firewall, posto kazes da ti onaj prozorcic iskace samo kada si na netu.
Sto se tice ntvdm.exe ako task manager ne reaguje, instaliraj programcic procexp, nadji proces sa tim imenom, oznaci ga desnim klikom i idi na opciju kill process.
Naravno to ti je privremeno resenje, ali neki AV i skan kompjutera istim (sa zadnjim definicijama) su ti obavezni.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 13:57   #9
BDBB
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Poruke: 30
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Hvala svima na odgovorima.
Svestan sam vaznosti AV programa,ali kad covek dve godine mirno zivi bez njih,nekako izbledi njihov znacaj.
Probacu uraditi predlozeno u nadi da ce mi resiti problem.
Hvala jos jednom.
BDBB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 3:01   #10
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Zdravo svima! Evo da (kao,sada već duže vremena,korisnik MalwareBytes-ovog programa) i ja kažem svoja iskustva sa njim :

1) Virus.gr ga smatra veoma lošim
2) probao ga sa aktiviranom rezidentnom zaštitom i nisam se usrećio
3) probao ga po pozivu i tu je...tja...
4) sudeći po nekim natuknicama sa ozbiljnijih sajtova,mališa "vata" ,većinom,ono što je krajnje friško,ali -i to sve slabije

Ovih sam dana petljao oko kompa ,tražio novog psa čuvara (jer,moja se EsetNode Home + Agnitum Outpost Firewall kombinacija pokazala kao nedovoljno "zaptivena",istina za ne tako bitne napasnike - proverio G-Data-om) i isprobao IOBit Security 360...Mališa je "iskopao" 7 trojanaca ( jednog manje od G-Data-e),a MBytes didli-di...!!!Izgleda da je ovo ipak bolja aplikacija!!!
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 9:56   #11
Плајвазó
Član
 
Član od: 3.3.2009.
Lokacija: селендра
Poruke: 45
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 31 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Па заштита од "инфекције" на нету ти је слична заштити при сексу. Важније је да пазиш ским имаш сех него дали имаш кондом. Гумицу.

и код компјутера ти је исто, џаба си инсталирао и Малвер...тај како се зове и Спајбот ако ћеш стално да идеш на сајтове где је порњава, крекови, игре, сва та с***a на која се људи 'фатају.
Превентива бато!
Плајвазó je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 12:36   #12
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
(jer,moja se EsetNode Home + Agnitum Outpost Firewall kombinacija pokazala kao nedovoljno "zaptivena",istina za ne tako bitne napasnike - proverio G-Data-om) i isprobao IOBit Security 360...Mališa je "iskopao" 7 trojanaca ( jednog manje od G-Data-e),a MBytes didli-di...!!!Izgleda da je ovo ipak bolja aplikacija!!!
1.eset ti nikad nece biti pouzdan kod zastite od trojanaca
2.Iobit security 360 je jos u beta fazi i ja bar nisam video nikakvu vrstu real time zastite kod njega
3. Instaliraj kaspersky il aviru sa outpost firewall-om u kombinaciji
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 12:45   #13
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

More,teško da su Z-net,ili sajt kant-autorke Eleni Mandell "opasne vode",a takvih je primera koliko ´oćeš (od pravih "staromodnih" virusa,do raznih "click-up/click-under" šitina).Ovih dana "valjaju" Loaris Trojan Remover za koga ozbiljnija ekipa tvrdi da je rogue,ali i Spyware Terminator koji ti ubaci "crawler-toolbar".Prob´o sam 50-tak dana PCTools-ovThreatFire(za njega je Virus.gr tvrdio da pored DriveCentry-ja ima najbolje HIPS osobine),pa sam zapatio 8 gorepomenutih spukova...Samo zahvaljujući G-Data boot disku sam sistem doveo u cakum-pakum stanje...

Kad´već pomenu Aviru,ima li ona zvaničnog zastupnika na ovome terenu,ili da je "kupujem" (legalna varijanta bi mi veoma prijala) ?
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 12:54   #14
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Zasto se ti toliko uzdas u sve sto kazu na tim sajtovima tipa virus.gr, Matousec.com etc. kao da su svete knjige?
To je slicno onom pitanju - "Da li vise verujes svojim ocima ili meni?"
Ako budes isao tako od sajta do sajta nikad neces naci resenje, jer na svakom sajtu odredjeni AV prolazi sasvim drugacije, tj. neko drugi je favorizovan.
Licno, kombinacija KIS i MBAM mi se pokazala apsolutno dobrom (naravno ima tu jos nekih programa) tako da nemam razloga da je menjam.
Jos jednom MBAM ide u kombinaciji sa nekim AV, sam naravno da nece da pohapsi sve stetocine jer on nije ni namenjen za sve njih.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 14:01   #15
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Sajtovi koje pomenuh (uz neke švapske i ruske ) daleko poštenije odrađuju posao koji na sebe preuzmu od američkih,na kojima su svi novinari prostituke kupljene od AV-kompanija.Pošto mi je vreme da menjam AV,a ljudima koje ja poznajem (+ koji poseduju računare) ne verujem preterano,logično je bilo da se par meseci pripremam (iščitavajući sve što mi padne pod ruke).Dobro odabran AV je (barem za mene) veoma bitna stavka u normalnom životnom veku jednog kućnog računara-ne radi se samo o izboru AV-a,već i o potencijalnom konfliktu dotične aplikacije sa određenim programima koje redovno koristim i smatram ih sastavnim delom "svoga" sistema (napominjem,nisam bilo kakav "IT-pro",već samouki korisnik koji je kroz ruke proturio,pri tome mislim na instaliranje i testiranje,a ne pirateriju,barem ´iljadarku raznih programa,u različitim verzijama i kombinacijama).
Kasperskog sam koristio do pre 3 godine i pravio mi je probleme,Nortona sam izbacio iz testamenta još 2001,McAfee-jevu biznis varijantu ražalovao 2003,od Sophosa se razveo čim su me bleklistovali na serverima malog američkog univerziteta...Najnovijeg Avasta sam "kupio" pre dan-dva,ali (ma koliko delovao ozbiljnije od Eset-a)se ne osećam sigurno uz njega.Najnoviji KIS (takođe pre par dana) "nabavio" sa pola radionice za "narezivanje ključeva",ali su me loša iskustva korisnika po stranim (o,gle,ima ih "ojađenih"istom verzijom čak i na ovom forumu)forumima odvratile od probe (kako babe kažu : "K´o prob´o,taj se usr´o!") istoga,a kamoli od kupovine legalne verzije.Od svega što testirah (empirija ,slažem se sasvim,ali tek nakon čitanja "par" stranica teksta) "najžešći" AV je bio G-Data,ali je i on imao par žešćih funkionalnih mana (koje su me odvratile od primene "lekića" koji sam nabavio za njega,ili nabavke iz Bochum-a).Avira (pro) mi deluje dovoljno ozbiljno,a i odnos otkriveni vs. "lažnjaci" (tik iza G-Data-e) veoma,veoma prihvatljiv,normalno,uz pristojan firewal i pristojan anti-malware (na žalost,ne mislim da je MBAM - "taj",naprosto,"ćutao je" dok su me spukovi punili)...
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 14:24   #16
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Ako vec zelis da znas koji sajtovi su merodavni sto se zastite tice, evo linka

http://asap.maddoktor2.com/
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 14:34   #17
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Citat:
Basa Mrkalj kaže: Pregled poruke
Ako vec zelis da znas koji sajtovi su merodavni sto se zastite tice, evo linka

http://asap.maddoktor2.com/

Fala vi,k´o bratu-od viška glava ne boli !!!
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 14:34   #18
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Hajde da krenem sa Kasperskym - koristim ga vec godinama i nikad nisam imao problema ni sa njim, ni sa virusima, valjda ga zato i koristim godinama.
Takodje probao sam i KIS 2010 i gle cuda nemam razloga da budem ojadjeni korisnik jer isti radi sasvim OK (nema memory leaka i ostalih sran*a), a nisam se ni usr*o iako sam probao. To sto neko ima problema je normalna, stvar, ali ne secam se da sam video da postoji deo hardware-a ili software-a da bar neko sa istim nije imao problema, tako da da sam se slepo vodio iskustvima pojedinaca koja su imali komp ili bilo koji problem, nikada ne bih trebao da kupim kompjuter ili bilo koju ostalu tehniku. OD MBAM nisam ni ocekivao preventivu, ali zato imam izuzetno pozitivna iskustva u ciscenju gamadi, koje btw. nije ni bilo mnogo jer je gle cuda KIS dobro radio svoj posao. Zato o MBAM imam sasvim OK misljenje, bolje od drugih anti-malware programa koje sam probao.
A koliko je relevantno misljenje tih tzv. strucnjaka koji se razumeju u sve i svasta, i koji daju razne savete po sajtovima i medijima, pa ih treba uzimati kao zdravo za gotovo je najbolje vidi ovde.
Ko ti garantuje da takav kao na prvom snimku nije i na recimo virus.gr ili bilo kom drugom sajtu? Jedino ako ga ne znas licno.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 14:47   #19
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Pa,reci ti meni,šta da radi jedna mala "nevinost bez zaštite",tj.ja,kada mu u pretposlednjem broju "S.K." novinar servira test bezbedonosnih paketa na onoliko strana,a zaključak bude-"...za koji god paket da se odlučite,nećete pogrešiti..." ? Tako je moglo dok nije bilo moguće legalno nabaviti AV,a za sopstvenu bih lovu,ipak,voleo da znam ko nosi lovorov venac,a koga li majci vraćaju na štitu ( help-fajl bilo koje aplikacije i ja umem da iščitam i prepričam),tj.za šta mogu,bez žaljenja,da calnem 50 evra,a zbog čega ću se gorko kajati narednih (najmanje) godinu dana...
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 15:07   #20
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ni Malwarebytes ne pomaže

Mogu ti reci, kao sto kazes empirijski, na osnovu licnog iskustva, da mi Kaspersky najvise odgovara i najbolje odradjuje posao. Takodje nakon testiranja u casopisu BUG, gde su napunili racunar raznom stetocinom i instalirali razne AV programe (naravno nakon svakog instaliran isti image OS sa stetocinama), Kaspersky se pokazao najboljim, ali kao sto rekoh na to ne obracam mnogo paznje, tako da sam to samo napomenuo. Sa druge strane ti kazes da si imao negativnog iskustva sa Kasperskym tako da opet postujem tvoje misljenje, pa ti ga i ne preporucujem nesto posebno, mada bih inace to uradio.
Obzirom da nijedana AV ne pruza 100% zastite, najbolje je da se sam odlucis za onaj koji ti najvise odgovara, a ako vec budes pogresio znaces ko je kriv za to (a ni ja necu da stucam).
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa plavim ekranom, gde rušenje sistema ne pomaže Spiniferous Kvarovi 1 6.4.2009 16:47
Besplatan program poput malwarebytes? BrutaLiS Zaštita 7 13.3.2009 22:00
Problemi sa malwarebytesom - TERMINATOR - Zaštita 21 5.2.2009 12:24
ESET Smart Security ili Malwarebytes - TERMINATOR - Zaštita 22 19.1.2009 4:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com