Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2008, 15:24   #1
bobo cc 2001
Novi član
 
Član od: 3.2.2008.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Igre na konzolama koje su vas najvishe razocharale?

Htio bih da pitam uchesnike i uchesnice koje su to igre na konzolama koje su vas najvishe razocharale?Volio bih da ne pominjete bash loshe igre vec naslove koje ste zheljno ochekivali a ono.....Da vidimo ko je na stubu srama.
bobo cc 2001 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2008, 14:09   #2
bobo cc 2001
Novi član
 
Član od: 3.2.2008.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igre na konzolama koje su vas najvishe razocharale?

Grandia 3 ,ta me je igra bash razocharala.Sa izuzetkom grafike sve je znatno slabije od Grandie 1 koja je prvo izashla na Sega Saturn konzoli a zatim konvertovana na PS1.Likovi i onako i ovako,slaba pricha,negativci bez harizme,kraca od jedinice.Na drugo mjesto bih stavio Rise of the Kasai.Dvijehiljade druge bio sam veoma prijatno iznenadjen naslovom The Mark of Kri.Zanimljiva grafika,brutalno likvidiranje neprijatelja iz ''stealtha'',dobro implementirana mitologija Maora.Nazhalost igra se slabo prodavala ali je Sony ipak odobrio nastavak , gore pomenuti RotK.Medjutim igra je u svakom pogledu za koplje ispod The Mark of Kri.
bobo cc 2001 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 14:05   #3
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Igre na konzolama koje su vas najvishe razocharale?

Final Fantasy XIII trilogija - zbog linearnosti. Generalno nisu toliko loše igre, ali kada se uporede sa VII, VIII i IX... FFXIII je definitivno korak unazad upravo zbog linearnosti.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 17:14   #4
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Igre na konzolama koje su vas najvishe razocharale?

Linearnost je samo jedan od razloga, FF XIII (prva igra) nije toliko linearnija od obožavanog FF X.
Tek kad napraviš poređenje sa FF XII vidi se koliko je XIII ogroman korak unazad po pitanju dizajna i gejmpleja.
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku James Vega na korisnoj poruci:
Yonai (26.9.2014)
Stara 26.9.2014, 10:27   #5
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Igre na konzolama koje su vas najvishe razocharale?

Watch Dogs

najzalijih 70 eura koje sam dao za igru.

Linearno, dosadno smece, koje je imalo super ideju, ali jako losu realizaciju.
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ddak na korisnoj poruci:
Yonai (26.9.2014)
Stara 26.9.2014, 10:37   #6
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Igre na konzolama koje su vas najvishe razocharale?

Nadam se samo da će FF XV biti lišen takvih dizajnerskih propusta...

Inače, što se razočaranja tiče, ima tu još kandidata koji su izneverili neka moja očekivanja...

Gran Turismo 6 - posle toliko godina iskustva, Poliphony Digital i dalje pati od dečjih bolesti... AI u šestici je i dalje loš. Ukinuti su automobili kao nagrade posle svakog seta turnira, automobili se dobijaju mnogo, mnogo ređe nego ranije. Kredit koji se dobija nakon svake trke je bezobrazno mali u odnosu na cene i broj automobila u igri. Bukvalno te teraju na in-game transakcije kako bi došao do smislene količine kredita za neku jaku mašinu. Ja sam prešao nekih 60% igre i jedva sam skupio pare za jedan od superautomobila. Bezobrazno. Eh da, zaboravio sam i neoprostivo dug loading time pri ulasku u svaku trku i enormno velike patch-eve koje izbacuju svako malo. Svaki čas pri ulasku u GT moram da skidam po 1-2 GB zakrpa i nadogradnji. Mogli su to malo bolje da reše.

Dragon Age II - Iako sam generalno donekle i uživao u igri, neke dizajnerske odluke su neoprostive. Konstantno recikliranje lokacija, ograničenost kretanja na jedan grad sa okolinom, uniformisanost menija sa itemima u JRPG stilu (ali ne dobrom JRPG, već FF XIII JRPG stilu), ubog sistem armora i itema uopšte... Zamerki previše, vrlina premalo.

Dungeon Siege 3 - ovo ne zavređuje da se nazove Dungeon Siege igrom. Totalno odsustvo duha i osećaja iz prethodnih igara.

Bayonetta - po opisima igre sam očekivao brda i doline, ali gameplay i grafika mi nikako nisu ostavili dobar utisak i posle 1-2 sata igranja sam odustao.

Infamous 1 & 2 - isti slučaj kao i sa Bayonetta igrom. Kretanje unaokolo mi nikako nije fluidno, gameplay me totalno odbija, odustao posle sat vremena.

PES 2014 - mislim da o ovome ne treba previše pričati. Gameplay totalno umrtvljen i uništen. Doduše, demo za 2015 je ostavio pozitivan utisak, tako da se nadam da je PES 2014 bio samo jedan evolutivni promašaj u serijalu koji neće ubiti franšizu.

Silent Hill Downpour - Ovaj Silent Hill je izdat 2012. a grafički deluje kao da je mnogo stariji. Pogotovo kada se vidi ona scena u šumi na početku, drveće deluje kao iz PS2 ere. Generalno, igra nije loša, ali nije ni nešto posebno. Borba je loše odrađena. Graficki glitch-evi na sve strane. Veliki turn-off, bar za mene. Jedino što mi je baš leglo je soundtrack. Isto tako i SH: Shattered Memories je izneverio, jer je to suštinski mnogo više akciona nego horror igra po načinu izvođenja.

Virtua Tennis 2009 - nešto poput problema sa PES 2014 - uništena dobra formula, gameplay dosta nespretan, kao i odziv igrača. Srećom, Virtua Tennis 4 je to ispravio, ali je zato unazađen career mod. Valjda će naredna igra u serijalu biti kompletna. Ako je bude.

Watch Dogs - prethodni post od ddak-a je rekao sve o tome. Još kad se doda enorman hype, dobiješ jako bljutav ukus u ustima.

I za sam kraj - DLC/microtransactions filozofija je generalno veliko razočarenje u modernim igrama. Nemam ništa protiv kvalitetnog DLC-a koji donosi nešto suštinski dobro u igru i opravdava novac koji je dat za to. Ali većina današnjih DLC/$ in-game $ stvari je tu samo da izmami novac. Novi skin, novo oružje, novi achievement... to su najčešće mamipare, a one su jako jednostavno mogle biti integrisane u osnovnu verziju igre. Ali eto - ovako je lakše uzeti novac masama. Možda mi je cela ta DLC/in-game purchase filozofija i najveće razočaranje od svih.

Poslednja ispravka: Yonai (26.9.2014 u 10:44)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2014, 11:23   #7
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Igre na konzolama koje su vas najvishe razocharale?

Juče probah Civilization Revolution na PS3... ovih dana sam u fazonu Sid Meier-ovih droga za mozak, pa rekoh, hajde da probam i jedinu njegovu igru koju do sada nisam probao.

I debelo se pokajah.

Totalno pojednostavljenje svega, od početnih opcija partije, do tehnologija i komunikacije sa drugim civilizacijama... U prevodu - ovo je civilizacija pravljena za primate primitivnog IQ.

Teško je naći opravdanje za postojanje ove igre. Zaista. Sve je podbacilo, od grafike i vizuelnog dizajna, pa sve do diplomatsko/tehnološko/menadžerskih opcija. Ja volim Civ ostvarenja, ali ovo... ovo je silovanje serijala.

Ocena koju bih dao na skali od 1 do 10 bi bila neopravdana. Ovo ne zaslužuje jedinicu, ne, već jednu veliku, kolosalnu NULU. Tako da bi sve u rangu od 1 do 10 bilo neopravdano.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 15:45   #8
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Igre na konzolama koje su vas najvishe razocharale?

Kada navedete igru, dajte i razlog šta ste očekivali i šta vas je to razočaralo.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 16:32   #9
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Igre na konzolama koje su vas najvishe razocharale?

Dragon Quest VIII - vreme ucitavanja. Ima zanimljivu pricu na pocetku, humor mi se posebno svideo, ali... Jedno veliko ali zbog koga nisam nastavio. Shmrc...
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li su stare igre bile zabavnije? Sasa92 Stare igre 671 11.10.2023 0:34
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima? Mario Pavićević Zvuk na računaru 505 8.1.2019 13:48
Igre koje zaslužuju nastavak Dio37 O igrama uopšte 262 14.9.2013 22:52
Toshiba A210-1AO igračka iskustva i saveti mimik Prenosni računari 31 25.11.2008 17:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com