Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2020, 21:42   #241
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Horizon Zero Dawn

msi afterburner.
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2020, 22:00   #242
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Imaš gore desno Radeon overlay. Uključiš pa ti prikazuje fps, cpu, gpu itd.
Potraži po opcijama malo, ne znam sad napamet. Nije odmah u početnom meniju.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2020, 23:06   #243
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
RedMantella kaže: Pregled poruke
msi afterburner.
Prvo probao dxtory i zbog njega mi crashovao HZD. Onda ovaj sto rece i sljaka kako treba

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
Imaš gore desno Radeon overlay. Uključiš pa ti prikazuje fps, cpu, gpu itd.
Potraži po opcijama malo, ne znam sad napamet. Nije odmah u početnom meniju.
Trazio, ali nisam znao da je to opcija overlay dok mi nisi rekao. Radi
Hvala na savetima
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 8:28   #244
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Znam da se mnogi nece sloziti ali igra je tesko blejanje,bolja mi je Tale of innocence.Meni se ne dopadaju mnoge igre,ukljucujuci Witcher 3 i RDR2,tako da uzmite ovo sa rezervom jer ja nisam validan predstavnik ukusa za siroki auditorijum.Witcher 1 mi je bolji od trojke,ok igre su mi MetroExodus,DS 3,Vampyr,Chernobylite,Deusex md,Stalker,Resident evil,Tomb Raider,Skyrim,Total war Atilla,Football manager itd...
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 14:48   #245
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

pa nije valjda frka ako ti se ne sviđa igra.
mene je recimo smorila,a još sam je platio na ps store.
odustao posle par sati.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 14:57   #246
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
mene je recimo smorila
I mene je dok nisam došao do Provinga i kad je krenula priča da se razvija. A onda sam ostao zapanjen.
Ako ti ne smeta Tomb Raider ili AC novije igre, treba da joj pružiš šansu. Zaista je sve u igri, iako poznato, baš unikatno. A to je jako retko danas.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 16:28   #247
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Igra se opušteno igra preko 100 sati... ako je neko odustao posle sat-dva, nije mi jasno zašto je uopšte i kupio.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 17:27   #248
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Dakle po mom misljenju nakon sto sam testirao sve, najzahtevnije opcije su: Clouds, Reflections, Shadows i Model Quality. Model Quality obavezno stavite na Ultra ovo ostalo slobodno moze da ide nize jer ponavljam razlike su minimalne a obaraju performanse samo tako
Kod mene razliku izmedju high i ultra jedino pravi clouds. Za ostale ne pada fps. Sve ukupno, ne pada ispod 35 fps, ali svakako je lose optimizovana
Igra je odlicna. Dosta drugacija od tomb raidera sa kojom je neki porede. Nijednu slicnu nisam igrao na pc. Steta sto vise naslova ne prebace sa konzola na pc...
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 17:44   #249
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Igra se opušteno igra preko 100 sati... ako je neko odustao posle sat-dva, nije mi jasno zašto je uopšte i kupio.
navukli me mladog i naivnog,i još pri tome nije bilo reči da će se pojaviti i na PC-u

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
I mene je dok nisam došao do Provinga i kad je krenula priča da se razvija. A onda sam ostao zapanjen.
ne sumnjam da je priča dobra,nego me smorilo ubijanje gvozdenih dinosaurusa lukom i strelom.
nije mi legla igra i pa to ti je.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 17:50   #250
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Kod mene razliku izmedju high i ultra jedino pravi clouds. Za ostale ne pada fps. Sve ukupno, ne pada ispod 35 fps, ali svakako je lose optimizovana
Ne znam na kojoj verziji igraš ali 1.05 na kojoj ja igram - rekao bih da je igra dovoljno dobro optimizovana.
Ni u jednom trenutku mi ne pada fps ispod 75 (na 75hz monitoru), a što se dešava kod nekih drugih i starijih naslova koji su zaista loše optimizovani, tipa Deus Ex Mankind Divided, Pathologic 2
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 3:46   #251
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Ne znam koja je verzija, ali slazem se da ima mnogo losijih optimizovanijih igara...
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 9:58   #252
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Decima engine je zaista odličan i baš šteta što nema mnogo igara koje ga koriste. I šteta što Horizon nema DLSS, eno u Death Stranding su implementirali s poslednjim patch-om DLSS 2.1 koji je prosto neverovatan
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 10:37   #253
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
ognjen_ogi kaže: Pregled poruke
Znam da se mnogi nece sloziti ali igra je tesko blejanje,bolja mi je Tale of innocence.Meni se ne dopadaju mnoge igre,ukljucujuci Witcher 3 i RDR2,tako da uzmite ovo sa rezervom jer ja nisam validan predstavnik ukusa za siroki auditorijum.Witcher 1 mi je bolji od trojke,ok igre su mi MetroExodus,DS 3,Vampyr,Chernobylite,Deusex md,Stalker,Resident evil,Tomb Raider,Skyrim,Total war Atilla,Football manager itd...
Tebi prosto ne lezi ovaj tip igara i nema sta ko da ti zameri.

Ja igru, recimo, imam odavno na soniju i iz treceg puta sam stigao do Meridiana i okoline ali jednostavno nisam mogao da je igram na gamepadu.Na misu i tastaturi nisam mogao da se odvojim od igre dok nisam presao i glavnu igru i FW. Imao sam nesto preko 80% glavne igre i nesto malo manje od 80% FW.Igra ima predobru pricu po meni.Vrednu odlicnog filma.Inace ne volim puno filera, oslobadjanja kampova, jurnjave za itemima i resursima zbog sminkanja i apgrejda ali mi ovde zaista nije tesko padalo. Ima puno interesantnih sporednih kvestova i raznoraznih relika iz starog sveta koji itekako dopunjuju pricu. Recimo, pronalazak datapada koji daje informacije o zabranjenom zapadu, sada kada znam da izlazi drugi deo vezan za njega me je odusevio. U poslednjoj trecini igre, kada se popnem na neki planinski vrh i zastanem malo, uradim retrospektivu sta sam sve prosao od onog devojcurka sa pocetka... imam bas osecaj da sam ziveo sa Ejloj tih par nedelja. Odmah posle Horizona sam poceo Tsushimu i isto je sve fantasticno ali se slazem da ljudi zaista moraju da obrate paznju, svi koji prave ovakve igre, apsolutno nema potrebe za toliko prateceg sadrzaja! Koliko god ja ne zelim, cim mi se pojavi neki ? u okolini moram da odjasem da vidim sta je. Odvlaci paznju i posle odredjenog vremena pocinje da smara uzasno. Ne da ja ne moram da ih jurim, nego nema potrebe za svim tim tricama i kucinama.

Inace na mom kompu na 2k, sve na ultra, igra nije padala ispod 40fps, a za celu igru sam imao mozda 5-6 ctd-a

Top 10 svih vremena za mene.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 12:48   #254
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
ognjen_ogi kaže: Pregled poruke
Znam da se mnogi nece sloziti ali igra je tesko blejanje,bolja mi je Tale of innocence.Meni se ne dopadaju mnoge igre,ukljucujuci Witcher 3 i RDR2,tako da uzmite ovo sa rezervom jer ja nisam validan predstavnik ukusa za siroki auditorijum.
Ova igra je Tomb Raider u Open Alternative World.
Na šta bi ličio ovaj svet da svi imamo isti ukus?? Razumem da ne voliš neke igre, meni lično su Witcher 3, a pogotovo RDR2 nešto najbolje što je igračka industrija ikada napravila. Neke igre su mi potpuno odsustvo logike kako neko može TO da igra, ali ako ljudi to vole nije moje da im sudim i naturam svoje mišljenje kao jedino ispravno.
Aj da ponovim - i ja sam se STRAŠNO SMARAO u prvih sat vremena igranja, pitao se šta je ovde zanimljivo i zašto tolike hvale o igri, ali kad je krenula priča...
Ako si je igrao 2-3 sata i nije ti se svidela, onda je u redu. Ako si igrao 15 minuta i nije ti se svidelo, onda nisi ni probao. Nažalost, danas ima onih koji krenu neku igru i ako im ona ne radi u 60+ FPS-a na maks podešavanjima neće ni da nastave sa igranjem. Ili ako treba upotrebiti mozak u igri, ili treba strpljenja ili bilo šta što zahteva iole veću upotrebu bilo čega od roštiljanja svakog mrdajućeg piksela.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 13:11   #255
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
ognjen_ogi kaže: Pregled poruke
Witcher 1 mi je bolji od trojke
Zašto bi ti neko zamerio na iznosenju sušte, neoborive činjenice
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Garinca (14.10.2020), ognjen_ogi (3.10.2020), White Ripper (2.10.2020)
Stara 2.10.2020, 13:39   #256
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Zašto bi ti neko zamerio na iznosenju sušte, neoborive činjenice
Ah, kad se samo setim kakav sam "shock effect" imao igrajući tu igru. Priča, atmosfera, zadaci, likovi, taj utisak nečeg zaista novog, što nikada do sada nisam iskusio. Taj osećaj ne može ništa da nadmaši.
Ali Witcher 3 je u apsolutno svakom aspektu superiornija igra, jedino što nemam onaj "WOW efekat" koji sam imao kod igranja prve igre. Priča je bolja, likovi razrađeniji, zadaci bolje osmišljeni, ali iako beskrajno uživam u igri nemam ono "golicanje" kad nešto vidiš prvi put.
Nešto slično sam imao igrajući prvu MAFIA igru. Definitive Edition je u svakom smislu bolja igra, ne samo tehnički, nego je priča proširena na odličan način, sve deluje prirodnije, smislenije, povezanije, ali opet nemam onaj "WOW efekat" prve igre.
Da ne pričam o prvom Tomb Raider-u. Kakav je užitak bio igrati ono pikselizovano što danas možeš da igraš i na satu. Igrati to na solidnom kompu i priključenim profesionalnim JBL zvučnicima za snimanje u studiju... WOW!!! To se jednom dešava u životu. Pokrenuti "Twinsen`s Odyssey", "Ečstatica" ili "Dark Earth"...
Današnje igre su u svakom smislu ogroman napredak, samo u našim glavama više ne možemo da nađemo "onaj" osećaj kada smo nešto igrali prvi put.
Srećom, ja sam se toga podsetio igrajući Red Dead Redemption 2. Mašala.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2020, 20:48   #257
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Predjoh igru i DLC, 74 sati igranja, podseca najvise na AC Origins i Odyssey,
Horizon ima bolju pricu i likove i bolji gameplay, a AC ima bolju grafiku i tehnikalije, iako i
Horizon ponekad ume i tu da zasija (sto se tice grafike), ali sto se tice tehnikalija,
port nije odradjen bas dobro, ali izasla je gomila patch-eva koji su dosta stvari sredili,
doduse ne sve i dalje je igra prezahtevna, pa neke opcije moraju cak na medium da se spuste.
Ume da bude trzava i krzava igra, animacijama nisam bas zadovoljan.

Svidja mi se sto ima samo jedan veliki grad u igri i ne trebas previse vremena da trosis na pricu
sa likovima, kao u slicnim RPG-ovima.

Sto se tice skupljanja onog metalnog cveca, lutki i ostalih stvarcica koje su skupljaju za set, don’t bother, dobije se samo modification kutija, koja donosi modifikaciju za oruzja i armor, ali tu se zaista nista posebno ne dobije, uglavnom vec sve to skupis tokom igranja, pa ti i ne treba.

Igra je prelaka i na Hard nivou tezine, mozda zbog toga sto sam sa misem igrao.
Platformisanje je prelako i mogli su tu malo da otezaju stvari, svi ide po nekom autizmu, ko na sinama…
Igra je veoma zarazna, isto kao AC Origins/Odyssey

Generalno igra dosadi ako sve zivo radis, ne bas toliko ko u AC, ali donekle, tako da sam trebao manje da radim te side aktivnosti.

8/10

Spoiler za Stats Screens:
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku 2CRAZY na korisnoj poruci:
Partybreaker (7.11.2020), real022 (7.11.2020)
Stara 1.12.2020, 1:58   #258
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Horizon NEO Dawn
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2020, 2:53   #259
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Bas mi je prijala igra, svaka cast za Guerilla Games.
Odradio sam 100% i za glavnu igru i za DLC (nekih 110h mi je trebalo) i ni jednog trenutka mi nije bilo dosadno.

Ako je ovo neki standardan nivo Sony ekskluziva, onda me ceka super provod kada uzmem PS5 i krenem redom po PS4 AAA igrama.

Od zamerki - cini mi se da deo oko resursa moze malo da se uprosti.
Previse vremena se gubi u meniju gledajuci sta da se unisti/proda, a sta da se sacuva. Jeste da se vremenom nauci sve, i za par sekundi se preleti inventar, ali sama cinjenica da se igrac konstantno muci sa prostorom, a ima 120 mesta u stashu, znaci da nije bas sjajno resenje.

Igrao sam na XBOX kontroleru, pa mi nije bilo lako kao onima koji su koristili misa - pretpostavljam da je tada prelako.

Gameplay i borba 10/10 - fantasticno
Glavna Prica 9/10 - meni se bas svidela
Open world svet i NPCjevi- 7/10 onako, korektno ali nista spec
Sporedni kvestovi - dosta variraju ima i dobrih i bas smarackih, 7/10
Vizuelni dizajn 10/10 - prelepo je sve osmisljeno i uklopljeno
Grafika - 9/10 igrao sam na 65" 4K TV-u ali zbog slabije kartice (RX480) na 1080p rezoluciji (pa TV sam radi upscale). Verujem da bi dozivljaj bio jos bolji da sam imao graficku da poteram igru na 4k rezoluciji.


I da, zaista dosta patcheva je izaslo, i igra radi fantasticno (bar kod mene).
Ni jedan jedini put mi nije zastucala, a kamoli izbacila u Win za tih 110h.
Bilo je ogromnih problema na izlasku, ali zaista su sredili port i sve klizi sada.

Sve preporuke za one koji jos nisu presli.
Sigurno mi je u top 10 igara ikada.
Neka drugi deo bude na ovom nivou i bice fantasticno.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	HZD.jpg
Viđeno:	44 puta
Veličina:	87,9 KB
ID:	57667  
DBrave je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Partybreaker (20.12.2020)
Stara 13.1.2021, 14:46   #260
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Ma igra jeste odlična, vidi se, meni se nije dopala ali jeste odlična. Priča je dobra, izgleda super, ali mi je najviše smetalo to što sam je igrao na PS4. Mogli su, mislim, bolji posao sa kontrolama nekako da odrade. Možda je to i do mene, jednostanvo mi je veštački da ovakvu igru igram na gamepadu. To je i najveći razlog zašto sam batalio. doduše, posle nekog vremena me i smorilo sve po malo.

Ja je lično ne bih stavio ni u svojih top 50
Da sam igrao na PC možda bi bilo drugačije. Zbog miš/tast. pre svega.
Zato mi je smetao i GoW (prelazio sam ga dva puta uprkos tome ali Horizon mi nije zadržao pažnju).

Drugo, nema veze ako se nekom ne sviđa. I meni se ne sviđa ali možeš da vidiš da je igra stvarno dobra. Ja imam ogroman animozitet prema gamepadu u ovakvim igrama ali nekim ljudima to ne smeta ni malo, meni je često gamebreaking).
Nisam prešao, oko polovine sam prestao i ne verujem da ću ikada da nastavim. Ako treba da se napinjem oko osnovnih stvari kao što su kamera i nišanjenje sa lukom i strelom, znači da ne mogu da se opustim i uživam. Prema tome - delete poklonio sam nekim klincima, možda mlađe generacije mogu da se navikavaju na gamepad i FPS npr, ja ne mogu
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Horizon: Zero Dawn Vladimirus86 Konzole 102 26.12.2020 21:50
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn Jacob Simulacije vožnje 0 23.10.2012 2:43
Dawn of War III Isko Strateške igre 1 18.6.2011 15:53
Stellar Dawn DylaN MMORPG igre 0 15.7.2010 0:05
Dark Horizon DeCoy Simulacije vožnje 8 6.10.2008 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com