Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2017, 4:04   #121
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Meni je pocela da stuca igra u kuci samo tako,zabode slika na sekundu dve pa nastavi,optimizacija uzas
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2017, 17:36   #122
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Meni igra ide tečno bez zapinjanja na high vrednostima ali ...malo pre probah ovo je trash,crap.. neviđeno. Očekivao sam nešto kao sa Milenom Jovovič dinamično i akciono preživljavanje ali ovo je očajno i naivno do zla boga. Ispalio sam 15 metaka u Miu i ne mogu da je upokojim pa opet toliko u onog čilajbera pa ni on ne može da umre. Zarezao ga sa onom britvom iljadu puta dok nisam potegao pištolj ništa. Slepci nisu stavili komandu da mogu da ubadam.... Nemaš nikakvu kontrolu nad likom. Srećom probao sam ovaj "demo" inače ne bih dao ni dinar za ovo. Obrisao.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku analayzer na korisnoj poruci:
night (2.2.2017)
Stara 1.2.2017, 17:39   #123
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Srećom pa su se manili tog "dinamičnog i akcionog preživljavanja" koje je upropastilo serijal prethodnim delovima.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2017, 19:30   #124
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Resident Evil 7

RE baza se deli na tri dela

- na one koji vole oldschool RE sa tenk kontolama
- na ove posle RE4, akcione RE fanove
- i sada na ove nove koji se lože na FPS indie horor igre

tako da udovoljiti svakoj grupi nije moguće

ja recimo spadam u ove prve dve i ovo za meni nije RE igra već indie horor igra sa ogromnim budžetom
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2017, 22:40   #125
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 480 puta na 281 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Citat:
Roronoa Zoro kaže: Pregled poruke
RE baza se deli na tri dela

- na one koji vole oldschool RE sa tenk kontolama
- na ove posle RE4, akcione RE fanove
- i sada na ove nove koji se lože na FPS indie horor igre

tako da udovoljiti svakoj grupi nije moguće

ja recimo spadam u ove prve dve i ovo za meni nije RE igra već indie horor igra sa ogromnim budžetom
Sve si reko u svom postu, i ja isto spadam u prve dve grupe. Volim prva tri Resident Evil i RE4 mi je takodje ok, ali vec od 5 su mnogo preterali sa akcijom a tek finale u petici je posebna prica za sebe, 6 deo nisam ni probao jer su ostali vec sve rekli o njoj dovoljno.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2017, 10:58   #126
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Denuvo responds to lightning quick Resident Evil 7 PC crack
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2017, 23:38   #127
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Ja sam vec recimo bas uzivao u resident evil 6 i 5 .Bas mi je legla akciona igra sa zombijima.Nego jel mi se cini ili je grafa malo zamucena .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2017, 23:58   #128
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Stavi resolution scale na 2.0. Nema vise zamucenosti, igra izgleda vrh, ali fps hit je ogrooman
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2017, 21:59   #129
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Ako neko hoce moze ovo da proba, samo dodat luma sharpen i po screenshotovima odlicno izostri sliku.

https://sfx.thelazy.net/games/preset/6791/
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 1:10   #130
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Resident Evil 7

I ova igra nenormalno memoriju vuce.Kad sam odvrnuo sve na maks,povlaci ko iz topa 6gb graficke memorije ,a u jednom momentu mi je napunila i skoro 8gb rama.Sta da smanjim,a da ne osakatim sliku.Nisam primetio seckanje,ali opet mi je strasno za pomisliti da igra koja ovako izgleda vuce ovoliko memorije.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 1:20   #131
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Shadow Cache obavezno na OFF, uz to mozes i teksture na medium, neko kaze da nema nikakve razlike vec da je to samo koliko ce da se kesira tekstura a koliko ce da se strimuje real-time. Pa vidi eksperimentisi sa texture quality da li vidis razliku.

Ostalo bi drzao na maks...

Izgleda igra pati od ogromnog VRAM i RAM usage-a, a to jedino mozda moze da resi neki patch koji jos nije dosao. Do sada je bio samo jedan patch koji nije uopste bitan.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 2:29   #132
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.398
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Нисам нешто приметио да Shadow Cache утиче на перформансе. Највише утичу сенке и хбао. То треба смањити. Или угасити ово друго.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 3:50   #133
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Nisam ni rekao da utice na performance, barem ne dirketno i ne trazi se neka fps razlika vec ova funkcija za neke konfiguracije bezveze trosi VRAM. Staticke senke se kesiraju da se kao smanji pop in ili eventualno stutter koja moze da se pojavi jer na off se ucitavaju real-time. Kod mene je na off da karta moze da ima slobodnog VRAM-a za ono sto je stvarno potrebno i nemam nikakav stutter ili pop in.

A senke u horor igri mi se nesto ne smanjuju, pogotovo sto ljudi prijavljuju probleme sa recimo medium senkama, neki glitchevi, za high ne znam. Ali meni very high senke uz hbao+ su najbitnije.

Nije ni Sajevac rekao da mu radi lose vec kad je video da mu je pojela sav RAM i VRAM nekako se smorio pa kao sta da smanjim da mu dam lufta

Mada isto i kod mene bez obzira i kad igra napuni sav VRAM ne vidim sad nesto performance drop i nemam seckanja isto nego eto prosto jede sve resurse. Stim sto kod mene ima lufta na RAM-u, trosi valjda oko 10 od 16.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 4:39   #134
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Citat:
Roronoa Zoro kaže: Pregled poruke
RE baza se deli na tri dela

- na one koji vole oldschool RE sa tenk kontolama
- na ove posle RE4, akcione RE fanove
- i sada na ove nove koji se lože na FPS indie horor igre

tako da udovoljiti svakoj grupi nije moguće

ja recimo spadam u ove prve dve i ovo za meni nije RE igra već indie horor igra sa ogromnim budžetom
Pa originalni Resident Evil je upravo "indie horor", zapravo onaj čuveni intro i "glumci" su bili toliko tragično loši da ne bi prošli ni u indie filmovima:

Citat:
Shinji Mikami’s word from the interview:”That cheap filming was completely my mistake. I did not have enough time or money, and should have chosen the actors according to their acting skills, but now it’s too late for that “… -SHINJI MIKAMI
Moj utisak je da ovo "povratak korenima", uglavnom sam propustio zadnja dva ili tri dela, ali u svakom slučaju RE nije postao poznat kao "dinamično i akciono preživljanje", već kao survival horror:

Citat:
The player usually encounters several factors to make combat unattractive as a primary option, such as a limited number of weapons or invulnerable enemies, if weapons are available, their ammunition is sparser than in other games, and powerful weapons such as rocket launchers are rare, if even available at all. This gameplay shifts away from direct combat, and players must learn to evade enemies or turn the environment against them.
RE7 je tačno sve ovo iz definicije, skoro tačka po tačka - večito fali svega, bežanje je skoro glavno oružje, zeznuta kontrola. Odlična i priča i atmosfera, podseća na Texas Chainsaw Massacre i slične filmove. Zaista ne treba puno vremena da se završi (meni je trebalo oko 20 i po sati i nisam nešto žurio), ali ako neko hoće baš sve da pronađe/otključa i dobije, biće tu onda solidno više sati.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Marko Radonjic (4.2.2017), NjegovaWisost (13.2.2017), Stenmark (4.2.2017)
Stara 4.2.2017, 12:34   #135
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Mislim da je Outlast najvise doprineo tome da RE7 krene ovim korakom. Igra nije nesto graficki sto su time omogucili da moze biti igrljiva. A mislim da su ovu igru napravili z dva mjeseca ...


P.S. Ajde neka mi neko posalje u inbox objasnjenje sta je s ovom igrom. Ne shvatam evo kraj igre ali nikako da shvatim sta se desilo, i zasto su odmaki od zombia... napisao bih direkno pitanje nego necu da otkrvam ovima sto igraju....
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 12:37   #136
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.398
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Мени само није јасно да за 4 године нису могли ништа боље да смисле. Прича ми се не свиђа. Прва половина игре је добра. Оно после на броду је жалосно (прича и дешавања поготово). И разочарао сам се.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 15:10   #137
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Odigrao sam i ja celu, nekih 9 i kusur sati, jako sam zadovoljan, zakovala me je za stolicu ali je stolica bila prilicno klimava a atmosfera napeta.

Cela ideja oko VHS kaseta mi se jako svidja, prozivljavanje tudjih dogadjaja a pogotovo

Spoiler za VHS:
Deo kad radite Happy Birthday kasetu i kasnije nadmudrdite ili "prevarite" Lucas-a...fantastican osecaj


Steta sto ovakvih nije bilo vise.

Svaka cast da su uspeli da ubace first person a sacuvaju RE7 gameplay, pun pogodak. Ne znam da li je neko primetio, mene je malo uhvatila nostalgija kad sam krenuo da kucam kod u dvoristu i zvuk tipki je apsolutno isti kao RE3 npr koji sam igao. Lagana muzika kad udjem u safe room je jos jedna stvar koja me vraca, a u par navrata mi je toliko prijao safe room da mi se nije izlazilo napolje Za onoga ko voli, uzivace kao i ja u menadzmentu inventara i oskudnosti metaka. Bez obzira na to sto sam imao, pistolj, pusku, 80% igre se nisam nijednom osecao kao "doomslayer" vec igra uspeva da stvori osecaj konstantne ugrozenosti i te napetosti i kako ti vasi meci ako ne odu na prvo mesto ne znaci nista, ali kad odu onda ste jako zadovoljni.

Boss fight-ovi, izuzev zadnjeg su odlicni, Borbe sa Jack-om su strasno bile zabavne, ubedljivo najbolji boss in-game.

Pohvale za fenomenalan dizajne obe kuce tj ajde reci nivoa. Nema sta da se prica, prvi put kad udjem u "podrum" sa slusalicama odvrnutim moze samo da me spasi i ulije poverenje pump-action shotgun i puno metaka u inventaru, ali nazalost ne mogu da pucam i utisam zvukove. Iako se igra desava prvo u kuci, posle malo u dvoristu i staroj kuci nisam osetio nikakvu skucenost, cak stavise bilo je previse prostorno i mnogo prostorija za istraziti.

Zvuk i atmosfera je top notch. Pa sta ja da kazem kad sam dostigavsi jedan deo da mi je sve otkljucano sto se tice lokacija otisao nazad, backtracking, da pronadjem sve Mr. Everywhere statues u obe kuce. Ladno je bilo napeto bez obzira sto programerski verovatno nema sta vise da mi iskoci i sve je prazno. Atmosfera i zvukovi su i dalje drzali taj osecaj ugrozenosti da mi se nesto i ne vraca u kucu! Vrh..

Prica je solidna tu i tamo, 90% se objasni na kraju, ali jeste malo minus da je kraj zbrzan, bas zato sto se igracu u kratom roku, manje vise jednoj sobi, objasni sve, tu je moglo jos da se prica i jos malo da traje.

Kako su kuce fantasticno odradjene meni je i brod bio mnogo dobar i

Spoiler za ..:
preuzimanje Mie kao lika i objasnjenje sta se ustvari desilo


Brod je super dizajniran, strasan, a vi ubaceni na pocetku bespomocni. Tacno su izbegli celim jednim nivoom osecaj da ste mnogo jaki kasnije kako odmice igra, ili bolje reci kroz celu pricu postoji neki balans i miks u trenutke kada se krijete i borite za goli zivot i onda kada imate cilj i metke da to ostvarite...Ono sto se desava posle broda, tih zadnjih 30 minuta ili malo vise je meh. Tu mi je nekako najveci minus.

Naravno ima puno nekih sitnih mana igra ili nesto sto je mogla bolje da uradi ali meni je ovo fantastican mix akcije i pravog horora.
Neke od tih problema su npr gameplay tipa, to sto ne mogu da bacim item i da ostane na podu. To mi nikakvog smisla nema da uzmem, lupam pusku, bacim je, i ona magicno nestane ali opet, magicno i storage prelazi iz jednog u drugi pa se tu ne zalim...resident evil jbg...

Za kraj, ne bih rekao da je bezobrazno kratka uopste koliko mi je bio dobar svaki minut proveden u njoj. Umesto ovih 9-10 sati da je trajala mozda jos 2 sata rekao bih da je pun pogodak i to taj deo oko kraja. Na kraju se otkljucaju neki itemi za naredni playthrough sto je bas super, dobije se i madhouse tezina koja je stvarnoooo teska i drugacija, ne igra mi se na toj tezini..

Uspeo sam igrajuci na normal da otkljucam mnogo itema, ali vidim da i postoji nagrada za speed run (manje od 4 sata) i dobije se cak iako se odradi na easy, sto je i preporuka i onda kao treba sa svim tim dodacima krenuti na madhouse tezinu. Ne volim speedrunove nikako, al ko zna mozda budem probao. Jeste horor igra, misleci da ovde nema sta puno da se replay kad drugi put to vise nije horor, ali ovde mislim da to nije slucaj. Igra drzi atomosferu cak i kad se opet nadjete na istom mestu i znate sta ce da se desi.

Od mene 9/10.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (13.2.2017)
Stara 4.2.2017, 15:29   #138
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Nisam ni rekao da utice na performance, barem ne dirketno i ne trazi se neka fps razlika vec ova funkcija za neke konfiguracije bezveze trosi VRAM. Staticke senke se kesiraju da se kao smanji pop in ili eventualno stutter koja moze da se pojavi jer na off se ucitavaju real-time. Kod mene je na off da karta moze da ima slobodnog VRAM-a za ono sto je stvarno potrebno i nemam nikakav stutter ili pop in.

A senke u horor igri mi se nesto ne smanjuju, pogotovo sto ljudi prijavljuju probleme sa recimo medium senkama, neki glitchevi, za high ne znam. Ali meni very high senke uz hbao+ su najbitnije.

Nije ni Sajevac rekao da mu radi lose vec kad je video da mu je pojela sav RAM i VRAM nekako se smorio pa kao sta da smanjim da mu dam lufta

Mada isto i kod mene bez obzira i kad igra napuni sav VRAM ne vidim sad nesto performance drop i nemam seckanja isto nego eto prosto jede sve resurse. Stim sto kod mene ima lufta na RAM-u, trosi valjda oko 10 od 16.
Pa ja nemam lufta,ali sam i onako ovih dana kako stoje stvari u gamingu na granici da batalim sve jer me jako stanje stvari nervira.Koju god igru probam,izgledala kao krs ili ne ,vuce nenormalno memorije.Kad uporedim sa witcher 3 koji izgleda tako da je glupo pricati o tome,a uzima plafon 3gbma i sa 2 radi super,sta da kazem.Valjda se takmice i prave budale od ljudi sa tim gutanjem memorije.Ocekivao sam da kad budem bio u situaciji da mi bude napunjeno 6gb da cu na monitoru videti naucnu fantastiku,a da tad moja grafa nece moci ni u 20 fps da radi,a ono svako njesra koje se zove igram iz 2016 godine,lagano napuni 6gb.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 16:11   #139
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Pa ja nemam lufta,ali sam i onako ovih dana kako stoje stvari u gamingu na granici da batalim sve jer me jako stanje stvari nervira.Koju god igru probam,izgledala kao krs ili ne ,vuce nenormalno memorije.Kad uporedim sa witcher 3 koji izgleda tako da je glupo pricati o tome,a uzima plafon 3gbma i sa 2 radi super,sta da kazem.Valjda se takmice i prave budale od ljudi sa tim gutanjem memorije.Ocekivao sam da kad budem bio u situaciji da mi bude napunjeno 6gb da cu na monitoru videti naucnu fantastiku,a da tad moja grafa nece moci ni u 20 fps da radi,a ono svako njesra koje se zove igram iz 2016 godine,lagano napuni 6gb.
Možda bi ti konzola više odgovarala u tom slučaju, ubaciš i ne misliš.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 16:23   #140
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Resident Evil 7

Pa stvarno, uzmi konzolu i lepo ne razmisljas o podesavanjima
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Resident Evil 0 HD Remaster dex3108 Akcione igre 28 1.4.2016 21:10
Resident Evil: Revelations Aibo Akcione igre 133 2.5.2014 22:44
[Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konačno igrivi WhenDarknessFalls Konzole 50 21.3.2014 0:07
Resident Evil: Operation Raccoon City gorgilije Akcione igre 114 31.5.2012 23:35
Kad će više Resident Evil? mladjex Akcione igre 60 7.5.2007 13:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com