Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Javne rasprave
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Javne rasprave Učestvujte u javnim raspravama o stvarima koje su bitne za sve nas

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.9.2010, 11:48   #1241
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Ma to sa pismenošću je najmanji problem - 20% građana Srbije je nepismeno...
Veći problem je što dečici treba da spremiš supicu od činjenica i argumenata sa prethodnih 60 i kusur strana, pa i da im gurneš u usta, jer su lenja da sama uzmu kašiku u ruke, kliknu i pročitaju... Nego viču: "MAMA, GLADAN SAM, NEĆU ĆIRILIČNI DOMEN, OĆU NEŠTO SLATKO!!!"... A mama ima da pegla...
Dukes je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
JohnnyNT (20.9.2010), urke (22.9.2010)
Stara 21.9.2010, 13:44   #1242
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Ma to sa pismenošću je najmanji problem - 20% građana Srbije je nepismeno...
Jel si siguran da nije malo veći broj?
Srbija ima samo 7% fakultetski obrazovanih ljudi.

Ja bih voleo (ne zato što želim da mračim, nego što bih zaista voleo da znam) da mi tvrdi zagovornici ćiriličnog domena objasne, ukoliko imaju vremena, koja je svrha i poenta postojanja takvog domena? U jednoj, najviše dve rečenice.

Unapred hvala.
pixel je offline  
Stara 21.9.2010, 13:53   #1243
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Evo ti jedna:
шишање.срб vs sisanje.rs *

*argument već pomenut nekoliko puta u temi.
player1 je offline  
Stara 21.9.2010, 14:38   #1244
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Ajde, iskreno, jel to po tebi pravi argument? Da zbog par reči iz srpskog jezika koje kada se čitaju bez kvačica u latiničnoj verziji imaju drukčije značenje, uvodiš nov domen?

Mislim, toga će biti i u jezicima koji ni nemaju izbor između dva pisma:

whorepresents.com, expertsexchange.com, penisland.net,
therapistfinder.com, powergenitalia.com, potsofart.com,
teacherstalk.co.uk, mp3shits.com ...
pixel je offline  
Stara 21.9.2010, 15:09   #1245
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
Jel si siguran da nije malo veći broj?
Srbija ima samo 7% fakultetski obrazovanih ljudi.

Ja bih voleo (ne zato što želim da mračim, nego što bih zaista voleo da znam) da mi tvrdi zagovornici ćiriličnog domena objasne, ukoliko imaju vremena, koja je svrha i poenta postojanja takvog domena? U jednoj, najviše dve rečenice.

Unapred hvala.
To je okvirni postotak ljudi koji nemaju osnovno obrazovanje i nepismeno je ili polupismeno. Oko 3,5% stanovništva je totalno nepismeno, u Evropi 1,5%... A sedam odsto fakultetski obrazovanih ljudi je isto okvirna cifra... Ako te to zanima, proguglaj, naći ćeš tačne cifre (izvor je Republički zavod za statistiku)...

Pošto nisam tvrdi zagovornik ćiriličnog domena, onda nisam među prozvanima da ti objasnim...
Usput, pročitaj malko temu pa ćeš naći sve argumente.
Dakle, sve u svemu - klikći i kašće ti se samo
Dukes je offline  
Stara 21.9.2010, 19:05   #1246
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Pa eto, u Srbiji smo, treba nam ćirilica, to je naše pismo, pare će ionako da spiskaju na nešto drugo, pa što da nemamo ćirilični domen?
DragonSlayer je offline  
Stara 21.9.2010, 20:50   #1247
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Pa eto, u Srbiji smo, treba nam ćirilica, to je naše pismo, pare će ionako da spiskaju na nešto drugo, pa što da nemamo ćirilični domen?
(Vrlo) slobodan prevod:
"Prazan mi desktop na poslovnom računaru, mogu nešto da metnem... Da turim wallpaper Lamborghinija ili neku golu cicu - ne ide, pa što onda da ne turim sliku moje žene i uberem poene (kod žene i kod mog šefa, jer radim u banci kojoj su ljudi na prvom mestu)?"

Dakle, u pravu si (donekle) - nema "must have" razloga...

Poslednja ispravka: Dukes (21.9.2010 u 21:22)
Dukes je offline  
Stara 21.9.2010, 21:05   #1248
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

@Пи(икс)ел

Ако би се руководили девизом да нам то не треба и да можемо и без ћириличног домена онда нам исти можда и не теба. Али, ако ћемо тако, онда можемо и без гомиле ствари у животу.
Са друге стране, много лепше изгледа наше писмо написано на ћирилици него на латиници. Да не причамо о руком писаном документу. Ту латиница просто штрчи.
С обзиром да ће тај домен користити државне институције и још по неко ко осећа да треба, не видим шта би требало да представља проблем пошто ће (вероватно) бити коришћен упоредо са латиничним.

Знам, ово није одговор на твоје питање.
Знам, ни ја га нећу користити више од тебе.

Зашто га немати када га је други понудио? Зашто не задржати нешто своје у информатчкој ери која неумитно стиже. Били ми спремни или не...
Dekip je offline  
Stara 21.9.2010, 21:56   #1249
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Кукуууу...


Учествуј, или игнориши. Само ме поштеди тих и таквих коментара.
Dekip je offline  
Stara 21.9.2010, 21:57   #1250
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
Ja bih voleo (ne zato što želim da mračim, nego što bih zaista voleo da znam) da mi tvrdi zagovornici ćiriličnog domena objasne, ukoliko imaju vremena, koja je svrha i poenta postojanja takvog domena? U jednoj, najviše dve rečenice.
Ja nisam "tvrdi zagovornik", ali bih odgovorio protivpitanjem: koja je svrha i poenta postojanja .RS domena? (ionako je skuplji od .COM, .NET i .INFO)

S druge strane, ako tehničke mogućnosti Interneta omogućavaju da imamo dva domena (a da pri tome ćirilični ni na koji način ne ometa rad i funkcionisanje latiničnog, i obrnuto), onda ne vidim razlog da se ne uvede taj drugi domen.

Takođe, smatram da bi Srbija trebala da odradi šta je potrebno i za aktiviranje Unicode adresa (npr. šišanje.rs), kao što je npr. već uradila Nemačka (primer: http://müller.de/ ).
ZoNi je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Dekip (21.9.2010), player1 (21.9.2010), urke (22.9.2010)
Stara 22.9.2010, 9:46   #1251
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Takođe, smatram da bi Srbija trebala da odradi šta je potrebno i za aktiviranje Unicode adresa (npr. šišanje.rs), kao što je npr. već uradila Nemačka (primer: http://müller.de/ ).
Samo za tvoju informaciju - RNIDS radi i na tome, uskoro će biti i ta mogućnost. Možda čak i pre nego zaživi ćirilični domen. Primetiću samo da je ovo "kaskanje" za Nemačkom, Poljskom, Rusijom, Kinom... ustvari pozitivno - jer omogućava da RNIDS ima bolji uvid u probleme koji mogu nastati.
Dukes je offline  
Stara 22.9.2010, 15:00   #1252
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Разумем извесно противљење ћириличном домену од стране заговорника латиничног писма.Српски језик и ћирилица су се пробили у интернет-садржај, оперативне системе преко локализованих верзија, сада и у интернет-домен, ни енглески језик ни латиница нису више ексклузива за интернет и рачунаре.Тиме отпада један "аргумент" за фаворизовање латинице.

То може правити проблем једном менталитету колоније и осећању ниже вредности који се намеће већ 10-так година, по коме се у обданишта уводи енглески језик иако деца у том узрасту нису потпуно савладала ни српски језик, да не причамо о основном, средњем и високом образовању.

Свако ће моћи да бира свој пут, неко може да се определи да не зна(или да их никада не користи) свој језик и писмо и да прича и пише неком накарадном мешавином "broken" енглеског и српског , не одваја речцу не када је то потребно, користи туђу верзију писма, просто речено да зна онолико српски и енглески језик, колико му је намењено да зна, да би био добар и послушан конзумент и да не би много таласао.Суштински, њима и није намењен ћирилични домен, јер њима не треба ни српски језик ни ћирилица, мада сам уверен да је 90% њих умислило да зна добро енглески језик, и да не би могли да прате наставу, тв-програм и слично на том језику.
Други имају право да користе свој језик и писмо, и на интернету, а делић тог пробијања српског језика и његовог оригиналног писма је и интернет домен.
djuricdjordje je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku djuricdjordje na korisnoj poruci:
Ћирилица1 (3.1.2011), drzare (2.1.2011), Laskaris (19.7.2011), M1los (13.1.2011), Miki1987 (8.11.2010), urke (22.9.2010)
Stara 22.9.2010, 15:06   #1253
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
@Пи(икс)ел

Ако би се руководили девизом да нам то не треба и да можемо и без ћириличног домена онда нам исти можда и не теба. Али, ако ћемо тако, онда можемо и без гомиле ствари у животу.
Са друге стране, много лепше изгледа наше писмо написано на ћирилици него на латиници. Да не причамо о руком писаном документу. Ту латиница просто штрчи.
С обзиром да ће тај домен користити државне институције и још по неко ко осећа да треба, не видим шта би требало да представља проблем пошто ће (вероватно) бити коришћен упоредо са латиничним.

Знам, ово није одговор на твоје питање.
Знам, ни ја га нећу користити више од тебе.

Зашто га немати када га је други понудио? Зашто не задржати нешто своје у информатчкој ери која неумитно стиже. Били ми спремни или не...
Pazi, nemam ja ništa protiv ćirilice, čak se i slažem sa tobom. Ako pričamo o lepoti pisma, ćirilica zaista izgleda mnogo bolje nego latinica, pogotovo u dužim tekstovima, knjigama etc. Čak što se tiče grafičkog dizajna je mnogo zahvalnija, zato što većina karaktera iste širine, pa se postiže mnogo bolji izgled.

Srpski jezik i pisma su takođe savršena za recimo neku future platformu za diktiranje računaru, jer za jedan glas ti dobiješ jedno slovo. Čudi me da naši renomirani IT stručnjaci ne žele ni da razmisle o ovakvom hipotetičkom programu... Zamisli koja bi to ušteda vremena i minimalizacija grešaka bila...
Englez to ne može, jer on kad kaže d, računar mora da prepozna da je to the. Ili vajli, računar mora da prepozna da je to wiley. Nije to sad ni relevantno za ovu diskusiju, samo želim da naglasim da nemam ništa protiv ćirilice, čak naprotiv. To što ja u elektronskoj prepisci koristim latinicu, to je više iz praktičnih razloga, da ne pričam o tome da sve više ljudi ne zna da čita ćirilicu.

Ono što ja hoću da naglasim je to da država šatro razmišlja o nekom naprednijem modelu kao što je naturalizacija domena, a ne radi ništa po pitanju promovisanja same ćirilice u svakodnevnom životu. Gde su te silne kampanje, edukacije, seminari, konstantne kampanje putem javnog servisa za ljude koji se polako odriču ćirilice. Car je doteran do duvara, što bi se reklo. Letos sam prolazio pored OSNOVNE škole "Vojvoda Mišić" na Autokomandi i na betonskoj ogradi video grafite-potpise učenika koji su završili osmi razred. Nisam mogao da verujem da su se na 80% grafita ti OSNOVCI potpisivali LATINICOM. Ej! Osnovna škola!

Ja nisam za naturalizaciju domena, to je potpuno bespotrebno, bacanje para i vremena. To će, na kraju krajeva, 1% ljudi koristiti!

Ja hoću da se ćirilica vrati u svakodnevni život, i da kad sledeće godine prođem pored osnovne škole vidim ĆIRILICU na 80 posto grafita!

EDIT: Ne kažem da su ti klinci krivi, najviše su krivi prvenstveno roditelji a onda i nastavnici. Država mora da stane na put tome. Ako nastavnik u nastavi za osnovnu školu koristi latinicu, odma' otkaz! Nema 'leba bez radikalnih reformi.

EDIT2: Da ne pričamo da nijedna nacionalna televizija (osim RTS-a) ne koristi ćirilicu!

Poslednja ispravka: pixel (22.9.2010 u 15:14)
pixel je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pixel na korisnoj poruci:
Ћирилица1 (3.1.2011)
Stara 22.9.2010, 15:17   #1254
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Roditelji i nastavnici su prvenstveno krivi što uopšte ima tih grafita, a za pisma ćemo lako.
Vulee je offline  
Stara 22.9.2010, 15:21   #1255
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
Pazi, nemam ja ništa protiv ćirilice, čak se i slažem sa tobom. Ako pričamo o lepoti pisma, ćirilica zaista izgleda mnogo bolje nego latinica, pogotovo u dužim tekstovima, knjigama etc. Čak što se tiče grafičkog dizajna je mnogo zahvalnija, zato što većina karaktera iste širine, pa se postiže mnogo bolji izgled.

Srpski jezik i pisma su takođe savršena za recimo neku future platformu za diktiranje računaru, jer za jedan glas ti dobiješ jedno slovo. Čudi me da naši renomirani IT stručnjaci ne žele ni da razmisle o ovakvom hipotetičkom programu... Zamisli koja bi to ušteda vremena i minimalizacija grešaka bila...
Englez to ne može, jer on kad kaže d, računar mora da prepozna da je to the. Ili vajli, računar mora da prepozna da je to wiley. Nije to sad ni relevantno za ovu diskusiju, samo želim da naglasim da nemam ništa protiv ćirilice, čak naprotiv. To što ja u elektronskoj prepisci koristim latinicu, to je više iz praktičnih razloga, da ne pričam o tome da sve više ljudi ne zna da čita ćirilicu.

Ono što ja hoću da naglasim je to da država šatro razmišlja o nekom naprednijem modelu kao što je naturalizacija domena, a ne radi ništa po pitanju promovisanja same ćirilice u svakodnevnom životu. Gde su te silne kampanje, edukacije, seminari, konstantne kampanje putem javnog servisa za ljude koji se polako odriču ćirilice. Car je doteran do duvara, što bi se reklo. Letos sam prolazio pored OSNOVNE škole "Vojvoda Mišić" na Autokomandi i na betonskoj ogradi video grafite-potpise učenika koji su završili osmi razred. Nisam mogao da verujem da su se na 80% grafita ti OSNOVCI potpisivali LATINICOM. Ej! Osnovna škola!

Ja nisam za naturalizaciju domena, to je potpuno bespotrebno, bacanje para i vremena. To će, na kraju krajeva, 1% ljudi koristiti!

Ja hoću da se ćirilica vrati u svakodnevni život, i da kad sledeće godine prođem pored osnovne škole vidim ĆIRILICU na 80 posto grafita!

EDIT: Ne kažem da su ti klinci krivi, najviše su krivi prvenstveno roditelji a onda i nastavnici. Država mora da stane na put tome. Ako nastavnik u nastavi za osnovnu školu koristi latinicu, odma' otkaz! Nema 'leba bez radikalnih reformi.
To o čemu pričaš da Englez ne može, a mi možemo, jeste fonetsko pismo, što vrlo malo naroda ima.

Ovo nadalje je ponavljanje onoga što smo istakli još prvog meseca rasprave - država je donela Ustav koji ustoličuje ćirilicu, a sama podriva to pismo. Nepoštovanje Ustava? Da. Navodili smo i primere. Dakle, osim što si (tek) sada gnevan jer se ne koristi ćirilica više, molim te da pročitaš prethodno temu da se ne bi ponavljali...

Usput za onih 1% koji će koristiti - nećeš ni primetiti kad si na ćiriličnom a kad na latiničnom domenu... Ne valja biti isključiv...
Dukes je offline  
Stara 22.9.2010, 15:28   #1256
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Roditelji i nastavnici su prvenstveno krivi što uopšte ima tih grafita, a za pisma ćemo lako.
Pa da, grafiti su problem. Ne treba im ni kompjuter, najbolje da žive u Orvelovoj "1984".
Deca kad hoće da izraze svoje stavove, mišljenja, nade i želje širokom paletom boja na trošnom betonskom zidu osnovne škole, to je problem, a kad Bitef prefarba sve kanalizacione poklopce u gradu, to izgleda nije.

@Dukes:

Svako iznosi svoje mišljenje. Ja nisam bio hiperaktivan u ovoj diskusiji, nazovi to i zakasnelom reakcijom, ja sada iznosim svoje mišljenje. To što možda na tamo nekoj 34-toj strani određeni član ima isto mišljenje kao ja, to je njegova stvar.
pixel je offline  
Stara 22.9.2010, 16:12   #1257
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
Deca kad hoće da izraze svoje stavove, mišljenja, nade i želje širokom paletom boja na trošnom betonskom zidu osnovne škole, to je problem, a kad Bitef prefarba sve kanalizacione poklopce u gradu, to izgleda nije.
Otkud ti znaš šta ja mislim o tome?
P.S. U mom kraju skoro svi grafiti su nastali iz želje nekog kretena da bude crnac iz geta, go figure.

Neću više da vas smaram oftopikom, ali mislim da je ova tema mlaćenje prazne slame, domena će biti i niko odavde to neće promeniti.
Vulee je offline  
Stara 22.9.2010, 16:32   #1258
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
@Dukes:
Svako iznosi svoje mišljenje. Ja nisam bio hiperaktivan u ovoj diskusiji, nazovi to i zakasnelom reakcijom, ja sada iznosim svoje mišljenje. To što možda na tamo nekoj 34-toj strani određeni član ima isto mišljenje kao ja, to je njegova stvar.
Ti onda slobodno iznesi mišljenje, ali nemoj da tražiš da ti neko objašnjava zašto jesi/nisi u pravu...
Dukes je offline  
Stara 22.9.2010, 19:22   #1259
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
djuricdjordje kaže: Pregled poruke
1. по коме се у обданишта уводи енглески језик иако деца у том узрасту нису потпуно савладала ни српски језик, да не причамо о основном, средњем и високом образовању.
2. неко може да се определи да не зна(или да их никада не користи) свој језик и писмо
1. Nisam znao da se u obdaništa uvodi engleski, ali ako je to istina, onda sam ja oduševljen time! Smatram da engleski treba da se uči upravo od vrtića, pa kroz sve razrede OŠ, srednjih škola i sve do kraja redovnih studija (dakle, u SVIM razredima/godinama SVIH škola i fakulteta).
2. A neko može da se opredeli da zna svoj jezik i svoja pisma

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
grafiti su problem
OGROMAN problem
ZoNi je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Game fever (22.9.2010)
Stara 31.12.2010, 10:13   #1260
Ћирилица1
Novi član
 
Član od: 30.12.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

А зашто Свет компјутера није на ћирилици и тако практично покаже да и Срби имају бар један рачунарски часопис на ћирилици?

Или зашто овај форум није на ћирилици?
Ћирилица1 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
јавна расправа, ћирилични домен, cirilicni domen, domen, javna rasprava, srbija, ćirilični domen


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Конфигурација- да ли се уклапа? :) Nikola_Kg ŠDK - Osnovne komponente 15 31.12.2009 19:51
Ваља ли овај монитор? ЗМАЈ ŠDK - Grafika 9 12.11.2009 19:50
Да ли користите TXT speech? The Flying Dutchman Brbljaonica 11 17.8.2008 16:02
Да ли постоји... Ghost Brbljaonica 1 9.7.2008 18:51
Да ли то и Firefox одступа од досадашњег начина и dbaja Web dizajn 5 17.2.2008 14:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com