Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.11.2005, 19:01   #1
Remedy
Veteran

Član od: 5.11.2005.
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 166 puta na 130 poruka
Arrow Rambo - First Blood

Prica je duza, ali poucna.
Pre 2 dana me zove najbolji prijatelj - da donese komp da mu sredim. Komp je kupio 09.2004, u firmi o kakvima postoji druga tema na forumu. Jbg, tu mu radi komsija, 3 rate. Pocinju problemi - komsija ga ubedi da mu umesto Abit NF7 stavi Asus A7V8X-X, stavi mu Radeon 9200 SE, za 3 dana su menjali HD. Posle par meseci mislio covek da mu crko monitor - kad upali komp monitor ne reaguje. Problem je bio Ram, kad sam ga izvadio/vratio komp je proradio. Reko sigurno je premestao komp, a memorija nije bila lepo namestena... I tu sam se slogirao - memorija je marke Ram Bo , pise i na cipovima (koji deo ne znam, izgleda da ce biti First Blood). Ista prica posle par nedelja (komp se ne koristi puno) - zovne tog sto je sklapao i on mu kaze isto - ispala memorija, bla... I tako ortak vadio/vracao. To je video njegov brat, i kad mu se to desilo pre par dana on memoriju stavi obrnuto.
LM, sinoc otvorim taj komp i slogiram se sto puta: memorija stoji kontra - kako je samo izletela (nije mi jasno kako je nije polomio), 2 pina na onom delu sa 80 su spaljena. Dalje: napajanje krs - lim ko za oluk, 1 qler, kuciste celo nitovano - samo stranica se skida, HD i CD-RW na IDE1, a za IDE2 nema kabla (koji stek)... Izvadim jednu memoriju iz mog kompa (512MB Kingmax ddr433), stavim - nista. U podnozju gde je bila njegova memorija je malo rastopljena plastika oko 2 pina na onom delu sa 104 (udario covek kontra). I sta da mu radim? Covek kuka daj nabudzi nesto, nema se para... Jel moguce da je u Bios-u nesto lose podeseno pa da nece da startuje sa mojom memorijom - da klirujem cmos (potezi ocajnika) il je i ploca otisla u 3 ... Kad ga upalim lampica na HD-u sija duze, kao da dize sistem, al monitor nista.
Ajde ako neko zna da pomogne... Nisam neki strucnjak za hardver (cackam samo svoj komp iz uzivanja, i kad me neki ortak natera).
Jos kad mi je rece koliko je platio komp, reko sam mu da uzme pusku i da ne stedi sacmu.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:29.