Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.4.2014, 17:16   #261
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Lepo je ovo sve videti, ali je totalno pogresan akcenat stavljen na razvoj igara. Hocu da vidim bolji AI, veci izazov, kvalitenija mehanika kretanja i slicne stvari. To igrama fali. Fali im i neka dusa. Sve vise sto dolaze naslovi izgledaju tako plasticno, kao deca kada se igraju. Ima tu masa stvari sto mnogim naslovima fali, a mogu o tome do sutra.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2014, 18:31   #262
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Ali, Valve igre su u 90% slucajeva kupljene kada su 90% off ili 75% off.

Ove ostale su day one buy u mnogo vecem procentu a i kada su off nisu toliko jeftine kao Valve igre.
Pa tim jos gore. Pogresno si me razumeo. Porazavajuce je bas to, da nam 90% top sold igara na Steamu cine sve Valveovi prozivodi, koji ili su free to play ili su uzeti na bezbrojnim smesnim popustima. Uz njih, poneka igra jos broji prodaju u milionima na steamu, na primer Skyrim, koji je opet smesno prodavan naspram konzola. Tuga cemer i jad drugim recima. PC je najmanja platforma kad su multiplatformski AAA naslovi u pitanju. Cak i zanemarljiva za neke izdavace (khm, Rockstar, khm).
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
simke85 (5.5.2014)
Stara 27.4.2014, 1:45   #263
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Misliš da već nisu? Achievementi i slične gluposti su već godinama u igrama...hell, čak i Steam ima baš tu šemu.
Pa da, i oni su svesni toga i to vrlo dobro primenjuju. Nisu ni ovi iz Valve-a tako zlatni pa da nece da se upuste u mikrotransakcije i ostale mami-pare
Pogledaj samo njihov Market od koga debelo zaradjuju od trgovine in-game itema, kartica itd..
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 23:56   #264
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Neka tema o tome kako PC igre zaradjuju vise od konzola itd.

http://www.gamespot.com/articles/pc-.../1100-6419241/

A u komentarima naidjem na ovo i toliko sam se slatko ismejao da sam morao da podelim sa vama:

perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 8:15   #265
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Butthurt peasants
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 13:59   #266
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

A imam osecaj da tako ti sajtovi namerno rade da bi privukli paznju trolova da se tako napucavaju.....
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 1:44   #267
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Brian Fargo kaže da je Valve izvukao PC iz "mračnog doba"
Valve brought PC gaming out of 'the dark ages,' Wasteland 2 dev says

Citat:
According to Fargo, that developers can bring the unfinished game directly to interested players is a credit to Valve, a company that "has all this power but they don't wield it. They let us all work in an open system."

PC developers now have more options than they did before Steam launched in 2002, and more freedom than they do on consoles, Fargo said.

"They've been great," he said, referring to Valve. "You think about where we all were, kind of in the dark ages, when there was nothing. There was just Flash. There was no digital distribution. They've opened up a way to get directly to the audience in a way that isn't politicized, or forces us to do exclusives or all the other things the console guys do."
Intervju je preuzet sa Eurogamera, tako da ovde možete pročitati intervju u celosti:
Wasteland 2's Brian Fargo: Valve "the saviour of the PC"
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Asmodeus (5.5.2014)
Stara 5.5.2014, 12:13   #268
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
bokela kaže: Pregled poruke
Brian Fargo kaže da je Valve izvukao PC iz "mračnog doba"
A i ja sam to video negde i pao mi je na pamet jedan film gde kaze "pre smo ziveli u mraku a sad umiremo na svetlu"

Pre sam igrao maltene 24/7 i nikad mi nije bilo dosadno uvek je imalo sta da se radi. A sad ... mrka kapa. Mozda sam se zasitio pa mi je sve dosadno a mozda su igre dosadne. Pre bih reko ovo drugo.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 12:30   #269
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
A i ja sam to video negde i pao mi je na pamet jedan film gde kaze "pre smo ziveli u mraku a sad umiremo na svetlu"

Pre sam igrao maltene 24/7 i nikad mi nije bilo dosadno uvek je imalo sta da se radi. A sad ... mrka kapa. Mozda sam se zasitio pa mi je sve dosadno a mozda su igre dosadne. Pre bih reko ovo drugo.
Ide to s godinama.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 13:44   #270
Renche
Starosedelac
 
Član od: 30.12.2007.
Lokacija: Šid
Poruke: 1.582
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 473 puta na 241 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Po mojem misljenju, igre su danas golo g**** .... Sve se tuce u grafiku, igrivost, prica, to vise ne postoji. Evo danas razmisljam da sastavim neki komp do 100 evrica , opalim windows XP i picim naslove do 2004-2005. godine.
Kad se samo setim starih naslova kao sto je NFS II, III, Red Alert, Tomb Raider-a starih , ma sta nabrajam, nema sta da se kaze, zna se da su pre bile igre, danas... ja ne znam sta je ovo. Jel verujete da nisam upalio noviju igru od 2010. godine. Jednostavno ne mogu, nije to to.
Zato sad kazem, uzimam komp, opizdim WinXP i udri sve zivo do 1995-2003 godine ))

Mnogi ce se sloziti sa mnom, msm oni koji su malo stariji.

Veliki pozdrav.
Renche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renche na korisnoj poruci:
filpan (5.5.2014)
Stara 5.5.2014, 14:05   #271
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Renche kaže: Pregled poruke
Po mojem misljenju, igre su danas golo g**** .... Sve se tuce u grafiku, igrivost, prica, to vise ne postoji. Evo danas razmisljam da sastavim neki komp do 100 evrica , opalim windows XP i picim naslove do 2004-2005. godine.
Kad se samo setim starih naslova kao sto je NFS II, III, Red Alert, Tomb Raider-a starih , ma sta nabrajam, nema sta da se kaze, zna se da su pre bile igre, danas... ja ne znam sta je ovo. Jel verujete da nisam upalio noviju igru od 2010. godine. Jednostavno ne mogu, nije to to.
Zato sad kazem, uzimam komp, opizdim WinXP i udri sve zivo do 1995-2003 godine ))

Mnogi ce se sloziti sa mnom, msm oni koji su malo stariji.

Veliki pozdrav.
Indieeeeeeee!
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 14:19   #272
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Renche kaže: Pregled poruke
Po mojem misljenju, igre su danas golo g**** .... .....Jel verujete da nisam upalio noviju igru od 2010. godine.
Ako neko moze da kaze da su igre danas golo g...., a onda da kaze da niji ni upalio ni jednu igru noviju od 2010.-e - ocigledno je da nema pojma o cemu prica.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Asmodeus (5.5.2014), Atwa013 (5.5.2014), Bascelik (5.5.2014), Sh0m1 (5.5.2014), simke85 (5.5.2014), Skenderevo (5.5.2014), zdravkelja (5.5.2014)
Stara 5.5.2014, 15:19   #273
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Ako je jedan The Last of Us golo ***** (a ima i mnogo drugih primera), onda stvarno Igre su bile i ostale super.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 15:23   #274
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
A i ja sam to video negde i pao mi je na pamet jedan film gde kaze "pre smo ziveli u mraku a sad umiremo na svetlu"

Pre sam igrao maltene 24/7 i nikad mi nije bilo dosadno uvek je imalo sta da se radi. A sad ... mrka kapa. Mozda sam se zasitio pa mi je sve dosadno a mozda su igre dosadne. Pre bih reko ovo drugo.
Citat:
Renche kaže: Pregled poruke
Po mojem misljenju, igre su danas golo g**** .... Sve se tuce u grafiku, igrivost, prica, to vise ne postoji. Evo danas razmisljam da sastavim neki komp do 100 evrica , opalim windows XP i picim naslove do 2004-2005. godine.
Kad se samo setim starih naslova kao sto je NFS II, III, Red Alert, Tomb Raider-a starih , ma sta nabrajam, nema sta da se kaze, zna se da su pre bile igre, danas... ja ne znam sta je ovo. Jel verujete da nisam upalio noviju igru od 2010. godine. Jednostavno ne mogu, nije to to.
Zato sad kazem, uzimam komp, opizdim WinXP i udri sve zivo do 1995-2003 godine ))

Mnogi ce se sloziti sa mnom, msm oni koji su malo stariji.

Veliki pozdrav.
Ma dajte kakve price, kakve grafike.

Prva igra koju sam ikad igrao: Blue Max http://www.gamebase64.com/game.php?id=893&d=18&h=0

Prvi MP uz koji smo drustvo i ja trosili sate (bukvalno) tokom 7. i 8. osnovne (davne 1987. ): Wizard of Wor http://www.gamebase64.com/game.php?id=8650&d=18&h=0

Igra uz koju sam ja sam trosio sate i sate samo da bih uspeo da sletim na prvu orbitalnu stanicu, a kamo li posle: Elite http://www.gamebase64.com/game.php?id=2474&d=18&h=0

Nigde tu nema nikakve price, radnje... Grafika takva kakva je.

Poslednjih dana sam se odvaljivao od (nebitno kojim redosledom): Killzone Shadow Fall, FIFA 14, FTL, NHL 14. Vikendom, zena i ja sednemo, svako za svoj komp, i udri u Guild Wars 2. Pre neki dan sam resio da se bacim na Dark Souls serijal.

Svrha igara je igranje. Ja se, dan danas, igram. Ne interesuje me grafika, prica, nego samo da li mi je zabavno. Recimo, odusevio me Killzone Shadow Fall, a smorili su me Batman: Arkham Origins i Infamous Second Son (Iako sam voleo oba prva Batman Arkham-a).

Prica o PC trzistu vs. konzolno trziste je smesna k'o bioskop. Neki, grub, istorijski redosled bi bio coin op automati, pa kucne konzole (od obicnih Pong klonova do vrhunca sa Atari 2600), pa krah trzista video igara, pa se paralelno pojavljuju kompjuteri na kojima je moguce igranje (Acorn, VIC20, ZX, C64...) i NES konzola, pa se pojavljuju malo jaci (16bit) kompjuteri i konzole (Atari, Amiga, SNES...), pa PC dobija SVGA rezoluciju, CD format i odvojene 3D graficke karte, pa se pojavljuju konzole sa CD formatom (3DO, PS...), pa se graficke karte i 3D karte pakuju u jednu, jacu, kartu, pa se pojavljuju neke jace konzole... I tako dalje, i tako dalje...

Da ponovim, bitno mi je da je igra zabavna, a za platformu me zabole stojadin.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
filpan (5.5.2014)
Stara 5.5.2014, 15:58   #275
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Tebi je bitno da ti je zabavna, to je tvoje misljenje i potpuno je normalno, kao sto neko i sa 50 godina igra saha, tablica, pokera i sl...
Mene koliko dobar gejmplej zanima, toliko i neki drugi drugi aspekti jer igre kao medijum po mom misljenju imaju odlicnu priliku da na potpuno novom polju prenesu iskustva i vizije svojih kreatora i da se bave nekim bitnim pitanjima na nacin koji u drugim medijima nije prisutan, sto nam mnogi indie biseri pokazuju, ali i neki skupi naslovi.
Zato je potpuno nerealno govoriti kako su igre danas *****e, a zapravo smo u zlatnom dobu realizacije genijalnih ideja (kako sa aspekta gejmpleja tako i sa umetnickog aspekta) prisustva novih modela poslovanja, gde kreativni ljudi nisu ograniceni izdavacima vec sami mogu da opstaju na trzistu i prave igre onakvim kakvim su ih zamislili.
Tako da, batalite sa kuknjavom, informisite se o sjajnim igrama koje su izasle u poslednje 2-3 godine i uzivajte.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
caine (5.5.2014), Sh0m1 (5.5.2014), Skenderevo (5.5.2014)
Stara 5.5.2014, 17:00   #276
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Glory to Arstotzka!
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 18:15   #277
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Glory to Arstotzka!
Bas tako!
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 18:52   #278
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Nije lako objasniti ljudima koji imaju kompjuter jednu deceniju da za kvalitetnu igricu (tako su se zvale ranije) nije potrebna lepa grafika, zanimljiva prica i 40 sati gameplay-a.
Danas se igracima uglavnom serviraju fps multiplayer igre jer svima deluje isplativo da kupe nesto sto ce moci da igraju tokom cele godine dok kreatori strategija, platforma, simulacija voznji i letenja uglavnom mroaju da obezbede finansijska sredstva za pravljenje igara na kickstarter-u.
Po prodaji flash i igara za mobilne telefone se vidi koliko je ljudima koji kupuju igre vazan gameplay. Nije tesko primetiti da se godinama unazad prave nastavci najpoznatijih igara (expansion pack-ovi) koji se jedva primetno razlikuju od originala u grafici. Mozda su danasnje igre dobre za nove igrace ali se primecuje da odavno nema znacajnijih promena u gameplay-u u odnosu na i starije igre.
Avanturisticke igre imaju najinteresantnije price a nisu najprodavanije pa se lako da zakljuciti da je gameplay danasnjim igracima (bar vecini) vazniji od price. Nije mi cilj da uvredim ili isprovociram nekog ovom porukom nego pokusavam da objasnim na koji nacin (neki) ljudi koji imaju kompjuter od 90tih godina proslog veka gledaju na danasnje igre.

Poslednja ispravka: Acanen (5.5.2014 u 19:01)
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
Renche (5.5.2014)
Stara 5.5.2014, 20:57   #279
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Danas nema neke revolucije u igrama, nekada se to na godisnjem nivou desavalo. Danas se igre prave po sablonima.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Renche (5.5.2014)
Stara 5.5.2014, 21:00   #280
Renche
Starosedelac
 
Član od: 30.12.2007.
Lokacija: Šid
Poruke: 1.582
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 473 puta na 241 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ako neko moze da kaze da su igre danas golo g...., a onda da kaze da niji ni upalio ni jednu igru noviju od 2010.-e - ocigledno je da nema pojma o cemu prica.
Redovno citam casopise, redovno gledam kako brat igra igre novije od 2010-te. Svako ima svoje misljenje, a moje je takvo da su igre danas daleko od onoga sto su bile pre. Realno. Evo cist primer GTA V ili San Andreas? Heroes III ili Heroes V? Need for Speed Underground ili NFS Run i ostala *****a? Ne kazem da nema dobre igre danas, ali to je 1/100. Eto tako.

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Tako da, batalite sa kuknjavom, informisite se o sjajnim igrama koje su izasle u poslednje 2-3 godine i uzivajte.
Jako sam dobro informisan i znam sta govorim.
Renche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renche na korisnoj poruci:
filpan (6.5.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Gaming lap top, 1400e Dracula Šta da kupim? 2 18.5.2012 9:04
Corsair Announces Gaming Series Line of Power Supply Units Thaedass Ostale komponente 4 16.9.2010 19:19
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38
Benny Hill gaming effect uslijazaninje Osnovne komponente 16 10.10.2007 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com