Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2012, 21:43   #41
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Zato sto je ruzno i nekulturno u neformalnom obliku komuniciranja
I potpuno nepotrebno, naročito kada ispravljena "greška" i nije greška.
ZoNi je offline  
Stara 24.1.2012, 21:46   #42
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

@Ocelot:
Zbog ovakvih pr*eravajucih stavova moderatora poput tvog, gomila korisnih ljudi je odavno napustila ovaj forum.
Niko nije ovde dosao da prosipa mudrost po forumu u svojim besedama kako bi te iste usle u knjige, nismo mi klinci kome ces ti da objasnjavas za sta forum sluzi.
To sto si dobio funkciju moderatora, pa izigravas pametnjakovica i jos podozrivo komentarises postupke i izjave, ti ne sluzi na cast.
Jos jednom, batalite taj uzviseni stav, ovo je forum a ne saziv lingvista i jezickih puritanaca, ovde se dolazi da bi ljudi diskutovali sa ljudima slicnih interesovanja, naucili nesto novo prvenstveno u oblasti IT-a, a ako vam je toliki fetis to ispravljanje gramatickih gresaka i doterivanje postova do perfekcije, prvo pregledajte sve vase postove, jer mogu da potpisem da imaju gresaka daleko vise nego sto mislite.
Uleteo sam slucajno na ovu temu jer mi je bila na vrhu liste najnovijih postova u Android aplikaciji.
Uprkos tome sto nisam ucestovao od pocetaka u raspravi, morao sam da prokomentarisem ovo sujetno i oholo ponasanje moderatora.
Rekao sam sta sam imao, peace out!
Asmodeus je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
nexexcalibur (25.1.2012)
Stara 24.1.2012, 21:49   #43
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Reč suviše u tom kontekstu je ne adekvatna reč u smislu naglašavanja koliko je nešto malo a pri tom je i pleonazam u ovom slučaju. Te stvari se uče u srednjoj školi (btw. činjenica je da je više nepismenih iz srednjih stručnih škola).

Ne držim stranu Iris ili bilo kome drugom, ali povremeno ispravljanje gramatičkih grešaka nije strašno, čak je i preporučljivo.
E ti si mi nasao da pricas o gramatici, a pridev neadekvatno pises odvojeno.
Pokrij se po usima!
Asmodeus je offline  
Stara 24.1.2012, 21:51   #44
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

Šta TREBA menjati svako može da predloži i taj predlog ćemo drage volje pročitati.

Šta ĆE SE MENJATI, to zavisi od diskrecionog prava moderatora i administratora i dalja rasprava na tu temu, bojim se, nema svrhe, sem ako neko baš ima žarku želju da se svađa.

Ne ulazeći u razloge iz koji neko menja ili ne menja poruke, treba samo imati u vidu da časopis "Svet kompjutera", kao osnivač i vlasnik ovog foruma, mora da ima u vidu i to da će se ono što na forumu piše još dugo vremena videti preko pretraživača i dovoditi u vezu sa časopisom. Stoga časopis podržava bilo koji način da se bar naslovi tema učine smislenim, kako bi se pri pretraživanju lakše došlo do onoga što nekoga zanima. Isto je i sa tekstovima poruka, naročito onim prvim, gde obično neko nešto pita ili iznosi svoj problem. Ako se u toj težnju ponekad i pretera, to ne bi trebalo uzeti za zlo, jer svako ima svoje viđenje toga šta je nejasno, nepravilno ili nedovoljno.

Međutim, ako se desi izmena koja menja smisao ili do neprepoznatljivosti menja originalni sadržaj poruke, onda je to već nešto drugo - zloupotreba (iz nehata ili namerna), koji treba prijaviti. Lično meni.

Da me sad ne bi zadesila lavina žalbi i pritužbi, da ponovo naglasim: menja smisao ili do neprepoznatljivosti menja sadržaj.

Mislim da jasniji ne mogu da budem.

I nadam se da niko neće i pored sveg ovog pisanija upinjati da dokaže da je ipak on/ona u pravu, te da neću morati da zaključavam ovu temu.

Hvala.
VojaM je offline  
Stara 24.1.2012, 21:58   #45
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

@Voja:
Bio si potpuno jasan, u svojoj demagogiji doduse.
Kakvih sve nepismenih postova sam procitao u podforumima (u Igrackim podforumima izmedju ostalog), napisanih od strane malih balavaca koji su funkcionalno nepismeni, pa nisam nesto primetio da su bili izmenjeni/uobliceni da poboljsaju eksterni izgled foruma ka pretrazivacima.
Zato, insistiranje na ispravljanju ne toliko drasticnih gresaka nastalih od strane starijih, pismenih korisnika ovog foruma jeste jedno obicno sujetno ponasanje i pro*eravanje, da se nekulturno izrazim.
Asmodeus je offline  
Stara 24.1.2012, 22:00   #46
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

@Asmodeus

Možda samo treba da se malo napregneš pa da razumeš zašto tako pišem. Mnogo ste osetljivi, mislite da niko nema pravo ni reč da vam prigovori. Spustite se na zemlju.
Ocelot je offline  
Stara 24.1.2012, 22:03   #47
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

^Kad budes cistio brljotine na celom forumu kojih ima na svakom podforumu, onda cu da se "napregnem" da te razumem i da prihvatam svaku tvoju detaljnu isprakvu, ovako, mislim da samo sujetno k*njas, bez uvrede.
Asmodeus je offline  
Stara 24.1.2012, 22:08   #48
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
E ti si mi nasao da pricas o gramatici, a pridev neadekvatno pises odvojeno.
Pokrij se po usima!
Dok sam spajao postove svoju gresku sam uočio i popravio a inače nemam običaj da pročitam svoj post kao i većina ostalih. Zanimljiva je tvoja reakcija pošto si suštinu mog posta odbacio na osnovu greške koja mi se potkrala. A ovaj tvoj raspored reči u rečenici je epic .
el_corona je offline  
Stara 24.1.2012, 22:11   #49
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

^Zato sto je sustina tvog prethodnog posta trebala da naglasi nepismenost drugog forumasa (parafraziram "to se uci u srednjoj skoli"), a ti napravis gramaticku gresku iz osnovne skole. Hence my reaction!
Edit:
To pokazuje koliko je besmisleno hvatanje za dlaku i ispravljanje takvih gresaka. Sadrzina je vazna, sitne greske nece zamutiti njenu sustinu.

Nego, mislim da je najbolje batalimo dalju raspravu, ovde su svi ionako previse tvdroglavi i sujetni da bi prihvatili bilo kakav savet.
Asmodeus je offline  
Stara 24.1.2012, 22:22   #50
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

Daleko od toga da sam hteo da ukažem na nečiju nepismenost, samo sam hteo Dekipu da odgovorim na pitanje iako nisam imao nameru da se uključujem u diskusiju, a potajno sam se nadao da će Bokile da upadne sa nekom ovakvom slikom da se ismejem kako valja:



Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
To pokazuje koliko je besmisleno hvatanje za dlaku i ispravljanje takvih gresaka. Sadrzina je vazna, sitne greske nece zamutiti njenu sustinu.
E, ovo je ono što je bitno, ali opet nije strašno i da se poprave usputne greške, ne sve, samo one koje se primete i koje je voljan neko da popravi. Ipak, kao sto Voja na neki način reče, treba kolko tolko voditi računa kako će to nekom sutra kroz par godina da izgleda... no, da ne produbljujemo dalje.
el_corona je offline  
Stara 24.1.2012, 22:55   #51
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Šta TREBA menjati svako može da predloži i taj predlog ćemo drage volje pročitati.

Šta ĆE SE MENJATI, to zavisi od diskrecionog prava moderatora i administratora i dalja rasprava na tu temu, bojim se, nema svrhe, sem ako neko baš ima žarku želju da se svađa.

Ne ulazeći u razloge iz koji neko menja ili ne menja poruke, treba samo imati u vidu da časopis "Svet kompjutera", kao osnivač i vlasnik ovog foruma, mora da ima u vidu i to da će se ono što na forumu piše još dugo vremena videti preko pretraživača i dovoditi u vezu sa časopisom. Stoga časopis podržava bilo koji način da se bar naslovi tema učine smislenim, kako bi se pri pretraživanju lakše došlo do onoga što nekoga zanima. Isto je i sa tekstovima poruka, naročito onim prvim, gde obično neko nešto pita ili iznosi svoj problem. Ako se u toj težnju ponekad i pretera, to ne bi trebalo uzeti za zlo, jer svako ima svoje viđenje toga šta je nejasno, nepravilno ili nedovoljno.

Međutim, ako se desi izmena koja menja smisao ili do neprepoznatljivosti menja originalni sadržaj poruke, onda je to već nešto drugo - zloupotreba (iz nehata ili namerna), koji treba prijaviti. Lično meni.

Da me sad ne bi zadesila lavina žalbi i pritužbi, da ponovo naglasim: menja smisao ili do neprepoznatljivosti menja sadržaj.

Mislim da jasniji ne mogu da budem.

I nadam se da niko neće i pored sveg ovog pisanija upinjati da dokaže da je ipak on/ona u pravu, te da neću morati da zaključavam ovu temu.

Hvala.
Stvarno ne znam ni odakle bih počeo sa citiranjem kontradiktornosti Nema ni potrebe pošto je ovo i onako moja poslednja uzaludno potrošena sesija na ovom forumu. Nema vama pomoći. Over and out!
Neutrino je offline  
Stara 24.1.2012, 23:17   #52
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nije poenta u pismenosti nego u poštovanju. Šta misliš šta će ostaviti veći utisak na nepismenog, kad mu lepo u svom postu skreneš pažnju na grešku ili kad mu nasilno izmasakriraš post do neprepoznatljivosti i ostaviš ga da tako zjapi potpisan njegovim imenom?
Pa nek se nervira kad je nepismen i ne zna sopstveni jezik. Ako mu isprave post makar mu se neće smejati ostali članovi foruma. I čisto sumnjam da je neki post izmenjen do neprepoznatljivosti. Šta se svi toliko vređate?
blast beat je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
JohnnyNT (24.1.2012)
Stara 25.1.2012, 0:13   #53
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Šta se svi toliko vređate?
Nemaju pametnija posla nego da se natežu oko nebitnih gluposti. Zamisli, zamenili mu reč jednu u postu, kuku lele.
Sun Tzu je offline  
Stara 25.1.2012, 10:23   #54
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

@el_corona
Nije sija nego vrat. Najozbiljnije.
Dekip je offline  
Stara 25.1.2012, 13:14   #55
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
@el_corona
Nije sija nego vrat. Najozbiljnije.
To je tvoje misljenje. Iskreno, ni meni ne smeta ni ovako ni onako ali cinjenica je da je upotrebio kombinaciju reci cije se znacenje razilazi < > a ne > >. Nisu svi intelektualci pa da poseduju odredjeni fond reci u svom recniku pa se snalaze ljudi kako znaju i umeju. Uostalom Iris je to vec jednom lepo rekla a procenila je da je adekvatno upotrebiti premalo zastupljen a ne npr. nedovoljno zastupljen jer ona zna ceo kontekst, a mene zabole cose da butam i trazim Zonijeve postove da vidim sta je to pisao... Evo:

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Napisao si "suviše malo zastupljen", što je rogobatno i gramatički nepravilno (ili je suviše, ili je malo), pa je prepravljeno u "premalo zastupljen".

Ispravke mogu da vide samo administratori i moderatori foruma.
el_corona je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com