Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.4.2009, 14:25   #1
Selver
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Lokacija: Tripoli
Poruke: 394
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Selver
Određen forumom Koji je najbolji proizvođač grafičkih?

Kratko pitanje.Koji je najbolji proizvodjac grafickih?
Selver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 14:27   #2
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

Malo je nemoguć odgovor na tvoje pitanje, a da bude tačan. Predpostavljam da misliš na hw brendove (a ne proizvođače čipova, ono ati vs nvidia)?
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 14:29   #3
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Proizvodjac

To je vrlo potesko pitanje, svako ima svoje adute.

Mada se izdvajaju BFG i eVGA (mozes da stavljas neki tamo kuler ako pozelis a neces izgubiti garanciju, kao i zbog odlicnog support-a), zbog velike garancije, BFG cak daje i dozivotnu garanciju na neke karte (nema kod nas, naravno logicno), tu je XFX sa odlicnim OC serijama graf. karti... Da ne zaboravimo Palit koji za nesto manju kintu od ostalih proizvodjaca uvek ima top ponudu. Ima tu jos, uvek je bilo koliko para toliko muzike...

Kao sto vidis, ono najbolje nema kod nas. Nazalost...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 14:34   #4
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

Što se Ati tiče , možda Diamond, His, Sapphire, mada su i novi partneri dobri kao XFX.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 14:41   #5
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

Pitanje je malo glupo i nezahvalno iz prostog razloga sto to moze da dosta varira od samog modela do modela i serije grafa...Nisu svi modeli jednog proizvodjaca dobri, cesto imaju bolji od mozda nekog drugog. Isto je jedan decko pitao da drugom forumu pre dan dva za ploce. Znaci ne postoji bas najbolji, postoje samo oni koji se otprilike generalno izdvajaju solidnim kvalitetom i stabilnim proizvodima uz standardan kvalitet. Znaci, ako te nesto zanima, nemoj generalizovati stvari nego pitaj za konkretan model.

Ja recimo volim grafe sa custom kulerima-znaci boljim,hladnijim drugacijim od fabrickih, a tu moze da ima dosta dobrih modela Palita, Asusa, Sapphire-a, HIS-a...

Ako bih bas generalno morao da izvojim neke brendove, sto jos uvek mislim da nije neka potvrda jer stvari variraju stalno, Znaci EVGA, BFG TECH, Palit,XFX, Asus, Sapphire, HIS... Uz napomenu da mnogi jos znaju da odrade fantastican posao. Kao sto rekoh, ako te nesto zanima, pitaj za konkretan model ili daj okvirnu cenu pa cemo ti reci...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 16:13   #6
Selver
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Lokacija: Tripoli
Poruke: 394
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Selver
Određen forumom Re: Proizvodjac

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Pitanje je malo glupo i nezahvalno iz prostog razloga sto to moze da dosta varira od samog modela do modela i serije grafa...Nisu svi modeli jednog proizvodjaca dobri, cesto imaju bolji od mozda nekog drugog. Isto je jedan decko pitao da drugom forumu pre dan dva za ploce. Znaci ne postoji bas najbolji, postoje samo oni koji se otprilike generalno izdvajaju solidnim kvalitetom i stabilnim proizvodima uz standardan kvalitet. Znaci, ako te nesto zanima, nemoj generalizovati stvari nego pitaj za konkretan model.

Ja recimo volim grafe sa custom kulerima-znaci boljim,hladnijim drugacijim od fabrickih, a tu moze da ima dosta dobrih modela Palita, Asusa, Sapphire-a, HIS-a...

Ako bih bas generalno morao da izvojim neke brendove, sto jos uvek mislim da nije neka potvrda jer stvari variraju stalno, Znaci EVGA, BFG TECH, Palit,XFX, Asus, Sapphire, HIS... Uz napomenu da mnogi jos znaju da odrade fantastican posao. Kao sto rekoh, ako te nesto zanima, pitaj za konkretan model ili daj okvirnu cenu pa cemo ti reci...
konkretno....9600 GT
Selver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 16:15   #7
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

Palit ima dobru i povoljnu 9600GT sa dual-slot kulerom, tako da mislim da je to trenutno najbolja kupovina...
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 16:18   #8
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

za 9600gt xfx alpha dog ti je odlicna,zatim palitova,za ostale neznam..ali je u slucjau 9600gt najbolji izbor plait 9600gt sonic kako u smislu novcanog izdatka tako i po performansama za ulozen novac..naravno ima i brendova koji vise naplacuju svoju marku nego sto prave kvalitetniju kartu uglavnom drxeci se referntnih specifikacija i hladjenja..

i pitanje za ukimafiju; kad vec pominjasmo bfg tech kakva je stavr sa njohovim novijim kartama jer sam cuo da su im 8800gt ili gts kartice jako lose izradjenne jer zuje u 3d modu
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 15:08   #9
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

Citat:
Selver kaže: Pregled poruke
konkretno....9600 GT
Pa konkretno taj 9600GT ti se jedino sad isplati Palitov model jer je oko 80E, vise se ne isplati da dajes zato sto za vec oko 100e imas ATI 4830 i 9800GT modele koji su ~20% brzi...Kod 9600GT nema veze koji je brend monogo, uglavnom diminiraju modeli sa fabrickim hladnjakom koji je dobar, karta se solidno klokuje i ne greje se mnogo. Palitov model bi trebao da ima i bolji kuler od fabrickog. Ili sacekaj jos neki dan da se pojavi kod nas maestralni ATI 4770 koji bi trebao da kosta oko 100e, kartica je u sitnom 40nm procesu "trosi ko sibica" ~80w i bice rame uz rame sa ATI 4850, odnosno ~40-50% brza karta od 9600GT
Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
i pitanje za ukimafiju; kad vec pominjasmo bfg tech kakva je stvar sa njihovim novijim kartama jer sam cuo da su im 8800gt ili gts kartice jako lose izradjenne jer zuje u 3d modu
Pa ne znam za to zujanje starih modela mada je to verovatno bila posledica onih prvih kulera koji nisu bas bili dobri na tim serijama,posle je sve bilo ok.
A sto se tice novih kartica situacija je odlicna, jako su povoljni(u normalnim zemljama gde ih ima), imaju dobre proizvode, dozivotna garancija a i evropi samo 10 godinaSjajan brend nvidia premium partner...Ali ovde ga nema

Poslednja ispravka: ukimafija (23.4.2009 u 21:48)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
flamingos (23.4.2009)
Stara 23.4.2009, 15:25   #10
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

Uki, moze malo pojasnjenje oko te garancije BFG-a (mada dzabe razglabamo o tome, ali ajde kad smo se dohvatili). Da li ta dozivotna (ili 10-o godisnja) garancija vazi dokle se doticni model proizvodi, ili imas pravo da, recimo, posle 5 godina dodjes sa pokvarenom kartom i da trazis nesto sto kosta priblizno isto kao ta karta koju si kupio (naravno da ce ta nova karta biti 3 svetlosne godine ispred one koju si imao), ili bi dobio neki low-end proizvod (koji bi doduse verovatno bio brzi od te stare)? Ali onda se postavlja realno pitanje, zasto je takva garancija uopste bitna, jer niko ne koristi istu grafu duze od 2-3 god max, pa mi cela ta prica oko tolike garancije deluje kao dobar marketing. Ne sporim kvalitet BFG-a i EVGA-e koja daje 5 god., samo mi se cini da to nema praktican znacaj. Mislim, sta danas vredi neka ultra high-end karta od pre 4-5 godina?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 21:54   #11
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

I EVGA isto daje dozivotnu garanciju, ali stvarno ne znam kako fincionise to sa zamenom posle nekoliko godina,koga zanima uostalom idite na njihove sajtove ili forume pa pitajte lepo tehnicku podrsku koje je izuzetna kod oba ova brenda.

Mene to jednostavno ne brine, jer ja grafu tesko da planiram da drzim vise od te 2-3 godine, i to samo u krajnjem slucaju...Kod mene ce maltene stalno da radi menjaza za novu generaciju...Ali su korektni, kod kvarova brzo menjaju kartu i tako...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 21:55   #12
Renche
Starosedelac
 
Član od: 30.12.2007.
Lokacija: Šid
Poruke: 1.582
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 473 puta na 241 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

A zasto u Srbiji nema BFG, HIS, eVGA, itd... vazno da ima MSI i ostali jadnici...
Renche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 22:16   #13
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

Pa niko pametan se nije setio da zakljuci ugovor ili partnerstvo, a i mozda misle ono kao novi brendovi, pa kao dok ih upoznaju....Ovo ono...Ko zna.Hvala Bogu pa ja kroz nekoliko meseci vise necu imati taj problem...Tako da ce EVGA karte da ulete...Ili nesto za boljim kulerom...Svrbe me prsti hocu kasnije da probam da napravim neki SLI, a EVGA precision i EVGA SLI Enhancemet Patch su kao stvoreni za to...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 22:18   #14
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

E pa zato shto gomila poljoprivrednih radnika (ne bih da iskoristim drugi izraz, neko ce se uvrediti, to mi nije namera) u Srbiji, koja misli da se razume u rachunare, i makar malo prati scenu naravno zna za Asus, Gigabyte, MSI, Samsung, Logitech, Chieftec a nashi nikad nisu uvozili marke po kvalitetu vec po kvantitetu prodatih komponenti. Stoga uopshte nisam iznenadjen time shto nema nekih izuzetno kvalitetnih velikana... pa proveri samo koliko ljudi znash shto bi pre kupilo bilo kakav Logitech mish nego manje poznat Roccat Kone, koji po meni baca na kolena sve trenutne Logiteche, pogotovo na polju cena/performanse
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 22:40   #15
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

GameS Doo =Roccat predstavnistvo u Srbiji...
U stvari misonju KONE mozes da nadjes na dva mesta ovde...Ali je dosta skup...

Poslednja ispravka: ukimafija (23.4.2009 u 22:47)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 23:03   #16
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

Ma ima Kone na vishe mesta, nije on upleten na taj nachin (da ga nema a da je dobar) u prichu, samo sam hteo da kazhem da ce ogroman broj ljudi pre da kupi bilo kakvog misha samo zato shto je Logitech nego Roccat Kone zato shto za Roccat mnogi nisu chuli jer su prilichno novi na trzhishtu. Koshta oko 6500-7000, a konkurentni G9 ili Razer Lachessis su znatno skuplji.

Pa isto tako ce neko pre da kupi Gigabyte plochu nego recimo neku EVGA, ili Asus karticu (!) nego BFG samo zato shto su ovi poznatiji proizvodjachi... pa eto zashto niko ne uvozi, gomilica koja dodje na forum i posavetuje se za kvalitetnu komponentu je isuvishe mala i ne isplati im se. Trebalo bi da prodje dosta vremena da se okolina navikne na nove brendove.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
ukimafija (24.4.2009)
Stara 23.4.2009, 23:16   #17
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

Pa okolina jednom mora da pocne da se navikava na nove brendove, tako to ide, uveze se mala kolicina, pa se najpre po forumima rasiri da su u pitanju kvalitetni proizvodi, onda oni koji posecuju forume to kazu onima koji ih ne posecuju i tako se polako sve vise ljudi upoznaje sa tim brendovima, prodaja se povecava itd. Ali, jednom mora da se probije led. Naravno, sve ce to ici sporo, ali necemo valjda zauvek biti osudjeni na Asus, MSI i Gigabyte (dobro, ima jos nekih, ali je ogroman procenat ljudi cuo samo za ove brendove kada su komponente u pitanju).
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 23:29   #18
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Proizvodjac

ja sam u slicnoj situaciji za svaki tip komponenti se trudim da nadjem neki koji je poznat i jak po kvalitetu,ali ga nema kod nas..sta vise cak se mislim zdravlja boze a i novca da otvorim ja racunarsku radnju u kojoj cu nabljati da tako kazem ezgoticnu robu sa mogucnoscu narucivanja proizvoda kojih nema na lageru..sad situacija je takva kakva je,nema tu pomoci dok neko ne proba da rizikuje..ko riskira porfitira..
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najgori i najbolji filmovi po igrama Marko_L Kompjuteri i film 136 20.11.2009 22:15
Koji je najbolji freeware firewall? zemljanin Zaštita 3 1.12.2008 13:04
Koji Pentium D je najbolji? Printer ŠDK - Osnovne komponente 3 14.8.2008 1:03
Koji je najbolji Firewall za Windows? alradeta Zaštita 131 24.7.2008 19:02
Koji je cooler najbolji za Athlon Xp Mr.Eco ŠDK - Osnovne komponente 6 3.5.2006 22:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com