Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2014, 7:35   #21
MXXXX
Novi član
 
Član od: 9.3.2011.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Odigrah igru al nisam znao da je to samo prvi deo.Poceli su da prave kao domace serije.
MXXXX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2014, 15:55   #22
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Napokon!

Broken Sword 5 – the Serpent’s Curse: Episode Two now available
http://revolution.co.uk/news/broken-...w-available-2/
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pike8 na korisnoj poruci:
ezenkiel (19.4.2014)
Stara 18.4.2014, 17:29   #23
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Obije epizode u kompletu na GOG - u za $18.

http://www.gog.com/game/broken_sword...serpents_curse
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
ezenkiel (21.4.2014)
Stara 18.4.2014, 21:44   #24
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Ova druga epizoda je kao čitava igra, nedostaje najviše prvih 5 minuta prvog dela...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2014, 23:44   #25
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Posto trenutno igram ovaj peti deo, bilo mi je zanimljivo da procitam recenzije prethodnih Broken Swordova u Svetu kompjutera. Evo jednog zanimljivog citata iz opisa drugog dela:

Citat:
Kako je uopste bilo moguce napraviti ovu igru u tako kratkom vremenskom periodu, ako se zna da je u pitanju avantura na dva CD-a za koju je potrebno utrositi preko sezdeset sati aktivnog igranja da bi se zavrsila?
Kako je Slobodan Macedonic uspeo da mu ta igra traje preko sezdeset sati? Koliko se ja secam, ima prosecno trajanje za jednu avanturu - desetak sati.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2014, 22:48   #26
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Posto trenutno igram ovaj peti deo, bilo mi je zanimljivo da procitam recenzije prethodnih Broken Swordova u Svetu kompjutera. Evo jednog zanimljivog citata iz opisa drugog dela:

Kako je Slobodan Macedonic uspeo da mu ta igra traje preko sezdeset sati? Koliko se ja secam, ima prosecno trajanje za jednu avanturu - desetak sati.
Mora da se Macedonic zaglavio u lavirintu u dzungli i proveo tamo par dana, nema drugog objasnjenja. Skoro sam presao BS2, i nikad ne umem da odredim koliko sati mi treba za neku avanturu, ali igra definitivno nije toliko dugacka, mada bih rekao da je i nesto iznad proseka.

Sto se tice BS5, i ja ga igram trenutno (drugu epizodu), podstaknut sve boljim recenzijama nakon druge epizode (i gos'n Mishinom solidnom ocenom ) i moram da priznam da je igra bolja nego sto sam ocekivao, jer sam joj prisao potcenjivacki na osnovu bledih modela likova iz previewa i iskustva sa Director's cut verzijama koje su izbanalizovane u pogledu zagonetki.

Spanska hacijenda na pocetku druge epizode je prosto fantasticno docarana, cak je i zagonetka sa jarcem mogla da dostigne lucidnost originala da je nisu malo olaksali
Spoiler za zagonetka sa jarcem u BS5:
jer Dzordz direktno nagovestava da nema sta da se radi sa njim nakon sto ga posaljete na jabuke
, ali je zato zagonetka sa slikom odlicna.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
ezenkiel (8.6.2014)
Stara 21.4.2014, 23:28   #27
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ova druga epizoda je kao čitava igra, nedostaje najviše prvih 5 minuta prvog dela...
Nadam se, pošto sam zaboravio dosta stvari iz prve epizode

A tek što sam zaboravio prvu epizodu drugog Brokena (Age)! Uffffff ...
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2014, 1:57   #28
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Zato ja uvek cekam da se pojave sve epizode, pa tek onda igram.
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Mora da se Macedonic zaglavio u lavirintu u dzungli i proveo tamo par dana, nema drugog objasnjenja. Skoro sam presao BS2, i nikad ne umem da odredim koliko sati mi treba za neku avanturu, ali igra definitivno nije toliko dugacka, mada bih rekao da je i nesto iznad proseka.
A to je isti covek koji se zalio da je Planescape: Torment previse kratak, a ja se secam da sam tu igru igrao po ceo dan nekolko nedelja

Citat:
Sto se tice BS5, i ja ga igram trenutno (drugu epizodu), podstaknut sve boljim recenzijama nakon druge epizode (i gos'n Mishinom solidnom ocenom ) i moram da priznam da je igra bolja nego sto sam ocekivao, jer sam joj prisao potcenjivacki na osnovu bledih modela likova iz previewa i iskustva sa Director's cut verzijama koje su izbanalizovane u pogledu zagonetki.
Slazem se, dobra avantura.

Verovatno ce nekom da deluje da preterujem, ali meni je ova igra graficki neverovatno lepa. Tu prvenstveno mislim na pozadine, ali mi se svidjaju i likovi, jedino sto su ponekad malo mutni. Doduse, animacije su mogle da budu bolje, ali ovo je point & click avantura, tako da nista nisam ni ocekivao u tom pogledu

Nego, kako su to Director's Cut verzije banalizovane? Hteo sam da odigram ponovo ceo serijal, planirao sam Director's Cutove, ali sad si posadio seme sumnje u njihov kvalitet

Poslednja ispravka: caine (22.4.2014 u 2:16)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2014, 4:17   #29
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Verovatno ce nekom da deluje da preterujem, ali meni je ova igra graficki neverovatno lepa.
Samo da autori nisu pribegli opstem sarenisu, koji vuce na kezual, vec da su malo "stishali" paletu - npr. u Spaniji su dominantne zuckaste boje i mnogo bolje deluje nego Pariz. Poredjenje:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	broken_sword_5_serpent_curse_1.jpg
Viđeno:	45 puta
Veličina:	101,3 KB
ID:	48857 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	a1.jpg
Viđeno:	55 puta
Veličina:	104,5 KB
ID:	48856


Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Nego, kako su to Director's Cut verzije banalizovane? Hteo sam da odigram ponovo ceo serijal, planirao sam Director's Cutove, ali sad si posadio seme sumnje u njihov kvalitet
Zezas? Izbacili su neke zagonetke iz originalnih igara, nekoliko njih olaksali (poput jarca), izbacili su pojedine medjuanimacije (poput kultnog introa) i eliminisali nesto hot-spotova po lokacijama.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
caine (22.4.2014), Grond (1.12.2014)
Stara 22.4.2014, 4:35   #30
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Ne zezam, nisam pratio razvoj, pa sam pretpostavio da su samo poboljsali grafiku, eventualno dodali jos nesto (znam za deo kad igras kao Niko u Shadow of the Templars)... Onda cu da se drzim originalnih verzija.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2014, 6:51   #31
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Spoiler za ?:
Je l mi se cini ili nije otkriven identitet el Serpa, slikara koji je naslikao La Malediccio?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2014, 15:19   #32
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Spoiler za ?:
Je l mi se cini ili nije otkriven identitet el Serpa, slikara koji je naslikao La Malediccio?
Ne secam se da je to razjasnjeno, jednostavno prica se udaljila u drugom pravcu u kome je slika samo instrument za nalazenje sledecih destinacija, a glavnu ulogu je preuzela Tabula Veritatis, tako da je slika ostala neka vrsta Mekgafina.

Igra je definitivno dobra ako ne i vise od toga, pre svega zbog srzi svake avanture - zanimljiva pricha i vise nego solidne zagonetke. I dok se za prichu moze reci da je "vec vidjeno" (zanimljivo kako, kao i u BS1, putujemo u Spaniju na posed, trazeci tajne odaje gde cemo
Spoiler za spoiler:
paljenjem svece
resiti vekovima staru misteriju , a onda otputovati i na Bliski Istok), zagonetke su najraznovrsnije do sada u BS fransizi. Pocevsi od
Spoiler za zagonetka:
Aladina
koji tera na "out of the box" thinking, preko niza standardno solidno-uvrnutih "inventory based" problema, do "Shampolion-skog" raskrinkavanja hijeroglifa u pecini (tu je samo jedna primedba na resenje simbola koji izgleda ovako



i koje se kosi sa logikom ostalih simbola).


Ipak, u zadnjoj cetvrtini igre, da li zbog uzurbanosti da se produkt izbaci u roku, sta li, nekako oseca nedovrsenost pa i sama pustinja ima neki ispran izgled, da ne spominjem cinjenicu da je zadnja deonica u Iraku svedena na svega dve lokacije zajedno sa zavrsnom animacijom - npr., posto se vec igra zaletela u jednom dopadljivom "Indijana Dzons" stilu sa pecinama, krekovanjem simbola i dr., moglo je da bude nesto slicno kao u Fate of Atlantis, pa da mi sami nadjemo tu zadnju pecinu umesto da nas igra odmah baci ispred. Npr. da pocnemo iz nekog veceg grada na istoku, kao sto je to uradjeno u BS1.

Drugo, postoje neke sitne nelogicnosti tokom igre - tu ne mislim na tipicne "Broken Sword" ludorije koje i jesu njegov zastitni znak (npr. suprotnost izmedju cartoon-like grafike i iskarikiranih likova sa ozbiljnom postavkom i misterijom), vec na sporadicna desavanja: npr., zasto je Langham
Spoiler za radnja u srednjem delu:
bezveze ubio matorog Spanca umesto Dzordza, kada mu je ovaj mnogo veca pretnja? I zasto je Dzordz prisao tako blizu sa pistoljem, umesto da zapreti sa par metara kako Langham ne bi prepoznao da pistolj nije pravi?

Uz to, vec od sredine igre se sa malom greskom moze pretpostaviti ko je glavni negativac, koji ostaje malo nerazradjen. Sto se kraja tiche, on lichi na BS3, ali je nesto manje ubedljiv. Uz to, igra se zavrsava sa potpuno nepotrebnom forom sa jarcem, tj. kozom - ne znam o chemu su razmisljali, i nema nikakve veze sa pravom zivotinja ali
Spoiler za koza:
sama fora po sebi nije nesto da bi zavrsila igru - igra nam kao hintuje da su napravili kebab od koze, Nico se na to smeje iako je minut pre toga htela Dzordzu da odsece glavu na pomisljaj da naudi kozi, a sve je ustvari kao i shala... pa sam cekao i pola sata da prodju krediti (naveli su svakog Kickstarter donatora , naslovna pesma je morala da se ponovi 3-4 puta) ali nista od dodatnih razjasnjenja.


Ipak, sve u svemu, kao sto sam rekao, igra mozda ne dostize prvi deo (to je i bilo tesko, jer je BS5 "kao BS1"), ali ce sigurno biti onih koji ce ga voleti vise od BS3 i BS4.

Poslednja ispravka: dijego_ (25.4.2014 u 15:28)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2014, 16:45   #33
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Znam da je mekgafin, ali steta sto to nisu razradili, el Serp je zanimljiva misterija...

Meni je resenje tog simbola super. Trebalo mi je neko vreme da provalim resenje, ali jednom kad sam shvatio, bio sam siguran da je to tacan odgovor.
Spoiler za simbol:
Ono gore je ocigledno "Young City regija", a ono dole "gledati". Posto simboli pre toga kazu: "Putuj pet dana istocno.", logicno je da je odgovor "jug", posto ako s te tacke pogledas juzno, gledas u regiju Mladog Grada. Simbol bukvalno znaci "Pogledaj u pravcu regije Mladog Grada". Odlican hint je to sto ne mozes nista da odaberes kao prevod tog simbola dok ne "odgonetnes" Gehnenovu mapu. Jedini razlog zasto bi to bilo bitno je zbog smera.


Sto se kraja tice, fora je tu cisto da se igra zavrsi na laganoj noti, standardna stvar...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
ezenkiel (8.6.2014)
Stara 25.4.2014, 18:24   #34
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Meni je resenje tog simbola super. Trebalo mi je neko vreme da provalim resenje, ali jednom kad sam shvatio, bio sam siguran da je to tacan odgovor.
Spoiler za simbol:
Ono gore je ocigledno "Young City regija", a ono dole "gledati". Posto simboli pre toga kazu: "Putuj pet dana istocno.", logicno je da je odgovor "jug", posto ako s te tacke pogledas juzno, gledas u regiju Mladog Grada. Simbol bukvalno znaci "Pogledaj u pravcu regije Mladog Grada". Odlican hint je to sto ne mozes nista da odaberes kao prevod tog simbola dok ne "odgonetnes" Gehnenovu mapu. Jedini razlog zasto bi to bilo bitno je zbog smera.
Da, ne kazem da resenje samo po sebi nije odlicno, ali je JEDINO od svih simbola koje se oslanja na
Spoiler za zagonetka:
mapu u inventaru.
Svi ostali simboli su "generalno znanje" i dedukcija, kao npr. odlicna
Spoiler za zagonetka:
pocetak-sunce-kraj = Dan


Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Sto se kraja tice, fora je tu cisto da se igra zavrsi na laganoj noti, standardna stvar...
Pa lagana nota je mogla da bude i koza koja prdne dok Dzordz i Niko krecu da se ljube i svi se poceraju od smeha Ne zbog drustva za zastitu zivotinja, nego zbog "lame" fore i nekonzistentnosti sa desavanjima neposredno pre toga, kada su od koze napravili skoro sporednog lika i koja ima potencijala da postane "recurring character". Zato sam i cekao da se zavrse krediti ali izgleda da cu morati da cekam BS6.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2014, 3:13   #35
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Sto ljudi, sto cudi, meni nijedna od te dve stvari nije zasmetala, cak mi se bas svidja sto je to jedini od svih simbola koji se oslanja na to, posto je tako zagonetka teza, a ipak logicna i resiva.

A kod kraja mi je mnogo vise zasmetala ona ruzna, jarka pozadina, mozda sam se zato na foru s kozom samo nasmejao i nastavio dalje

U svakom slucaju, dobra igra
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
ezenkiel (8.6.2014)
Stara 30.4.2014, 14:40   #36
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Veoma zanimljiva i, što je najbolje, "old school" avantura. Čim je "uklope" u jednu igru, pada kupovina na Steam-u, uvek sam voleo "slomljenomačevne" avanture koje mogu da igram bar jednom godišnje, čisto radi podsećanja.
Do sada sam Mafia i KotOR-e obrlatio bar 20 puta i opet bih mogao, koliko sutra... Krečavim, šta se može...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2014, 17:34   #37
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Da li ima neko sejv od samog pocetka 2 epizode, presao sam prvu instalirao 2(i reinstalirao) i vrati me pred sam kraj prve kad pogledam na onaj poster na zidu kliknem na tvrdjavu koju treba krenu da pricaju i samo izbaci. Inace prva epizoda dosta slaba samo pricaju do besvesti zagonetke jako lake nadam se da je druga bolja.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2014, 23:15   #38
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Da li neko ima rešenje ili informaciju da li igra i u novjijoj verziji ima bag da na Windowsu 8 krešuje kada se izađe iz kafića i krene niz ulicu?
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2014, 12:52   #39
darkelf
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 376
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 165 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

@svarogog

Pogledaj ovde:
http://revolution.co.uk/news/need-a-...rse-episode-1/
darkelf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darkelf na korisnoj poruci:
svarogog (10.7.2014)
Stara 6.7.2014, 22:45   #40
MXXXX
Novi član
 
Član od: 9.3.2011.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Ja instalirao 2 deo ali cim u galeriji udjem da vidim onaj alarm,kliknem na presecenu zicu blokira mi.Neznam dali je do igre ili do kompjutera(igram na XP koji nisam reinstaliro 6 meseci),ili nesto trece?
MXXXX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MXXXX na korisnoj poruci:
Wolverine (6.7.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Broken Sword: Shadow of the Templars - The Director`s Cut NastyB Avanturističke igre 28 22.8.2012 21:09
Broken sword 1 Cvrcak Avanturističke igre 46 13.3.2012 21:29
Broken Sword 2.5 Ocelot Avanturističke igre 7 23.10.2011 23:42
Broken Sword : The Sleeping Dragon Renee Avanturističke igre 27 8.1.2011 12:58
Broken Sword 4 toni Avanturističke igre 76 8.1.2007 23:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com