Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2010, 19:52   #1
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

Imam jednu gadnu boljku, nemam neko znanje vezano za mobilne uredjaje. Sad krecem na faks i skupio sam kintu za neki bolji laptop... al ne znam koji.
Izbor je sledeci:

LENOVO
IdeaPad Y560 Intel-Core i5-430 2.26GHz 4096MB 640GB DVDRW 15.6'' LED WXGA

DELL
Inspiron N5010 D7GXJ-i5/1GB-BK Intel-Core i5-430M 2.26GHz 4096MB 320GB DVDRW 15.6'' LED

HEWLETT PACKARD
Pavilion DV6-2160em WB432EA Intel-Core i3-330 2.13GHz 4096MB 500GB DVDRW 15.6'' LED WXGA


E sad, meni se najvise svidja ovaj HP... ali problem je u tome sto ga nigde nema! Zvao sam sto radnji po Beogradu i niko ga nema niti ima mogucnosti da se u skorije vreme naruci. Sto je najgore ne znaju ni da mi kazu kad bi otprilike mogao negde da se nadje.

E sad, ja 'vaki neuk pitam vas ucene ljude, sta mi je ciniti? Koji od ova tri bi ste vi uzeli? I da bih izbegao pitanja tipa "Za sta mislim da ga koristim?", odgovor je poprilicno lak... sa ovakvim masinama sigurno ne planiram da kuckam u word-u i pravim tabele u exel-u
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 20:44   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

Ja ne bih uzeo nijedan dok ne vidim KAKVU GRAFIKU imaju unutra jer u ovom tvom tekstu nije navedena.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 20:50   #3
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

navedi sve detalje lepo ali u spojeleru da ne bismo pravili netrpanu temu a mozhe da sluzi i drugima. Hp pavilion se tesko nalazi u psolednej vreme neznam ni sma zasto,j trazim dv7. Dalje gledoa sam taj lenovo i stavrno je odlicna ali opet sve zavisi od toga kakvu grafu imaju sto ce ti biti presudno posto ocigledno oces i da se sigras .
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 20:58   #4
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ja ne bih uzeo nijedan dok ne vidim KAKVU GRAFIKU imaju unutra jer u ovom tvom tekstu nije navedena.
Lenovo - Grafička karta : ATI Mobility RADEON HD5730

Dell - Grafička karta : ATI Mobility RADEON HD5470

HEWLETT PACKARD - Grafička karta : NVIDIA GeForce Go GT320M
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 21:01   #5
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

hmm onda je po meni lenovo najbolji izbor ima sasvim odlicnu kartu,koja mozhe i da se koristi za gaming.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 23:27   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

Kad smo kod igranja, Lenovo Y560 je najbolja opcija u razumnom cjenovnom rangu, uz HP dv6/7, i praktično jedini model tog brenda okrenut ozbiljnoj multimediji.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 20:22   #7
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

Hvala na pomoci ljudi. Uzeo sam Lenovo na kraju, bio na akciji pa sam ga uzeo za relativno male pare

Sve sam sredio osim jedne stvari... nema display drivera za njegovu graficku, Mobility Radeon 5730. Skinuo sam ceo control centar koji je tezak skoro 70MB ali display drivera nema... tako da sad na monitoru od 15.6'' imam rezoluciju 1024X768. Svaka pomoc je dobrodosla

P.S.
U device manager-u pod stavkom Display Drivers pise Standard VGA Graphics Adapter. Dva puta jedno ispod drugog, samo sto jedno ima zuti trouglic sa znakom uzvika a drugo kao mali cip.

Everest ultimate edition uopste nece da prepozna graficku pod opcijama PCI/AGP video i GPU.

P.P.S.

Izvinjavam se hiljadu puta Tek sad sam skontao da Lenovo ima PREKIDAC na prednjoj strani koji mi omogucava da promenim graficke kartice koje koristim. Tj. mogu da biram izmedju integrisane Intelove (kako bi potrosnja bila manja) ili AMD (citaj ATI) HD5730. Driveri su isli na propratnom CD-u Izvin'te jos jednom

Poslednja ispravka: Strelok (1.9.2010 u 20:49)
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 21:10   #8
Marko455
Novi član
 
Član od: 1.9.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

Kakvi su ti utisci? Kako se pokazao?
Planiram da ga kupim ovih dana, pa bi mi znacilo da cujem da li si zadovoljan kupovinom
Marko455 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 23:08   #9
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

Pa vidi, kad sam ga sredio celog, svi drajveri i sitni programi, instalirao sam Hearts of Iron 3, ali nesto je zestoko ubagovalo pa sam radio reinstal sistema vrlo brzo

Inace, moje gluposti na stranu, zadovoljan sam... onim sto sam mogao da vidim za neko kratko vreme. Brz je, ima coolere sa strane a ne od ispod tako da se ne greje mnogo... mada bi jedan cooling pad odlicno legao

Kod nas ces naci samo verziju sa srpskom tastaturom, ako se bavis programiranjem, ima da te nervira, znam da mene vec zivcira. Plus nemas Num Pad, tako da ako si se navikao... odvikni se.

Ima sasvim solidne zvucnike, dovoljno prikljucaka za sve sto ti treba (izlaz za monitor je analogni a ne DVI), ima ugradjen citac kartica i bluetoth. Ono sto je mene zivciralo celo popodne je sto nisam mogao da namestim graficku dok nisam shvatio da ima prekidac kojim regulises hoces li integrulju, koja ne trosi skoro nista, ili hoces ovu HD5730. Super stvar ako na primer putujes negde a neces bas da se igras najnovijih igara nego nesto cisto da ti prodje vreme. Baterija verovatno drzi mnogo duze.

E sad, sto se baterije tice, ne znam jos sta da ti kazem. Ja sam ga uzeo danas popodne, i sve vreme mi je na adapteru. Sutra cu da ga iskljucim pa da vidim dokle ce da tera. Videcu da ga malo opteretim necim... tipa Starcraft II .

Posle 19'' LG monitora prelazak na 15.6'' je ne znam, malo nezgodan. Verovatno mi treba vremena da se naviknem. Zaboravih da kazem da pored kamere ima i dva mikrofona, verovatno zbog cistijeg zvuka, koji su postavljeni sa obe strane kamere. (Ne verujem da su dva mikrofona, sigurno su samo dva recivera).

E sad, cena. Ne znam koju si trafiku opljackao ali za njega, i da sam imao 92000 ne bih dao. Mnogo je to za nesto tako. Ja sam ga nasao na akciji za skoro 70000 i 12 meseci garancija. Malo, znam, ali veca garancija ne ide. I nemas mogucnost produzenja garancije kao kod HP. Nije glomazan a ni nesto tezak, tako da sa te strane, kao mobilni uredjaj, ima plus.

Sve u svemu, za ovo popodne pokupio sam dobre utiske. Videcemo kako ce mu se baterija pokazati doduse. Ako te interesuje jos nesto, pitaj
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 3:09   #10
Marko455
Novi član
 
Član od: 1.9.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

Sto se te akcije tice.. upoznat sam u potpunosti. I ja sam planirao da iskoristim tu povoljnost .

Nego sam citao na nekim forumima da taj model ima dosta problema sa ekranom, kao javljaju se duhovi i slika je losija malo iznad sredine. Kakva je situacija kod tebe? Kakvi su mu uglovi gledanja?

Nadam se da taj problem koji si imao na pocetku nece da se ponovi

Kad testiras bateriju javi koliko je izdrzala, cisto da znam okvirno, mada to kod mene nije toliko bitna stavka

Hvala na brzom odgovoru

Pozdrav
Marko455 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 9:58   #11
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

E, pa ja nisam primetio probleme sa ekranom, sto se mene tice, ok je. Ima dobru boju i osvetljenost... mada sve se to da podesiti ako ti se ne svidja. A ugao gledanja - pa sad, da bi sve video cisto ugao je nekih jadnih 135 stepeni (vodoravno). Sve preko, slika pocinje da tamni i to nije to. Po vertikali, istina ugao je jos manji, ali podesis koliko da ti bude zakrivljen ekran. U sustini, to je boljka od koje pati vecina laptopova. Jer ipak, koliki su nam ovi destop monitori... jednostavno ne mozes ocekivati bas isto na laptopu.

Ekran nije sjajan ali ako neces da okupljas masu ljudi da gledate nesto, i ako neces da skaces kroz sobu dok ga korstis, mislim da su uglovi ok.

Nesto sto sam zaboravio da spomenem su gomila drajvera i sitnih programa kojima mozes da mu regulise cini mi se potrosnju svakog delica unutra. Posto je u pitanju poprilicno jaka masina, ako neces da se igras mozes dosta da mu smanjis potrosnju. Uz propratni CD dobijas nekih dvadesetak stvarcica, od kojih su samo polovina drajveri.

Evo, posle sat i cetrdeset minuta se ugasio. Potrosnja podesena na maksimum a u medjuvremenu sam igrao Hearts of Iron 3 Semper Fi. E ja se ne razumem toliko u mobilne racunare, valjda je to OK vreme za taj rezim rada. Popodne cu da ga pustim na minimalcu i necu nista da cackam da vidim koliko moze da izdrzi.

Poslednja ispravka: Strelok (2.9.2010 u 11:42)
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 12:22   #12
Marko455
Novi član
 
Član od: 1.9.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

Planiram danas da ga porucim. Iskreno, cimao sam se najvise zbog ekrana i zagrevanja laptop-a, jer sam procitao negde da su se ljudi zalili na te 2 stvari.

Ali s obzirom na to da ti nemas problema sa tim.. ne bi trebalo ni ja da imam.... valjda

Mislim da za te pare ne mogu naci nista bolje

I jos nesto, kako ti se cini zavrsna izrada? Da li ostaju otisci prstiju?

Poslednja ispravka: Marko455 (2.9.2010 u 13:16)
Marko455 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 14:02   #13
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

Pa ne greje se toliko stvarno. Ja ga ne gasim, stalno je na punjacu i procesor mu davim sa HOI3. A nije nista topliji nego ovaj moj desktop racunar. A topao je SAMO u tom delu gde izbacuje vazduh. A oticsci prstiju ostaju na plastici sa strane, na touch-padu i na tastaturi ne, ali cak i na plastici sa strane se ne primeti toliko. Ja sam zadovoljan masinom jer kakve sam laptopove video i imao prilike da koristim, ovo je azdaja... a i treba da bude za te pare
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 14:23   #14
Marko455
Novi član
 
Član od: 1.9.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP... Lenovo... Dell... pitanje je sad!

Ok, hvala ti

Upravo sam ga porucio. Stize u subotu

Pozdrav
Marko455 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Teoretsko pitanje - konfa do 100 evra :) Eni Šta da kupim? 50 7.12.2012 14:47
Stručno pitanje vezano za monitor FiresnakE Kvarovi 11 10.5.2010 10:10
Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze NinoJovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 28.4.2010 12:38
Dell Vostro A840 laptop - savet djsava ŠDK - Prenosni računari 3 24.2.2010 15:18
Pitanje za rubriku I/O PORT nesto nece herrnikolic O SK-u uopšte 5 14.12.2009 22:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com