Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2006, 22:49   #1
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Firefox i sifra

Firefox nikako nece da mi zapamti username i sifru za forum Sveta Kompjutera, pa svaki put moram rucno da kucam. Nigde ne postoji opcija da rucno upisem sifru, mogu samo da vidim one vec upisane. Ovaj problem imam samo sa ovim forumom. Kod ostalih (ukljucujuci i druge vbulletin forume) sifra i username se pamte bez problema.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 22:57   #2
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Firefox i sifra

Probaj da nesto promenis u Tools>Options>Privacy.Ja takodje koristim Firefox i meni sve dobro radi!!
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 23:52   #3
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Firefox i sifra

Ja sam instalirao Roboform, radi i uz Firefox. Nije besplatan, ali mozes da snimis 10 username-a i passworda-a i da njima pristupas preko jedinstvenog Master password-a. Resio me je muka oko pamcenja lozinki jednom za svagda!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 3:03   #4
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Firefox i sifra

Citat:
A M G kaže:
Ja sam instalirao Roboform, radi i uz Firefox. Nije besplatan, ali mozes da snimis 10 username-a i passworda-a i da njima pristupas preko jedinstvenog Master password-a. Resio me je muka oko pamcenja lozinki jednom za svagda!
Ovo imaš i u Fire Foxu, ne treba ti nikakva dodatna aplikacija! Inače, mene FF zna opasno da iznervira. Često se zabaguje iz čista mira i jedino reinstalacija u novi folder pomaže. Nije ni blizu stabilnosti kakvu ima IE. IE me opet nervira što nema tabove a i svi kukaju na lošu sigurnost istog! Kad će neko da napravi, dobar i stabilan browser?!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 3:33   #5
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Firefox i sifra

Pa FF je dobar i stabilan, a tebi je OS izgleda u fazi raspada.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 12:08   #6
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Firefox i sifra

@nighthawk:

Radi eksperimenta probala sam tvoje tvrdnje i u pravu si, Firefox ne pamti logovanje jedino na ovom forumu! Videću sa administratorima zbog čega se to dešava...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 13:01   #7
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Firefox i sifra

Citat:
Iris kaže:
@nighthawk:

Radi eksperimenta probala sam tvoje tvrdnje i u pravu si, Firefox ne pamti logovanje jedino na ovom forumu! Videću sa administratorima zbog čega se to dešava...
Moguće je da je to zbog načina na koji forum radi. Verovatno u cilju veće bezbednosti.

Međutim, to ti i nije potrebno. Nemoj davati da ti forefox pamti username i pass, nego klikni na kvadratić "Zapamti me" pored polja za unos imena i lozinke. Podaci će biti zapamćeni u formi "kukija". Što je još bolje, tako FireFox neće da te gnjavi svaki čas da se iznova uloguješ, što mu se ponekad dešava.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 18:46   #8
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Firefox i sifra

Citat:
VojaM kaže:
Međutim, to ti i nije potrebno. Nemoj davati da ti forefox pamti username i pass, nego klikni na kvadratić "Zapamti me" pored polja za unos imena i lozinke. Podaci će biti zapamćeni u formi "kukija". Što je još bolje, tako FireFox neće da te gnjavi svaki čas da se iznova uloguješ, što mu se ponekad dešava.
Ne vredi, probala sam i to, neće da zapamti ništa...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 18:56   #9
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Firefox i sifra

Citat:
nighthawk kaže:
Firefox nikako nece da mi zapamti username i sifru za forum Sveta Kompjutera, pa svaki put moram rucno da kucam. Nigde ne postoji opcija da rucno upisem sifru, mogu samo da vidim one vec upisane. Ovaj problem imam samo sa ovim forumom. Kod ostalih (ukljucujuci i druge vbulletin forume) sifra i username se pamte bez problema.
imao sam slican problem kada sam na jednom drugom forumu ukucao pogresnu sifru - on me pitao da li da zapamti - i ja rekao da... prob sam rijesio tako sto sam ocistio sve cookije i fino se logovao
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 19:21   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Firefox i sifra

Nema potrebe da briše sve kolačiće. Ako je problem to upisa šifre u cookie (a najverovatnije jeste), dovoljno je otići na Tools > Options > Cookies > View Cookies i tamo pronaći cookie sa adrese www.sk.co.yu pod imenom bbpassword i samo njega obrisati. Onda odeš na forum, štikliraš "Zapamti me" i uloguješ se, i problem bi trebalo da bude rešen.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 21:08   #11
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Firefox i sifra

Ako neko pokuša ručno da briše "kolačiće" za SK forum OBAVEZNO mora da obriše i stavku bbsessionhash jer se password korisnika (kodirana verzija koja ide u bazu) generiše na osnovu ovog "kolačića" koji se u stvari koristi kao vrsta session promenjljive. To je još jedna bezbedonosna mera vezana za vBulletin sistem autentifikacije

Ja bih ipak, po ceni da korisnik izgubi podatke o tome koje je teme poslednje video, obrisao sve kolačiće koji su vezane za SK a vBulletin će sam automatski da ih kreira po sledećem logovanju.

Takođe, za korisnike Firefoxa pogledajte pod stavkom "bbpassword" šta stoji u koloni "Expires". Ovde stoji zapisana vrednost datuma kada dati "kolačić" ističe. Trebalo bi da, ako se uzme današnji datum, u datom polju piše 6. septembar 2007. U slučaju da u tom polju piše "at end of session" problem leži u samom forumu.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 21:34   #12
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Firefox i sifra

@Rocker

koliko se meni cini roboform moze i da generise sifre, ne samo da ih pamti.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 22:29   #13
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Firefox i sifra

Još jednom. Ne bi bilo loše da svi koji imaju poblema sa zaboravljanjem šifre na SK forumu provere da li se ista stvar dešava i sa ostalim browserima (IE, Opera ili već šta imate od alternative).

Ako se stvar dešava samo u Firefox-u pogledajte sledeću sliku i na osnovu nje podesite sekciju "Privacy->Cookies". "Kolačići" su definitivno najosetljiviji deo na svakom dinamički orijentisanom sajtu. U podešavanjima posebno obratiti pažnju da su podešene opcije "Keep cookies until they expire" i "Allow sites to set cookies". Isto tako ako se neko igrao podešavanjima u "Exceptions" prozoru neka ih pobriše!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Cookies.jpg
Viđeno:	74 puta
Veličina:	56,8 KB
ID:	3182  
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju oluja Internet tehnologije 312 9.6.2021 12:32
Opera vs Firefox Elementarna Nepogoda Aplikativni softver 329 15.3.2009 18:17
firefox i kolicina rama LordofBlood Aplikativni softver 16 4.7.2006 19:23
FireFox Tab Ilke Aplikativni softver 2 14.6.2006 11:33
flashget i firefox bebeys Internet tehnologije 3 22.4.2006 17:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com