Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.11.2017, 10:22   #1
boksha031
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Požega
Poruke: 75
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Preporuka za 27"

Hteo bih da kupim 27", trenutno sam na matorom 19" 1280x1024 LG L1953S. Razmisljao sam o 24", probao DELL P2414H ali primecujem da je visina monitora skoro ista kao moj sadasnji, sto ce reci da su slova iste velicine. Znaci koristio bih ga u 1920x1080. Imam 1050ti. I moguce da bih ga koristio paralelno sa DELL P2414H. Gledam sa udaljenosti od oko 90cm, prozor odmah pored sa leve strane, pa bolje bez odsjaja.
Treba mi za programiranje, znaci gde se oci ne zamaraju nakon par sati rada gledajuci u beo ekran (drzao DELL na brightness = 10), poneka igra ali retko. Budzet oko 30 000, bolje sto manje

Hvala
boksha031 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2017, 11:13   #2
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom BenQ VZ2770H

Evo ovako.

Na benchu su kupovali za programiranje BenQ VZ2470H. Pošto je vraćen na zalihu nedavno i ponovo se prodaje veći model – VZ2770H, izbor je jasan. Za ~26,5k nema bolje.

Konkretna poruka u vezi programiranja. Viđao sam još, ali ko će tražiti po forumu ...

Moja prva poruka o modelu. I druga.

Pitaj ako nešto nije jasno ili te interesuje .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
boksha031 (14.11.2017)
Stara 14.11.2017, 15:49   #3
boksha031
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Požega
Poruke: 75
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: BenQ VZ2770H

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Evo ovako.

Na benchu su kupovali za programiranje BenQ VZ2470H. Pošto je vraćen na zalihu nedavno i ponovo se prodaje veći model – VZ2770H, izbor je jasan. Za ~26,5k nema bolje.

Konkretna poruka u vezi programiranja. Viđao sam još, ali ko će tražiti po forumu ...

Moja prva poruka o modelu. I druga.

Pitaj ako nešto nije jasno ili te interesuje .
Hvala, deluje mi sve dobro

Jedino sto bih monitor okacio na zid, nije mi sto bas stabilan, a vidim da ovaj nije predvidjen za to, pa bih razmislio jos.

I da li KP ili radnje?
boksha031 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2017, 16:50   #4
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za 27"

I do mene preporuka za Benq. Koristim ih već 10-ak godina (3 modela) i ni jedan me nije razočarao do sada
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2017, 17:17   #5
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Philips

@ boksha031

Ovde kod nas. Samo određeni modeli vrede od preko. BenQ ima odlične cene u Srbiji kao još nekoliko proizvođača.

Nisi otkucao da ti treba VESA nosač. Onda Philips E-line 276E7QDAB sa AD-PLS panelom. To je direktan naslednik odličnog 276E7QDSW koji bio najbolji IPS-oliki
matirani monitor u klasi 27“ 1920x1080 60 Hz. Cena mu je 25,7k što je jako povoljno (jeftiniji nego u Germaniji!).

Dakle, 276E7QDAB je 276E7QDSW u crnom kućištu (umesto superiornom belom). Takođe ima i zvučnike (2x 3 W), audio ulaz i 3,5 mm izlaz sa slušalice, dok bela
verzija ima HDMI audio izlaz.

Obavezno kupiti preko interneta za koji god model da se odlučiš. Sa IPS-olikim monitorima ćeš igrati lutriju sa LED pozadinskim osvetljenjem. Već sam dosadio da
to ponavljam, ali moram.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2017, 11:03   #6
boksha031
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Požega
Poruke: 75
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Philips

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
@ boksha031

Ovde kod nas. Samo određeni modeli vrede od preko. BenQ ima odlične cene u Srbiji kao još nekoliko proizvođača.

Nisi otkucao da ti treba VESA nosač. Onda Philips E-line 276E7QDAB sa AD-PLS panelom. To je direktan naslednik odličnog 276E7QDSW koji bio najbolji IPS-oliki
matirani monitor u klasi 27“ 1920x1080 60 Hz. Cena mu je 25,7k što je jako povoljno (jeftiniji nego u Germaniji!).

Dakle, 276E7QDAB je 276E7QDSW u crnom kućištu (umesto superiornom belom). Takođe ima i zvučnike (2x 3 W), audio ulaz i 3,5 mm izlaz sa slušalice, dok bela
verzija ima HDMI audio izlaz.

Obavezno kupiti preko interneta za koji god model da se odlučiš. Sa IPS-olikim monitorima ćeš igrati lutriju sa LED pozadinskim osvetljenjem. Već sam dosadio da
to ponavljam, ali moram.
Vazi, hvala. To je 276E7QDAB/00, jel tako? Vidim da ga ima u par prodavnica, pa cu poruciti. Jasno mi je za osvetljenje, hvala na upozorenju Koja je sansa da taj sto posalju je neko vec vratio zbog ovih problema?
boksha031 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2017, 18:49   #7
MacvaSabac
Član
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 266
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 54 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za 27"

DukeofSerbia potakao si neke ideje uz ove predloge. Pitanje: Da li bi bilo pametno zameniti Asus VX239H sa ovim Philipsom? Cini mi se da bi iz svakog ugla, ali ne razumem se dovoljno u monitore. Prodao bih brzo ovaj Asus i dodao za Philips.
MacvaSabac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2017, 11:11   #8
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Philips

Citat:
boksha031 kaže: Pregled poruke
Vazi, hvala. To je 276E7QDAB/00, jel tako? Vidim da ga ima u par prodavnica, pa cu poruciti. Jasno mi je za osvetljenje, hvala na upozorenju Koja je sansa da taj sto posalju je neko vec vratio zbog ovih problema?
Verovatnoća je izuzetno mala pošto se model pojavio nedavno (oko mesec dana, možda + koja nedelja) kod nas u maloprodaji. Čisto sumnjam da ga je iko kupio pogotovo
što sam ga na benchu tek prošle nedelje spomenuo i to 23,6“ verziju (nedostupna u Srbiji) i to samo zato što je za njega pitao član iz Srpske.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
boksha031 (17.11.2017)
Stara 17.11.2017, 11:19   #9
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Za šta treba monitor?

Citat:
MacvaSabac kaže: Pregled poruke
DukeofSerbia potakao si neke ideje uz ove predloge. Pitanje: Da li bi bilo pametno zameniti Asus VX239H sa ovim Philipsom? Cini mi se da bi iz svakog ugla, ali ne razumem se dovoljno u monitore. Prodao bih brzo ovaj Asus i dodao za Philips.
ASUS VX239H je meh monitor u sadašnje vreme. Kad je izašao (2014. i tokom 2015.) bio je sasvim dobar, ali ga je vremenom pregazila konkurencija (ASUS naravno isto ima novije modele).
sRGB pokrivenost boja je 85-87%, što je žalosno, ali je tako slično i kod konkurencije (to je cena silaska „IPS-a u široke narodne mase“). IPS-oliki 1080p paneli imaju do 93% i to je neki
maksimum (ako se ne koristi poboljšano W-LED pozadinsko osvetljenje). Dalje, gama na tom modelu je promašena u kojem god modu je. Kalibracija je od upitno prolazna do očajna (zavisi
od moda do moda). Najbolji mod za prikaz je Standard pa onda za dlaku slabiji sRGB. Splendid je katastrofa. Za pohvalu su nadprosečan kontrast (za IPS) od ~1.170:1 i balans bele (relativno
je blizu 6500K).

Kalibracija (ovo ne znači da će biti baš tačno tako i kod tebe, svaki panel varira):
Citat:
Brightness – 36;
Contrast – 70;
Color Temp. – User – 95/95/100;
VividPixel - 0.
Glavni problem tog modela je taj što je ASUS iz nekog njima suludog razloga odlučio da izbaci overdrajv , tako da je nemoguće kontrolisati odziv piksela… Jesu odradili optimalni odziv piksela,
ali to ne znači da ne postoje igre za koje bi dobro došlo da se ipak može menjati. Takođe, matirani premaz je malo agresivniji (ne kao kod starih IPS-ova), što deli sa modelima iz te klase
(AH-IPS paneli bez „rama“) pa to dodatno degradira sliku.

Postavlja se pitanje: za šta ti treba monitor? Ako se baviš preciznim radom sa bojama, onda da (superiorna kalibracija sa 99% sRGB). U protivnom, ne vidim zašto, osim ako ne želiš veću dijagonalu.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2017, 13:57   #10
MacvaSabac
Član
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 266
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 54 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za 27"

Citao sam tvoje komentare na B forumu i ovde. Verujuci tvojoj proceni odlucio sam da promenim monitor i predjem sa ovog Asusa na predlozeni Philips. Veca dijagonala je jedan od razloga. Pitanje glasi, da li se isplati ? Inace nisam zahtevan korisnik, povremeno igram igre i radim u Photoshopu. Do sad sam bio prezadovoljan i sa ovim Asusom. Samo me je povoljna cena i pohvale za ovaj monitor privukla.
MacvaSabac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2017, 14:51   #11
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Philips

Ako radiš u Photoshopu, onda da.

Ako nisi video, pogledaj ovaj ruski profesionalni test. U opisu ćeš videti i link ka ovom novijem crnom modelu zato što to jesu dva skoro potpuno ista modela (naveo sam razlike).
bDVBqSwfhJA
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2017, 16:55   #12
MacvaSabac
Član
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 266
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 54 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za 27"

Hvala ti na pomoci. Pogledacu video.
MacvaSabac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2017, 15:35   #13
boksha031
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Požega
Poruke: 75
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za 27"

Nisam uspeo da nadjem Philips E-line 276E7QDAB nigde na stanju. Rekli da sacekam ponedeljak, ali nema ni danas. Navodno ce biti za 2 sedmice.
boksha031 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2017, 12:43   #14
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za 27"

Garant je na stanju bio možda jedan ili max dva primerka. Klasika.
Pošto se forumi čitaju, neko je pročitao moju preporuku i kupio. Nije ni prvi ni poslednji put...
Već nekoliko modela konstantno nestanu pa se uvezu i tako u krug, a određenim modelima se i podizala cena pošto očigledno postoji poprilična tražnja.

DOPUNA
276E7QDSW ima na kp-u za 190, što mu je cena preko. Ima ga još uvek i skinuli su mu cenu (očigledno kliring za naslednika 276E7QDAB).

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (21.11.2017 u 16:04)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2017, 17:17   #15
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post ...

Pošto doctor nije otvorio temu, a pitao je gde ne treba , onda sam citirao njegovu poruku pa ćemo nastaviti ovde.
Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pošto je Duke trenutno aktivan i prati ovu temu ja da uletim sa pitanjima Bolje ovde nego na PM tako da svi mogu da vide i da se informišu istovremeno.

Pre svega, monitor bi služio za rad: kodiranje, puno otvorenih tekstualnih fajlova, bitno mi je da mi monitor što manje napreže oči, bitna mi je relativno velika radna površina. Sekundarno: gejming. Tercijarno: filmovi/serije, lagaaana obrada fotki i dizajn.

Jednom si prilično govorio negativno ovde na forumu o ultrawide monitorima i tome kako se koriste loši IPS paneli na njima i to me je odgovorilo od razmatranja kupovine jednog LG-a koji je često na stanju u Emmiju (75 Hz panel, 29" ako se ne varam al' broj modela ne znam). Mene su UW monitori privukli zbog:
0) velika radna površina na kojoj mogu da otvorim lagano tri prozora/taba jedan do drugog i radim s tim
1) igre izgledaju baš dobro na njima
2) filmovi još bolje
U međuvremenu sam zbog tvojih utisaka o tim panelima počeo da razmatram i 1440p60 27" opciju ili čak i nešto 27" 1080p ali sa Freesync.
Kapiram sad da je gustina piksela dosta niska na 27" FHD al' nešto ne marim za to jer bih takav ekran gledao sa veće udaljenosti.
Planiram da pazarim tako nešto kroz koji mesec nakon Nove godine i želeo bih da unapred budem informisan na tu temu. Ono što je limitirajući faktor ovde je što ne planiram da dajem ni evra preko 300e za monitor.... Osim ako ne postoji nešto tako bajno i sjajno za nešto više novca što će biti apsolutno fantastična dugoročna investicija - onda ću da prelomim i uzmem to na rate.

U principu, najvažnije pitanje je: šta je preporuka za dobar all-around monitor koji ne mora da briljira ni u jednom aspektu ali nudi najviše za uložen novac?
Monitor koji ima:
- veliku dijagonalu (preko 24") tako da nudi dobar multimedijalni ugođaj i adekvatnu rezoluciju za tu dijagonalu tako da olakšava multitasking
- ima okej kalibraciju boja za prosečnog korisnika koji nije grafički dizajner/fotograf niti može da uoči ništa osim drastično primetne razlike između monitora te klase
- dovoljno dobar odziv za "normalan" gejming (nisam nikakav competitive igrač i sve dok ne mogu da baš uočim ghosting briga me da li se radi o 1ms ili 4ms)
- i postoji li, moooožda, opcija sa Freesyncom (35-75 Hz opcija, više me zanima uklanjanje tearinga i stutteringa nego blazing fast mega ultra 144 Hz osvežavanje) koja zadovoljava sve ovo tako da mogu da uposlim ovu RX480 kako treba?

Ako imaš postove koje si već kačio na ovu temu baci linkove i generalno bih voleo da znam šta pre svega treba da izbegavam.
Danas ne verujem, ali ću pokušati da sutra objavim recenziju moga monitora i naravno to neće biti obična recenzija već i mini priručnik za kupovinu monitora .
Potpuni vodič za kupovinu monitora nikako da završim. Imam spisak modela koje i gledam kada kucam preporuke na forumima (mada se i to menja kako izlaze
novi modeli), ali treba smisleno spojiti traktate što sam kucao za ovih godinu dana… Ovo sam ti otkucao, ali i drugima, pošto se dosta toga slično pita pa najbolje
da bude na jednom mestu za pročitati.

Tvoja situacija je jako slična u kojoj sam bio nekih godinu dana. I grafička mi je malo slabija . Ima čitava saga na benchu, a i biće na recenziji monitora. Ako te
interesuje tematika UW monitora, pročitaj moje tri poruke odavde. Ja lično nisam njihov ljubitelj bilo da su sa VA ili AH-IPS panelima. I nisam trajno izbačen tamo,
suspendovan sam do sledećeg četvrtka, a videćemo kako će završiti.


Elem… Iako si otkucao da ti je budžet plafon 300 e, prekopiraću ti stanje na 27“ 2560x1440 60 Hz tržištu što sam nedavno objavio:

iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 (PLS) (FreeSync (48-70 Hz))
Model se konačno letos pojavio u Evropi i poprilično je dostupan u Mađarskoj. Ima najnižu cenu od svih preporučenih modela (~400 ojra preko, na Zapadu je još
vidno jeftiniji). Bez obzira, to je najbolji model od svih! Tačka. Odlično je kalibrisan, ima odličan overdrajv, nizak input lag, 75 Hz je, ima FreeSync (48-70 Hz) i
kućište je kompletno ergonomsko (podešavanje visine, nagib, rotacija, okretanje, USB 3.0 hub, VESA rupe)!

Lenovo L27q-10 (AH-IPS)
Još jedan skoro pa odličan model (nijedan se ne može nositi sa iiyamom ) koji je nestao sa lagera u Srbiji… Cena mu je bila niska (35k) i apsolutno vredi po
toj ceni, pa i po nešto višoj.

Japanci su tim modelom „ubili“ to tržište totalno, naravno za one koji kupuju informisani. Takođe je i Lenovo „kidao“, pa se ovde prodao. Jedino kontaktirati uvoznika
pa saznati da li se planira novi kontigent za uvoz ili je možda čak i krenula procedura.

I sad se vraćam na to da si u situaciji kao ja. Vidiš, ja sam se jako dugo lomio između BenQ VZ2770H i Samsung S32F351, dok nisam presekao da nema šanse da ću
kupiti model bez FreeSynca i onda je to momentalno skoro totalno sahranilo izbor, pogotovo što se zna da sam lično ljubitelj VA panela.

Izbor u klasi 27“ 1920x1080 na 60 Hz sa FreeSyncom ti se svodi na:
Dell SE2717H (AH-IPS) (FreeSync (48-75 Hz))
LG 27MP59G-P (AH-IPS) (FreeSync (40-75 Hz))
LG 27MP68VQ-P (AH-IPS) (FreeSync (40-75 Hz))
Philips E-line 278E8QJAB (SVA) (FreeSync (48-76 Hz))

Ti pitaj za više, mada planiram razradu.
Posebna napomena da se FreeSync opseg može proširiti kod dosta modela. Kod moga konkretno, ni jedan herc...
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
doctor (26.11.2017)
Stara 26.11.2017, 17:26   #16
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za 27"

Odlične informacije, hvala!
Sačekaću i tu "razradu" da ispratim situaciju do kraja a u međuvremenu ću još malo da istražujem pa tek onda da vagam šta ću i kako ću
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2017, 21:04   #17
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Stanje je sledeće...

Krenimo od IPS-olikih modela.
Možeš odmah precrtati sa spiska LG 27MP59G-P. Taj model je kao i manja verzija (24) za zaobilaziti u širokom krugu da ne kucam šta je sve kako ne treba...

Koliko znam, LG 27MP68VQ-P nikada nije bio dostupan u Srbiji ili samo na kratko, dok su 23 i 24 modeli normalno dostupni. Ovo nema nikakve logike kad je 27
na široko dostupan preko. Znači, njega samo preko kp-a ili da ga lično/neko drugi donese.

U direktnom sudaru između Dell SE2717H i pomenutog LG-a je teško reći koji je bolji. Lično bih pre kupio LG-a, ali meni je Subotica blizu tako bih ga pregledao
pre preuzimanja zbog poznatih problema sa IPS-olikim panelima. To i dosta prodavaca dozvoljava.

Na VA tržištu, u ponudu postoje još dva Samsungova modela sa njihovim Super-VA panelima. Oba imaju naduvanu cenu kod nas u maloprodaji (mislim da skupljeg
C27F591 i nema na stanju u maloprodajama Srbije) i oni jednostavno ne vrede u poređenju sa direktnom konkurencijom (BenQ VZ2770H). Jeste, FreeSync jeste
fantastična stvar, ali ne za toliku razliku u ceni.

I onda dolazimo do modela kojega sam kupio pre skoro dva meseca – Philips E-line 278E8QJAB. Ima isti SVA panel kao i Samsung konkurencija, ali ih deklasira,
a i ostale (ako se izuzmu VA i IPS razlike). Čak mu je i cena pala nedavno i može se kupiti za ispod 28k što je džabe (ja sam ga platio ravno 30k). Pogledaj sledeći
video. PCM najbolje objašnjava. Ne postoji bolji video na netu gde je objašnjena razlika između VA i IPS panela, a imao je i kratak osvrt na TN panele.

tN5_fYzBVPQ


E sad, vidim u profilu da se baviš grafičkim dizajnom tako da zakrivljen panel i to – treba navika. Meni lično ne smeta.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
doctor (27.11.2017), Oggy (26.11.2017)
Stara 27.11.2017, 14:25   #18
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za 27"

EDIT: Mada, i Benq VZ2770H deluje kao dobar izbor, 27" FHD Freesync... Da li bi pre išao na SE2717H ili VZ2770H?
EDIT2: Na Benq sajtu stoji 60Hz bez Freesynca, zbunjen sam.

PRE-EDIT:

Izbegao bih zakrivljeni panel zbog povremenog rada sa grafikom.

Od monitora koje si naveo ovaj Dell SE2717H može da se nađe za ~200e kod nas i sad deluje stvarno primamljivo jer nudi baš ono što meni treba. Jes' da je IPS ali ako ništa imaću dobru reprodukciju boja i uglove gledanja a i 6ms nije strašno.

Nisi spomenuo ništa osim Japanca i Lenova, ima li nešto drugo od >=27" 1440p što može da se nađe kod nas za ~300e? naravno Freesync tu verovatno otpada to bi već bio premium monitor i sumnjam da može da se nađe tako nešto... Ali nešto kao ovaj Dell sa 1440p bi bio 10/10 za 300e

Poslednja ispravka: doctor (27.11.2017 u 17:24)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Oggy (27.11.2017)
Stara 27.11.2017, 22:00   #19
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za 27"

Što se tiče 27“ 2560x1440 to ti je što sam otkucao . Svi ostali modeli dostupni kod nas, ali i preko su ne samo skuplji već je iiyama bolja od svih, a i taj najjeftiniji
Lenovo se nosi ravnopravno ili je bolji od puno skupljih modela. Znam da zvuči neverovatno, ali zaista je tako. I nije to jedini segment gde su jeftiniji modeli bolji, al‘
to je za neku drugu temu. TL; DR Marketing jako zida cene baš kao i svuda drugde.

Ne znam šta te zbunjuje u vezi BenQa VZ2770H? Verovatno nisam bio dovoljno jasan – dosta je jeftiniji od Samsungovih modela sa SVA panelima koji jedino nude
FreeSync kao prednost, a za tu razliku u ceni ne vrede.

Moraćeš da presečeš da li ti je FreeSync važniji od kvaliteta prikaza i odziva piksela. Odziv piksela slobodno ignoriši pošto se namerno bira sivo-sivi prelaz i to često
nije tačno kad modeli dođu na osciloskop.

Ako se odlučiš za IPS, onda znaš da ti sledi sigurno lutrija sa LED pozadinskim osvetljenjem kao i IPS glow u zavisnosti kako koristiš monitor i kojim uslovima. Neko
ima poveći prag tolerancije, neko manji, ja nikako, al‘ ponavljam, to od osobe do osobe zavisi. Uostalom, o tome je i pričao PCM u videu što sam ostavio.

Dalje, Philips E-line 276E7QDAB, koji bi trebao da se navodno pojavi sledeće nedelje ponovo na lageru, deklasira sve ostale IPS-olike modele u klasi 27“ 1920x1080
60 Hz sa matiranim ekranom. Dell SE2717H jedino vredi zbog FreeSynca, ali je ovako generički (prosečan) AH-IPS model kakvih ima na tržištu koliko hoćeš, a opet
kome je igranje prioritet, Philips E-line 278E8QJAB je superioran izbor.

Kao što sam ti otkucao, moraćeš da presečeš. Nešto ćeš dobiti, a nešto izgubiti.

Sutra bih trebao da objavim specijalnu recenziju monitora. Objasnio sam dosta toga pa se nadam da će biti jasnije . Zato se i razvuklo poprilično. U predzavršnoj
sam fazi kucanja.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (27.11.2017 u 22:09)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
doctor (27.11.2017), Oggy (27.11.2017)
Stara 28.11.2017, 10:50   #20
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za 27"

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Ne znam šta te zbunjuje u vezi BenQa VZ2770H? Verovatno nisam bio dovoljno jasan – dosta je jeftiniji od Samsungovih modela sa SVA panelima koji jedino nude
FreeSync kao prednost, a za tu razliku u ceni ne vrede.
Pa u nekim našim šopovima piše da ima Freesync/75Hz dok na Benq sajtu nema ništa o tome, kontam da ovi naši lažu?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporuka monitora Bromazepam Grafika 3 10.2.2016 18:05
Preporuka gaming monitora do 200e srksi ŠDK - Grafika 23 20.3.2015 12:45
Preporuka za am2+ hladnjak? Dusan. Overklok 3 24.2.2014 13:23
Preporuka za monitor 27" HD IPS DO 35k Morandi ŠDK - Grafika 11 27.7.2013 9:34
Preporuka za zvučnike do 50 evra nikola25 ŠDK - Zvuk na računaru 7 22.9.2012 21:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com