Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Pregled rezultata glasanja: Koji antivirus koristite?
Ad-Aware Pro Antivirus 1 0,16%
Avast! Free Antivirus 204 32,08%
Avast! Pro/Internet Security 17 2,67%
AVG Anti-Virus Free 42 6,60%
AVG Anti-Virus 15 2,36%
Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 56 8,81%
Avira AntiVir Premium 8 1,26%
AVZ 0 0%
BitDefender Free Edition 3 0,47%
BitDefender 11 1,73%
BullGuard 1 0,16%
CA Anti-Virus 0 0%
Clam AntiVirus/ClamWin/... 1 0,16%
Comodo Internet Security 20 3,14%
Dr. Web/Dr. Web CureIt 1 0,16%
eScan Antivirus 0 0%
ESET NOD32 66 10,38%
ESET Smart Security 4 51 8,02%
F-Prot 0 0%
F-Secure 6 0,94%
G DATA Software 0 0%
IKARUS virus.utilities 1 0,16%
Immunet 0 0%
Intego VirusBarrier 0 0%
Kaspersky Anti-Virus/Internet Security 54 8,49%
McAfee VirusScan 3 0,47%
Microsoft Security Essentials 34 5,35%
Norman 0 0%
Panda Antivirus 3 0,47%
Panda Cloud Antivirus 2 0,31%
PC Tools AntiVirus 0 0%
PC Tools AntiVirus Free Edition 0 0%
Sophos Anti-Virus 2 0,31%
Symantec Norton AntiVirus/Norton 360 14 2,20%
Trend Micro Internet Security 2 0,31%
TrustPort Antivirus 1 0,16%
VIPRE Antivirus 3 0,47%
ZoneAlarm Antivirus 1 0,16%
Cisco Security Agent 0 0%
Neki drugi... 13 2,04%
Glasova: 636. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2011, 14:42   #261
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Vidis koliko si ti licemeran - poredis besplatne AV sa onim koji kosta 70$ ali nisi spreman da platis za isti. Zasto ako smatras da je toliko dobar da vredi tog novca? Ili mozda zato sto si svestan da u potedjenju sa onim sta nudi u odnosu na besplatne AV programe definitivno ne vredi toliko novca? Da bi nekog ubedio da nesto vredi tog novca trebao bi to da stvarno i platis ovako sve tvoje tvrdnje o vrednosti Nortona deluju i vise nego neozbiljno.
Btw. kad sam ja napisao poslednji post ti jos nisi dao odgovor na pitanje vec si ga editovao nakon sto sam ponovio pitanje tako da nema potrebe da glumis da si dao odgovor a ja, eto tek onako, ponovo pitam.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Norton je svakako vredan tog novca i dao bih za njega 70 dolara,ali da zivim u drugoj drzavi,na drugom mestu i u drugom boljem vremenu,ovako mi ne pada napamet da platim 70 dolara,a meni je plata 300 evra u Srbiji,znaci da radim nedelju dana samo da bih platio norton.
A posto kazes da nije u redu uporedjivati free i paid AV,ja kazem da moze i avast internet security slobodno da stane na crtu nortonu,nista bolje ne bi prosao od free verzije.

Poslednja ispravka: acafacaa (24.4.2011 u 14:50)
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 14:53   #262
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Drugim recima preskup je i nije napravljen za sirotinju vec samo za one iz njegove postojbine i njima slicnim. Ja bih, da nesto tolko propagiram kao ti taj preskupi Norton, to i platio pa makar ziveo u zemlji Srbiji. Ili bih trazio da mi plate za to sto ih toliko reklamiram, kao sto ti cinis. Ako nista drugo da ti bar daju besplatnu licencu - itekako si zasluzio, to ce se verujem bas svi sloziti.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 15:03   #263
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
Vasiljevic-slazem se sa tobom donekle ali ja jesam mozda uporan u svom stavu,i izvinjavam se zbog toga,mnogima to smeta,ali svako ima prava na svoj stav,jer veruj mi da ne mogu vise da gledam kako se svi ljudi koji dodju na forum za pomoc bacaju u ambis.Neko ce reci da preterujem sto to kazem,ali stvarno je tako.
Dodje novajlija na forum za pomoc,ima npr.avast i komp mu je inficiran gadno.
Sta ljudi na ovom forumu rade po tom pitanju???
Basa mrkalj ili magma86 mu procitaju log,ili sass drake mu pomogne,i to je to,to su ljudi koji se jedino isticu ovde koliko sam ja video,ali nije to bitno,bitna stvar je da se taj deckic opet "posalje" kuci sa istim antivirusom,bez ikakvog saveta.
On je neiskusan i ne ume da surfuje netom,i to ce se opet desiti sa antivirusom kao sto je avast ili avira ili nod ili avg,SAMO JE PITANJE VREMENA.
Dajte da poradimo malo na tome da taj deckic vise ne dolazi za pomoc,da mu damo neke dodatne nivoe zastite,ne mora da menja avast ili sta god,neka ga i dalje koristi,ali ne moze samo njega da koristi i to je to.
SAMO avast bi mozda bio dovoljan sajevcu jer je on iskusan i zna da se cuva,ili bi samo nod bio dovoljan vasiljevicu,ali nekog tamo deckica koji je jedino facebook do juce video pustiti na net da surfuje samo sa nodom je glupost.
Treba svakog od njih savetovati da koriste npr. malwarebytes za skeniranje,neki sigurnosni DNS servis,WOT,SANDBOXIE programcic,MCSHIELD,firewall,ili u krajnjem slucaju da promeni taj av koji ga je izneverio.
A ne samo "e cist si,log je sada ok,aj cao,dodji nam opet"...
Lepo rečeno. Treba učiti i savetovati ljude kako da se bolje zaštite, na šta da obrate pažnju, da paze gde klikću. To si i radio u početku. Sada, međutim, radiš nešto sasvim suprotno. Nisam siguran da li si svestan toga.
Počeo si da pljuješ po Avastu, AVGu i drugim AV programima i tvrdiš da je NIS jedina i najbolja zaštita. Šta god da mu bacis, on će da sredi.
Shvataš li koliko je to u suprotonsti sa tvojom tvrdnjom da treba učiti i savetovati ljude kako da se bolje zaštite? Ako ti u 100+ postova ponavljaš kako NIS, čak i ako nije 6 meseci neapdejtovan, detektuje skoro sve viruse, čak i one nepoznate, šta misliš kakav utisak može da stekne neko ko se malo ili uopšte ne razume u zaštitu računara?
Ja, koji znam ponešto, sam stekao utisak da je dovoljno da instaliram NIS i ne moram mnogo da čitam i proveravam svaki link na koji ću da kliknem ili svaki program koji ću da instaliram jer NIS je dovoljno sposoban da sam proveri i proceni da li je taj link/program bezbedan. Primer za to je kada si rekao:"Evo i jednog dokaza da koliko je stvarno mocan Norton.
Pre neki dan sam skinuo lazni antivirus zove se best antivirus 2011,izasao pre nekoliko sati na net,aploadovao sam ga na virus total i verovali ili ne NI JEDAN vendor ga nije detektovao kao pretnju,NI JEDAN,jer je bio isuvise nov.
Imao sam na virtuelnom sistemu Norton 2012 beta koji NIJE APDEJTOVAN 7 DANA,sto znaci da nema sanse da ima potpis tj,signature za taj lazni av.
Pustio sam ga nortonu da vidim sta ce reci norton,i norton ga je detektovao zbog lose reputacije iako nema potpis za njega,a sta bi bilo da je neki klinja imao avast i naleteo na taj laznjak?
Avast bi samo rekao "izvolte udjite",a fake av bi rekao "blagodarim" :P"
. Ups, ja imam Avast Free.
Znači, imamo neiskusnog korisnika pred kojim su dve opcije. Prva je da uči o pretnjama na internetu (virusi, trojanci, spyware, adware, crvi, rootkit, keylogger, fishing), kako izgleda svaka od njih i prepoznati i izbeći neku od njih. Druga opcija je da instalacija NIS-a i problemi će biti rešeni jer je dotični program toliko moćan da ništa pored njega ne može da prodje a sam korisnik ne mora da lupa glavu. Primer su 10 računara na kojima si instalirao NIS i koji od tada, kako kažeš, nemaju problema.
Šta misliš, za koju varijantu će se odlučiti neiskusni korisnik koji nema želju da se bakće i upušta u "tehničke detalje" već bi samo da surfuje gde je naumio?
Zar veruješ da će potpuno apdejtovani Norton sprečiti upad baš svakog malware-a u kompjuter? To bi značilo da Norton pruža 100% zaštite. A i ti i ja i mnogo ovde znamo da nijedan AV/IS ne pruža 100% zaštite. A ako ne postoji 100% zaštita, onda korisnik opet mora da pazi šta radi a to nas vreća na prvu opciju - edukaciju. U tom slučaju samo gubimo vreme natežući se da li je neki AV/IS za 10 mesta bolji od ostalih ili ne kad, objektivno, nijedan AV/IS ne odskče više od par % u odnosu na konkurenciju. Potvrdjeno brojnim testovima koji se mogu naći na netu ali i iskustvima korisnika.
Dalje, insistiraš i savetuješ da ljudi koriste NIS koji se plaća. Dobro znaš da velika većina naših ljudi neće izdvojiti 70 evra za tako nešto. Jedino što im ostaje je da nadju krekovane verzije. Šta je posledica toga?
S jedne strane im govoriš kako da se što bolje zaštite a sa druge strane ih "promoravaš" da idu i u samo leglo malware-a, na sajtove sa krekovima. Pri tome ne kažem ja da si ti njima rekao da ne plaćaju licencu i jure narodne verzije. Ali je kod nas takva društvena svest da se piraterija ne smatra krađom i nešto što nije legalno te je jasno u kom pravcu će ići potraga za onim što ti predlažeš. Ti na to ne obraćaš pažnju jer stalno kreiraš hipotetičke situacije i na osnovu njih izvodiš zaključke. To je, na žalost, nenamerna i nepoželjna nuspojava tvog insistiranja da su besplatni AV programi totalno sr@nje i da je jedini način da se ljudi stvarno zaštite nabavka NIS-a.
Još jedna stvar. Ne znam zašto porediš opcije NIS-a koje su svojstvene IS paketima ili fajervolu sa mogućnostima jednog antivirusa kakav je Avast. Ako želiš fer poređenje NIS-a i Avasta, ili poredi samo AV komponentu NIS-a sa Avastom ili dodaj Avastu neki fajervol tipa Comodo, PC Tools, PrivetFirewall i sl. i onda poredi stepen zaštite. Neke opcije NIS-a koje blokiraju i sprečavaju širenje malware-a po sistemu su svojstvene HIPS komponenti koju Avast i većina samostalnih AV programa nemaju.
Moj ti je savet da batališ konstruisanje ličnih scenarija u vezi virusnih infekcija i okreneš se realnim, svakodnevnim situacijama. Tako ćeš najbolje pomoći neiskusnim korisnicima.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
wog326 (24.4.2011)
Stara 24.4.2011, 15:05   #264
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Drugim recima preskup je i nije napravljen za sirotinju vec samo za one iz njegove postojbine i njima slicnim. Ja bih, da nesto tolko propagiram kao ti taj preskupi Norton, to i platio pa makar ziveo u zemlji Srbiji. Ili bih trazio da mi plate za to sto ih toliko reklamiram, kao sto ti cinis. Ako nista drugo da ti bar daju besplatnu licencu - itekako si zasluzio, to ce se verujem bas svi sloziti.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Ma ne trazim ja nista od njih,ne treba mi nista,sta sam ja i ko sam ja da mi daju licencu...Jedan obican smrtnik,tj.mala riba u ogromnom okeanu.
62,99 dolara jeste skupo za nase uslove(bar moje),ali da zivim u kanadi ili svajcarskoj,zasto da ne.
Imam legalnu licencu od 90 dana,i kada mi istekne samo je opet vratim,bez krekovanja i ostalih gluposti,no crack,no patch,just skill
Salim se
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 15:19   #265
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Sta je onda resenje po tebi?
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 15:21   #266
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

ilidan -
Pljujem po avastu jer ne mogu da verujem da ga ljudi toliko preporucuju na ovom forumu,kao da je ne znam sta,i pljujem zasto citam teme i postove,u zadnjih mesec dana sam procitao bar 5-6 gde se neko javlja sa gadnim problemom,a ima instaliran avast.
Ne moze antivirus da opstane ako 99% svoje detekcije oslanja samo na signatures,jednostavno ne moze.Moze,ako je iskusan korisnik,ali ako je pocetnik,onda mogu samo da im kazem bye bye.
A bre ljudi,ako mu je vec to avast napravio takav ozbiljan propust,zasto ne savetovati tog korisnika da nesto promeni,zasto sve po starom?
Eto to me najvise izludjuje.
Ne moraju da skidaju krekove i patch-eve po kojekakvim sajtovima,ja cu im reci kako da dobiju legalnu nekrekovanu licencu koliko god zele,zasto da ne.
Samo dajte da te ljude malo zastitimo bolje,ne mogu oni samo sa avastom free na minsko polje zvano internet.Mogu,ali ce sve vise njih dolaziti ovde za pomoc,sto se vise savetuju avast nod i avira free,to ce se vise puniti forum novim inficiranim clanovima,kao i starim koji su pomoc trazili pre 2 meseca,a i dalje je po starom i nisu nista promenili.
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 15:35   #267
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

@acafacaa evo da kazem kako sam zastio sestru koja nema pojma .
Avast sa firefox sa dodatkom wot koji blokira lose sajtove mnogo bolje nego onaj avastov plugin, adblock , panda vakcina mada mozes i sam ugasiti autorun .
Firewall od win 7 podesen manuelno .
To je sve ne zali mi se na viruse a proveravam povremeno.
Ona ne da nema pojma nego joj win 7 mora biti na srpskom
Sta god da stavis ako mu ti ne blokiras lose sajtove i reklame sa strane i neutralises usb nista od trajne zastite
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 15:35   #268
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Stvarno ljudi pa de su vam oci.Instalirajte norton.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 16:26   #269
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
ilidan -
Pljujem po avastu jer ne mogu da verujem da ga ljudi toliko preporucuju na ovom forumu,kao da je ne znam sta,i pljujem zasto citam teme i postove,u zadnjih mesec dana sam procitao bar 5-6 gde se neko javlja sa gadnim problemom,a ima instaliran avast.
Ako pogledaš rezultat ankete videćeš da većina koristi Avast, nih 59. Ako je procenat zaraženih kod svakog AV-a 10%, to je za Avast 6 zaraženih. Norton koristi 8. Sa prosekom od10% zaraženih to je manje od 1 zaraženog. Možda zato još nisi video nikog ko se žali na Norton.
Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
Ne moze antivirus da opstane ako 99% svoje detekcije oslanja samo na signatures,jednostavno ne moze.Moze,ako je iskusan korisnik,ali ako je pocetnik,onda mogu samo da im kazem bye bye.
Heuristika nije tako dobra da bi bez potpisa mogla da razlikuje zaražene od čistih fajlova i da pri tome ne prijavljuje false positive. Da je to moguće, ni Norton ne bi koristio definicije već bi isključivo radio koristeći heuristiku. Osim toga, ni Nortonova heuristika nije 100%-na. Imao si prilike da vidiš više testova na netu (a ti voliš testove i to pratiš) da je procenat detekcije heuristikom manji daleko manji od idealnih 100% pa i od procenta detekcije bazama.
Možda ne veruješ tim testovima jer ih nisi ti sproveo? Onda imaš ozbiljan problem ako očekuješ da ljudi veruju tvojim testovima. Ipak, nisu ih oni sproveli.
Ako misliš na dodatne nivoe zaštite Nortona, oni su deo HIPS paketa koje Avast i mnogi samostalni AV programi nemaju pa je, normalno, potrebno instalirati dodatni HIPS program, samostalan ili kao deo firewall-a.
Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
A bre ljudi,ako mu je vec to avast napravio takav ozbiljan propust,zasto ne savetovati tog korisnika da nesto promeni,zasto sve po starom?
Eto to me najvise izludjuje.
Zato što niko ne može da mu garantuje da će taj novi AV paket da ga 100% zaštiti. Može čak da bude i maler pa zakači neki još gadniji malware koji bi stari program detektovao.
Osim toga, neki od nas ne misle da je AV prva i jedina linija odbrade od malware-a. Ja lično mislim da je AV poslednja linija odbrane. Dobar firewall, siguran veb čitač, zakrpe za OS i one programe koji prisupaju internetu su mnogo bitniji. AV je tu samo da počitsti ono što prodje pored njih. Ti, izgleda, misliš obrnuto.
Ja takodje nisam veliki pobornik HIPS komponenti kod neiskusnih korisnika. Te komponente nisu na tom nivou da mogu same da odlučuju šta je dozvoljeno a šta nije. A neiskusni korisnici nemaju pojma šta da dozvole a šta ne pa na sve klikću na Allow. Samim tim, HIPS gubi smisao.

Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
Ne moraju da skidaju krekove i patch-eve po kojekakvim sajtovima,ja cu im reci kako da dobiju legalnu nekrekovanu licencu koliko god zele,zasto da ne.
Lepo od tebe ali ima previše ljudi kojima bi trebala licenca. Ne govorimo ovde o 10-ak ljudi. Međjutim, ako ti želiš da budeš tehnička podrška, ostavi kontakt adresu da te ljudi kontaktiraju po tom pitanju.
Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
Samo dajte da te ljude malo zastitimo bolje,ne mogu oni samo sa avastom free na minsko polje zvano internet.
Ko je rekao da koriste samo Avast Free? Avast je samo deo paketa za zaštitu. Firewall je obavezan. Siguran veb čitač takođe. Zakrpe za OS i dodatke za veb čitače. Malo strpljenja i zdravog razuma da se ipak pročita i razmisli pre nego što se klikne na nepoznat link.
Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
Mogu,ali ce sve vise njih dolaziti ovde za pomoc,sto se vise savetuju avast nod i avira free,to ce se vise puniti forum novim inficiranim clanovima,kao i starim koji su pomoc trazili pre 2 meseca,a i dalje je po starom i nisu nista promenili.
Onda hajde da malo edukujemo ljude da uključe mozak i pomognu sebi tako što neće doću u takvu situaciju ili će bar smanjiti rizik da dodju dotle. A ne da im savetujemo "nabavi XXX paket i nemaš brige".
Osim toga, ono što ima Norton integrisano u sebi može se obezbediti korišćenjem besplatnih aplikacija i servisa. DNS serveri, WOT, besplatni firewall i antivirus, sandbox kao deo nekog programa ili samostalna aplikacija i slično.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 16:59   #270
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

ilidan -
To nije norton heuristika vec cloud koji je jako jako precizan,i ja bar do sada nisam naleteo na neki virus za koji je norton pogresio,desavalo se da neke adware proceni kao safe,ali oni u stvari i jesu SAFE,nisu virisi,jednostavno neki ljudi ih smatraju za nepozeljne programe,neki ne.
I norton nema HIPS niti sandbox,tako da nikada ne postavlja pitanja allow ili block i sl.sto bi zbunilo prosecnog korisnika ili nekog novajliju.
A sto se tice testova,ne verujem da ces naci na netu neki test sa zero-day virusima gde norton nije odradio posao 10 od 10 ili 15 od 15,a ja mogu da ti nadjem koliko hoces testova gde avast,avira,avg ili nod cine sistem neupotrebljivim posle testa zbog stepena infekcije.
Isto tako nema testa gde ces naci test sa kasperom ili comodo-om gde posle testa ostaju po 20-30 infekcije u sistemu.
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 17:25   #271
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
A sto se tice testova,ne verujem da ces naci na netu neki test sa zero-day virusima gde norton nije odradio posao 10 od 10 ili 15 od 15,a ja mogu da ti nadjem koliko hoces testova gde avast,avira,avg ili nod cine sistem neupotrebljivim posle testa zbog stepena infekcije.
Isto tako nema testa gde ces naci test sa kasperom ili comodo-om gde posle testa ostaju po 20-30 infekcije u sistemu.
Prvo niko nije rekao da je Norton loš naprotiv i ja smatram da je dobar i po meni je bolji od kasperskog jer ovaj davi sistem bez potrebe.
Drugo u pitanju je cena 70 dolara pa ne možes celoj Srbiji dati licencu
Drugo mi tvrdimo da je dovoljno da je korisnik pažljiv i da ima jos par zastinih mehanizama da bude 100% siguran i miran.
Dovoljno je i da neko postavi odgovarajucu zastitu kao ja mojoj sestri od free varijanti i da i on bude relativno bezbedan ..
Avast je free uz Malwarebytes je dovoljno uz neki dobar firewall minimum podesen win 7 vista firewall .
Niko nije bezgresan pa ni Norton uvek je moguc propust
Ako korisniku neka gamad uleti u proseku jednom u 2-3 godine sansa da će ga sa 85% sanse zastaviti antivirus plus Malwarebytes' možda uz jos njega recimo SUPERAntiSpyware i to je prakticno skoro ravno 100%
Ako jos drzi ukljuceno i system restore ili backup itd nista mu se ne može desiti
Zasto placati ili zasto da menja zastitu koju vec ima .
Inace izmedju Nortona i kasperskog da nekad platim a necu nikad uzeo bi Norton jer kasperski davi sistem a nije nista više bolji od Nortona u osnovnoj funkciji mada ima par stvarcica vise.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 17:42   #272
GameFREAK
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sabac - Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Ako hoces, posalji meni na pp kako da dobijem legalnu licencu za Norton. Dosadilo mi vise da se bakcem sa kljucevima za KIS. Inace, na dva laptopa koristim microsoft security essentials i dobro se pokazao.
GameFREAK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 18:18   #273
mijatcelavi
Član
 
Član od: 27.6.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

ovde imas da skines verziju koja je free 3 meseca
http://buy-static.norton.com/prod/ht...r/msft_EN.html
mijatcelavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mijatcelavi na korisnoj poruci:
GameFREAK (26.4.2011)
Stara 24.4.2011, 18:40   #274
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
Prvo niko nije rekao da je Norton loš naprotiv i ja smatram da je dobar i po meni je bolji od kasperskog jer ovaj davi sistem bez potrebe.
Sad cemo malo da zaboravimo na Norton pa cu jos jednom da te zamolim daelaboriras otkud ti ta ideja da Kaspersky davi sistem bez potrebe i koliko ga to davi posto kao sto sam vec jednom napisao Task manager kaze da je zauzece CPU izmedju 0-1% a zauzece memorije do max 14,000 K dok procexp kaze da je zauzece CPU 0,77%.

Ako ti kazes da je ovo zauzece koje davi masinu, narocito imajuci u vidu da danas sve vise ljudi ima bar C2D i najmanje 2+ GB memorije onda OK, ali bih voleo da znam koliko je moguce da ostali AV programi imaju zauzece CPU i memorije pa da isto bude revolucionarno manje i koliko se to realno primeti? Koliko je nesto manje od 0,77% stvarno manje pa da vredi to i porediti?

Kao sto rekoh, dobro je navesti manu nekog AV, ali traziti dlaku u jajetu (a ovo zauzece memorije i CPU, ma koliko bilo vece od zauzeca kod drugih AV programa, u odnosu na snagu procesora i kolicinu postojece memorije u racunarima stvarno jeste, ne dlaka vec dlacica u jajetu) jednostavno nema smisla.

Post bez ikakve zle namere, cisto da objasnim onima koji se nisu susretali sa Kasperskym da nije bas sve tako crno kako izgleda iz citiranog dela tvog posta.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 18:43   #275
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Ja sam uvek osetio da mi usporava dve stvari 1)Podizanje sistema
2)Usporava mi pojedine aplikacije i imam osecaj da jede performanse hard diska sto je najgora opcija jer svima je sada hard disk najslabija karika
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 18:55   #276
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Veruj mi, stvarno nisam to primetio - stavise nekako mi se cini da je KIS 2011 sada po tom pitanju prilicno bolji nego prethodne verzije. No dobro - ako smatras da jeste tako i da je (mozda) par sekundi duzeg podizanja OS toliko bitna stvar to je sasvim OK. Meni to ionako nista ne znaci, jer ja svakako kad ukljucim racunar ne cekam uz njega da se podigne sistem, tako da nisam ni obracao paznju na to.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 19:32   #277
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Veruj mi, stvarno nisam to primetio - stavise nekako mi se cini da je KIS 2011 sada po tom pitanju prilicno bolji nego prethodne verzije. No dobro - ako smatras da jeste tako i da je (mozda) par sekundi duzeg podizanja OS toliko bitna stvar to je sasvim OK. Meni to ionako nista ne znaci, jer ja svakako kad ukljucim racunar ne cekam uz njega da se podigne sistem, tako da nisam ni obracao paznju na to.
Probao sam ga kad je izasao KIS 2011 meni je usporio kompjuter za jedno 2-3% u odnosu na avast na masini od 4 gb cpu iz profila onda je tu bila 4870 512mb graficka ..
Jedino sto mi je fizicki moglo usporiti kompjuter je da nesto sto jede performanse hard diska
Mozda je tako bilo samo kod mene ali nisam se samo ja zalio.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 19:34   #278
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

meni je KIS 2011 prilicno bio usporio konfu iz profila (msm samo podizanje OSa trebalo mu je minut dva da posle welcome screena sve bude spremno za upotrebu) KIS 2012 je malcice brzi i nadam se da ce jos malo da ga ubrzaju do finalne verzije : )
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 19:48   #279
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Ja sam sad merio na lapu iz profila i sa svim onim sr@njem koje se podize zajedno sa OS (a ima ga poprilicno pocevsi od mase ikonica, MCShield, Dropbox, Acronis Sheduler etc.) od Welcome Screena do pune funkcionalnosti sistema trebalo mu je tacno 46 sekundi. Po meni obzirom na to sta se sve podize - sasvim zadovoljavajuce. Znam da mogu da skratim to vreme podizanja sistema time sto cu da decekiram te stvari da se ne podizu automatski ali kao sto rekoh to mi i ne smeta mi toliko a i lakse mi je tako (sta cu - lenj sam).

Al' dobro - kome smeta nece da koristi KIS ako misli da ga to usporava i to je sasvim posteno.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 20:28   #280
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Koji antivirus koristite?

Meni kasperski nista nije usporavao masinu i sve je radilo kako valja .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
anti virus, malware, security, virus


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji firewall koristite? Predrag Stankovic Zaštita 512 8.10.2021 20:16
Koji video (divx) player koristite? the 1st one Video/TV softver 208 26.6.2012 10:50
Upload server... Koji vi koristite? as110022 Internet tehnologije 5 17.2.2010 13:07
Koji tarifni paket koristite? Teniser Aparati i oprema 30 8.6.2009 14:55
Koji je najbolji antivirus. SAJEVAC Zaštita 8 17.12.2008 22:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com