Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Igre za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Igre za mobilne telefone Igre za obične i pametne mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2010, 19:01   #41
zoran55
Novi član
 
Član od: 8.2.2010.
Lokacija: Backi Maglic
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Brothers in Arms:Hour of Heros za iPhone Razvojni studio je Gameloft,a igrica ima 14 misija u 3 kampanje: Normandija,Tunis i Ardenija.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	screen002.jpg
Viđeno:	26 puta
Veličina:	25,0 KB
ID:	33156   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	screen004.jpg
Viđeno:	23 puta
Veličina:	25,6 KB
ID:	33157  
zoran55 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2010, 19:07   #42
zoran55
Novi član
 
Član od: 8.2.2010.
Lokacija: Backi Maglic
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

A ovo je Gangstar:West Coast Hustle.Gameloft je razvojni studio.Igrica je ista kao GTA krades automobile,resavas misije.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	screen001.jpg
Viđeno:	19 puta
Veličina:	33,8 KB
ID:	33158   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	screen002.jpg
Viđeno:	15 puta
Veličina:	35,5 KB
ID:	33159   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	screen003.jpg
Viđeno:	18 puta
Veličina:	37,4 KB
ID:	33160  
zoran55 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2010, 20:11   #43
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
zoran55 kaže: Pregled poruke
Brothers in Arms:Hour of Heros za iPhone Razvojni studio je Gameloft,a igrica ima 14 misija u 3 kampanje: Normandija,Tunis i Ardenija.
BiA imam na svojoj N95 8GB i ima sasvim finu grafiku,istu kao tu. Nazalost,zeznuo sam u Ardeniji ne mogu da predjem misiju sa tenkom..Ne kontam sta trebam radit al et.


Sto se tice Gangsta,Nokije kao kod mene i Dzimija mogu pokrenuti to,samo da naprave za Symbian platformu a ima likova koji znaju da portuju. btw. postoji i igrice DRIVER L.A. Undercover,u njemu je kao GTA samo sto verzija za javu nije 3D a posebne verzije za symbian nema.Jeste li znali da n95 i n95 8gb imaju ziroskopske senzore koje ne koriste? n82 ga mislim koristi..

Poslednja ispravka: federer (8.2.2010 u 20:23)
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 0:30   #44
ivan.a
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 283
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 60 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Quake 2 na Nokiji N97
Pogledajte obaveZno video Mada, nisam baš siguran kako je ovo odradio, moram potražiti uputstvo
Quake 3 Arena on Nokia E90 + Bluetooth Mouse Logitech V470
ivan.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 11:06   #45
zoran55
Novi član
 
Član od: 8.2.2010.
Lokacija: Backi Maglic
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Zbog ovakvih igrica bih voleo da imam iPhone
zoran55 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 11:10   #46
zoran55
Novi član
 
Član od: 8.2.2010.
Lokacija: Backi Maglic
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

http://www.youtube.com/watch?v=FG3DrSKs1Qk
Asphalt 4: Elite Racing - official video - iPhone game
Igrica je zakon!!!!
zoran55 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 12:04   #47
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
http://www.youtube.com/watch?v=-pr-ZUZGCJQ
Evo vidite ovo,ja ovo gledam i placem..Bil se 3D verzija ovoga mogla portovat na symbian?? konkretno za moj telefon koji sam 1000000000000000000000 puta spomenuo.
Teško.

Zbog ovakvih igrica bolje je da nabaviš PSP, kao ja, jer su sto puta bolje

A što se tiče braće po oružju, takvu istu sam igrao na 6630, potpuno istu...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 15:12   #48
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Teško.

Zbog ovakvih igrica bolje je da nabaviš PSP, kao ja, jer su sto puta bolje

A što se tiče braće po oružju, takvu istu sam igrao na 6630, potpuno istu...
Ne znas ti sta bi ja uradio da imam ista od sonija u kuci.. Braca po oruzju je kul igrica a i nema svako dubok dzep za PSP koji je glup zbog kontrola (Novije Nokie a bogme i starije mogu da se povezu sa svim BT misevima i tastaturama)..Onda ako kupis neku od novijih uredjaja Nokijih i kupis dosta gadgeta,mozes napraviti multifunkcionalni aparat + symbian platformu koja moze sve i svasta i na njega sve mozes prenijet preko USBa za 2 min. Svejedno,ovdje pricamo o telefonima a ne handheld konzolama.

btw.naso sam Real Footbal 2010 HD za N95 i probo sam,moze samo u landscape modu al ajd. Ima problem sa kontrolama,jedino sto mozes je da se kreces i dodajes ,vjerovatno los port. Mozda bi neko sa vise znanja mogao bolje portovati RF 2010 HD sa iPhonea na Symbian?
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 22:00   #49
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
Ne znas ti sta bi ja uradio da imam ista od sonija u kuci.. Braca po oruzju je kul igrica a i nema svako dubok dzep za PSP koji je glup zbog kontrola (Novije Nokie a bogme i starije mogu da se povezu sa svim BT misevima i tastaturama)..Onda ako kupis neku od novijih uredjaja Nokijih i kupis dosta gadgeta,mozes napraviti multifunkcionalni aparat + symbian platformu koja moze sve i svasta i na njega sve mozes prenijet preko USBa za 2 min. Svejedno,ovdje pricamo o telefonima a ne handheld konzolama.

btw.naso sam Real Footbal 2010 HD za N95 i probo sam,moze samo u landscape modu al ajd. Ima problem sa kontrolama,jedino sto mozes je da se kreces i dodajes ,vjerovatno los port. Mozda bi neko sa vise znanja mogao bolje portovati RF 2010 HD sa iPhonea na Symbian?
Jbg, jednostavno sve hendheld, telefon ili PSP, nije za strategiju i pucačinu i doviđenja.. Nevjerovatno me nervira onaj džojstik na iphonovim igrama na ekranu (ima i na Toon Wars na Nokiji koja je bzv)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2010, 15:37   #50
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Jbg, jednostavno sve hendheld, telefon ili PSP, nije za strategiju i pucačinu i doviđenja.. Nevjerovatno me nervira onaj džojstik na iphonovim igrama na ekranu (ima i na Toon Wars na Nokiji koja je bzv)
E pa...Telefon jeste za pucacinu jer mozes povezati sa misom i tastaturom..
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2010, 4:05   #51
Jimmy94
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
E pa...Telefon jeste za pucacinu jer mozes povezati sa misom i tastaturom..
I sa TV-om,da ne moras da gledas na mali ekran
Jimmy94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2010, 9:30   #52
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
jimmy94 kaže: Pregled poruke
i sa tv-om,da ne moras da gledas na mali ekran :d
А иначе све то има и на компу, само сто пута боље и једноставније =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2010, 16:10   #53
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
А иначе све то има и на компу, само сто пута боље и једноставније =)
Ajde ti komp il laptop il PSP nosi u autobus..Il ne daj Boze u skolu..(kakva je ova danasnja omladina,da Bog sacuva).Predlazem da se ova tema preimenuje u : "Najbolje iPhone i Symbian igre" jer tema polako skrece...
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2010, 19:36   #54
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
ajde ti komp il laptop il psp nosi u autobus..il ne daj boze u skolu..(kakva je ova danasnja omladina,da bog sacuva).predlazem da se ova tema preimenuje u : "najbolje iphone i symbian igre" jer tema polako skrece...
У аутобусу је тешко врло тешко играти игрице =)

Ко је за малу преносну конзолу, има ПСП Го..
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2010, 20:44   #55
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
У аутобусу је тешко врло тешко играти игрице =)

Ко је за малу преносну конзолу, има ПСП Го..
E pa u autobusu je lako igrati ako imas mobilni a ne PSP Go..Al eto nastaje vjecita bitka..Mobilni je mobilni,handheld konzola je handheld konzola,multimedijalna sprava je multimedijalna sprava. Neg dje je Dzimi?

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=uTID47fy9q4[/YOUTUBE]
http://www.youtube.com/watch?v=uTID47fy9q4
Vid'te ovo..Moze li na N958G il N82 biti ijedna igrica koja moze imat u igri kvalitet zvuka kao MP3 i da se stavi pusteni video? Meni se bas svidio onaj efekat odsjaja na autu u Asphalt5 na iPhoneu.Mogu li se ti efekti napraviti za Nokije jace?

Poslednja ispravka: federer (17.2.2010 u 22:05)
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2010, 22:14   #56
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
Jimmy94 kaže: Pregled poruke
I sa TV-om,da ne moras da gledas na mali ekran
Citat:
federer kaže: Pregled poruke
E pa...Telefon jeste za pucacinu jer mozes povezati sa misom i tastaturom..
Citat:
federer kaže: Pregled poruke
Ajde ti komp il laptop il PSP nosi u autobus..Il ne daj Boze u skolu..(kakva je ova danasnja omladina,da Bog sacuva).Predlazem da se ova tema preimenuje u : "Najbolje iPhone i Symbian igre" jer tema polako skrece...
Ti uopšte ne pratiš svoje misli Ja rekoh da je čista glupost igrati nešta sa hendheld igračkih konzola na TVu ili kompu, jer je upravo kompjuter za to, a to je sto puta jeftinije i bolje. A ti govoriš - pa ponesi ti laptop ili PSP u školu xD
Pa naravno odakle mi TV u autobusu. A PSP nosim na fax u torbi, i sasvim fino mogu da igram kad nešta čekam i nemam šta pametnije da radim...

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
E pa u autobusu je lako igrati ako imas mobilni a ne PSP Go..Al eto nastaje vjecita bitka..Mobilni je mobilni,handheld konzola je handheld konzola,multimedijalna sprava je multimedijalna sprava. Neg dje je Dzimi?

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=uTID47fy9q4[/YOUTUBE]
http://www.youtube.com/watch?v=uTID47fy9q4
Vid'te ovo..Moze li na N958G il N82 biti ijedna igrica koja moze imat u igri kvalitet zvuka kao MP3 i da se stavi pusteni video? Meni se bas svidio onaj efekat odsjaja na autu u Asphalt5 na iPhoneu.Mogu li se ti efekti napraviti za Nokije jace?
Kakav zaključak

Teško, Nokia igre su sve od reda veoma jadne. Ali imaj na umu da grafika nije puno bitna. To što valja, je na N Gage 2 (od novih telefona, jedino N97 podržava, i to mora sa otvorenom tastaturom)
To ti kažem kao osoba koja je preigrala većinu N gage igara i dio N gage 2 (ko nije, neka proba i Resident Evil, jedna od oih vrijednih pomena...)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2010, 3:35   #57
Jimmy94
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Tu sam ja,al nisam stalno ovde
Npr igrao sam lepo na ekskurziji na TV-u u sobi hotela Quake 3(doduse baz misa,al dobro,tu je akcelerometar),i taman dodje ta rezolucija za Igre za Telefone(naravno 3D igre,sa teksturama malo vecim od 32x32 piksela ),640x480 ili 576x720.Tako da nije uopste glupo igrati na TV-u,jer Nokia moze da ima dosta bolju grafiku od PS1 igara.Ti na kompu igraj ige sa 10 hiljada poligona po modelu,sejderima,AA,AF,HDR,DOF itd sa teksturama u 2048x2048 piksela na full HD rezoluciji.Za to komp i sluzi,a TV je savrsen za mobilne igre.Mada ni ekran od 2,8 inca nije za bacanje(N95 8GB)

Nema nista lakse,nego da se ubace zvucni efekti,muzika u mp3 formatu sa pristojnih 128 kbps.Isto je i za video.Resident Evil je jedna od,po mom misljenju,najgorih igara za N-gage 2(jedina vredna igra je One).N-gage je imao odlicne i neprevazidjene naslove za symbian platformu poput Splinter Cell-a(vrhunski zvuk) i Asphalt 2.Jedini problem je bio los procesor i malo RAM memorije tj. veliki lag u igricama.....

Odsjaj na automobilu......Hmmm......Pa rekao bih da su tu sejderi umesali prste(Iphone 3GS),tako da to ne moze(verovatno)....




Ako neko hoce da pomogne u izradi jedne igre,neka se javi(treba mi neko ko dobro teksturira,i manje-vise dobro modeluje)
Jimmy94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2010, 3:41   #58
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
Jimmy94 kaže: Pregled poruke
Tu sam ja,al nisam stalno ovde
Npr igrao sam lepo na ekskurziji na TV-u u sobi hotela Quake 3(doduse baz misa,al dobro,tu je akcelerometar),i taman dodje ta rezolucija za Igre za Telefone(naravno 3D igre,sa teksturama malo vecim od 32x32 piksela ),640x480 ili 576x720.Tako da nije uopste glupo igrati na TV-u,jer Nokia moze da ima dosta bolju grafiku od PS1 igara.Ti na kompu igraj ige sa 10 hiljada poligona po modelu,sejderima,AA,AF,HDR,DOF itd sa teksturama u 2048x2048 piksela na full HD rezoluciji.Za to komp i sluzi,a TV je savrsen za mobilne igre.Mada ni ekran od 2,8 inca nije za bacanje(N95 8GB)

Nema nista lakse,nego da se ubace zvucni efekti,muzika u mp3 formatu sa pristojnih 128 kbps.Isto je i za video.Resident Evil je jedna od,po mom misljenju,najgorih igara za N-gage 2(jedina vredna igra je One).N-gage je imao odlicne i neprevazidjene naslove za symbian platformu poput Splinter Cell-a(vrhunski zvuk) i Asphalt 2.Jedini problem je bio los procesor i malo RAM memorije tj. veliki lag u igricama.....

Odsjaj na automobilu......Hmmm......Pa rekao bih da su tu sejderi umesali prste(Iphone 3GS),tako da to ne moze(verovatno)....




Ako neko hoce da pomogne u izradi jedne igre,neka se javi(treba mi neko ko dobro teksturira,i manje-vise dobro modeluje)
Igrao sam demo, svidio mi se Ali sam batalio totalno igre na mobilnom od kada sam nabavio PSP.

Igrao si na ekskurziji Quake? To ti je kompjuteraški život
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2010, 15:30   #59
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ti uopšte ne pratiš svoje misli Ja rekoh da je čista glupost igrati nešta sa hendheld igračkih konzola na TVu ili kompu, jer je upravo kompjuter za to, a to je sto puta jeftinije i bolje. A ti govoriš - pa ponesi ti laptop ili PSP u školu xD
Pa naravno odakle mi TV u autobusu. A PSP nosim na fax u torbi, i sasvim fino mogu da igram kad nešta čekam i nemam šta pametnije da radim...


Kakav zaključak

Teško, Nokia igre su sve od reda veoma jadne. Ali imaj na umu da grafika nije puno bitna. To što valja, je na N Gage 2 (od novih telefona, jedino N97 podržava, i to mora sa otvorenom tastaturom)
To ti kažem kao osoba koja je preigrala većinu N gage igara i dio N gage 2 (ko nije, neka proba i Resident Evil, jedna od oih vrijednih pomena...)
Mobilni je jeftiniji a to da je upravo komp za igre,dokazuje da nemas blage..Pa ne bi ljudi govorili IGRACKA KONZOLA...I tolke pare upumpali Sony,Sega,Nintendo,Atari i Microsoft svih ovih godina da bi ti tako nesta tvrdio..
A sto se tice onoga, Dzimi,vidio sam,nema veze sa iPhone 3GS,lik igra na prvoj ediciji iPhonea (koja budala) a kolko znam da prva edicija iPhonea nije imala shejdera tako da mislim da je to samo takva tekstura,samo naslikano..
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2010, 15:36   #60
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: iPhone games vs all others

Citat:
Jimmy94 kaže: Pregled poruke
Ako neko hoce da pomogne u izradi jedne igre,neka se javi(treba mi neko ko dobro teksturira,i manje-vise dobro modeluje)
Izvin'te zbog duplog posta (nema mi opcije EDIT) al tek vidjoh sto je reko Dzimi,e ja radim teksturiranje i malo modelujem (3dsMax mi je crk'o tj.ne radi na Win7 pa radim u SketchUpu sa pluginom za OBJ fajlove)..Svi znamo da je u SketchUpu teksturiranje i nije bas ljeb za teksturiranje,pa ti mogu pomoc oko modela..

btw.Dzimi,postao si mi glavno oruzje protiv iPhone fanboyeva i n00bova..Kad im pomenem tebe i lika sa polycounta,oni odma mjenjaju temu.. Go Johny ,go go!
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Burnout Paradise: The Ultimate Box Densetsu Simulacije vožnje 436 14.3.2018 21:31
iPhone - ima li neko konkretnog iskustva u portingu igre na iPhone? goran-cmean Pravljenje igara 12 26.7.2010 10:49
World Cyber Games 2008 hacker_aca O igrama uopšte 54 24.1.2009 20:20
iPhone 3G TypeR Aparati i oprema 38 26.6.2008 19:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com