Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.1.2015, 11:23   #2081
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Plan izlaska Nintendo igara u 2015 godini, na istom linku su i cifre prodaje nekih Nintendo igara.

Nije loše za instal base od 9.2m
Mario Kart je na 4.77m
Mario 3D je na 3.79m
Super Smash Bros. je na 3.39m
Nintendo Land je na 4.44m
http://nintendoeverything.com/ninten...&pageid=187013



Od danas je dostupan Metroid Prime: Trilogy na Eshopu po ceni od 10e do 5. februara, posle će cena biti 20e. Ovo je must have za sve Wii U vlasnike i kolekcija je veoma povoljna, ispadne 3.3e po igri.
Do skoro su se kopije ove igre na Ebayu prodavale preko $100, nakon Nintendo Directa i najave igre za Eshop po ceni od $10/20, pale su cene na ispod $50.

Igra je teška oko 8GB, više informacija
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=981644



Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Mislim da ce uz jedan dobar price drop, Wii U uspeti da ostigne brojke Game Cube-a, pogotovu kad izadje nova Zelda. Mislim da je cena trenutno najveci problem Wii U-a, jer ljudi ne zele da plate premium cenu za drugu konzolu. Da kosta 200 ili 250$, prodaja bi se mozda i duplirala.
Sa ovakvom prodajom teško da će stići i do 20m, cena ove godine će biti $250 i sugurno će uticati da se bolje prodaje, samo sumnjam da će se baš duplirati.



Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Zvanična cena je i dalje $299, toliko je bila i tokom praznika.

Poslednja ispravka: vetar. (30.1.2015 u 9:23)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 17:17   #2082
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke



Zvanična cena je i dalje $299, toliko je bila i tokom praznika.
Ovakve ponude ($259) se vec duze vreme vrte po radnjama (i online, i fizickim).
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 17:58   #2083
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Samo da se javim. Igra se Mario Kart: Super Circuit. Virtual Console je zakon.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 20:47   #2084
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ovakve ponude ($259) se vec duze vreme vrte po radnjama (i online, i fizickim).
Konkretno ta ponuda je od skoro, nije je sigurno bilo u decembru, uvek imaš povremene popuste za sve konzole, na različitim prodajnim mestima, ali ako je zvanična cena $299, onda je ta cena u 90% prodajnih mesta.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 20:50   #2085
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Pojavljuje se od crnog petka. Malo, malo, pa u Walmartu ili Targetu akcija.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 21:20   #2086
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Kao što sam napisao, te akcije su imale i druge konzole, XboxOne je $350, pa je imao da se nađe za $320 čak i za niže, ali to su akcije, a zna se koja je zvanična cena.


Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Samo da se javim. Igra se Mario Kart: Super Circuit. Virtual Console je zakon.
Uzeo si Wii U?
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 22:06   #2087
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Kao što sam napisao, te akcije su imale i druge konzole, XboxOne je $350, pa je imao da se nađe za $320 čak i za niže, ali to su akcije, a zna se koja je zvanična cena.
Ne kapiram zasto te to toliko pogadja? Tacno, i ostale konzole su na akcijama, sa prijatno snizenim cenama. Ali ovo je tema o Wii U, tako da hajde da se drzimo Wii U.

Poenta mog posta je da su akcije poprilicno ucestale. Tako da je, bez obzira na $299 oficijalnu cenu, konzolu moguce naci za 50ak dolara nize, u svakom trenutku.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 22:44   #2088
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Reakcije Youtubera na Nintendo Creators inicijativu nisu pozitivne. Premalo opcija za kreatore i po prilicno ogranicavajuce.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 0:15   #2089
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ne kapiram zasto te to toliko pogadja? Tacno, i ostale konzole su na akcijama, sa prijatno snizenim cenama. Ali ovo je tema o Wii U, tako da hajde da se drzimo Wii U.

Poenta mog posta je da su akcije poprilicno ucestale. Tako da je, bez obzira na $299 oficijalnu cenu, konzolu moguce naci za 50ak dolara nize, u svakom trenutku.
Moja poenta je da ta sniženja nikako ne mogu da imaju isti efekat na tržiše i prodaju kao zvanično sniženje, kao kada je recimo Xbox One zvanično spušten na $350.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 1:15   #2090
citizenx
Član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 48
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Hint za sve koji planiraju da kupe Metroid Prime Trilogy. Morate imati Wii kontroler + Nunchuk da bi ste igrali. Ne moze da se igra sa Wii U game pad-om. Inace ponuda je vise nego dobra!
citizenx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 10:41   #2091
Šapke
Novi član
 
Član od: 6.10.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
citizenx kaže: Pregled poruke
Hint za sve koji planiraju da kupe Metroid Prime Trilogy. Morate imati Wii kontroler + Nunchuk da bi ste igrali. Ne moze da se igra sa Wii U game pad-om. Inace ponuda je vise nego dobra!
Ko nije igrao igra je obavezna kupovina, narocito za te pare. Inače sa nunchuk-om je vrlo interesantna kontrola glavnog lika...
Šapke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 10:46   #2092
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

You NEED To Play Metroid Prime Trilogy!
https://www.youtube.com/watch?v=4W8yAlkBDPI#t=402

Što se kontrola tiče, igra je kao stvorena za Wii Remote i nunčak.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 14:43   #2093
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ja bih sve dao da mogu da je igram sa dual stick kontrolama...

Stvarno mi nije jasno, kad su vec napravili ovo, zasto nisu omogucili barem povecanje rezolucije kao sto to recimo radi dolphine emulator. Razocaravajuce je ovako, a i igru mogu da igram na Wii-u sa potpuno istim dozivljajem. Glupost.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 14:54   #2094
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ja bih sve dao da mogu da je igram sa dual stick kontrolama...

Stvarno mi nije jasno, kad su vec napravili ovo, zasto nisu omogucili barem povecanje rezolucije kao sto to recimo radi dolphine emulator. Razocaravajuce je ovako, a i igru mogu da igram na Wii-u sa potpuno istim dozivljajem. Glupost.
Staro pravilo zasto se muciti i toriti resurse kada moze i ovako
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 15:11   #2095
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ja bih sve dao da mogu da je igram sa dual stick kontrolama...

Stvarno mi nije jasno, kad su vec napravili ovo, zasto nisu omogucili barem povecanje rezolucije kao sto to recimo radi dolphine emulator. Razocaravajuce je ovako, a i igru mogu da igram na Wii-u sa potpuno istim dozivljajem. Glupost.
Kao što sam ti već napisao, ovo je samo Wii igra u digitalnom obliku, ništa više, ništa manje.
Znači nije remaster/remake, ništa nije menjano, kao ni za ostale Wii igre koje će biti izbačene digitalno za Wii U. Van pameti je raditi remaster/remake neke Wii igre ako Wii U već pušta Wii igre.
Igru možeš da igraš na Wii-u ili Wii U-u konzoli samo što igra nije mogla da se nađe po ceni manjoj od 100e pre najave digitalne igre.

Ne vidim ni jednu negativnu stranu digitalnih Wii igara, omogućiće ljudima da kupe Wii hit igre koje je sve teže naći (neke se ne mogu skoro uopšte naći) i koje dalje drže cene, po pristupačnim pristupačnim cenama pogotovo dok su na akciji, a sa druge strane Nintendo će sigurno prodati par miliona Wii igara na ovaj način bez bukvalno ikakvog ulaganja.

Ja konkretno Metroid Trilogy za Wii U vlasnike vidim kao pripremu za najavu novog Metroida za konzolu, E3 verovatno.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 15:17   #2096
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Vetre, ja ne trazim remaster, trazim prosto povecanje rezolucije koje moze dolphine emulator da radi i koje omogucava da se Wii igre igraju u HD ili Full HD rezoluciji cak i na tabletima. Mislim da je Wii U i vise nego sposoban da Wii igre potrea u 1080p rezoluciji, bez bilo kakvog ceprkanja vec prostog softverskog forsiranja rezolucije.

Ako je vec neko vreme utroseno, onda bolje da se utrosi kako valja, a ne ovako polovicno. Wii igre u HD rezoluciji izgledaju daleko bolje nego Wii igre u SD rezoluciji, i cak dolaze do izrazaja neke texture i art stil.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 15:37   #2097
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Mislim da nijedna konzola nije u stanju da sama poveća rezoluciju neke igre puštanjem igre samo kroz emulator.

Da je to moguće i tako jednostavno svi bi puštali igre sa prethodne konzole na taj način, Nintendo bi odavno izbacio gomilu GC i Wii igara na Eshop.
Nintendo je čak izjavio da im treba mnogo vremena da srede NES/SNES VC igre, inače problem koji se nadaju da će rešiti sa novom arhitekturom, odnosno slična arhitektura narednih konzola će im omogućiti mnogo lakše portovanje.

Jedini način da ova igra radi u 720p ili 1080p na konzoli je da je Nintendo odradi kao što je odradio Wind Waker HD (igra koja inače ima vrlo jednostavne teksture), za koji im je trebalo 6 meseci i koji kada je izašao imao punu cenu od 60e, a Metrod kolekcija ima 3 igre, pa sad ti račuanaj koliko bi im trebalo vremena i novca za tako nešto, a igra inače već može da se igra na konzoli.

Što se tiče digitalnih Wii igara, jedino vreme koje su utrošili je dok su skapirali kako da omoguće Wii igre u digitalnom formatu za Wii U, odnosno kako da se puštaju u Wii U modu a ne iz vWii moda, i to je sve. Nisu izgubili ništa od vremena ili resursa za same igre pošto su to u stvari iste Wii igre, zato i nude ove igre po ceni $10, zato što bukvalno nemaju nikakvih troškova, već čistu zaradu.

Poslednja ispravka: vetar. (30.1.2015 u 15:54)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2015, 10:28   #2098
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Nije vetre to jedini nacin, opet ti kazem ako je moglo par ljudi koji su napravili dolphine emulator da kroz softverski kod forsuje bilo koju rezoluciju na svim Wii i GC igrama, zasto to pobogu nije mogao da uradi Nintendo? Mogao je, nego jednostavno kao sto kaze Dex, zasto bi to uradili kad moze i ovako da prodje.

Rezolucija u kojoj se renderuje nesto se vrlo lako menja promenom ne vise od par linija koda. Ne trazim remaster, sto WWHD svakako jeste jer su radili na svim aspektima igre, trazim prosto povecanje rezolucije renderovanja.

Svaki put kad neko tvrdi da je to tesko, kao sto su recimo tvrdili developeri Dark Souls-a 1, uputim ih na fix koji je jedn covek napravio za jedan dan. Isti takav "fix" je mogao nintendo da uradi i to u native kodu, jer ga poseduju.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2015, 14:41   #2099
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ja tebi opet kažem da je to moguće ili tako jednostavno odavno bi to svi radili, a ne samo Nintendo, već bi imali gomilu takvih Wii/GC igara.
Nintendo je sam rekao da ima treba puno vremena za portovanje VC NES/SNES naslove, pa zamisli koliko bi im trebalo vremena da odrade (ako je uopšte moguće) neki Wii/GC naslov sa podignutom rezolucijom.

Plus što Nintendo nije za takva polovična rešenja, ili će uraditi sve ful kao OOT/StarFox/MajorasMask i WW HD, ili igru uopšte neće dirati.

Takođe što se tiče remaster Wii igara, mislim da su za sledeću platformu Mario Galaxy igre, Zelde TP i SS, kao i Metroid Trilogy najozibljniji kandidati.


Imaš PM.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2015, 22:29   #2100
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Onda kazes da oni nemaju know how da urade nesto sto je uradilo par programera iz cistog hobija kad su napravili dolphine emulator?

Vetre, ne budi naivan. Lepo je to sto su uradili i omogucili digitalno kupovanje Wii igara, ali trebali su da odu taj jedan extra korak dalje. Za mene je cak i 3.33 dolara po igri skupo za igre koje mogu da igram bez problema na svom Wii-u ili vWii modu na Wii U-u, a uz dodatnih 10e koliko kosta ova igra i na PC-u u 1080p rezoluciji i sa autenticnim kontrolama.

Vec sam napisao par puta, prvicu pohvaliti Nintendo kad napravi dobre poteze, ali zato cu prvi isticati i totalno glupe poteze i propustene sanse. Cisto da ne budem licemer ko neki ovde kad govore o Nintendu i drugim kompanijama.

Ponasanje prema youtube zajednici je cisto glupiranje i idiotizam, Wii igre na Wii U-u su propustena sansa. Zbog toga i jesu na tamnoj strani trenutne vecine gaming zajednice i zato ce odlicne igre, kao Metroid Prime, ostati neodigrane od strane velike vecine te zajednice. Da su neki od tih ljudi dobili mogucnost da odigraju Metrod Prime u nekoj normalnijoj rezoluciji, mozda bi sutra dobili jos nekog Metroid Prime fan-a, nekog ko ce sutra poceti da pravi igre i koji ce nauciti od Metroid igre kao sto je cela jedna generacija naucila od Super Metroid-a pa sad dobijamo fantasticne Metroidvanije inspirisane bas ovom igrom. Sutra niko ozbiljan nece dopustiti da u produkciju udje ista slicno Metroid Prime igri, a nesto tako je tako potrebno trenutnom stanju u kojem se nalaze FPS-ovi da je to strasno. Dok sacica ljudi uziva u ovoj igri, milioni ce uzivati u COD-u i ostalim mindless shooterima.

Za youtube bolje i da ne pocinjem. U vremenu kad jedan youtuber ima toliki uticaj na svet da moze da digne igru u nevidjena nebesa ili da je unisti i kada se svi developeri bore na sto bolje misljenje uticajnih youtubera na sve eticke i ne eticke nacine, Nintendo odluci da se uopste ne pojavi na utakmici i zabrani bilo kome da radi bilo sta sa njihovim igrama. Na kraju su oni na najvecem gubitku jer imaju samo kvalitetne igre. Mislim dovoljno je samo pogledati ovo:

Angry Joe

Poslednja ispravka: dragomix (31.1.2015 u 22:38)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com