Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2020, 1:06   #241
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Mogu za sad reći da mi je hajp ravan nuli, a to nikada nije bilo u ovoj meri kada je u pitanju jedan AC.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2020, 17:10   #242
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ja bih baš voleo da neko od fanova AC-a sedne i napiše ovde šta vam je pored odlično odrađenih gradova i istorije protkane kroz priču, arhitekturu perioda itd. zapravo zanimljivo u ovim igrama. Koji je vaš "hook" u ovom serijalu? Šta vas vuče da igrate dalje i tera vas da se vraćate igri? Šta vam je zanimljivo?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2020, 17:12   #243
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja bih baš voleo da neko od fanova AC-a sedne i napiše ovde šta vam je pored odlično odrađenih gradova i istorije protkane kroz priču, arhitekturu perioda itd. zapravo zanimljivo u ovim igrama. Koji je vaš "hook" u ovom serijalu? Šta vas vuče da igrate dalje i tera vas da se vraćate igri? Šta vam je zanimljivo?
Npr...to sto si sam naveo, plus malo borba iz Odiseje Inace...fali tu novotarija...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2020, 18:12   #244
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Pa tera me to što sam odigrao sve delove, pa nema smisla da ne odigram i svaki sledeći koji izađe.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2020, 20:55   #245
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja bih baš voleo da neko od fanova AC-a sedne i napiše ovde šta vam je pored odlično odrađenih gradova i istorije protkane kroz priču, arhitekturu perioda itd. zapravo zanimljivo u ovim igrama. Koji je vaš "hook" u ovom serijalu? Šta vas vuče da igrate dalje i tera vas da se vraćate igri? Šta vam je zanimljivo?
Evo ti jedan moj komentar od pre 5-6 godina iz teme o AC:Unity.

"Mene je najpre setting kupio, mogucnost da posetis evropske metropole u najzanimljivijim istorijskim razdobljima je nesto cemu se neopisivo radujem, a o upoznavanju nekih od najvecih licnosti koje je covecanstvo iznedrilo da ne govorim. Hej, u kojoj igri ti je jos najbolji prijatelj Da Vinci?
Parkour i to ni manje ni vise nego po prelepim i savrsenim gradjevinama, koje su tako verno prenesene da to nije normalno,to mi je i najlepsi i najdrazi osecaj kad igram novi AC.
Naravno tu je i taj badass faktor.
A i prica je u pocetku bila sasvim solidna, a sada je....
Jbg, Ubi ti je kao kralj Mida...
A i ovaj sumanuti tempo je uticao na kvalitet igara, a i na zasicenje igraca...."

Na sve ovo dodao bih da sam iz istog razloga odigrao i Syndicate.

Za Origins sam bio skeptičan, ali mi je bio taman.
O Odiseji sam ovde dosta pisao, pa ne bih da se ponavljam po n-ti put.
A ova Valhalla, ugasio sam onaj leakovani gejmplej posle par minuta. Ne zanima me.

E sad, svaka čast Ubisoftu koji je od vatrenog fana i čoveka koji je išao za Bg da uzme disk za prvu igru (ah daleka 2008) jer nije mogao da iščeka da mu stigne poštom, napravio ovog novog mene koji bukvalno ne haje više za novi AC kad ga najave.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
bokela (21.7.2020), doctor (22.7.2020), Fabriek (22.7.2020), Mandragora (21.7.2020)
Stara 22.7.2020, 1:17   #246
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
Pa tera me to što sam odigrao sve delove, pa nema smisla da ne odigram i svaki sledeći koji izađe.
Kekčinela

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Npr...to sto si sam naveo, plus malo borba iz Odiseje Inace...fali tu novotarija...
A bukvalno sam napisao "šta osim toga" jer je to glavni argument koji se iznosi: gradovi wow, istorija wow.

Gameplay je smeće dosadno, jbg. Kao da su namerno izbacili sve što bi moglo biti zabavno i urađeno kroz gameplay iz igre. Ne može parkour da nosi celu SP kampanju, nije Mirror's Edge.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2020, 1:26   #247
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 901
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Gameplay realno nikada nije ni bio na prvom mestu. Da, bilo je dobrih stvarčica i momenata.

Tačno nedostaje razvijanje stare dobre (cliffhangerske) priče. Više od pet godina.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2020, 2:00   #248
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Kekčinela

A bukvalno sam napisao "šta osim toga" jer je to glavni argument koji se iznosi: gradovi wow, istorija wow.
Ovo me neodoljivo podsetilo na legendarnu scenu

What did the Romans ever done for us?


Zasto neka igra mora imati apsolutno sve na zavidnom nivou da bi nekome
bila zanimljiva?

Ja licno nekada uzivam u igri zbog dobrog gameplaya, ponekad cenim igru zato sto odlicno izgleda, ponekad ima odlicnu pricu itd. To ne znaci da igra ne moze i ne sme da ima sve fino izbalansirano; takve igre su naravno odlicne i uglavnom klasici ali isto tako su i jako retke i jako malo igara ima taj dobar balans svega. Uglavnom uvek nesto fali.

Ja licno mogu da uzivam cak i kada neki delovi igre nisu bas toliko zanimljivi ili razradjeni. U AC uzivam zbog odlicne atmosfere, ponekad zbog price i likova, istorije a ponekad volim da iskljucim mozak pa ocistim po par kampova i izivljavam se nad NPC-jevima. Gameplay svakako nije nista preterano specijalno, novo ili ludacki zabavno, ali isto tako nije ni cista katastrofa, sluzi svrsi i ima dovoljno zanimljivih stvari da, koliko-toliko, zabavi. Bar je takav slucaj kod mene.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
bokela (23.7.2020)
Stara 22.7.2020, 6:44   #249
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ja sam igrao AC prije zbog zanimljivih teorija zavjere I bilo mi je zanimljivo kako ce iskoristiti poznate istorijske licnosti u prici. Kao I zbog jedinstvenog gameplay-a. AC multiplayer je I dan danas MP koji sam najvise igrao nakon CoD MW I MW2.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2020, 10:41   #250
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ja sam igrao AC prije zbog zanimljivih teorija zavjere I bilo mi je zanimljivo kako ce iskoristiti poznate istorijske licnosti u prici. Kao I zbog jedinstvenog gameplay-a. AC multiplayer je I dan danas MP koji sam najvise igrao nakon CoD MW I MW2.
E da, zaboravio sam da dodam i zanimljivosti oko tih teorija sa Prvom Civilizacijom, ko su, sta su, kako ce se prica dalje odvijati itd....Mada to je kod mene bio slucaj u pocetku, posle trojke i Dezmonda mislim da skora nista interesantno u tom delu nije bilo. Osim mozda u Odiseji (mada opet nisam sve zavrsio, DLC cekam na vecem popustu )
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2020, 17:16   #251
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Mene je za AC zalepila misterija.
Sada je u pitanju samo inercija.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2020, 17:56   #252
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 343
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja bih baš voleo da neko od fanova AC-a sedne i napiše ovde šta vam je pored odlično odrađenih gradova i istorije protkane kroz priču, arhitekturu perioda itd. zapravo zanimljivo u ovim igrama. Koji je vaš "hook" u ovom serijalu? Šta vas vuče da igrate dalje i tera vas da se vraćate igri? Šta vam je zanimljivo?
Kao fan, sem toga me jako malo drugih stvari privlaci igri. Ne znam koliko ih je bilo do sada, ali nijednu nisam kompletirao 100% iako sam neke odigrao i vise puta. Na primer Sindikat sam igrao tri puta jer mi je viktorijanski London taj neki fix, plus ona sekvenca sa WWII. Onda voznja kocija koja je jako dobro uradjena, skroviste u vozu, sama ta atmosfera, misije sa Darvinom, izigravanje privatnog detektiva, kraljevska palata, potera za kasapinom i sve ono sto London iz tog perioda moze da ponudi. To me je fasciniralo. Dok mi se lore u igri, glavna prica i ono sa bandama svelo na kolutanje ocima. Ali kao istoricaru, sve ono sto naveo mi je bilo dovoljno da se igri vrarim nekoliko puta. Tako i u poslednja dva dela.

Ili da idemo malo dalje, lutanje po Konstantinopolju, u kojoj igri jos to mozes da uradis? Osecaj je neverovatan iako iz ove perspektive grad deluje mnogo siromasnije i slabije odradjen nego gradovi u novijim igrama ali tada je bio jedinstven dozivljaj.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zli Zoe na korisnoj poruci:
doctor (23.7.2020)
Stara 23.7.2020, 13:20   #253
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Za mene odavno, tamo negde posle AC2 i Ecija, serijal je postao virtuelna digitalna turistička agencija, koja pruža ekskurzije i izlete po raznim istorijskim i vremenskim epohama, i posetu istih istorijskih lokacija, za "male" pare

Poslednji AC koji me je oduvao bio je Black Flag. Dodatno zato što volim brodove, pogotovu brodove iz tog perioda. U Civilizaciji kada napravim Man'O'War ušećerim se kao malo dete, kamoli u ovoj igri gde ih vidite uživo

Uglavnom jedan turistički virtuelni eskapizam. U BF je main story bio manje više kilav i neubedljiv. Iz te glavne priče i toerije zavere sam odavno ispao, tako da me svet van animusa ne zanima

U BF sam ušao zbog brodova, pomorskih borbi brodova, kariba, egzotičnih plaža i tog sveukupnog osećaja istraživanja, pogotovu kada rešavate one zagonetke i posećujete grobnice, lokalitete itd.

Lagao bih kada bih rekao da nisam uživao. Istini na volju, nešto kasnije sam igrao i Rogue zbog slične tematike, koji me je držao ali nije kao BF.
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2020, 14:24   #254
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

reći ću šta sam pri izlasku svakog novog dela govorio...ova igra jednostavno zaslužuje kraj,i to bar solidan kraj,da se zaokruži priča koja je na početku bila vrlo dobra dok je prvo nisu srozali,pa onda učinili da je bukvalno i nema i ne postoji.

ali kako bi onda muzli lovu
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2020, 18:41   #255
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 3:16   #256
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 901
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ециова фамилија @2:25 https://www.youtube.com/watch?v=D2CgAQ2hAkc&t=145
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 15:24   #257
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
sp01 kaže: Pregled poruke
Ециова фамилија @2:25 https://www.youtube.com/watch?v=D2CgAQ2hAkc&t=145
Zenskom Eivoru fali samo brada i to je to, 100% alfa muzjak. Kasandra mi je mnogo bolje odradjena. Ovde su se bas pogubili sa zenskim protagonistom.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 19:46   #258
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

jel može da se bira muški lik? sa blizancima sam samo sa likom igrao, odiseja isto,kasandru ni pogledao nisam.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 20:08   #259
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 901
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Може.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 20:32   #260
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Assassin's Creed: Valhalla

Moze ali na najgori moguci nacin po narativ. Posto ih je mrzelo da pisu pricu za muskog/zenskog lika, tj. backstory za pojedinacne likove - jednostavno su opravdali izbor greskom u Animusu, tj. da se ne zna kome pripada DNK... da li muskarcu ili zeni.

Kad se samo setim kakav je prica imala potencijal sve do kraja ACIII, ovo sada mu dodje tragikomicno.

Poslednja ispravka: buraz (8.8.2020 u 22:13)
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 582 8.4.2024 16:06
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com