Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2020, 20:03   #81
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

TLoU Part II zbog pandemije odložen do daljnjeg:

Citat:
SIE has made the difficult decision to delay the launch of The Last of Us Part II and Marvel's Iron Man VR until further notice. Logistically, the global crisis is preventing us from providing the launch experience our players deserve.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2020, 20:13   #82
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Navodno je igra gotova ali Sony nije u mogucnosti da distribuise fizicke kopije

https://twitter.com/jasonschreier/st...73514243792899
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2020, 21:41   #83
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
TLoU Part II zbog pandemije odložen do daljnjeg:
Ovo mi nema nikakve logike... prvo, ne postoji osoba koja čeka Tlou 2 da ga ne bi kupila jer nema fizičke kopije i pod dva, Sony ima znatno veću zaradu na digitalnoj prodaji jer direktno prodaje bez posrednika (dok se da rabat dobavljaču pa da ostane i krajnjem prodavcu tu ode bar pola od 60 dolara)

Edit: Htedoh dexu odgovoriti

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2020, 21:50   #84
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom The Last Of Us Part II

Ako pogledaš širu sliku, shvatiš da je ovo prilično razuman potez. Jer time ne forsiraš izradu i potom samu distribuciju tih diskova po svetu. Milioni kupuju diskove iz razloga kolekcije, kasnije prodaje ili su pak primorani na fizičku kopiju jer im internet download nije jača strana.

Pritom, Sony je oborio brzine svojih servera kako bi što veći broj ljudi zbog ove situacije mogao da koristi online i možeš da zamisliš koliko bi to traljavo išlo kada nagrnu milioni digitalaca da skidaju igru.


Poslednja ispravka: mare037 (3.4.2020 u 3:57)
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2020, 13:43   #85
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Ovo je bolesno kako igra dobro izgleda, no kad vidim šta se dešava najradije bi da se odloži sve za početak 21-ve. I Cyberpunk, i Asasin, i ovo, i Halo, i Starfield... Ali brate, dajte bar malo gameplaya iz svega i koji trejler da imamo bar šta da gledamo i prokomentarišemo...
Mani bas naprotiv, treba da izadje sto vise igara da se zakucamoispred tv i sedimo kod kuce
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maska na korisnoj poruci:
zerb (3.4.2020)
Stara 3.4.2020, 17:11   #86
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Klasičan primer činjenice da mega-korporacija nije mecena. Ako nema bum-tras-konfete-i-baloni prezentacije, neće biti ni, po korporaciju, zadovoljavajuće prodaje, ma koliko ono što Naughty Dog stvara jeste umetnost.
Lično, mislim da bi press-party u ABHO-kompletima bio najbolja reklama za temu kojom se igra bavi.

-----------------

Inače, obzirom na trenutna haotična dešavanja u Srbiji, čudi me da se po zidovima već nisu pojavili odgovarajući grafiti :
Priložene slike
Tip fajla: png TLoU Fireflies Logo.png (7,6 KB, 58 puta viđeno)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 13:26   #87
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Ne verujem da si realan za te prve dve rečenice. 😏
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 17:45   #88
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Sad' bi ja, kao, trebalo da se perem obrazlažući...Pošto obično pokušavam da sagledam problem iz ugla onoga ko taj problem ima, evo ti:

Soni je u problemu sa ovom igrom kako god da ga okreneš, jer joj "Konrad 19" ( Valjevci znaju o čemu pričam ) dahće za vratom.
Izraz "indefinitely" (rok odlaganja) se pojavio na IGN-u i ostatku YT-a, u zvaničnim saopštenjima Sonija/razvojnog tima ga nema (znaju nešto što mi ne znamo)
Svesni su da odlaganje za mesec-dva-tri neće rešiti problem, Murika (najbolje tržište) još nije dostigla pik zaraze, a hoće li se ona negde ponovo razbuktati (obzirom na to da virus više nije mlad, naučio je da se prilagodi mutirajući i ponovo zarazivši one koji su ga već preležali) ne zna se.

Ne leči se sećanje na traumatičnost realne pandemije igranjem postapokaliptične igre koja se bavi svojevrsnom infekcijom (nebitno jesu li spore u pitanju) koja još traje.
Možda se Soni nada da će Deda Mraz mahnuti predbožićnim štapićem i spasiti im prodaju? Sa vestima koje govore da su milioni Murikanaca izgubili radna mesta, nisam siguran u to.
Itd, itd, itd...

Da sumiram: igru su odložili na poduže (dok stabilnost svakodnevice ne resetuje mozgove potrošačke populacije na podrazumevano, a to može prilično potrajati), a mogli su iskoristiti psihiloški efekat pandemije - onu iz igre možeš "da kontrolišeš", čak i "pobediš", pred ovom u realnosti si nemoćan. Sa dobrom i uzdržanom (#ostanikodkućejedipitevruće) reklamnom kampanjom koja bi odmereno plivala na bujici pandemije ne prelazeći u vulgarnost, moglo se prodati dosta toga i ispasti human. Otud moja opaska o ABHO kompletima.Štancovanje fizičkih kopija bi došlo kasnije, možda uz neki DLC kao navlaku.
Ipak, mega-korporacija ima sopstvenu računicu (otud i priče da su uklonjeni čak i "procureli" skrinšotovi), ali je zaboravila na jednu sitnicu: sledeća globalna "pandemija" tek što nije, a to su - murikanski izbori. Bolje će prolaziti bum-tras-krlj igre (da bi se kanalisala njima nakupljena agresija), nego storytelling Naughty Dog-a.

Poslednja ispravka: torivoje (4.4.2020 u 18:10)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 19:30   #89
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom The Last Of Us Part II

Iz svega ovoga što si napisao izdvojiću samo deo o razlogu odlaganja igre, jer niti me zanima bilo čije političko viđenje na pogled Amerike ili bilo koje zemlje i naroda, ni filozofiranje da li prosečan Džo kupuje Call of Duty, DOOM ili šta god da bi izlečio svoje frustracije, a od svega toga još manje stručnjaci o virusima koji su se preko noći izrodili na internetu i raznoraznim forumima.

Igra je odložena iz samo jednog razloga, a on je da ne bi milioni njih bili njome uskraćeni. Zašto bi iko izdavao nešto što ne može da bude dostupno apsolutno svima? Ovo nije indie igra koja u zavisnosti kakva će joj prodaja biti, možda kasnije dobije fizičko izdanje. Ovo je pre svega FER potez da se igrači solidarišu, jer kao što sam rekao, ogroman broj ljudi ne kupuje digitalne verzije igara. I kakav psihički reset, velika većina tih igrača je već ostavila svoj novac u radnjama u preorderu. Na šta bi to ličilo da na jednoj platformi deliš ljude.

I ne, Sony nije u problemu zbog ove igre jer se radnja odvija kao posledica virusa pa da se pravi paralela sa stvarnošću u kojoj je svet zapao. Ovo je jedan od najiščekivanijih naslova decenije i zaradiće ogromnu sumu novca ma kad je izdali. I da su suprotno uradili ništa manje novca im ne bi bilo, ali su ovako ispali korektni zbog svih onih kojima je digitalna opcija nedostupna ili nepraktična zbog brzine skidanja ili dostupne količine interneta na mesečnom nivou.

Tako da u problemu može da bude samo Naughty Dog nakon ove igre, s obzirom koliko ih je ljudi napustilo jer su uslovi za rad developera sve više nepodnošljivi, da ne kažem izrabrivljanje i da to nije ona atmosfera od pre 5+ godina.

Za ABHO promo materijal čak mogu i da se složim, ali to bi prošlo da smo u 90tim.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Mandragora (4.4.2020)
Stara 4.4.2020, 22:21   #90
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
(obzirom na to da virus više nije mlad, naučio je da se prilagodi mutirajući
Netačno, da ne idem dalje
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2020, 21:10   #91
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Iz svega ovoga što si napisao izdvojiću samo deo o razlogu odlaganja igre, jer niti me zanima bilo čije političko viđenje na pogled Amerike ili bilo koje zemlje i naroda, ni filozofiranje da li prosečan Džo kupuje Call of Duty, DOOM ili šta god da bi izlečio svoje frustracije, a od svega toga još manje stručnjaci o virusima koji su se preko noći izrodili na internetu i raznoraznim forumima.

Igra je odložena iz samo jednog razloga, a on je da ne bi milioni njih bili njome uskraćeni. Zašto bi iko izdavao nešto što ne može da bude dostupno apsolutno svima? Ovo nije indie igra koja u zavisnosti kakva će joj prodaja biti, možda kasnije dobije fizičko izdanje. Ovo je pre svega FER potez da se igrači solidarišu, jer kao što sam rekao, ogroman broj ljudi ne kupuje digitalne verzije igara. I kakav psihički reset, velika većina tih igrača je već ostavila svoj novac u radnjama u preorderu. Na šta bi to ličilo da na jednoj platformi deliš ljude.

I ne, Sony nije u problemu zbog ove igre jer se radnja odvija kao posledica virusa pa da se pravi paralela sa stvarnošću u kojoj je svet zapao. Ovo je jedan od najiščekivanijih naslova decenije i zaradiće ogromnu sumu novca ma kad je izdali. I da su suprotno uradili ništa manje novca im ne bi bilo, ali su ovako ispali korektni zbog svih onih kojima je digitalna opcija nedostupna ili nepraktična zbog brzine skidanja ili dostupne količine interneta na mesečnom nivou.

Tako da u problemu može da bude samo Naughty Dog nakon ove igre, s obzirom koliko ih je ljudi napustilo jer su uslovi za rad developera sve više nepodnošljivi, da ne kažem izrabrivljanje i da to nije ona atmosfera od pre 5+ godina.

Za ABHO promo materijal čak mogu i da se složim, ali to bi prošlo da smo u 90tim.
Kakva crno političko viđenje pominješ, čoveče? To što ja nakon one žurke iz '99. gajim "a little grudge" prema Murici, nije politika, već moje starozavetno pravo koje me nije bacilo u naručje ni Rusima, ni Kinezima.
Idu li njihovi izbori (koji na ostatak planete imaju efekat cunamija)? Idu. Hoće li biti još prljaviji od prethodnih (zbog koronavirusa), a prethodni su izazvali nekoliko meseci opšte histerije? Hoće.
Gube li poslove na stotine hiljada? Le Figaro piše da gube (a bez posla, kupovina next-gen konzole/igara ti nije primarna stavka budžeta).

Kažeš da je jedini razlog Sonijevog postupka solidarnost prema igračima. Moram se iskeziti, onda bi to bila prva mega-korporacija kojoj je dobrobit potrošača, a ne masna zarada šerholdera primarni cilj.

Da nisam jedini koji sumnja u obrazloženje (jedino što nisam ni na koji način uključen u čitavu priču, pa ne moram biti pristojan) možeš videti iz sledećeg pasusa (https://www.wired.com/story/last-of-...-indefinitely/):
"Logistically, the global crisis is preventing us from providing the launch experience our players deserve," Sony said in the tweet. But, while some game companies are moving forward with major releases in spite of hurdles presented by the coronavirus, The Last of Us Part II's cancellation stands out because of its subject matter, since it takes place in a brutal postapocalypse ravaged by a pandemic. (I mean, a zombie pandemic, but still). Maybe it is all about logistics, but one can't help but wonder if Sony just didn't think releasing this particular game right now was smart..." .
I na kraju,apropo koronavirusa: mada se dovoljno razumem u prirodne nauke da bi mi dodatni VES bio "Trupni ABH izviđač i dekontaminator", prost statistički pregled novozaraženih po svetu je sve što dnevno pratim, uz EuroMOMO i SciNews.

Citat:
Netačno, da ne idem dalje
Obično kada neko nešto pobija, lepo bi bilo videti i na osnovu čega to radi.Meni nije problem da priznam grešku, ukoliko sam je napravio.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 16:12   #92
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Kad je lepo, zašto onda nisi napisao na osnovu čega to tvrdiš? Ili to važi samo za druge, ali ne i za tebe?

Citat:
Scientists studying the novel coronavirus’s genetic code say it does not appear to be mutating quickly, suggesting any vaccine developed for it will likely remain effective in the long term.

Peter Thielen, a molecular geneticist at the Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory, told The Washington Post that there are only about four to 10 genetic differences between the strains infecting people in the U.S. and the virus that emerged in Wuhan, China.

“That’s a relatively small number of mutations for having passed through a large number of people,” he told the newspaper. “At this point the mutation rate of the virus would suggest that the vaccine developed for SARS-CoV-2 would be a single vaccine, rather than a new vaccine every year like the flu vaccine.”
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 17:39   #93
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Kad je lepo, zašto onda nisi napisao na osnovu čega to tvrdiš? Ili to važi samo za druge, ali ne i za tebe?
Na osnovu opšteg znanja o virusima, nevezano za koronu.Ne mogu ti linkovati nešto što nemam u rukama (u papirnom, ili elektronskom obliku).

Biti "mlad" virus znači biti još uvek nedovoljno prilagođen virus, tj. virus koji još nije naučio kako da koegzistira sa nosiocem (da se "umnožava"). "Umnožavanje" = prenošenje infekcije sa nosioca na nosioca. Mladi, "divlji" virusi su žestoki, ubijaju nosioca, ubijajući time i sebe (slično vrsti, delimično nalik koroni, koja se pre par godina prenosila sa kamila na ljude i imala izuzetno visoku stopu smrtnosti, ali se sporo prenosila sa čoveka na čoveka).

Ona "herd immunity" koju su Englezi pominjali je zasnovana na ideji primoravanja virusa da ubrzano mutira i "uči" kako ne ubiti nosioca, tako što će mu se što veći deo populacije slobodno izložiti. "Sticanje imuniteta" je pristojniji način predstavljanja čitave priče, ovoga puta iz perspektive ljudskog roda, a ne perspektive virusa o kojoj ja govorim.

Korona ima par pod-tipova i već uveliko mutira, jutros videh (ukoliko je vest tačna) da Kinezi pominju varijantu koja je opstala u zaraženome čak 49 dana.To je, već, ozbiljno prilagođavanje virusa koji je odmakao u učenju kako da što duže ostane sposoban umnožavati se.

Poslednja ispravka: torivoje (6.4.2020 u 22:06)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 19:44   #94
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Na osnovu opšteg znanja o virusima, nevezano za koronu.
Znači tvrdiš nešto specifično za koronu na osnovu znanja nevezanog za koronu.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 20:30   #95
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Znači tvrdiš nešto specifično za koronu na osnovu znanja nevezanog za koronu.
Kada koronu budu proglasili vanzemaljcem, kapituliraću, jer o ksenobiologiji ne znam baš ništa. Do tog trenutka o njoj mogu razmišljati samo u okvirima poznatih opštih principa i pratiti koliko odudara od njih (mada su mi struka neke druge prirodne nauke).

Kada nauka bude smatrala da bi, baš korone radi, trebalo promeniti dosadašnje opšte principe, ona će to uraditi. Za sada, koliko znam, još nije.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 20:39   #96
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

a šta kažete vas dvojica na ovaj virus u the last of us?
da li je i on iz porodice sars virusa,da li je takav scenario realan i kod nas, i na kraju,da li smatrate da će u drugom delu igre pronaći lek pre nego što naši naučnici pronađu lek za koronu?
hvala.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 21:54   #97
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Svijet u TLoU nije pogodila virusna infekcija nego parazitska/gljivicna infekcija koliko se sjecam :P

Poslednja ispravka: dex3108 (6.4.2020 u 22:23)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 22:10   #98
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
a šta kažete vas dvojica na ovaj virus u the last of us?
da li je i on iz porodice sars virusa,da li je takav scenario realan i kod nas, i na kraju,da li smatrate da će u drugom delu igre pronaći lek pre nego što naši naučnici pronađu lek za koronu?
hvala.
dex3108 je potpuno u pravu, a bez obzira na samu igru, virusi jesu dušu dali za SF (pri čemu ne mislim na klasičnu postapokaliptičnu konfekciju tipa: virus pobio populaciju planete, preživeli nekako opstaju).

Poslednja ispravka: torivoje (6.4.2020 u 22:20)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 3:08   #99
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Brate pokušao sam da vam kažem da ste smorili.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 6:40   #100
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
Brate pokušao sam da vam kažem da ste smorili.
Brate, pokušao sam na pristojan način da ti kažem da ne troluješ, zato sam izbegao da ti direktno odgovorim na onako postavljeno pitanje.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
ASUS ENGTX460 nv4_disp.dll Infinite Loop (Graficka kartica riknjava part 2) Shlaymara Kvarovi 7 24.11.2010 18:09
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
5000+ i igranje na vazduhu, part I mad_skillz Overklok 74 22.10.2007 20:16
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com