Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.11.2019, 22:05   #601
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Čemu ta potreba da jurite odmah najboljeg konja na početku? I don't get it.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 22:10   #602
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Mozda gresim , ovako je kod mene . brojevi su takvi kakvi su i samo me je interesovalo moze li da se igra pristojno ili ne . Za sad moze .
1080p , teksture na High , ostalo na medium . MSAA iskljucen . 3 sata trajanje instalacije sa , net 120 mb/s .Pentium G 4560 , 8gb RAM , gtx 1650 . Freejmovi 35-45 .
Na AC Odiseji sva jezgra rade 95-100 % stalno a grafika ide do 100 % kad je sve na visokim i vrlo visokim podesavanjima a spusta se na 70 % kad stavim blize srednjim dok CPU ostaje na 100 % i to ujednaceno sva jezgra . Kad dostikne maksimum samo frejmovi padaju navise .
Na RDR2 CPU radi na 50-60-70 % a grafika isto promenjivo ali daleko ispod 100 % i nestabilno je za razliku od ACO gde se brojevi gotovo ne menjaju dok se podesavanja ne promene .
A da podignem podesavanja na RDR2 stucalo bi .
Inace uopste ne izgleda lose niti radi lose , bar sad na pocetku.
A sigurno da nije optimizovano kako bi veliki Rokstar trebao to da uradi i zavisno od koma do kompa problemi su minimalni ili nesavladivi .
Samo sam poceo igru i ...da , to je to ! mnogo mi se dopada
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 22:13   #603
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Čemu ta potreba da jurite odmah najboljeg konja na početku? I don't get it.
Pa moze i ne mora. Zavisi kako gledas na stvari. Ja sam ga ćapio od pocetka da bi mi putovanje bilo brze i lepse znajuci da imam najboljeg konja. Jedino on u stats ima “elite” handling tako da lepo imati ga
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 22:20   #604
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Da dodam da kao i sa GTX 970 , meni cita na gtx 1650 3,4 gb umesto 4 gb.
Mozda igra u stvari cita koliko je optimalno da nafuras memoriju a ne koliko je ima . Kako bilo ne koristim ni 3 gb , tj . ako je tacno to sto pise .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 22:31   #605
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Inace kao i gta5 r* ima tu sadističku crtu za sve “completionist” igrace koji jure gold medal kao sto sam ja za misije. Neverovatno tesko ih postići
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 22:40   #606
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 480 puta na 281 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Prvo na Metacriticu stoji ocena 94 (PC verzija) dok na mnogim sajtovima govore kako igra ne radi kako treba i kome sad da verujemo? Ne moze neko tek tako da stavi 94 i sve je ok. Ja verujem da je igra vrhunska ali ako su tehnički problemi ozbiljni 94 je mnogo.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 23:02   #607
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Dajte Rokstaru malo vremena, verujem da ce srediti ovo iz razloga sto igra ima ozbiljnu online komponentu. Cilj im je da odrze sto veci broj igraca, a PC je tu prioretetna platforma. Verujem da ce se stvari popraviti i sto se tice stabilnosti i performansi. GTA6 je daleko, imaju svo vreme sveta da poprave PC port. Trebace par meseci ali setimo se Arkam Nighta, kakav je bio u startu. Ovde je situacija daleko bolja, tako da nema razloga ne biti optimista.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 23:10   #608
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Kako da pristupim predmetima koje sam pokupio? Imam jedno pismo koje nisam pročitao, i novine koje sam kupio od prodavca na ulici, ali ne mogu da nađem gde se smeštaju takve stvari.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 23:20   #609
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2


Getting caught by a Witness in Red Dead Redemption 2 - Witness
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2019, 0:22   #610
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Kako da pristupim predmetima koje sam pokupio? Imam jedno pismo koje nisam pročitao, i novine koje sam kupio od prodavca na ulici, ali ne mogu da nađem gde se smeštaju takve stvari.
Sve što skupišnod dokumenata nalazi se u torbici. Drži B i listaj. Dokumenta su na kraju uglavnom. Većinu mapa i dokumenata možeš odmah po skupljanju da pročitaš na I (i) čim ti pokaže u donjem desnom uglu. Da ne tražiš baš svaki dokument čim pokupiš.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2019, 1:22   #611
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Hvala na odgovoru. Znam da odmah iskače prompt kad se nešto novo pokupi, ali igra, bar u početnim fazama, stalno bombarduje sa objašnjenjima i upustvima koje se smenjuju brže nego što skontaš o čemu se radi, pa se gomila toga propusti.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2019, 3:01   #612
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovoru. Znam da odmah iskače prompt kad se nešto novo pokupi, ali igra, bar u početnim fazama, stalno bombarduje sa objašnjenjima i upustvima koje se smenjuju brže nego što skontaš o čemu se radi, pa se gomila toga propusti.
Istina...U svakom slucaju ce ti biti potrebno listanje kasnije kada pocnes da nalazis mape, poruke za neke kvestove itd. Satchel ti ima sve sto si sakupio, od hrane, viskija, cigareta itd.



Jos jedan savet:

Pusite i trosite Premium cigarete, nemojte da cuvate kao ja.

Svaka premium cigareta u sebi ima jednu kolekcionarsku kartu, napunice vam se torbica i kasnije necete moci da pokupite nove kada naidjete negde dok istrazujete ili kradete.
Ne znam ni sam koliko sam Premiuma propustio jer sam sve cuvao i torbica uvek puna

Inace, Digital Foundry dao malo svoj sud o stanju igre (bice jos uskoro):

Digital Foundry PC
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2019, 3:05   #613
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Poceo sam i ja konacno glavnu pricu. Odigrah tek prve 3 misije (i dalje sam u Chapter 1). Igra jeste sporija, i mislio sam da ce me kao nekog ko je navikao na arkade i twitch shootere to nervirati... medjutim ovo je nerealno imerzivno i dobro. Najobicnija misija lova na jelena mi je fantasticno legla. Mogu tek da zamislim kakva ce igra da bude posle.

Medjutim, performanse me ubijaju u pojam. Na 2070S i 1080P Ultra imam 35 ili 60 FPS. I bukvalno je tako, u jednom trenutku u snegu se krece od 35-38, okrenem kameru malo i odjednom je 60. S obzirom da je SP i da je igra veoma spora, sve preko 40 frejmova mi ovde izgleda dovoljno dobro. Vi koji ste se igrali s podesavanjima, sta je najbolje smanjiti da se izvuce ~20% performansi kako ne bi padao ispod 40? Trenutno sam sve odvrnuo do kraja (ukljucujuci i Advanced opcije) i ugasio MSAA, motion blur i Reflection MSAA. Water level je custom.

Jos jedna stvar. Da li mogu doci u situaciju da efektivno ne mogu da nastavim sa igrom ako se desi da nemam hrane/zaliha a odradi se autosave? Jer koliko sam do sada shvatio, moras da jedes s vremena na vreme da ti ne opao health.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2019, 4:47   #614
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Poceo sam i ja konacno glavnu pricu. Odigrah tek prve 3 misije (i dalje sam u Chapter 1). Igra jeste sporija, i mislio sam da ce me kao nekog ko je navikao na arkade i twitch shootere to nervirati... medjutim ovo je nerealno imerzivno i dobro. Najobicnija misija lova na jelena mi je fantasticno legla. Mogu tek da zamislim kakva ce igra da bude posle.

Medjutim, performanse me ubijaju u pojam. Na 2070S i 1080P Ultra imam 35 ili 60 FPS. I bukvalno je tako, u jednom trenutku u snegu se krece od 35-38, okrenem kameru malo i odjednom je 60. S obzirom da je SP i da je igra veoma spora, sve preko 40 frejmova mi ovde izgleda dovoljno dobro. Vi koji ste se igrali s podesavanjima, sta je najbolje smanjiti da se izvuce ~20% performansi kako ne bi padao ispod 40? Trenutno sam sve odvrnuo do kraja (ukljucujuci i Advanced opcije) i ugasio MSAA, motion blur i Reflection MSAA. Water level je custom.

Jos jedna stvar. Da li mogu doci u situaciju da efektivno ne mogu da nastavim sa igrom ako se desi da nemam hrane/zaliha a odradi se autosave? Jer koliko sam do sada shvatio, moras da jedes s vremena na vreme da ti ne opao health.
Ne moze te ukopati igra cak i da ti je health skroz prazan i da nemas ni parče leba u satchel. Uvek te restoruje igra
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2019, 4:51   #615
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Čar je u sakupljanjima i nalazenjima stvari ne zaboravite. Taj osecaj kad nadjete blago ili otkrijete hijeroglifu vam ne mogu opisati. Prica je super naravno, ali kao sto je neko gore naveo, veliki greh pravite ako samo protutnjate kroz žute misije
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2019, 8:30   #616
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Čemu ta potreba da jurite odmah najboljeg konja na početku? I don't get it.
Ni meni nije jasno, ali, eto, nekakav inat me terao.
Noćas uspem da ga uhvatim, ukrotim, osedlam i napravim primarnog konja. I momentalno sam shvatio zašto je najbolji - dok većina konja koje sam jahao imaju 3 ili 4 "brzine" (sporo kaskanje, normalno kaskanje, lagani galop i brzi galop kada se konj umara) ovaj beli arabian ima bar 10 brzina i može poprilično brzo da se jaše, a da se ne "troši" ona skala energije. A o tome kako je lako upravljati sa njim da ne pričam.
E, još da mu našminkam grivu i rep...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2019, 10:36   #617
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Poceo sam i ja konacno glavnu pricu. Odigrah tek prve 3 misije (i dalje sam u Chapter 1). Igra jeste sporija, i mislio sam da ce me kao nekog ko je navikao na arkade i twitch shootere to nervirati... medjutim ovo je nerealno imerzivno i dobro. Najobicnija misija lova na jelena mi je fantasticno legla. Mogu tek da zamislim kakva ce igra da bude posle.

Medjutim, performanse me ubijaju u pojam. Na 2070S i 1080P Ultra imam 35 ili 60 FPS. I bukvalno je tako, u jednom trenutku u snegu se krece od 35-38, okrenem kameru malo i odjednom je 60. S obzirom da je SP i da je igra veoma spora, sve preko 40 frejmova mi ovde izgleda dovoljno dobro. Vi koji ste se igrali s podesavanjima, sta je najbolje smanjiti da se izvuce ~20% performansi kako ne bi padao ispod 40? Trenutno sam sve odvrnuo do kraja (ukljucujuci i Advanced opcije) i ugasio MSAA, motion blur i Reflection MSAA. Water level je custom.

Jos jedna stvar. Da li mogu doci u situaciju da efektivno ne mogu da nastavim sa igrom ako se desi da nemam hrane/zaliha a odradi se autosave? Jer koliko sam do sada shvatio, moras da jedes s vremena na vreme da ti ne opao health.
Probaj sa ovim podesavanjima kao osnovom pa doradjuj

Textures: Ultra
Anisotropic: 16x
Lighting: High
Global Illumination: High
Shadows: High
Far Shadows: High
SSAO: Medium
Reflection: Medium
Mirror: Ultra
Water: Custom
Volumetrics: Custom
Particles: High
Tessellation: Ultra
FXAA: No, TAA: High, MSAA: 0

Near Volumetrics Quality: High
Far Volumetric Quality: High
Volumetric Lighting Quality: High
Unlocked Volumetric Raymarch Resolution: Off
Particle Lighting Quality: High
Soft Shadows: High
Grass Shadows: High
Long Shadows: On
Full resolution SSAO: Off
Water Refraction Quality: Medium
Water Reflection Quality: Medium
Water Physics Quality: 25%
Resolution scale: Off
TAA Sharpen Intensity: 50%
Motion Blur: On
Reflection MSAA: Off
Geometry Level of Detail: 80%
Grass Level of Detail: 80%
Tree Quality: Ultra
Parallax Occlusion Mapping Quality: Ultra
Decal Quality: Ultra
Fur Quality: High

Moja preporuka ti je da igras u 1440p rezoluciji jer je TAA mnogo bolji sto je veca rezolucija. Sa da li ce uspjeti da postignes 60FPS-a sa tim podesavanjima u 1440p ne znam ali uglavnom probaj da se igras.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
buraz (9.11.2019)
Stara 9.11.2019, 10:45   #618
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

De je taj arapski konj, sad ste me primili da ga hvatam?
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2019, 11:09   #619
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ni meni nije jasno, ali, eto, nekakav inat me terao.
Noćas uspem da ga uhvatim, ukrotim, osedlam i napravim primarnog konja. I momentalno sam shvatio zašto je najbolji - dok većina konja koje sam jahao imaju 3 ili 4 "brzine" (sporo kaskanje, normalno kaskanje, lagani galop i brzi galop kada se konj umara) ovaj beli arabian ima bar 10 brzina i može poprilično brzo da se jaše, a da se ne "troši" ona skala energije. A o tome kako je lako upravljati sa njim da ne pričam.
E, još da mu našminkam grivu i rep...
Pa ono, jeste najbolji kad uporediš s ponuđenim u Valentineu, ali posle kad otklkjučaš stables u Saint Dennis, videćeš da ima ista ta rasa sa istim ili sličnim stats-ima
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2019, 11:16   #620
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
sonebrate kaže: Pregled poruke
De je taj arapski konj, sad ste me primili da ga hvatam?
Tamo gde je sneg eto to ti je dovoljno
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com