Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.5.2015, 7:28   #9481
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Focus (2015)
http://www.imdb.com/title/tt2381941/

Sve što je vredno u filmu je saznanje da se od prevare i krađe čovek vrlo teško može odbraniti. Prosečan čovek nema nikakve šanse. Sam film je ipak nekako tanak, toliko je laži i preokreta u njemu, da je na kraju i u sam kraj teško poverovati.

Poslednja ispravka: Suad Novic (15.5.2015 u 9:54)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 9:53   #9482
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ex Machina (2015)
www.imdb.com/title/tt0470752/



Vizuelno savršen film. Pravo je uživanje gledati ga i razmišljati o tome šta nam budućnost donosi.

P.S. Titl popravljen nakon ponovnog gledanja filma, sad je solidan.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Ex Machina (2015).zip (29,3 KB, 19 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (16.5.2015 u 3:46)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
ColdBoot (17.5.2015)
Stara 15.5.2015, 18:24   #9483
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Blackhat

Ни сам не знам како сам успео да га одгледам до краја. Нешто нама тако занимљиво, као што су хаковање, хакери, секси хакерице итд итд... је невероватно досадно и још траје 2 и по сата. Шокантне промене нормалне камере и "handy-cam" сцена, баш делује аматерски. Благи ужас.

Focus

Још један промашај, и то високобуџетни. Уметност је од Маргот Роби направити лошу рибу - то је овај филм и више него успешно урадио, стављајући је у први план у најгорим могућим издањима и показујући одређене, је л`, недостатке које је Скорцезе тако добро сакрио и направио од ње сензацију. Осим ње, има ту занимљивих ствари, али сценарио баш хода "по танком леду" и такође уме да "удави", иако траје стандардно.

Project Almanac

"Ма ко се још сећа Butterfly Effecta!" рече неко (да ли сте знали да је то трилогија?) и реши да сними ово. Буквално је 1:1 копија и то прилично лоша.. Али, и поред тога филм је забаван, јер је ипак "тинејџерскији" и има пар симпатичних "ескапада". Што да не?
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2015, 1:21   #9484
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Water Diviner

Još jedan sa anti-ratnom porukom u kojoj se, ovaj put, ima i puno simpatije za napaćeni turski narod i njihovu oslobodilačku borbu u WWI - znači, ne verujem... prvi takav koji sam ikad imao prilike da vidim, pa budući da je anglo-saksonka kinematografija sklona i ovakvim ispadima, možda se desi da i mi nekad ispadnemo prestavljeni u sličnom svetlu i u sličnoj bozi. Crowe nije ovo loše odglumio(vidim ga kao kandidata za neki budući Indiana Jones, ima mi sad šmeka za tako nešto) ali Olga Kirilenko - turkinja, ko Mira Furlan - crnogorka

Ljubiteljima drama, pa još i ratnih, preporuka. Verovatno se može reći da je vrlo dobar film.

Poslednja ispravka: ColdBoot (16.5.2015 u 1:33)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2015, 18:56   #9485
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ismael (2013)
http://www.imdb.com/title/tt1710393/



8-ogodišnji dečak kreće u potragu za svojim ocem, nalazi ga i pokreće lavinu emocija...
Imate titl u prevodima i titlovima.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2015, 19:00   #9486
gorann
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 150
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke

napaćeni turski narod i njihovu oslobodilačku borbu
gorann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2015, 19:15   #9487
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
The Water Diviner

Još jedan sa anti-ratnom porukom u kojoj se, ovaj put, ima i puno simpatije za napaćeni turski narod i njihovu oslobodilačku borbu u WWI - znači, ne verujem... prvi takav koji sam ikad imao prilike da vidim, pa budući da je anglo-saksonka kinematografija sklona i ovakvim ispadima, možda se desi da i mi nekad ispadnemo prestavljeni u sličnom svetlu i u sličnoj bozi. Crowe nije ovo loše odglumio(vidim ga kao kandidata za neki budući Indiana Jones, ima mi sad šmeka za tako nešto) ali Olga Kirilenko - turkinja, ko Mira Furlan - crnogorka

Ljubiteljima drama, pa još i ratnih, preporuka. Verovatno se može reći da je vrlo dobar film.

Turci ispadose osloboditelji i najveci borci za ljudska prava . Film je krenuo fino, nije los ali neke sitnice oko citave te borbe su komicne....Grci divljaci, zare i pale bez stida, a Turci jadni cuvaju tradiciju i nikome nista nisu ucinili
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2015, 19:27   #9488
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

American Sniper

Познат је мој став о америчкој пропаганди. ... Дакле, овај филм као филм је одличан. Радња, атмосфера, ефекти, све је одлично, ОСИМ ПРИЧЕ, јер је лаж! Које бре Крис Кајл бре идиоти амерички. То је бре лажов, терориста, касапин, ратни злочинац, он је онај најгори изрод америчке пропаганде, испран мозак који је ишао да убија, пазите сада, варваре (како их назива) за "слободу и демократију". Напали Ирак (ни крив ни дужан) због кула близнакиња.

Па има ли глупљих речи попут демократија, правда, право, слободе, људска права итд, а да иоле паметан човек поверује у то? Па нема...осим ако ниси испран амерички мозак. Па кога ти домороци не воле, тај је најбољи. Не, није ово питање политике, већ чињенице, факта, доказа. И не, сцена на крају филма ми није тужна, због свега претходно наведеног. Занимљиво је и како се гледа на ситуацију: особе из западних држава када умру/погину/нестану на истоку су борци за права, а ако су са истока и то им се деси на Западу, то су терористи.

Што се тиче утицаја рата на човека, ту је добро приказано заиста и то се слажем, али америчка војска нема право да се вади на то. Имате овај одличан снимак где лик прича о лажима из филма https://www.youtube.com/watch?v=Ej_SRJNz9ls (имате још доста снимака о “хероју Крису” па тражите ако вас занима). Разочарали су ме сви учесници ствараоци ове пропаганде, посебно Клинт. Штета...али добар је режисер иначе. Да не бих дужио више, ја сам сада (као и увек) реалан: препорука што се тиче филма као филма, али због пропагандног материјала ћу дати кец као врата на свим сајтовима, као што чиним са свим пропагандним филмовима.
Оцена 8/10.

Jupiter Ascending

Филм која разбија пренапумпан Guardians of the Galaxy у скоро свим сегментима, међутим, потенцијал није скроз искоришћен, прича је пребрзо испричана уз пренаглашене ефекте, па када се томе дода и медијско непридавање важне, јасно је зашто су га људи лоше доживели (мада ни то није оправдање...).

Наравно, ја сам уживао у филму и све ми се више свидело од GotG, почев од глумачке поставе и изузетно добре приче (која стоји иза Свемира, ликова и скоро свега, прилично детаљно) до приказа светова и разних справа и помагала доста иновативних у односу на конкуретни филм. Занимљиво, Мила Кунис је баш слатка, а и лепо је и глумила, управо онако како је и требало, иако се слажем да су могли боље изабрати (ова улога је таква да је она морала глумити девојку која, иако интелигентна, мало је сметена, сморена, пасивна и не зна шта је снашло, размишљајте филмски, не само нападати...)

Када сам гледао GotG, био сам лоше расположен то вече и болила ме глава и очекивао сам пуно, а сада је све било обрнуто, па је и то можда утицало на разлике у утисцима, али ја остајем при своме. Уосталом, уз Звездaне ратове, ово је први пут да ми се, у већој мери, свиди још неки филм смештен у Свемиру. Дакле, у почетку набројане мане (убрзаност и ефекти) треба занемарити. Велика препорука.
Оцена 7/10.

G.I. Joe: The Rise of Cobra G.I. Joe: Retaliation

Добра ствар. Пуно акције, високо техн. помагала, нинџе, туче итд. Права разбибрига. Није лоша ни постава. А ево опет овог лика Ченинг Татума, свуда га има, мада га не сматрам неким глумцем, иако се увек снађе у улози...Филм је доста гледљив, класична прича о борби добра и зла, разним профилима људи који се боре, по која љубавна прича итд. Дакле, ако вам је до добре акције, препорука.
Оцена 6/10.

Добар наставак (који никако није могао проћи без америчке пропаганде). Веома добра глумачка постава, доста акционих момената, доста забаве. Филм не нуди ништа што већ није виђено, али даје доста добар осећај при гледању. Сличан је 1. делу, али мислим да ми се овај наставак више свидео. Очекујем да и наставци ове акционе саге буду у добром ритму и још бољи.
Оцена 7/10.

-----------------------------------------------------------------------
И људи, молим вас, када препоручујете неки филм, немојте да то чините ако нема квалитетног снимка за скидање (већ све нешто или мало мутно или са оним корејским словима) нити превода. Ово пишем због преопуке #nameless1 за It Follows, који, у време када сам тражио добар download и превод, нисам нашао ни једно.

Poslednja ispravka: Wolverine (18.5.2015 u 1:30) Razlog: Politiku i ratne analize ostavimo za neki drugi forum, pls...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Belfegor (17.5.2015), goranmax (17.5.2015)
Stara 17.5.2015, 20:29   #9489
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa postoji valjda i bioskop, ja licno nisam u mogucnosti da ga posecujem ali mnogi jesu.I uvek mozes da sacekas dobar snimak posto znas da je dobar film, mada leti je to ubedljivo najgore tek oko oktobra se pojavljuju bluray izdanja.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2015, 20:49   #9490
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
American Sniper

Познат је мој став о америчкој пропаганди. ... Дакле, овај филм као филм је одличан. Радња, атмосфера, ефекти, све је одлично, ОСИМ ПРИЧЕ, јер је лаж! Које бре Крис Кајл бре идиоти амерички. То је бре лажов, терориста, касапин, ратни злочинац, он је онај најгори изрод америчке пропаганде, испран мозак који је ишао да убија, пазите сада, варваре (како их назива) за "слободу и демократију". Напали Ирак (ни крив ни дужан) због кула близнакиња.
...
+1
Kad su neki clanovi foruma posle dodele Oskara komentarisali film i pominjali propagandu mislio sam da je preterivanje, ali skoro sam se uverio da su cak bili blagi prema ovom "filmu". Ovakvo "patriotsko" djubre nisam gledao jos od American Carol-a, tokom gledanja AS u mislima mi je stalno bio onaj crtac iz GTA IV - Republican Space Rangers
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goranmax na korisnoj poruci:
Wolverine (18.5.2015)
Stara 18.5.2015, 0:05   #9491
PavletheDood
Član
 
Član od: 17.4.2011.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mad Max Fury Road - kakva filmcina, i slobodno ne cekajte da izadje "normalan snimak" jer ovaj film je steta gledati van bioskopa.
PavletheDood je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku PavletheDood na korisnoj poruci:
bela lampa (18.5.2015), Ekiman (18.5.2015), Natasha (18.5.2015), pentraksil (18.5.2015), Skenderevo (18.5.2015), Sun Tzu (18.5.2015), Wolverine (18.5.2015)
Stara 18.5.2015, 0:08   #9492
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo da tema ne ode u pogresnom smeru OGROMNA preporuka i od mene za film Wild Tales. Uzivao sam svih 122 min bas po mom ukusu.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
Wolverine (18.5.2015)
Stara 18.5.2015, 3:04   #9493
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Molio bih vas da se držite teme, a da analiziranje ratnih učinaka i "dobrog/lošeg" ostavite za neki drugi forum. Ovo je tema za recenzije filmova, ako bi neko da se igra Lazanskog, neka to radi na nekom od foruma koji se time bave, toga kod nas ima ko šaše na poljančetu.
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
ColdBoot (18.5.2015)
Stara 18.5.2015, 3:08   #9494
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Molio bih vas da se držite teme, a da analiziranje ratnih učinaka i "dobrog/lošeg" ostavite za neki drugi forum. Ovo je tema za recenzije filmova, ako bi neko da se igra Lazanskog, neka to radi na nekom od foruma koji se time bave, toga kod nas ima ko šaše na poljančetu.
^Ok, pokušao sam da ostvarim samo kratak uvid i poređenje kroz faktičko stanje onima koji smatraju da nema političke propagande u holivudskim filmovima.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
Wolverine (18.5.2015)
Stara 18.5.2015, 3:29   #9495
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ex Machina,

Stvarno, kako to već SF ume da bude, lep i dobar film(koji me podsetio na The Machine) s tim da imam utisak da su malo preterali sa AI-jem. Nekako se na čisto logičko-kognitivnu inteligenciju jedne, ipak samo, mašine volšebno nakarikala i emocionalna što uopšte nema rezona, when you think of it. Mimo toga, preporuka.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2015, 3:54   #9496
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
^Ok, pokušao sam da ostvarim samo kratak uvid i poređenje kroz faktičko stanje onima koji smatraju da nema političke propagande u holivudskim filmovima.
Razumem. Ovo što sam sklonio, sklonio sam da ne bi evoluiralo u nešto veće i ružnije. Ružno kao propaganda u American Sniperu
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
ColdBoot (18.5.2015)
Stara 18.5.2015, 5:38   #9497
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Razumem. Ovo što sam sklonio, sklonio sam da ne bi evoluiralo u nešto veće i ružnije. Ružno kao propaganda u American Sniperu
Šteta. A taman sam hteo da razlučim po isprovociranim komentarima gde prestaju ljudi a počinju botovi... ili što reče Nathan is Ex Machine: "No matter how rich you are, you get f*cked".
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2015, 15:34   #9498
Alexis12
Novi član
 
Član od: 16.4.2014.
Poruke: 15
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Pogledao sam film sinoc. Prvo bespotrebno film traje 2 ipo sata, izgleda da je postao trend da produzuju filmovi bez nekog posebnog razloga.
Nisam stekao utisak da je Hawkeye centralni lik , vec ipak Iron Man. Mada ruku na srce ima vise Hawkeye nego u prvom delu.
Meni je najvise zasmetalo to sto su forsirali fore, koje su 90% glupe i niko se nije nasmejao.
Sto se 3D tice na momente fantastican.
Sve u svemu od mene 6/10 , prvi deo mi je bio bolji.

Meni se film dopao sto se tice specijalnih efekata, akcije i humora, mogu da ga gledaju i oni koji nisu previse upuceni (Isla sam sa drugaricom koja nije neki fan niti je ispratila sve prethodne filmove o njima, ali joj se dopao)
Medjutim, ne bih mogla da mu dam neku jako visoku ocenu, slazem se sto se Hawkeye-a tice, takodje nisam stekla utisak da je centralni lik, uopste cela ta njegova prica ispricana je nekako bez emocija, previse mi je vestacki delovala, mi sve to vidimo, ali ne osetimo.
To mi je u sustini i glavna zamerka na ceo film, glavni akcenat je na akciji i novim likovima, dobro to je i normalno za ovakav film i taj deo je odlicno odradjen, ali te pozadinske price kako novih, tako i dosadasnjih likova su odradjene povrsno, kazem, sve vidim, ali ne osetim...
Alexis12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Alexis12 na korisnoj poruci:
Kidja (18.5.2015)
Stara 18.5.2015, 19:54   #9499
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Chappie (2015)
http://www.imdb.com/title/tt1823672/



Još jedna futuristička slika, uz dobru dozu humora, a čak bih rekao i dečji film, sa puno akcije. Ono što je ColdBoot rekao gore o Ex Machina, važi i ovde.
Titl u prilogu nije moj, malo sam ga doterivao. Release je Chappie 2015 720p Bluray x264 Aac-deff
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Chappie (2015).zip (37,7 KB, 7 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (19.5.2015 u 9:12)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2015, 21:24   #9500
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Dnevnik gledanja filmova II

Pa kakav je film,valja li odgledati
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com