Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2014, 16:36   #1
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Koji NFC telefon?

Imam zadatak da napravim Android NFC aplikaciju. Do sad sam uspevao da se snađem sa emulatorom i NFC Simulatorom, ali ipak zbog testiranja i lakšeg razvoja aplikacije moram da pazarim neki NFC telefon. Gledam da prođem što jeftinije, a da telefon ipak bude funkcionalan jer bih kasnije verovatno nastavio sa razvojem Android aplikacija.

Kriterijumi:

• Android 4+ (poželjno je da bude Jelly Bean "out of the box")
• do ~100€
• NFC
• polovan

Istraživao sam malo i skontao da LG telefoni najviše zadovoljavaju pomenute kriterijume. Neki najmanji mogući izdatak je oko ~50-60€ što je okej, i to za LG L5 E610. Međutim, rezolucija od 320x480 u kombinaciji sa 512MB RAM-a me ne vuče baš da se odlučim za ovaj model.

Nešto skuplji i model koji mi je najviše zapao za oko je LG L7 II P710. 768MB RAM-a je okej, veći ekran (a opet nije "ekrančina"), dobra autonomija baterije, dual-core CPU...

Međutim, danas je u igru uleteo i LG L70 D320N. U principu najviše me zainteresovao zbog toga što košta slično kao L7, ali ima više RAM-a (1GB), veći ekran, KitKat, ali i slabiju kameru i autonomiju.

Vredi li zbog tih prednosti (najviše pitam zbog RAM-a) ipak odabrati L70 umesto L7?

Naravno, ako neko ima neki drugi predlog, a da ja nisam naveo, slobodno neka napiše.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 16:51   #2
Mataros
Član
 
Član od: 9.3.2014.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 307
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 55 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Imao sam sony xperia acro s moguce da ih ima za oko 100e ako nema za tu cenu mogu ti pomoci oko izbora kada malo bolje pogledam telefone. Pitanje je da li je samo za aplikaciju pa ga posle prodajes ili ga zadrzavas
Mataros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 16:55   #3
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Mislim da bi ta Xperia bila daleko iznad predviđenog budžeta, taman i da ima da se nađe polovna. Telefon bih verovatno zadržao, ali je trenutno fokus na aplikaciji.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 17:06   #4
Mataros
Član
 
Član od: 9.3.2014.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 307
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 55 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Ma cisto sam bacio oko i video jednu za 120 pa sam pomislio da ima i jeftinije. Moju sam prodao odavno za 180... Nebitno pogledacu kakvi su ti koje si spominjao da vidim sta je najbolji izbor

EDIT:Evo pogledao sam uzeo bih l70, ima nijansu jaci procesor isto tako i ram i ekran. Baterija kao i kod svih androida uvek mi je isto drzala pa makar bila 1000000mAh. Ako je fokus na aplikaciji kamera ne znaci mnogo ali postoji i model sa 8mp (D320F8). Prednosti su jos corning gorilla glass 2 android kitkat i adreno 302 grafika

Poslednja ispravka: Mataros (18.7.2014 u 17:16)
Mataros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mataros na korisnoj poruci:
Partybreaker (18.7.2014)
Stara 18.7.2014, 17:33   #5
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

L70 je tu najbolji izbor ako ćeš ga zadrzati.Ne znam mnogo o pravljenju aplikacija ali obrati pažnju na to da taj tel ima ograničenja u prebacivanju app sa memorije na sd,kao I da ima samo 4 gig ROM,tj. Oko 1.5 slobodno.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
Partybreaker (19.7.2014)
Stara 19.7.2014, 12:34   #6
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Ne znam mnogo o pravljenju aplikacija ali obrati pažnju na to da taj tel ima ograničenja u prebacivanju app sa memorije na sd...
Ali pri izboru gde će se aplikacija instalirati može da se odabere SD kartica ili ne? Govorim za slučaj instaliranja mog .apk fajla... Google Play bi trpalo na internu memoriju sve, jel me zbog toga upozoravaš?

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
...kao I da ima samo 4 gig ROM,tj. Oko 1.5 slobodno.
Zar i ovo ne bi trebalo da reši microSDHC kartica koju bih dokupio ako zafali prostora?

Okej, onda neka bude L70 za sad, samo da mi neko kaže koliko su ovakve stvari sigurne. Svestan sam da nema garanciju i da je iz Mađarske, ali 80€ je ipak jako povoljna cena. I na šta sve treba obratiti pažnju pri kupovini polovnog telefona?
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2014, 13:08   #7
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Ma samo kažem za prebacivanje sa interne na karticu,sta ja znam,za svaki slučaj...
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2014, 14:12   #8
Mataros
Član
 
Član od: 9.3.2014.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 307
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 55 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Najbolje da pronadjes nekoga u blizini pa licno da vidis telefon, ali tesko je pronaci nekoga u blizini, jedino da pitas da li mozes da vratis telefon ako nije ok, a prodavca gledaj po ocenama.
Mataros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2014, 19:11   #9
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Ma samo kažem za prebacivanje sa interne na karticu,sta ja znam,za svaki slučaj...
Još malo sam istraživao o prednostima i manama L70 (u čemu mi je dosta pomogla ova tema) i što se tiče prebacivanja aplikacija, pronašao sam ovo:

Internal2SD


Znači LG ipak nudi nekakvu mogućnost prebacivanja na microSD karticu. Kontam da programi poput WhatsAppa i sličnih neće moći da se prebace, ali videću da sve što može da se prebaci držim na memorijskoj.

Od mana na koje sam naišao, tu je nedostatak LED osvetljenja za notifikacije i eventualno to što nema senzor za automatsko regulisanje osvetljenja ekrana. Druga stavka mi nije toliko bitna s obzirom da se vrlo lako pristupa klizaču za brightness, ali će mi prva baš faliti jer sam navikao da na taj način proveravam pristigle pozive/SMS-ove na Nokiji E71.

Da nemam ograničenje u vidu finansija, po specifikacijama bi mi definitivno najviše odgovarao Samsung Galaxy S4 Mini. Prvo jer mi 4.3" deluje taman (4.5" mi je već previše, ali preživeću), 8GB interne memorije, 1.5GB RAM-a... ali mi ipak dosta probija budžet. BTW, primetih da S4 Mini ima ocene na GSMArena oko 6.8-6.9, dok se L70 kreće oko osmice. Ne znam da l' je zbog toga što L70 ima dosta manje ocena ili zato što Samsungu nešto fali...?
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2014, 20:32   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Što se ocena na GSMareni tiče ne obraćaj pažnju na njih. Tu se obožava Sony (svi modeli su iznad 8) a mrzi Samsung i Apple (većina je ispod 6). LG je nekako voljen, ne baš kao Sony ali dovoljno da je svaki LG bolji od svakog Samsunga.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Partybreaker (28.7.2014)
Stara 28.7.2014, 18:03   #11
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Sto se tiče Led notifikacije i senzora za automatsko osvetljenje kod LG telefona ,izgleda da je kod njih najprihvatljiviji kompromis za ustedu pa je recimo svojevremeno istu ustedu imao i nekadašnji flagship l9 2 .
Nisam siguran o kakvom se ograničenju radi kod prebacivanja apk na sd, ali mislim da to neće biti veliki problem ako ne stavljaš u telefon sve i svasta. Pre pogledaj kakav prikaz ima ekran koji jeste IPS,ali sa dosta malom rezolucijom. Jbg notifikaciju možeš resiti nekom apk,a automatsto osvetljenje već i nije toliki problem kao sto si i rekao.
Ako korisnik može da proguta par kompromisa koje je LG napravio, telefon može dosta da pruzi za ulozeni novac.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Partybreaker (28.7.2014)
Stara 28.7.2014, 18:50   #12
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

U pravu si, telefoni su postali baš moćni i pristupačni u isto vreme, tako da funkcionalnosti i finese poput LED notifikacija / regulisanja osvetljenja moraju da se izbacuju i na taj način stvaraju novi modeli. A ne tako davno modeli su se razlikovali npr. po posedovanju WiFi/GPS funkcije.

U kom smislu bih mogao osvetljenje da regulišem pomoću .apk? L70, na žalost, uopšte nema osvetljenje za tastere ispod donjeg dela ekrana, jedino da mi ekran periodično blinka.

Što se tiče rezolucije i kvaliteta ekrana, sinoć mi je drugar na kratko pokazao svoj novi LG L90. E sad, da li je do mat zaštite za ekran koju je stavio ili je zaista do samog ekrana - ali uopšte nisam bio oduševljen kvalitetom ekrana. Pritom L90 ima više piksela po inču od L70. Međutim, nije mi delovalo kao da je rezolucija problem, već nekako boje nisu bile žive. Stvarno nisam mnogo vremena proveo uz telefon, pa je možda i trip, ali takav mi je utisak od juče. Otići ću do Telenora da čačkam L70, pa ću proceniti, ali nevezano za sve, verujem da ću ga ipak uzeti.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2014, 19:24   #13
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Uzmeš onaj slajder i zvekneš ga do kraja kad izađeš napolje. Uveče zvekneš na minimum i kraj priče.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2014, 19:35   #14
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

^ Pogrešno sam napisao, zajchik je rekao:
Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
...Jbg notifikaciju možeš resiti nekom apk...
... pa me je taj deo interesovao, za regulisanje brightnessa mi neće trebati nikakav dodatni .apk.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2014, 19:57   #15
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Za to ne znam, nisam dovoljno zainteresovan da uhvatim odmah svaku notifikaciju, tu i tamo uključim ekran i vidim ima li nešto novo ili ne.

l70 ima "blic" diodu, možda to može da blinka.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2014, 21:12   #16
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Ima na storeu apk koja radi upravo to sto si rekao pali gasi ekran sto može i da škodi bateriji ako to dugo radi.
Nisam isprobavao takve apk,pa ti ne mogu preporučiti ni jednu već samo one koje menjaju boje posto sam mislio da moj c7 može to da radi.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2014, 21:18   #17
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Što se tiče ekrana,I ja sam primetio da su mu boje pomalo isprane,doduše ništa strašno.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 20:23   #18
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

E ovako, da se javim posle jedne duge avanture... Naime, iskisao sam kao mačka na Gitarijadi u Zaječaru i sa mnom i moja voljena Nokia E71. Ekran pun vlage, ne reaguju neki dugmići... Sve su to dovoljni razlozi da ipak konačno pređem na Android i priviknem se na prokleti touchscreen umesto na qwerty.

L70 nisam uspevao da nađem ispod 120-130€ čak ni polovne kako treba, pa sam rešio malo da se otvorim ipak i uzmem nešto bolje. Kocka je pala na Samsung Galaxy S4 Mini koji sam našao za 180€ na KupujemProdajem. Uzmem telefon danas, sve super radi, ja prezadovoljan... Dođem kući, probam funkciju zbog koje sam i započeo celu temu - da očitam nešto pomoću NFC-a. I tu nastaje jedno veliko međutim. Kod Samsung Galaxy telefona NFC antena se nalazi unutar baterije. Ovo narandžasto je NFC antena:



... a s obzirom na cenu S4 Mini (koji u regularnoj prodaji ne može da se nađe ispod ~270€), moj primerak, naravno, nema originalnu bateriju, samim tim i NFC antenu unutar iste.

Tako da ljudi, pamet u glavu, ne samo vi koji uzimate polovan telefon, nego i vi koji bi da promenite dotrajalu originalnu bateriju na Samsungu nekom jeftinijom, a niste svesni da zapravo time gubite jednu funkciju.

I za kraj, ako neko zna gde bih mogao da testiram i kupim originalnu Samsung bateriju, neka mi šibne PM, bio bih mu zahvalan.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
zajchik (8.8.2014)
Stara 7.8.2014, 10:52   #19
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Ovo prvi put vidim. Na mnogim telefonima se nalazi na zadnjoj masci. Jeste da maske ne crkavaju kao baterije ali ako joj se nešto desi još je teže naći originalnu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 13:29   #20
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koji NFC telefon?

Ne zna se šta je gore, iskreno... Najbolje rešenje bi bilo kada bi antena bila u sastavu samog telefona, recimo ispod baterije. Ali verujem da bi tada teže očitavala zbog veće fizičke barijere (čitava baterija + poklopac su ispred nje), pa zbog toga izbegavaju da prave takve telefone.

Istraživao sam još malo, pa da napišem neke stvari koje bi možda nekom u budućnosti bile korisne - dakle, NFC baterija se nalazi u LTE modelu Galaxy S4 Mini i9195 i oznake je B500BE. Ovako bi trebalo da izgleda:



Oznaka se vidi na front delu, levo od autonomije baterije (1900mAh). Na back delu, ispod natpisa Samsung, bi trebalo da stoji Near Field Communication a.k.a. NFC (mada sam viđao slike i bez te oznake).

Pored toga, jako je bitno da baterija ima ima 4 pina (četvrti pin je zadužen za NFC antenu) kao na ovoj slici:



A evo kako otprilike izgleda baterija za 3G model Samsunga Galaxy S4 Mini i9190, bez NFC antene:



Dakle, ima tri pina za priključivanje i pri dnu stoji oznaka B500AE.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
zajchik (8.8.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nfc


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Koji telefon do 140e? zakzizu Aparati i oprema 5 2.5.2014 23:14
Biramo poklon- telefon koji podrzava Fruit Ninja Schnak3 Aparati i oprema 28 17.2.2012 13:30
Koji telefon uzeti... Teva Aparati i oprema 35 14.9.2009 13:19
Koji je ovo telefon? Isko Aparati i oprema 21 7.12.2008 13:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com