Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.2.2014, 12:14   #7281
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Nije poenta zatvarati teme koje se ne slažu sa uredničkom politikom foruma na jednom njegovom delu, da bi ih par meseci kasnije ponovo otvorili u drugom. Ovde se trudimo da promovišemo teme koje se bave uticajem kompjutera na filmsku umetnost, i nećemo dodatno zalaziti u off-topic. Ko želi da diskutuje o tv serijama, ima dovoljno mesta na Netu gde to može da radi.
Po toj logici bi trebalo zatvoriti vecinu tema u ovom podforumu ukljucujuci i ovu, gde se ovde diskutuje uticaj racunara na film? Ako postoji "Dnevnik gledanja filmova" zasto ne bi postojala i tema "Dnevnik gledanja serija" ? Zvuci kao logican dodatak... I to je neki motion picture, u velikom broju slucajeva mnogo veca umetnost nego ovi filmovi nove generacije.Takodje fali jedna krstena tema o diskusiji nadolazecih filmova a ne ovo samo "Coming soon", okaci se trejler i svi moraju da cute... kao da smo u koncentracionom logoru.

Jeste ima dovoljno mesta na netu gde se moze diskutovati o tome da tako gledam odavno bih batalio ovo i otisao na bench s obzirom da su u svakom smislu na visem nivou nego fsk forum. Osam godina sam ovde, "upoznao" sam se dobro sa pojedinim clanovima i volim da dodjem u ovaj podforum i pogledam neku njihovu dobru preporuku ili komentar.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 25 korisnika se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
bokela (11.2.2014), Boomer (15.2.2014), ColdBoot (10.2.2014), Crusader88 (21.7.2014), Ekiman (14.2.2014), evanghelion (11.2.2014), Flamel (10.2.2014), gorann (12.2.2014), Leonida (11.2.2014), Maverick (11.2.2014), Miki1987 (10.2.2014), Mikica86 (12.2.2014), nexexcalibur (10.2.2014), NOTTINGHAM (11.2.2014), pedjosav (10.2.2014), player1 (10.2.2014), r0nIn (22.2.2014), Rainman (10.2.2014), Sh0m1 (10.2.2014), Skenderevo (11.2.2014), svarogog (10.2.2014), tipd (10.2.2014), zajchik (11.2.2014), Zemunelo (11.2.2014), ZoNi (10.2.2014)
Stara 10.2.2014, 13:06   #7282
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Slazem se sa Urosem. Clan sam ovog foruma 8 godina i ovo je jedini forum koji koristim. Ima kvalitetnih ljudi i kvalitetnih stvari da se procitaju - i naucio sam sta mogu od koga da ocekujem. Ali od skora, imam utisak da je pogotovo ovaj deo foruma, kao sto Uros rece - "koncentracioni logor" - ne bih mogao bolju rec da smislim.

Pazim da pisem nesto sto je usko vezano za temu da ne bude obrisano, gledam da se ne salim puno - jer ce biti oznaceno kao spam. Neke nove teme koje su mi pale napamet taman posla da otvorim - jer ce odmah biti oznacene kao "kanta za otpatke".

Iris je takodje postala neko ko nema strpljenja vise za ovo, niti pise neke svoje recenzije, samo se javi da kaze "ne moze", "pricano je vec o tome" itd isl. Mislim, wtf, pa sta ako je pisano o tome, nije da trosimo ogranicen prostor na interentu.

I nije kao da ima tu ne znam koliko muke sa nama, ima u vrh glave 15 postova na dobar dan u "Kompjuteri i film".

Lako je reci: "imate druga mesta na internetu pa pricajte tamo". Ja hocu ovde da pricam, i za sve ovo vreme - mislim da sam to zasluzio, mozda su i drugi ljudi imali koristi od mene, kao sto sam i ja od njih. Dajte malo kredita za to - nije da vam trazimo pare za hleb i mleko, nego samo malo vise prostora da se razmasemo, salimo, prepiremo.

Ovo nije upuceno samo Iris, nego je ovo generalno moje misljenje, ali ga pisem ovde jer se na ovom podforumu najvise oseca ta neka tenzija. Nije valjda to cilj uredjivacke politike redakcije SK foruma?

Mora postojati red, i slazem sa time, ali nikome ne bi skodilo da cela prica ovde bude malo vise opustena.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 21 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Atwa013 (10.2.2014), caine (10.2.2014), ColdBoot (12.2.2014), Ekiman (14.2.2014), Flamel (10.2.2014), gorann (12.2.2014), JzmA (11.2.2014), Leonida (11.2.2014), Mikica86 (12.2.2014), nameless1 (10.2.2014), nexexcalibur (10.2.2014), NOTTINGHAM (10.2.2014), pedjosav (10.2.2014), player1 (10.2.2014), r0nIn (22.2.2014), Sh0m1 (10.2.2014), Skenderevo (11.2.2014), svarogog (10.2.2014), uros@3D (10.2.2014), Zemunelo (11.2.2014), ZoNi (10.2.2014)
Stara 10.2.2014, 14:05   #7283
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Po toj logici bi trebalo zatvoriti vecinu tema u ovom podforumu ukljucujuci i ovu, gde se ovde diskutuje uticaj racunara na film?
Više puta je rečeno da su ovo stare teme, napravljene pre nego što je odlučeno da se podforum "specijalizuje", i to je sve. Nove teme koje su otvarane, od pre par godina su fokusirane na kompjuterske tehnologije i film.
Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
a ne ovo samo "Coming soon", okaci se trejler i svi moraju da cute... kao da smo u koncentracionom logoru.
A ko ti brani da diskutuješ u toj temi? Jesi li uopšte probao?

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Jeste ima dovoljno mesta na netu gde se moze diskutovati o tome da tako gledam odavno bih batalio ovo i otisao na bench s obzirom da su u svakom smislu na visem nivou nego sk forum. Osam godina sam ovde, "upoznao" sam se dobro sa pojedinim clanovima i volim da dodjem u ovaj podforum i pogledam neku njihovu dobru preporuku ili komentar.
Ne znam zašto diskusija na jednom forumu automatski brani diskusiju na drugom, tj. zašto bi prestao da posećuješ jedan, ako posećuješ drugi? Koristi povoljnosti/kvalitet i zaobilazi mane i jednog i drugog.

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Iris je takodje postala neko ko nema strpljenja vise za ovo, niti pise neke svoje recenzije, samo se javi da kaze "ne moze", "pricano je vec o tome" itd isl. Mislim, wtf, pa sta ako je pisano o tome, nije da trosimo ogranicen prostor na interentu.
Moje recenzije? Ne verujem da ikoga interesuju - znaš i sam, ja volim praistorijske filmove sa kojekakvim evropskim i japanskim metuzalemima, koji zapravo znaju da režiraju i glume... nikoga to ovde ne zanima, i nema poente da pričam o njima.

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
I nije kao da ima tu ne znam koliko muke sa nama, ima u vrh glave 15 postova na dobar dan u "Kompjuteri i film".
To je do korisnika foruma. Očigledno vas ne interesuje uloga kompjutera u filmu, niti imate šta pametno o tome da diskutujete, pa stoga ni ne postujete.

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Lako je reci: "imate druga mesta na internetu pa pricajte tamo". Ja hocu ovde da pricam, i za sve ovo vreme - mislim da sam to zasluzio, mozda su i drugi ljudi imali koristi od mene, kao sto sam i ja od njih. Dajte malo kredita za to - nije da vam trazimo pare za hleb i mleko, nego samo malo vise prostora da se razmasemo, salimo, prepiremo.
I dalje ne vidim da vam neko brani da se razmašete, šalite i prepirete. Stvar je u tome što ne umete. Godinama ste na Netu, a nivo virtuelne komunikacije vam se i dalje mahom svodi na postovanje slika, recikliranje meme fazona i off-topičenje o atributima neke glumice. Nit' je smešno, nit' je zabavno, nit' je konstruktivno. Slažem se, ovo nije diplomatski bal pa da priča bude usiljena i stroga, ali zar zaista ne umete ništa više da date? Zar nam treba još jedan Burek? Mene lično nije briga, ali želim da vidim nešto kvalitetno ovde, ako je ikako moguće.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2014, 14:17   #7284
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
I dalje ne vidim da vam neko brani da se razmašete, šalite i prepirete.
Ne brani niko, ali kada se razmasemo, salimo i prepiremo, to obicno biva obrisano.

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Stvar je u tome što ne umete.
Cak i ako ne umemo, pusti ti nas, pa mozda i naucimo..

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Godinama ste na Netu, a nivo virtuelne komunikacije vam se i dalje mahom svodi na postovanje slika, recikliranje meme fazona i off-topičenje o atributima neke glumice. Nit' je smešno, nit' je zabavno, nit' je konstruktivno.
Tebi nije snesno, zabavno i konstruktivno, ali nekom drugom mozda jeste. Ne vrti se ovaj forum oko tebe, samo zato sto si jedan od moderatora..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
bokela (11.2.2014), Ekiman (14.2.2014), Flamel (10.2.2014), JzmA (11.2.2014), Leonida (11.2.2014), pedjosav (10.2.2014), r0nIn (22.2.2014), Rainman (10.2.2014), Sh0m1 (10.2.2014), Skenderevo (11.2.2014)
Stara 10.2.2014, 14:38   #7285
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
A ko ti brani da diskutuješ u toj temi? Jesi li uopšte probao?
Jel ti mene zezas? Koliko puta si mi obrisala post u toj temi samo zato sto se odnosio na comic-book film, koje naravno ne podnosis te s toga im i nema mesta na ovom podforumu.

Kad smo se malo (3-4 posta) raspisali u vezi objave da Ben Affleck glumi novog Betmena jedva si docekala da prekines diskusiju sa http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...postcount=1280

Koga smo to smorili? Tebe? Kao sto nameless rece ne vrti se ovaj forum oko tebe. A i sama si rekla da ne zelis da nas smaras sa svojim "evropskim i japanskim metuzalemima, koji zapravo znaju da režiraju i glume". Pusti onda nas "seljake" da se bakcemo sa low-life filmovima holivuda...
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
ColdBoot (12.2.2014), Leonida (11.2.2014), r0nIn (22.2.2014)
Stara 10.2.2014, 14:58   #7286
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Tebi nije snesno, zabavno i konstruktivno, ali nekom drugom mozda jeste. Ne vrti se ovaj forum oko tebe, samo zato sto si jedan od moderatora..
Nema to veze sa mnom, već sa činjenicom da je ovo forum časopisa koji drži do nekog nivoa, posebno kada je humor u pitanju. Pitaj Kosovca, uostalom.

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Jel ti mene zezas? Koliko puta si mi obrisala post u toj temi samo zato sto se odnosio na comic-book film, koje naravno ne podnosis te s toga im i nema mesta na ovom podforumu.

Kad smo se malo (3-4 posta) raspisali u vezi objave da Ben Affleck glumi novog Betmena jedva si docekala da prekines diskusiju sa http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...ostcount=1280. Koga smo to smorili? Tebe? Kao sto nameless rece ne vrti se ovaj forum oko tebe.
Ta tema se ne vrti oko jednog filma, jednog glumca, niti jedne uloge. Diskusija je jedno, off-topic na 5 strana o Afflecku nešto potpuno drugo. Ne vrti se ovaj forum ni oko mene, ni oko jednog glumca ili filma, i neki red prosto mora da postoji. A moderatori su tu da ga sprovode, no more, no less.

Recimo, sada offtopičimo u temi koja tome nije namenjena, i nema veze sa filmovima. I stoga je logično da kažem da treba da se vratimo na temu, zar ne? Ili je to suzbijanje diskusije?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2014, 15:39   #7287
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Cenjeni forumaši,

SK forum je pre svega forum magazina i njegov sadržaj je primarno vezan za teme koje se u samom magazinu obrađuju. I pored toga, ljudi smo jelte, dozvoljene su teme koje odskaču i van tih okvira, ukoliko administratorski i moderatorki tim odluče da imaju određenu važnost i korist.

Ipak, nemojte da širimo i razvodnjavamo priču i u one oblasti koje nisu makar labavo povezane sa IT. Moderatorski tim nije toliko velik da može da pokrije sve delove foruma brzo i efikasno, a što su teme dalje od zajedničkih interesovanja to su svađe i prepucavanja verovatnija...

Niko vam neće odgristi glavu ako malo skrenete sa teme, pomenete seriju ili nešto tome slično, ali se suzdržite od otvaranja novih tema bez konsultacija sa nadležnim moderatorom i ne zaboravite da se svi predlozi koje imate razmatraju i niko ne odlučuje sam...

Hvala na pažnji.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2014, 16:42   #7288
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke

Mora postojati red, i slazem sa time, ali nikome ne bi skodilo da cela prica ovde bude malo vise opustena.
Baš zbog ovog "opušteno" je i propala većina domaćih foruma, jer su hteli kvantitet naspram kvaliteta pa su na kraju i dobili ono što su tražili - pogledaj na šta liče ES, burek, mycity (spisak nastavi po želji) taman treba i ovaj forum da se pretvori u tako nešto (neko bi rekao - kao i svi ostali)
Inače, daleko bolje je otvoriti nalog na imdbu i koristiti recommended opciju nego koristiti ovakve teme po forumima - našao sam krš sjajnih filmova na taj način
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2014, 17:30   #7289
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Izvinjavam se na offtopicu (), ali:

Paycheck 2003

U pitanju je akcioni film, adaptacija naucno fantasticne kratke price Philip K. Dick-a (Blade Runner, Minority Report, A Scanner Darkly, Total Recall - par njegovih ekranizovanih naslova). Glume Uma Thurman i Ben Affleck.
Na mene je ostavio utisak jednog sasvim prosecnog ostvarenj, i ni na koji nacin se ne izdvaja od slicnih mu filmova, a to ne znaci da je los - sasvim je ok. Nekako sam ga preskocio, i pogledao prvi put tek danas pa zato pisem o njemu. A pisem o njemu jer verujem da ljudi koju posecuju ovu temu vec imaju izvesne afinitete i filmove biraju najpre "po raspolozenju", ako ne gledaju film da bi ispratili svoje omiljene rezisere i glumce. Tako da, ako ste raspolozeni, ova porcija nostalgije za ranim '00s ce vam sasvim fino leci.

Ocena: 6/10
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ice-Man na korisnoj poruci:
pedjosav (12.2.2014)
Stara 10.2.2014, 17:31   #7290
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Baš zbog ovog "opušteno" je i propala većina domaćih foruma, jer su hteli kvantitet naspram kvaliteta pa su na kraju i dobili ono što su tražili - pogledaj na šta liče ES, burek, mycity (spisak nastavi po želji) taman treba i ovaj forum da se pretvori u tako nešto (neko bi rekao - kao i svi ostali)
A ovako ce ovaj forum postati pustara, gde niko nece vise zeleti da postuje. Mozda je bolje da malo 'popustite kais' i da ne potcenjujete clanove- profil likova ovde sasvim sigurno nije nalik onome na bureku. Koliko vidim, ja sam ovde jedan od najgorih (), ali mislim da cak ni ja ne preterujem u tolikoj meri..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
r0nIn (22.2.2014)
Stara 10.2.2014, 18:39   #7291
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Baš zbog ovog "opušteno" je i propala većina domaćih foruma
Sto bi znacilo da ovaj deo foruma prosto blista?

Da se ne lazemo, jug foruma opstaje uprkos moderatorima. Jedino logicno objasnjenje zasto ljudi ne pokupe prnje i ostave moderatore da se igraju sami sa sobom je NAVIKA. Navikli ljudi na ovo mesto, ljude i mrze ih da krecu od starta samo da bi sa nekim opusteno procaskali o filmovima i serijama. Ne vidim sta bi moglo da bude drugo objasnjenje, sigurno nije stvar u "kvalitetu" ovog podforuma jer da budemo skroz iskreni on ne odskace ni najmanje od gomile domacih foruma.

Poslednja ispravka: zvjer (10.2.2014 u 18:48)
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
JzmA (11.2.2014), NOTTINGHAM (10.2.2014), r0nIn (22.2.2014), Skenderevo (11.2.2014), uros@3D (10.2.2014), ZoNi (10.2.2014)
Stara 10.2.2014, 18:55   #7292
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ok, rekli ste šta ste imali, sad se vratite na temu. Od sad pa nadalje, svoje predloge šaljite nadležnim moderatorima preko poruka; otimanje teme da bi se javno kukalo, u nadi da ćete tako progurati svoju zamisao, se više neće tolerisati. To je odavno poznato pravilo, ali ga mnogi od vas i dalje ignorišu i prođu bez kazne za to. Razmislite opet koliko su modovi netolerantni...

Neko će sigurno imati veliku želju da mi odgovori koliko grešim; odmah da ga upozorim, dobija kaznu za spamovanje teme.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Covenant (11.2.2014)
Stara 10.2.2014, 19:38   #7293
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
forum časopisa koji drži do nekog nivoa, posebno kada je humor u pitanju


***

Dakota Skye (2008), http://www.imdb.com/title/tt0907848/



For as long as she could remember, Dakota Skye has been cursed with a super power. She has the ability to see the truth in any lie she hears. From small, harmless white lies, to the more devious kind, they have come from the people that she should trust the most; her family, friends and teachers.

Zanimljiv, opušten film. Odličan za neko tzv. lenjo popodne Fina priča, solidna gluma...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2014, 21:53   #7294
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

#Verovatno sam jedan od najvecih filmofila, pa se nadam da nekome koriste moje preporuke. Dakle, da nastavimo sa temom...


Thor: The Dark World

Svideo mi se. Dobar nastavak, ali msm da mi je 1. deo vise legao. Nema tu sta posebno da se pise...puno akcije, efekata, pristojne pricice i tipicnog za ovu vrstu filma. I da dodam - jedva cekam Avengers: Age of Ultron.
Ocena 7,5/10.

The Wrestler

Ovo je film koji prati zivot hrabrog profesionalnog rvaca u vec poodmaklim godinama, sa znatnom dozom tuzne atmosfere (posebno kako se blizi kraj filma) i primesama melanholije. Velika preporuka.
Ocena 7,5/10.

Unbreakable

Film sa jednom od boljih prica. Davno sam napisao nesto slicno, poput scenarija za neku predstavu, ali nikada dovrsenog, pa je ovaj film bio najblize tome. U filmu nema akcije, vec je fokus na samoj prici, sve do samoga kraja. Odlicno, u svakom slucaju.
Ocena 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
bokela (11.2.2014)
Stara 11.2.2014, 0:50   #7295
Alterego
Novi član
 
Član od: 11.11.2013.
Poruke: 13
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Book Thief (2013)
http://www.imdb.com/title/tt0816442/?ref_=nv_sr_1

Skoro pronadjoh knjigu pa sam se odlucio i da pogledam film.
Radnja prati devetogodisnju jevrejsku devojcicu koja zivi sa svojom starateljskom porodicom u nacistickoj Nemackoj nakon sto su joj roditelji odvedeni u koncentracioni logor. U romanu pricu pripoveda smrt, pa je tako odradjeno i u filmu. Po meni dobra prica, odlicna gluma i licno volim ovakav tip 'mirnijeg' filma, koji vam dozvoljava da malo 'odlutate' u mislima. Prepourka

Cini mi se da je Zoni ranije pomenuo The Descendants (2011), slazem se da je odlican film sa odlicnim Klunijem, i mozda je to isto neki tip 'mirnijeg' filma kao njegov prethodnik, samo sa radnjom u novijem vremenskom dobu

Poslednja ispravka: Ocelot (11.2.2014 u 0:52) Razlog: ...
Alterego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Alterego na korisnoj poruci:
mp3lopov (12.2.2014), zajchik (11.2.2014)
Stara 11.2.2014, 10:19   #7296
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja mogu da potvrdim ono sto je @Alterego rekao o THE BOOK THIEF ,odličan film i meni uz Pisioners jedan od najboljih filmova prošle godine.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2014, 11:50   #7297
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

We're the Millers
http://www.imdb.com/title/tt1723121/

Sasvim pristojna komedija, zanimljiva tematika, ekipa glumaca dobra (mada me Ed Helms u ovom filmu malo iritirao, tj njegova uloga, ali srecom nije ga bilo puno), ima ha-ha momenata. Bas onako za opustajuce nedeljno popdne, 7/10
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mciggzy na korisnoj poruci:
bokela (11.2.2014)
Stara 11.2.2014, 16:58   #7298
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

2 Guns
http://www.imdb.com/title/tt1272878/

Mislio sam da ce ovaj film pruziti mnogo vise, interesantna ideja.
Na kraju totalno nerealna jurnjava, rokanje....ne volim toliko neralnih stvari jednostavno. Malo preterivanja je u redu, ali... ne bih svrstao ni u kategoriju moglo bi da se pogleda. Tu neka trojcica od deset...

Poslednja ispravka: Ocelot (11.2.2014 u 20:19) Razlog: 'ajde 'ajde...
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2014, 22:03   #7299
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Thor: The Dark World (2013), http://www.imdb.com/title/tt1981115/



When Jane Foster is possessed by a great power, Thor must protect her from a new threat of old times: the Dark Elves.

Vrlo zabavno. Odlični specijalni efekti, dobra priča...

Ocena: mi lajki
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2014, 4:04   #7300
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mislio sam da ne saljem poruke na ovom forumu zbog raznoraznih razloga ali evo predomislio sam se Vjerujem da ce ljudi znato to da cijene sto bi rekao nas narod never give up.By the way ako volite napete,cudne world cinema filmove preporucujem jos jedan australijski biser http://www.imdb.com/title/tt0067541/
Naime rijec je o zaista neobicnom filmu gdje lokalni ucitelj na putu kuci zavrsi u jednom lokalnom gradu koji je sve suprotno od njegovog svijeta,napeta atmosfera do samog kraja i uvrnutost australijskog outbacka,pogledajte i obogatite svoj filmski senzibilitet,zoni evo jos jedna duga poruka,i cant help it
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	MV5BMTUzMzkzMDgzOV5BMl5BanBnXkFtZTcwMjIyMjQ0OA@@._V1_SX640_SY720_.jpg
Viđeno:	21 puta
Veličina:	84,2 KB
ID:	48325  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku NOTTINGHAM na korisnoj poruci:
bokela (12.2.2014), ColdBoot (12.2.2014), Iris (12.2.2014), pedjosav (12.2.2014), ZoNi (12.2.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com